» »

Zdravstveni sistem v Sloveniji propada

Zdravstveni sistem v Sloveniji propada

1
2
3

krho ::

Piše da bi rabila delat od 7.00 do 13.45.

Khm. To je 6,75h?! Ostali imamo 8h delovnik. Kaj se sploh puntaš.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

BigWhale ::

A mu je prepovedano, da rece, 'jest pa ne bi lekadola, bi raj naklofen'

jest10 ::

Vsekakor mu to ni prepovedano. Se pa najdejo določeni osebki, ki mislijo da so pametnejši kot dohtar. Sami si postavijo diagnozo in zahtevajo zdravilo. Če se dohtar z njimi ne strinja je pa takoj ogenj v strehi.:D

mtosev ::

Če zdravilo ni plačljivo potem lahko dobi najbolj poceni zdravilo. Če hoče drugo dražje rabi doplačat.

Če sam kupuje lahko izbere kaj hoče.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Utk ::

Če zdravstveni sistem propada so za to krivi samo zdravniki in nihče drug kot zdravniki. Sej si ga sami vodijo. Še preveč sami. Morda bi blo pa boljše če ne bi tolko denarja samo za svoje plače dali. 300,000 je malo? To so dve popvrečni plači zaboga. Sej nismo v ameriki. Enim pa res ni nč jasno. Razen v večjih bolnišnicah po Sloveniji so zdravniki itak zanič. Se skoraj ne spomnem kdaj so komu od meni poznanih sploh povedali kaj je narobe znjimi, kaj šele da jih bi popravli.

BigWhale ::

300.000 za zdravnika v bisvtu res ni veliko. Povprecni zdravniki v bolnicah prinesejo domov tudi po 700.000 na mesec, brez kakih tezkih dodatkov :P

_marko ::

BW:
Naše gospodarstvo pa to z lahkoto prenese:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mercutio ::

300.000 za zdravnika v bisvtu res ni veliko. Povprecni zdravniki v bolnicah prinesejo domov tudi po 700.000 na mesec, brez kakih tezkih dodatkov :P

Definiraj, kaj je to povprečni zdravnik ?

Microsoft ::

pux, Irman je baje najboljsi kar se tice operacij pri nas. Kolikor sem slisal, ima neke operacije z laserjem, da ti vid popravi. Cene mislim, da so neke pol miljona, mogoce miljon. Nevem.

vedno mors jamrat, jz sm jamral da me zob boli sem bil na vrsti naslednji dan, drugace bi cakal mesec.
Pizda, ko rabis pomoc, mores jamrat ko hudic. Ko je treba pa davke pobrat, pa onim ni treba nic vprasat za tvoje mnenje al pa kaj.;(

Definiraj, kaj je to povprečni zdravnik ?
Verjetno naredi diplomo, dobi naziv doktro (ceprav nima doktorata) in to je to.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Zdravnik nima pravice, da je tecen. Isto kot prodajalec. To da me nadere, ker je imel prej 5 tecnih pacientov, ni opravicilo (ok, je vzrok, ampak ce tega ne zmore naj zamenja sluzbo in se dere na tekoci trak, racunalnik, ...).

In javno zdravstvo je bedno. Vsaj kar se skrbi za pacienta tice. Pa se moja zgodba. Ko mi je potekel status studenta me zobarca ni vec hotela, ker jemlje samo studente. Sem klical vse odrasle v mojem zdravstvenem domu in me noben ni hotel vzeti, ces da imajo ze dovolj pacientov ??? Ok, grem v drug zdravstveni dom, cakam pol ure da bi si izbral zdravnika, poslusam "horror stories" pacientov (ena bakica je cakala 3 mesece in so ji rekli da pac danes ne bo prisla na vrsto in da bo treba se 3 mesece pocakati).

Sem sel domov, vzel imenik, poklical privatnika in cez 2 dni je bil problem resen. Plus da tako profesionalnega odnosa v zdravstvu se nisem srecal. Se pac zavedajo, da ce ne bos zadovoljen ne bos prisel nazaj. Sicer placas, ampak se izplaca.

