» »

Mučenje živali - krzno

Mučenje živali - krzno

1
2
»

Luka Percic ::

Mučitev živali ne podpiram zato, ker s tem osebek ki le to izvaja kaže povečano verjetnost da bo mučitev izvajal tudi na sentinentih.

Preprosto,
pa še uporabno.

BigWhale ::

Luka,

Ampak, ko si nezavesten, ti tudi reflexi ne delujejo... Torej, koliko zavestne pa so zivali? ;)

_marko ::

Če dobiš strel v sprednji režen možganov zgubiš zavest, mali možgani in hrbtenjača pa ti še vedno delujejo.
Če pa žival nima dovolj razvitega neokorteksa, ali ga pa sploh nima...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BigWhale ::

Tehnicno gledano, ce dobis strel v celo, ti odnese polovico zadnjega dela glave... Mozganovina je pa mehka.

_marko ::

Bistvo si pa vseeno razumel...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Pyr0Beast ::

Mjah, tist "film" je kr grozen. Ja no, se bo dalo prežvet. Se mi pa sigurno smilijo tiste živali, (npr. rakun or smth like that), ki so jih napičili na štrik in odrli žive.Kaj pa nardijo živalim, da ne vstanejo pa zbežijo ? Glede tolčenja po glavi .. mjah, je pa še vedno migala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

_marko:

Hja, glej. To, da se nekdo ne zaveda bolecine, ti se ne daje pravice, da se ti nad njim brutalno izzivljas. Pa naj bo zival ali clovek.

_marko ::

Seveda, da ne! To sem tudi večkrat omenil. :)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stajerc ::

V bistvu je minilo nekaj časa od kar sem postavil to temo in še zdaj mi ne grejo prizori mučenih živali z glave.

Nevem zakaj se pogovarjate kje je meja katere živali čutijo bolečino in katere ne?

A žival na linku ki sem ga podal res kdorkoli misli, da ne čuti bolečine?

A kdorkoli misli da je to pač početje zdolgočasenih ljudi ki pač bi radi vredno več in da zato to delajo? Ker so zdolgočaseni?

Na linku ni glih prikazan pujs ki se ga ustreli v glavo ali kura ki se ji odseka glava zato ker je pač nekdo lačen in bi jo rad pojedel.

Ravno na podlagi tega linka sem si ostvaril mnenje ki ga nebo omajalo dobeno pametovanje. Tisto kar počnejo v tistem videu je narobe in obsojanja vredno in se ne sme dogajat.

Kdorkoli pa je zagovornik tega kar je tam prikazano, za kaj vseeno naivno mislim da jih ni dosti pa je nedvomno oseba ki zame ni človek in zame ni nič vreden.

Jaz to obsojam in če bom kadarkoli soočen s tem bom to grobo zatrl z vsemi sredsvi ki mi bodo na voljo.

Klati žival na tak način zaradi krznenega plašča? Kako sploh lahko poteka debata o tem se vprašam?

Pa tu je samo en odgovor in nič pametovanja a vam ni to jasno? Kako lahko mata tu 2 človeka sploh razično mnenje?

Tu zame ni mnenja ampak je samo dejstvo in en odgovor. To je narobe in tega ne sme bit!

To mora bit grobo zatreto!
Have a nice day.

Saladin ::

Popolnoma te razumem, Stajerc.
Poznam ta film od prej in res nimaš kej za razpravljat - gre se za nedopustno mučenje.

Težava je, da si zastavil temo preveč na široko:
Čeprav sem osebno absolutno proti mučenju živali ter prekomernega in neekonomičnega lova (samo za krzno - ostali deli se zavržejo)
pa me krzno prav nič ne moti.
Ne smeš krzna in mučenja živali metati v isti koš.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BigWhale ::

Saladin,

Hja, ampak ali lahko cisto iskreno reces, da ti je vseeno za 50 zivali, ki jih ubijejo samo zato, da bos ti lepo zgledal? Ali pa tvoja zenska, ki bo nosila tisti plasc? Ne zaradi tega, ker jo zebe ali pa ker se nima s cim drugim oblect ampak zato, ker lepo zgleda.

V redu, izvoli, pojdi in ujemi 50 polarnih zajcev, jih pojej in iz njih koz naredi plasc za svojo zenko. Popolnoma drugacna situacija.

