» »

Katera distribucija GNU/Linuxa je primerna zame?

Katera distribucija GNU/Linuxa je primerna zame?

Temo vidijo: vsi
««
8 / 27
»»

smoke ::

MrStein: Sprobaj Arch Linux. Mogoče je malo zahteven za namestit če to prvič delaš, ampak imaš pa vse na njihovem wikiju, tak da ni neki problem.

Hexx ::

MrStein je izjavil:


Najbolj mi sede, da vse deluje.


Iz mojih izkušenj ti lahko povem, da me je do sedaj Fedora najbolj prepričala, najmanj crashov, najmanj bugov, stabilni updejti, uglavnem stvari so takšne kot bi morale biti. Pa še bleeding edge software imaš na voljo v repojih, za razliko od Debiana(ki se lahko primerja z Fedoro po stabilnosti), ki ima precej zastarele pakete.

Mogoče da še kdo drug svoje mnenje.

Zvezdica27 ::

lp,

ma povsod ti bo vse delalo, samo ene distribucije majo vse že out-of te box, druge pa rabiš par vrstic napisati. če hočeš da ti vse dela iz prve, in ti izgled ni važen, potem idi na linux mint 11 ali 12. Če rabiš danes nekaj pa ne ubuntu ampak kak trenuten kubuntu (ali l/xubuntu). Sam to so že mal stare (pač prihaja nov LTS, kerneli ne vem če so že v.3)

Če hočeš tudi look, ni druge kot da počakaš na ubuntu 12.04 (oziroma novi Mint ki pride po novem LTS), ki res obeta, ta dva tedna boš že še zdržal pa tistih pet vrstic tudi napišeš. Ko se enkrat navadiš na unity... Za test si pač naloži najnovejšo beto pa probaj, potem boš pa pač samo podatke prenesel v novi sistem. Delalo bo pa vse na vseh sistemih, samo kaj bo pa vseeno treba kje vpisati.iz tega vidikia je ubuntu najbolj fiendly ker je na forumih veliko ljudi ki dejansko znajo (je pa debian-based).

Linux distribucij imaš milijon, veliko zanimivih (hrvaški full monty al kaj je), veliko lahkih, veliko povsem odprtih... a dejstvo je, da je vsak tvoj problem najlažje rešljv na forumih kjer je največ ljudi - to pa je ubuntu. Če pa imaš čas pa zagrizi v kako manj popularno (in nikakor slabšo) distribucijo. Se boš še kaj navadil. Ene so prav mamljive: go to Distrowatch

zz

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Jaz bi rad odločitev, ti pa mi več izbire prinašaš. ;)
Saj vem, da je milijon distrotov, pa še svoje lahko naredim.
Poanta, je, da bi se jaz rad izognil tem milijonom ur dela...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

terryww ::

ima kdo izkušnje s scientific linux? kako se kaj obnese za desktop delo? glede na to, da zgleda bolj server oriented, a so problemi s podporo za prenosnike?
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

panteist ::

MrStein je izjavil:

Jaz bi rad odločitev, ti pa mi več izbire prinašaš. ;)
Saj vem, da je milijon distrotov, pa še svoje lahko naredim.
Poanta, je, da bi se jaz rad izognil tem milijonom ur dela...

Potem ti priporočam enega izmed slednjih: Ubuntu (eden najbolj popularnih in človeku prijaznih, dela vse lepo, tudi nov interface), Fedora (tudi vse načeloma dela, meni malce tečen package manager (debian je kulejši), najnovejši software in tudi uvajajo kakšne novosti), OpenSUSE (KDE obvezno)
Ti so vsi enostavni za uporabo, privlačen interface, dobra podpora hardware-u.


terryww je izjavil:

ima kdo izkušnje s scientific linux? kako se kaj obnese za desktop delo? glede na to, da zgleda bolj server oriented, a so problemi s podporo za prenosnike?

Hmm, kaj pa vem, meni ni preveč všeč...mogoče tudi zato, ker sm mal bolj navajen na .deb kot rpmje. So pa kar dosti stvari notri nametali v full verzijo, čeprav znajo biti malce dated.

Icematxyz ::

Recimo da brasero ne zmore zapeči DVD+RW na polno velikost je en taki fail.


Potem odpiši Gnome namizno okolje in vse lupine zanj, če že tako razmišljamo in boš se verjetno nekoliko lažje odločil. Strojna oprema je pa? Na primer kakšna je grafična kartica?