Ne recem da ni izjem v javnem zdravstvu. Moja izkusnja je pac, da vecina dela s pacienti kot z enimi artikli na tekocem traku (se 5 komadov pa gremo domov).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MTm2H37rqt7B ::

@Microsoft:
Te zadevce so prov uredu, da ni treba cakat dolgih cakalnih vrst. Ampak nisem imel tega v mislih. V mislih sem imel recimo vitrektomijo , katere zrtva (pacient) sem bil tudi jaz alli pa kaksni bolj zpleteni posegi.

Racun je bil pol miljona, ampak je blo krito preko zavarovalnice. Je pa fino vidt, da se privatniki vecajo in sirijo ponudbo. Zlo fino je recimo, operacija sive mrene, ki jo ze skoraj v vsaki ambulanti operirajo. S tem se cakalne vrste na vecjih klinikah dost razbremenijo, se posebi ce imajo privatniki koncesijo (oz. da zavarovalnica krije).

Vcasih si mislm, a si dohtar ratu zato da bos vleku peneze al da bos zdravu ljudi. Sej so dal prisego madona!

Dohtarje placat po ucinku!

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Zadnjic sem bil zelo presenecem ko sem na dnevniku vidu, da se je minister za zdravstvo potegnil zato da zacnejo v medicini uporabljat novo (ex-experimentalno) zdravilo proti raku na dojkah (ki dobesedno ozdravi pacientko). Oz. je bilo receno da ga bojo zaceli uporabljati ze naslednji teden (to je zdej).

Ampak en plusek ne odtehta vseh minusov.

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Heh, tole je...

Del moje zgodbe je sel takole. Sem mel na nohtu na nogi zarascen noht v meso. Skeli. Kr dost in skos. Da so mi to odpravli, sem sel 9x na operacijo. No comment.
Potem, na eni od operacij, me operira neka zenska. Dober, mi da dve inekciji v prst, kar seveda skeli do onemoglosti. Potem cez cas zacne operirat. Jst, pri 19 al tam nekje, se zacnem tako dret, kot pri norcih. Iskat junaka, ki bi te vprasal, ce te mogoce kaj boli, je brezupno.
Definitivno najboleca izkusnja v zivljenju. Ko sem sel cez cas zobozdravniku, pa mi je neki vrtal v zob, pa neke igle pikal pa nevem kaj se vse, sem se resno vprasal, od kje sploh strah pred zobozdravnikom. Ker to enostavno NIC ne boli. Aja, ta zobozdravnik je bil privat.

Enkrat vmes v 4 letni izkusnji s tem prstom sem sel se privat, Kana v Zalcu, ce kdo pozna. Neka pedikura. Prides v ogomen prostor, prijetno vzdusje, vsi vstrezljivi, pri vsakem koraku pri posegu te sprasuje, ce boli, pove, kaj bo pa sedaj naredila. Tudi besedo hvala je pogosto za slisat. Skratka, top of the top. In z veseljem placam.
Ne pa ti kurcevi davki, ko si primoran placat za neko tako ustanovo, ki je podn od podna. Poglejte si v Celju. Bolnica bo propadla se preden, jo bodo do konca zgradili. So se ze dolgo nazaj nekaj spravli zgradit, je vmes zmanjkalo denarja, sedaj pa ogromno napol izgrajenih prostorov razpada. Slabse, kot bi denar stran vrgel.
Da ne govorim o prostoru, kjer opravljajo manjse operacijske posege. Smrdi, razpada, vse je bolj po gostilnisko, osebje ni kaj dosti zainteresirano za to, da ti pomagajo, med samo operacijo ni komunikacije,.... Podn od podna.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Mama nekje ma poprečno 60-65 ljudi na dan.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MTm2H37rqt7B ::

Moj oce je imel neko manjso operacijo na veki. In ko dohtarca/kirurginja siva, rece sestri naj odreze nitko. Med tem jo pa vprasa, zakaj ni sla v poklic kirurga. In glih preden ona odreze nit, rece da ni sla zato, ker bolj slabo vidi in se ji tresejo roke. In CVIK! (odreze nit). Fotra je skor kap:)

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

LLOLL
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tody ::

Seveda je :)

mtosev ::

Če mislite da je zdravstvo tu slabo.