Vidis, pobijanje zaradi prestiza je nekaj, kar se meni ne zdi prav. Pa vseeno koga se pobija. Pa cisto vseeno kaj protokolisti pravijo, ali ima zavest ali pa ne. ;)

Saladin ::

ter prekomernega in neekonomičnega lova (samo za krzno - ostali deli se zavržejo)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BigWhale ::

Ah, sem spregledal. :)

Samo je tako, da krzno dandanes redko kdo nosi, ker si je v gozdu ustrelil zajca in ga potem pojedel... :)

_marko ::

->Vidis, pobijanje zaradi prestiza je nekaj, kar se meni ne zdi prav. Pa vseeno koga se pobija. Pa cisto vseeno kaj protokolisti pravijo, ali ima zavest ali pa ne. ;)

Pravimo to, da še ne poznamo meje katera žival je sentient in katera ni.
Zato se seveda vsi z tem kar praviš glede krzna strinjamo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Pyr0Beast ::

Mjah, glede na to, da je PETA dala kar tako pobiti okoli 200 živali (tigri & stuff), ker so bili v "ujetništvu"
Je to skrajšanje mučenja ali samo brezsmiselno pobijanje?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Luka Percic ::

>;"Hja, ampak ali lahko cisto iskreno reces, da ti je vseeno za 50 zivali, ki jih ubijejo samo zato, da bos ti lepo zgledal? Ali pa tvoja zenska, ki bo nosila tisti plasc? Ne zaradi tega, ker jo zebe ali pa ker se nima s cim drugim oblect ampak zato, ker lepo zgleda."

Ni mi, ampak zajcem je.

Kaj čem s tem povedat?
Da to sploh ni problem.

Veliko večji problem je gripa recimo. Tista "navadna".

Pyr0Beast ::

Gripa, jeah right
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

teoo ::

že dostikrat me je primlo, da bi se igral "vandala" or smthng in šel po mestu z oranžnim sprayem po starkah v krznenih plaščih pisati. Odkar sem videl ta filmček me strese vsakič ko vidim kako "gospo" v krznu.

A mi lahko kdo razloži, zakaj živali predenjih oderejo ne usmrtijo. Eno je zaradi tega, ker bi se lahko koža umazala s krvjo. Ampak saj obstajajo tudi zadušitve, zlom vrata...? wtf?
defying gravity

_marko ::

Kolk se spomnim, ker se jim izločajo pred smrtjo hormoni ala adrenalin in je zato koža bolj kvaliteta.
Mislim, da sem enkrat to slišal, ni pa 100%.
Preveri po googlu.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Pyr0Beast ::

In adrenalin povzroči da se žile bolj stisnejo - posledično manj krvi v kožuhu - manjše razpadanje
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Luka Percic ::

Ne gledat kar ni za vaše oči!

Jaz operacij ne gledam (kaj čem, mi pač nepaše..).
Pa usmrtitev po širjatskim provom tudi ne (ups, napačna tema).

Edini ki se mi v tej zgodbi smili je kožje derec.
Pa čistilec zamašenih wc-jov tudi (ok, malo manj).

R33D3M33R ::

Jaz pa sem slišal da nekatere živali ob smrti izločajo določene snovi, ki povzročajo da dlake izpadajo in seveda tako kvaliteta takega kožuha močno pade.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

BigWhale ::

Ja, to bo genetska mutacija, ki bo omogocila cincilam, da prezivijo in jih bodo nehali gojiti za krzno... ;)

---
Luka,

Jaz sem imel enkrat priloznost videti rokavice iz cloveske koze... ;) Ves kako fino to zgleda... Prav podalo bi se mi. Prides na donacijo? :P

Luka Percic ::

|O

bajsibajsi ::

S TISTIM, KI MISLI DA ZIVALI NE OBCUTIJO BOLECINE, JE NEKAJ HUDO NAROBE!

Luka Percic ::

Jaz tega ne mislim!
(pa če se nemotim nobeden v tej temi ne razmislja tako)

Bo nekaj z tabo narobe bajsibajsi.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trpljenje živali pred smrtjo in kvaliteta mesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
677424 (5956) PacificBlue
»

nehumano?

Oddelek: Loža
333247 (1896) Pyr0Beast
»

Kako Japonci lovijo ribe? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25914772 (11055) OrkAA
»

Ogrožene živalske vrste (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1468346 (6683) Pyr0Beast
»

Krzno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534827 (4198) |CyGNUS-x

Več podobnih tem