» »

Predelava ADSL modema Iskra Calysto

Predelava ADSL modema Iskra Calysto

Satelit ::

Od znanca sem šlišal(baje naj bi bila 12 stranska razprava prav na tem forumu?!), da dotični modem v sebi skriva router, firewall in podobne dobrote, seveda z modifikacijo. Ve kdo kaj več o tem?
Lep pozdrav

OmegaBlue ::

Da modem usebuje router in ni potrebna nevem kakšna modifikacija samo admin geslo rabiš.

Postopek za to pa ni nevem kako dovoljen na tem forumu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Sami ::

Zdele sem klical na SIOL in povprašal o tem modemu, ker ga imam tudi sam. Rekli so mi, da res vsebuje router, samo da ga je treba odkleniti, vendar o tem ne dajejo informacij, ker je treba posegati v hardware modema, in če ti potem recimo strela udari in skuri modem se garancija potem ne prizna in moraš sam plačati nov modem, glih to me zdej skrbi, ker kaj če mi pol crkne in bom ob 30k...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

sinko999 ::

Če strela udari v modem potem moraš ti novega kupiti plačati in nič oni !
Samo če se mu začne mešati te ti ga menjajo .
Ni? ni ve?no !

Sami ::

Ne, rekli so mi, da ga menjajo tudi če udari strela, to mi je rekel tudi model, ki mi je montiral ADSL.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

VASkO ::

dejansko ti ga pri udaru strele menjajo. prejsnji teden je pri nas bila nevihta, in je 2 kolegoma z ADSLom skurilo modem (poleg tega ne vem, kolikim drugim se ga je skurilo na istem bregu). so jima takoj drugi dan zamenjali (pa tudi ostalim na tistem bregu, kjer je vdarila strela).

Boki_ ::

Če bo uporabljal modem kot router, ti bo gromozansko zrasel ping.
I'm back

pitarda ::

Kolikor sem razumel, ko sem bral drobni tisk, je ADSL modem last TELEKOMA,... zato ti ga bodo v vsakem primeru zamenjal (razen, če ga razbiješ), isto kot števci porabe električne energije, ki tudi niso naša last ampak last elektrogospodarstva.

Tito ::

Če ga fizično poškoduješ ali iz malomarnosti ali z nepooblaščenim posegom v njegovo notranjost...:D

Satelit ::

Hmm najbolje bo, da pljunim tistih 12k za router in si tako prihranim skrbi in živce:D Sicer pa: hub stane 6k, router 12. Nevem kakšne razlike ni, pa še garancijo bom mel, če bo udarila strela:)
Lep pozdrav

Tito ::

Huba se načeloma ne da več niti kupit... Switch je najbolša izbira ruter si pa doma postaviš. Kako kišto pa je. Men se strele ni za bat, ker je telefon postavljen po zemlji. Za elektriko pa je druga pesem.

monaco ::

na mobisuxu imaš tudi natančno razloženo kako se to naredi. Če ti ga strela skuri pač ne bodo vedeli, da si ga softwersko odklenil. Če se mu pa začne mešati, ga pač enostavno zakleneš nazaj, preden ti ga zamenjajo pa je.

CohAlex ::

Ali mi pošlješ link ali imaš morda geslo in up. ime za calysto adsl modeme?

krho ::

@Pitarda:
..., isto kot števci porabe električne energije, ki tudi niso naša last ampak last elektrogospodarstva. Ja vendar, če se pokvari, ga PLAČAŠ TI, isto sranje je s števcem za plin, plačuješ števnino, če se pokvari novega plačaš TI.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

bzp ::

Callisto kot firewall in router je zelo uboga zadeva. Se precej pogosto sesuva, ze na neobremenjeni liniji, kaj sele ob kaksnem p2p prometu ... Ni namenjen temu, tako da raje daj tistih 20k za en kolikor-toliko spodoben router pa bo bolj mirno zivljenje.

Postopek za to pa ni nevem kako dovoljen na tem forumu.

Kaj pa je sploh se dovoljeno? Kaj pa clanki o navijanju, odklepanju procesorjev, ...

OmegaBlue ::

Moj post je star več kot 2 leti, let it go.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

bzp ::

My bad ...
K**** pa ozivljanje starih tem brez posebnega razloga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strela skurila mi vse naprave

Oddelek: Zvok in slika
4910199 (7541) RC37
»

Prenapetostna zaščita

Oddelek: Pomoč in nasveti
254028 (3339) shintaro
»

Strela skurila modem in en LAN port routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142784 (2275) BorutK-73
»

modemi in razna mrežna oprema

Oddelek: Omrežja in internet
61259 (1101) agent006
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463405 (2333) krho

Več podobnih tem