Idite na Hrvaško. Če boste želeli priti na vrsto v normalnem času boste rabli kaj $$$$$$ met pri sebi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Microsoft ::

Hoces rect, naj vedno gledamo na slabse in se zadovolimo, da smo malo pred njimi ALI da gledamo za najboljsimi in se zgledujemo po njih?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

MTm2H37rqt7B ::

Pust ti Hrvasko. Se sploh nocem v to poglavje spuscat. Bil je primer ko zdravnik na urgenci ni hotel pomagat zato ker so bli pacienti slovenci. Sam tko.

Tko da bankrotirat Hrcke! :]

kopernik ::

Microsoft,
odvisno od situacije.
Če hočeš kritizirati, gledaš na boljše, če hočeš opravičevati pa na slabše primere :))

sinko999 ::

no potem pa iditi v ameriko pa v javno ustanovo, ... pa če nimaš tam extra deluxe zavarovanja si v resnih težavah tam če imaš denar greš na privat kliniko,operacijo itd, tak da ko bo pri nas enako bo šele kriza. Pa sem prepričan da je še v kakšni zahodni državi tako.

LP
Ni? ni ve?no !

MTm2H37rqt7B ::

sej nekateri ocitno hocejo to... da vse postane placljivo (zakaj potem trgajo od plac?). Potem bomo itak vsi slepi, grbasti, skrbasti ipd... Bolj bos bolan, vec bos placal. Kaj ti potem se ostane? Eskimska smrt?

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Ne rabis primerjave s tujino. Je ze pri nas dovolj primerov dobrih resitev, ki jim javno zdravstvo ne sledi, ker nima potrebe. Pac, obnasajo se trzno. Dokler imajo dolge cakalne vrste nimajo neke blazne potrebe dvigovati nivo storitev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Povprecni zdravnik je splosni zdravnik z nekaj leti prakse recimo.

Goldee ::

Se pac zavedajo, da ce ne bos zadovoljen ne bos prisel nazaj. Sicer placas, ampak se izplaca.
tocno tko. ne-privatniki itak vejo da bodo dobil kes neglede kak odnos majo, kolko nardijo itd...
prav bi blo da bi bli placni po ucinku kot je rekel microsoft in tud po mnenju strank (ta ideja je mal taka smesna ampak odnos do strank bi se ziher izboljsal, res pa bi se dalo goljufat tle:P )
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

mtosev ::

Ideja je bila pred leti da bi zdravniki meli iste plače kot sodniki pa ni bilo nič iz tega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strictom ::

300.000 za zdravnika v bisvtu res ni veliko. Povprecni zdravniki v bolnicah prinesejo domov tudi po 700.000 na mesec, brez kakih tezkih dodatkov :P


Oba moja starša skup ne dobita 300k. Ne jamri. Sicer to je koroška. Tu je itak vse v kurcu :\
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mtosev ::

Stari pa dobi 200.000-220.000. Dela kot kontrolor dostave na Pošti v MB.

Na pošti je bilo "zabavno" ko je oni paket vseboval bombo in je to pošta dostavila.

Hvala bogu da ni on delal tisti čas, ker je kontrolor dostave in bi on mel "zabavo".
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Microsoft ::

sinko999, prvo bi blo dobro, da sploh imas svobodno izbiro, ali bos placa in koristil javno zdravstvo ali ne. Tega sedaj ni.

Drugo, eni prasci (sorry) cele dneve pusijo do onemoglosti, se vsak vikend prenazirajo in na koncu placajo isto zdravstveno zavarovanje, kot nekdo, ki je sporten, aktiven. To je kurac! Nevem, ce v Nemciji ze to ni preslo v uporabo, da kdor manj koristi zdravstveno zavarovanje, z leti placuje manj. S tem te vzpodbudijo, da gledas mal sam nase.

Pol naprej, moznost bi bla, da bi pac obstajalo privat zdruzenje zdravnikov Slovenije. Na leto placas 200kSIT. S tem si "najel" zdravstvene usluge za to leto. Ko zbolis, gres sam v tisto ambulanto, ki ti pasa. Pa magari, ce se bos iz Maribora peljal v Koper. Denar, ki si ga cez leto dal, gre na koncu leta v tisto ustanovo, v kateri si uproabljal storitve. Ce nisi nic uporabljal teh storitev, gre avtomatsko v naslednje leto.