MrStein ::

nVidia GT530

(PC je nov, i5, 4GB RAM, H61...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

Ubuntu 12.04.

MrStein ::

beta je že v dobrem stanju?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Da, ampak ne priporočam razvojne različice za 24/7 uporabo. Kakorkoli, če se želiš do uradnega izida, ko boš izvedel namestitev, seznaniti z Ubuntu 12.04 in bi še kaj testiral:

Ubuntu 11.10 Beginners' Guide

Izdelaš LiveUSB s dd ali izdelaš LiveCD in namestiš Ubuntu in slediš trem točkam v navodilih.

Točka 2 je pomembna za namestitev Nvidia lastniškega gonilnika in lahko testiraš še GPU pospeševanje videa. V Ubuntu 12.04, če se ne motim libvdpau1 najdeš pod Dodatni gonilniki.

panteist ::

MrStein je izjavil:

beta je že v dobrem stanju?

Ne ravno, včeraj sem želel inštalirati 12.04 B2, pa se mi je obesla vedno na začetku inštalerja. Po nekaj pregooglanih minutah sem ugotovil, da ima še dosti folka te težave, ne pa vsi. Lahko poskusiš srečo :-)

MrStein ::

panteist je izjavil:

Lahko poskusiš srečo :-)

Ne hvala. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Rias Gremory ::

Zdaj razmišljam, da bi šel na Ubuntu za nekaj časa, dokler ne pridobim malo več znanja o "linuxu". Predvsem me moti, ker moja Fedora ni 100% stabilna, včeraj in danes še ni bilo restarta vendar se mi lahko zgodi kadarkoli.

edit: Bom kar tukaj vprašal, ali dam lahko unity dol z Ubuntuja in si namestim poljuben uporabniški vmesnik?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

en zanimiv link na temo ubuntuja in gnome classica: http://www.omgubuntu.co.uk/2012/03/gnom...

Icematxyz ::

Bom kar tukaj vprašal, ali dam lahko unity dol z Ubuntuja in si namestim poljuben uporabniški vmesnik?


Da. Se pravi verjetno misliš na GnomeShell:

sudo apt-get install gnome-shell

In izbereš pri vpisu v sejo.

Rias Gremory ::

Ja, verjetno bi uporabljal gnome. Ko sem prvič Ubuntu uporabljal je bil privzeti vmesnik še gnome in mi je bil res všeč.
Hvala za komando. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MrStein ::

gnome-shell je novi GNOME look? Za razliko od "GNOME Classic/Fallback" (iz članka na omgubuntu) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

GnomeShell je privzeta lupina Gnome 3 namiznega okolja in ima tudi 2D "fallback" različico.

Na Ubuntu je privzeta lupina Unity, ki trenutno deluje le na Ubuntu. V okvirju projekta Linux Mint se razvija Gnome 3 lupina z imenom Cinnamon, ki jo lahko namestiš na več distribucij, ki uporabljajo Gnome 3.

GNOME Classic je podobna, ampak ne enaka zadeva, kot je bil Gnome 2. Potem še imaš Mate, ki bi še naprej rad bil Gnome 2...

Skratka aktualne Gnome 3 lupine v tem trenutku so GnomeShell, Unity in Cinnamon.

Rias Gremory ::

Katere gonilnike mi pa priporočate za Ubuntu? So zaprti kaj boljši?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Odvisno od primera do primera. Poskusi in boš videl.

Rias Gremory ::

:O
Od kdaj je pa Flash oz. če to sploh je flash privzeto nameščen?
Youtube mi dela bp, vendar mi ST pravi, da naj si dam nek gnash gor. Kolikor vem je to odprta alternativa flashu, imam prav?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Od kdaj je pa Flash oz. če to sploh je flash privzeto nameščen?


Temu se reče HTML 5 in to podpira slo-tech.

Rias Gremory ::

Huh, sem pa krepko za časom. :(
Do zdaj sem mislil, da rabi večina Youtuba še zmeraj flash le novejši videi pa imajo vklopljen HTML5. Pa mislil sem, da moraš tudi ročno vklopiti html5 na youtubu, da ti privzeto predvaja v html5.
Vglavnem všečkam!

edit: torej mi ni treba tega plugina namestiti in mi bo st še zmeraj delal v redu?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Pojavil se mi je nerešljiv problem že pred začetkom instalacije Fedore. Naredil sem si live usb disk, restartam, pojavi se mi začetno okno, kjer izberem Start Fedora 16, potem pa na zaslonu nastopi sivina in se pokaze dolg error, nekaj v stilu "[drm:drm_edid_block_valid] *ERROR* EDID checksum is invalid".

podoben error kot je opisan tukaj:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

panteist ::

LiveUSB si naredil v Unetbootin-u? Če ne, poskusi to!