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bmen ::

Privatizirat zdravstvo ali ne?
DA ampak če/ko:
- bo "privatnik" SAM iz svojega denarja plačal VSO potrebno opremo (prostor za ordinacijo, ves potreben instrumentarij, material, plačal osebje ...),

Strogo pa prepovedati - kazen bi morala biti res nagravžno huda (beri veliko $$$) delo v prostorih javnih zdravstvenih domovih in bolnišnicah, uporaba njihove opreme in delovne sile (sestre...), razen, če se uporaba le tega plača po pravih tržnih cenah. Sploh, ker poznam kar nekaj primerov, ko so "zasebni koncesionarji" za smešno poceni dobili prostore in opremo, ki smo/so jo s svojim denarjem (samoprispevki in prostovoljni prospevki) kupili mi "narod".

P.S. mtosev, skoraj ne verjamem, da bi mama prinesla domov samo toliko denarja, sploh če je zdravnica. (da ni v plačilni listi kakšna postavka - odplačilo kredita.. :-) ). (mogoče pa jo plačajo le za 6.75 ure na dan.

P.P.S. - pacijent se piše p a c i e n t.
... B ...

Poldi112 ::

>Drugo, eni prasci (sorry) cele dneve pusijo do onemoglosti, se vsak vikend prenazirajo in na koncu placajo isto zdravstveno zavarovanje, kot nekdo, ki je sporten, aktiven.

Nekako ne morem da se ne bi spomnil na slike ostankov tvojih naziranj z fast foodom (mac & coca cola).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

Jst jem IN sem gibljem. Nekateri samo jejo. In prakticno vseeno je, kaj jes. Lahka je Mac, lahka je parsut, lahka svinjska glava (tud to sem ze jedel), lahka so kurje bedre,... Vse se da lepo jest, sam v zmernih kolicinah z primernim gibanjem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Meamoto ::

Drugo, eni prasci (sorry) cele dneve pusijo do onemoglosti, se vsak vikend prenazirajo in na koncu placajo isto zdravstveno zavarovanje, kot nekdo, ki je sporten, aktiven. To je kurac!

Akhm, jaz 'pušim' kot svinja (40-60 čikov dnevno) in 'žrem' kot prasec (oprostite 'homerskim' primeram), ter se s športom ukvarjam v okviru televizijskih prenosov, pa sem bil od leta 1993 pri zdravniku le zaradi težav s hrbtom (ki jih očitno moje razvade niso povzročile) ter enkrat, ko sem rabil podpis za dva dni bolniške.

Večina 'športnikov' ki jih poznam, je tam večkrat letno zaradi nategnjenih kit, polomljenih udov, udarnin, razbitin, etc, etc.

Tody ::

Toda vseeno, saj ne vrjameš da jo boš odnesel brez posledic ? Mogoče ne pri 40 ampak pri 60 pa skoraj sigurno in takrat boš na plečah države za une in tiste preiskave in za take in drugačna pljučna obolenja in zdravila proti holesterolu...

Meamoto ::

Ravno toliko kot tisti, ki bo pri 50 v invalidskih zaradi preperelih vezi in odrgnjenih hrustancev, etc, etc.

Strinjam se z tem, da je smiselno zmanjšati zavarovanje za tiste, ki zelo redko obiskujejo zdravnike. Nikakor pa se ne strinjam da so to obvezno tisti z 'nezdravimi' razvadami.

P.S. Če je temu tako, je treba drastično zvišati zavarovanje za vse, ki se prehranjujejo v McDonaldsu.

Tody ::

no ja sej že sam praviš. ekstreme je treba spravit v sredino :D In seveda prevetrit sistem od glave do pet, tako finančno kot orgaizacijsko. Kako lahko nekdo reče da moraš čakati na operacijo 12 mesecev, če človek pride že 3-4 četrtič na urgenco pač ker more toliko časa čakat, pa lahko zrihtajo poseg v OSMIH URAH ??? Pa pacient niti ni bil v kakih hudi življenski nevarnosti...

Microsoft ::

McDonalds je eden izmed miljon ponudnikov hrane v Sloveniji. Zakaj se potem samo na njega omejis? Zakaj ne zajames Mercator, kjer lahko kupis 5kg slanine?

In zauzitje hrane je neke vrste dokaj nujno za telo. Kajenje pa ni. Je le dodatek, ki ni nujen. Je razvada.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Meamoto ::

no ja sej že sam praviš. ekstreme je treba spravit v sredino

Točno tako.

In seveda prevetrit sistem od glave do pet, tako finančno kot orgaizacijsko. Kako lahko nekdo reče da moraš čakati na operacijo 12 mesecev, če človek pride že 3-4 četrtič na urgenco pač ker more toliko časa čakat, pa lahko zrihtajo poseg v OSMIH URAH ??? Pa pacient niti ni bil v kakih hudi življenski nevarnosti...

po malce drugačnih izkušnjah, moj oče je šel prejšnji teden na urgentno operacijo (spet ne v hudi življenski nevarnosti) v Ljubljano, operirali so ga 4 uro po prihodu. Jaz grem najbrž na operacijo naslednji teden, če do tega pride - čakalna doba 3 ure.

McDonalds je eden izmed miljon ponudnikov hrane v Sloveniji. Zakaj se potem samo na njega omejis? Zakaj ne zajames Mercator, kjer lahko kupis 5kg slanine?

Ker 5 kg slanine ni niti približno toliko škodljivo kot kup zmletih odpadkov in plastike v spužvi, ki ji ljubkovalno rečejo kruh.

In zauzitje hrane je neke vrste dokaj nujno za telo. Kajenje pa ni. Je le dodatek, ki ni nujen. Je razvada.

Se strinjam. Ampak če govorimo u 'nuji', lahko ješ tudi samo določene ogljikove hidrate in maščobe, pa bo telo funkcioniralo. Tudi fast food je razvada.

BigWhale ::

> Ker 5 kg slanine ni niti približno toliko škodljivo kot kup zmletih
> odpadkov in plastike v spužvi, ki ji ljubkovalno rečejo kruh.

Za takole neosnovano trditev, ki bi se jo verjetno sramovala tudi tanajbolj klepetava branjevka na trznici bi zelel imeti ustrezno utemeljitev, torej kak konkreten link, ki potrjuje tvojo izjavo.

Torej, poiskati moras hranilne vrednosti za pet kilogramov slanine, vsebnost raznih dodatkov in konzervansov, soli, delitev hranilne vrednosti, kolicina mascobe, ogljikovih hidratov, beljakovin in tako naprej. Takisto pa moras poiskati se za tole tvojo spuzvo.

Potem bomo pa lahko govorili o tem kaj je in kako zelo je skodljivo, ter predvsem primerjali kaj je bolj skodljivo.

Pa ne da zagovarjam McDonalds, zagovarjam namrec to, da bi moral vsak pomisliti preden blekne kako bedarijo. Pa jo ustrezno podpreti s kaksnim virom.

Poldi112 ::

Microsoft, nisi me razumel. Ob Macdonalds sem se obregnil ker si ti jezen na tiste, ki se cele vikende prenazirajo, hkrati pa ponosno razlagas kako si se nazrl macov in cocacole, kako bedis pozno v noc,...
To je pac dvolicno. Mene sploh ne moti, da se zdravi ljudi, ki se prenazirajo. To se mi zdi pravilno. Se mi zdi pa precej dvolicno da ti bentis cez njih, glede na to da mi ne delujes dosti bolje.
Lahko da se motim, ampak mislim da sem jaz bolj upravicen da se sekiram za tvoje zdravljenje kot ti za zdravje kadilcev in prenaziralcev (glede na to da sem sportno aktiven, vegetarjanec, ne kadim, ne pijem, ze leta nisem bil pri zdravniku, jem precej bio hrane in to zelo zelo redko v prekomernih kolicinah).

Pa najboljso sem pozabil: jaz prispevam za zdravstvo, ti pa ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

mtosev ::

@Poldi112

Država priporoča oboje v zmernih količinah meso in zelenjavo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Kar ne pomeni da je to ok. Jaz drzavi ne verjamem prevec.
Ampak ne trdim da je meso skodljivo (vsaj ne v zmernih kolicinah).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Država je rekla eno pest mesa na dan na Trenjih je bilo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Microsoft ::

kako bedis pozno v noc
To je cisto izven konteksta tule.

hkrati pa ponosno razlagas kako si se nazrl macov in cocacole
Ja in? Sploh ves, kolko sem pojedel tisti dan? A mislis, da vsake pol ure tolko pojem? Pa da to zdej jem kr vsak dan?