Icematxyz ::

Uporabi parameter nomodeset tako pri namestitvi Fedora (tipka "TAB" pri izbiri "Start Fedora 16" in dopišeš za quiet splash še parameter nomodeset), kot prvem zagonu Fedora (enako/podobno storiš v Grub, potem ko pritisneš na tipko "e").

Posodobi Fedora in če zagon ne bo uspešen brez nomodeset parametra boš moral najverjetneje namestiti lastniški gonilnik za grafiko, če je na voljo in preveriti, če potem deluje bolje.

PacificBlue ::

Nekak mi je uspelo z Unetbootin:)

Sem ugotovil, da lahko zaženem live usb samo v grafičnem načinu, te možnosti preko live usb creator ni bilo.. Pri klikih na druge opcije pa se mi je spet pojavil ta error. No ko sem lahko zagnal live usb sem pa lahko namestil potem Fedoro. Vendarle težav še ni bilo konec. Namestim driverje za nvidio in je bila v nastavitvah najvisja možna resolucija samo 640x480. Monitorja ni hotelo zaznati. No in zdaj sem zamenjal dvi kabel za vga, s tem da sem ga vtaknil preko pretvornika vga-dvi v dvi slot na graficni. In dela hvalabogu:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Icematxyz ::

Torej je verjetno bila težava povezana s pretvornikom in ni bilo najverjetneje mogoče dobiti pravih EDID podatkov. Lepo, da si rešil.

panteist ::

No, sam da ti je nekak uspel pridt v Fedoro, poznejše težave se s pomočjo forumov že dajo pokrpat :-)

Icematxyz, na kateri distribuciji si pa ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

Rias Gremory ::

Kolikor vem je na Ubuntuju.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Ubuntu.

PacificBlue ::

Torej je verjetno bila težava povezana s pretvornikom in ni bilo najverjetneje mogoče dobiti pravih EDID podatkov. Lepo, da si rešil.


čeprav se mi zdi, da mi tudi grafična ne dela čist v redu..no en dvi port recimo ko imam prikluceno mi kaze sliko post-a in biosa, ko pa se bi mogel pokazaz loading windows npr pa gre v blank, pojavi se napis no dvi signal. imam zdaj prikljucenga na drug dvi port pa dela v linuxu ok, v windowsih pa ne pokaže čist vsega, manjka delcek spodnjega roba zaslona, kot da bi bila resolucija 1920 x1080(imam 1920x1200)..bom poskusil gonilnike se enkrat instalirat. sicer pa bi si mogel tako al tako comp nadgradit,graficno imam 8600 gt.

Fedora bolj ali manj dela v redu, sem zadovoljen. Moti me edino to, ker mi Opera zmrzuje:). in recimo če hitro prtiskam eno tipko mi zaslon utripa in sliši se sistemski zvok, nadležno ko hočeš kaj pobrisat nahitro z backspace ali spremeniti glasnost glasbe.,če drziš je pa v redu.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Icematxyz ::

Vprašanje, kaj je krivo. Lahko bi bila grafična kartica, lahko pretvornik, kabel ali zaslon. Kot vse kaže se težava pojavi s EDID.

Lahko greš po vrsti:
-Priključi drug zaslon in preveri, če so samodejne nastavitve na obeh OS pravilne.
-Uporabi še drug kabel, oziroma pretvornik in preveri, če so samodejne nastavitve na obeh OS pravilne.
-Grafična kartica, oziroma gonilnik za njo. Če na Fedora deluje dobro na Windows pa ne potem verjetno gre za gonilnik na Windows.

Če "zmrzuje" le Opera in ne na primer Firefox je težava verjetno na strani Opera ali je vzrok kakšen dodatek. Morda spremljal s kakšnim ukazom top ali GUI orodjem, kaj se v tistem trenutku točno dogaja.

Glede "utripanja" in "zvoka" pa ne vem, oziroma si sploh ne znam predstavljati za kaj točno gre. Fedora sproži "sistemski zvok", če držiš pritisnjeno tipko? Verjetno se da to kje izključiti?