Se mi zdi pa precej dvolicno da ti bentis cez njih, glede na to da mi ne delujes dosti bolje.
Ja pismo, jst mam 70 kil! "Oni", pa kljub temu, da vidijo, da je ocitno nekaj narobe, ne naredijo nic.

ze leta nisem bil pri zdravniku
To je cisto vredu, samo nima veze s tem. Ker to, da ze dolgo nisi bil pri zdravniku, ne opravicuje, da zdej lahko pa kadis pa pijes vse, dokler mene ne "dohitis" po obisku pri zdravniku.
Lej, recimo, da se vsak povprecn slovnec zabije enkrat z avtom na leto. A zdej bom pa jst, ko se letos se nism zabil, pa divjal okrog, ker se se nisem zabil in se mam "bonus" pred ostalimi, ki se se niso?!

to zelo zelo redko v prekomernih kolicinah
Spet nepomebno. Za kosilo recimo jst pojem 3 sefle juhe, popoldan se en jogurt in sem sit do vecera. Tako, da to je cisto odvisno, kolko pojes. Jst sem lahko po doloceni kolicini ze napokan, nekdo drug pa se trzne ne.
Recimo, pica. Povprecno pico spravim v sede z ogromno truda, pa se to morm prej skor cel dan stradat. Nekdo drug jo bo pojedut, pa se vedu ne bo.

Pa najboljso sem pozabil: jaz prispevam za zdravstvo, ti pa ne.
Daj mi prvo priloznost, da se redno zaposlim, pa me pol vprasaj, ce placujem kaj za zdravstvno. Al si mogoce hotu rect, da ti ze od rojstva placujes za zdravstvo?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

> Ja pismo, jst mam 70 kil! "Oni", pa kljub temu, da vidijo, da je ocitno nekaj narobe, ne naredijo nic.

Ni tako enostavno. Precej ti dolocajo geni. Konstitucija. Ti se lahko se tako prenaziras, pa nikoli ne bos dosegel 200. Ze 100 bi bil zate hud izziv (enako kot zame).

In ni prevec pametno/humano/lepo nekomu vec zaracunati, ker je pac po naravi debelejsi. Pac, tebi se zdi da se ti dela krivica, ker kadilci in pozeruhi dobijo vec zdravljenja kot drugi. Nekomu drugemu se bo zdelo krivica, da imas ti doma legalen server2000, 2003 in polno enega sw, ki ga dejansko ne rabis. Ok, slaba primerjava, ampak nimam tvoje zdravstvene kartoteke.

Vedno se nekomu nekje godi krivica. Ampak navadno ne vidi kje je pa on v privilegiju. Tega nihce ne vidi. In mene je strah takega selektivnega zdravstva. Kot recimo v usa, kjer je tvoje zdravje odvisno od debeline tvoje denarnice. Enostavno se mi ne zdi ok.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Bedenje pozno v noc sem omenil, ker je tudi ena od stvari ki ne vplivajo blagodejno na zdravje.

Hranjenje v normalnih kolicinah je seveda pomembno. In ce imas do vecera dovolj sklepam da potem zvecer spet jes, kar je spet ena od stvari ki niso najbolj dobre za tvoje zdravje.

To da ne placujes za zdravstvo kaze da ne sekiras za to kako drzava porablja moj denar, ne tvoj. Saj je lepo da skrbis, ampak ni ti treba.