MrStein ::

Beep, ker OS ne "sfolga" dovolj hitro praznit kbd buffer?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PacificBlue ::

Edid je glavni krivec tud po moje. jutri dobim se en monitor in bom videl če bo kaj drugače...katero GUI orodje pa drugače priporočaš? Bom imel jutri več časa da pogledam kaj bi lahko bil vzrok.

Pa še to,kako se odstrani sendmail? ker mi nalaganju zadnje verzija kernela obstane vse pri zagonu sendmail service..prejsna verzija kernela pa dela brez problemov.

aja tisti beep zvok kot da bi ti en na okno trkal:) tko se sliši..in vidi

http://tinypic.com/r/oivc5z/5

je res moteč ko brišeš besedilo ali pritisnes hitro dvakrat ali več isto tipko..
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Poldi112 ::

Icematxyz je izjavil:

Da, ampak ne priporočam razvojne različice za 24/7 uporabo. Kakorkoli, če se želiš do uradnega izida, ko boš izvedel namestitev, seznaniti z Ubuntu 12.04 in bi še kaj testiral:


Tudi ko pride vem skoraj ziher prvih par mesecev ne bo stabilna. Še nikoli ni bila :) Po par mesecih, ko jo veselci pretestirajo, je pa načeloma ok.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Icematxyz ::

Tudi ko pride vem skoraj ziher prvih par mesecev ne bo stabilna. Še nikoli ni bila :) Po par mesecih, ko jo veselci pretestirajo, je pa načeloma ok.


Kaj pa vem, sam težav s stabilnostjo (razen občasno Skype in nekaj časa FireFox v Ubuntu 10.04) nisem imel. Pri "očitnih" težavah s stabilnostjo pa se skorja vedno izkaže, da gre za kakšen gonilnik za strojno opremo.

Ubuntu 12.04 torej ni nič narobe, če se namesti za 24/7 uporabo takoj, ko bo na voljo. Sam vem, da bom to storil in se tega že veselim!

Različice med LTS ponavadi dobijo precej več "novosti" in občasno je kakšna težava izključno posledica tega dejstva, ampak spet to je zdaj zelo pavšalna ocena. Upam pa, da bo v Ubuntu 12.10 na voljo že kar nekaj takšnih novosti...

je res moteč ko brišeš besedilo ali pritisnes hitro dvakrat ali več isto tipko..


Sosed uporablja varilni aparat? Skratka najprej boš moral najti najverjetneje okvarjeno strojno opremo in potem bomo se naprej pogovarjali. Imaš slučajno na voljo še kakšno grafično kartico s katero bi preveril stanje?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Čakaj malo, po tvoje beta ni za 24/7, naslednja izdaja pa naenkrat je?
Ker ravno v tistih dveh-treh tednih bodo vse probleme rešili?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mesar ::

Da.
Your turn to burn!

Icematxyz ::

Čakaj malo, po tvoje beta ni za 24/7


Ne, oziroma, kot pravi uporabnik @Mesar, da. Torej kakšen test naredi, da se z zadevo seznaniš, to pa je zaenkrat tudi vse. Ne gre se pa toliko za to, da bi v tem obdobju rešili ne vem kakšne probleme, ampak preprosto delo še ni končano!

MrStein ::

Saj 26-ega aprila tudi ne bo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

To je seveda res, potem bo potrebno OS še pet let vzdrževati.

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:


Ne, oziroma, da.

Torej je to točen povzetek tvojih nasvetov in mnenj? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Oboje drži da. Torej:

Čakaj malo, po tvoje beta ni za 24/7


Ne.

Čakaj malo, po tvoje beta ni za 24/7, naslednja izdaja pa naenkrat je?
Ker ravno v tistih dveh-treh tednih bodo vse probleme rešili?


Da.

Se pravi uporabnik @Mesar je čisto lepo povedal, ampak, da ne bi bilo še kakšnih nejasnosti, sem posebej odgovoril še na vprašanje o "razvojni različici". Se pravi, da se slučajno ne bi našel kdo, ki bi sklepal, da odgovor da pomeni, da je razvojna različica primerna za 24/7 uporabo. Ni. Skratka če to združim:

Razvojna različica ni za 24/7 uporabo, stabilna različica v obdobju, ko je vzdrževana, pa je. Še kakšna nejasnost slučajno?

Točen povzetek mojih nasvetov in mnenj pa bi bil:
-Testiraj razvojno različico, če si tako neučakan in se s tem deloma že seznani z Ubuntu 12.04.
-Počakaj na stabilno različico in v trenutku, ko bo na voljo lahko planeš po njej in si priboriš svoj izvod.

Vrste bodo namreč dolge in da slučajno kje ne zmanjka!

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Sosed uporablja varilni aparat? Skratka najprej boš moral najti najverjetneje okvarjeno strojno opremo in potem bomo se naprej pogovarjali. Imaš slučajno na voljo še kakšno grafično kartico s katero bi preveril stanje?


sem rabil kr neki časa da sm ugotovil, da je vzrok vkljucena bounce keys funkcija, ki ignorira hitro podvojeno tipkanje. Torej sosed ne uporablja varilnega aparata:)

Imam se en problem, ki je enak temi opisanemu v linku:

Qfter the installation (and the post-configuration), when Fedora boots, it bugs
often, by stopping on the starting up of Sendmail. Having removed Sendmail, the
screen jams on the starting up of display manager (Gnome).


Sendmail sem ze onemogocil, se vedno se pa ustavi pri display manager. Deluje mi le 3.3 0.8 kernel, kasnejsih verzij ne morem bootat zarad omenjenega problema, ko se ustavi pri starting display manager.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Icematxyz ::

sem rabil kr neki časa da sm ugotovil, da je vzrok vkljucena bounce keys funkcija, ki ignorira hitro podvojeno tipkanje. Torej sosed ne uporablja varilnega aparata:)


Za "zvok" sem predvideval, da je morda kako povezan s "accessibility", ampak kolikor vem to ne pojasni utripanja zaslona. Se pravi izklop te opcije je "odstranil" tudi utripanje zaslona?

Sendmail sem ze onemogocil, se vedno se pa ustavi pri display manager. Deluje mi le 3.3 0.8 kernel, kasnejsih verzij ne morem bootat zarad omenjenega problema, ko se ustavi pri starting display manager.


Ne uporabljam Fedora in ti težko kaj svetujem. Torej verjetno težava ni povezana s Sendmail, ki bi lahko bil vzrok za daljši čas zagona, torej moj nasvet bi bil, da najprej preveriš, če je vzrok kaj podobnega. Torej najprej zaženi Fedora in izberi zadnje jedro, kjer se pojavijo težave z uspešnim zagonom in pusti zadevo v fazi zagona nekaj časa, če se slučajno potem vseeno Fedora zažene in prideš tudi do delujočega namizja!

Zgodovina sprememb…

panteist ::

Hmm, so pa res zanimivi problemi. Svetujem fedora forum, vsaj meni so pred leti dosti pomagali.

offtopic: Če kdo išče še kakšno zanimivo distribucijo, priporočam Chakra distribucijo. Začela kot spin Arch Linux, sedaj so na svojem, a še vedno s pacmanom. Ni pa najbolj enostavna, ker "pekidž menedžer" nima GUI-ja in tudi sam distro je GTK free, oziroma je čista KDE (Qt) izkušnja. Meni je všeč.

Icematxyz ::

Naj te še opozorim, ker vidim, da uporabljaš Nvidia grafično kartico, da trenutno zadnji zaprto kodni gonilnik (različica 295.40) določenim modelom iz ravno teh serij grafičnih kartic povzročajo razno razne težave. To je uradno potrdila tudi Nvidia in zadeva bo verjetno odpravljena kmalu.

Torej, če uporabljaš zaprto kodni gonilnik različica 295.40 ga odstrani in poskusi še, če bo kaj drugače s privzetim odprto kodnim gonilnikom Nouveau. Se pravi po tem, ko se prepričaš, da tudi po daljšem času zagona ne prideš do delujočega namizja.

Zgodovina sprememb…

NSA Agent ::

More bit Linux, al je lahko kaj drugega? Naprimer BSD?

http://pcbsd.org/
http://www.linuxuser.co.uk/reviews/pc-b...

Jaz uporablam 32 bitno CD verzijo na kateri je nameščen LDXE (ob zagonu porabi 50mb rama).
Na DVD verziji lahko izbiraš med GNOME, KDE, LXDE, Openbox, etc.
««
8 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313205 (129) Ijus
»

Najljubši Linux/Unix OS/Distro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15735907 (25138) diler515
»

Prosim predlog-kateri linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5916065 (14079) krneki0001
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448615 (7656) NSA Agent
»

Kateri Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5112434 (11259) panteist

Več podobnih tem