Kadilci veliko prispevajo v drzavno blagajno. Trosarine so ogromne. Plus da imajo manj pokojnine, ker prej umirajo. Verjetno bi se drzava bolj zganila pri preprecevanju kajenja, ce bi jo to prevec teplo po zepu. Glede na trenutne odzive se mi zdi da ji odgovarja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

pingec ::

Glede nadur, mam sorodnika na polciji(kriminalist) pred kratkim je delal 3 dni neprekinjeno, samo 2 uri na dan bil doma (od 2h do 4h zjutraj, da nekaj poje) in nazaj. Pa nism prasal, ampak mislim da mu vec kot tolk ur sploh ne placajo na dan, s tem, da delo pa mora biti opravljeno vseeno. Ostale dneve pa mora tud delat 2 nadure ponavadi, še za dopust ima velike probleme, ker primanjkuje ljudi, si ga skor vzet ne more.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

nurmaln ::

@mtosev

glede na tvoj podpis bi reku da tvoji mami ni prov nč hudga

Phoebus ::

Na momente se mi zdi ta tema prav smešna, ko vsi po vrsti kurcate zdravstveni sistem, zdravnike, bolnice,... in govorite o tem kako lepše in boljše bi bilo če bi bilo privat, brez prispevkov, ....

Bi povedal nekaj reči:

- vsak ima pravico izbire svojega zdravnika; tudi splošnega "javnega" v zdravstvenem domu. Če je vaš aroganten (pa to ne zato ker noče sprejet vaše diagnoze bolezni), ga lahko zamenjate. Sam sem bil kar veliko po bolnicah in pri dohtarjih, pa so bili večinoma prijazni. Res je, dve zobarci sem zamenjal in eno splošno zdravnico ker niso bile najbolj prijazne, ampak je bilo enostavno- greš, rečeš da bi bil pri drugem in je urejeno. In ti trije so bili trije med 10x ali še več-x večjim številom sicer zelo prijaznih zdravstvenih delavcev. Če so pa tisti ki so sicer odlični ravno takrat ko pridete noter sfukani od celega dneva dela, tečnih pacientov, umirajočega pacienta in še česa in nimajo nasmeha od ušesa do ušesa pa en hint: so samo ljudje.
Še enkrat- ne pravim da ni ljudi ki so neprijazni ipd., ampak takih je malo.

- microsoft: zelo težko ti verjamem da so ti 9x operirali vraščen noht- ko ga namreč odrežeš, ni več ob koži ampak malo gleda v luft. Ni nikakršnih šand da bi se spet vrastel. Drugače pa DA, dve injekciji dobiš v palec; eno v levo in eno v desno stran, prime ZELO hitro in se zareže. Feeling je _grozen_, boleče pa ni. Nad injekcijo se pa ni treba jokcat, to je treba preživet.

- Privatizacija? Če v ameriki nisi bogataš si ga hudo nasankal če zboliš. Pri nas lahko brez doplačil izbiraš celo nekatere privatnike, pri ostalih te država tudi subvencionira,.. NE, ne želimo si tega. Pa čeprav so veliko bolj zavzeti za pacienta.

Zelo lepo je kurcat v smislu baba čula baba rekla, ampak dobro bi blo če bi si pogledali realno sliko.

Glede pomanjkanja na eni strani in nezaposlenosti na drugi pa samo tole v premislek preden kurcate vse po spisku:

- študiraš 100 let (da, M$, medicina ne traja 3/4 leta, ampak da rataš specialist rabiš "mičkeno" dlje; na "navadnem" faksu bi bil že zdavnaj Ph.D), si v lj, kjer vse dogaja, se zaljubiš ker si itak že pri 30h, urediš kakšno gnezdece, spoznaš KC ipd. In potem Kje bi delal? V KC, kjer se vse dogaja, imaš veliko možnosti izpopolnjevanja, napredovanja, lahko sodeluješ z univerzo, postaneš TOP zdravnik, ali boš šel raje npr. v bohinj kjer bi bil sam za veliiiiiiko ljudi in bi cel dan garal kot žival. Brez nekih velikih opcij dodatnega izobraževanja, brez da bi bil "pri koritu", ipd? Mislim da bi se vsi raje odločli bit v LJ- razen tistih redkih izjem, ki imajo radi podeželjski utrip.

In zato je po eni strani zasičeno, na drugi pa primanjkuje.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kardiolog z čimkrajšo vrsto ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915014 (2910) mailer
»

Odprt zob- čakat 6 mesecev ali dat 120 evrov in bo takoj popravljeno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10427293 (7803) mat xxl
»

V Tarči so našli rešitev za naše zdravstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028996 (24359) MrStein
»

Michael Moore: Sicko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647547 (4559) Super Sonic

Več podobnih tem