» »

Tv kartica!

Tv kartica!

boko34 ::

Pozdravljeni!
Kupujem TV kartico pa ne vem kaj vzet.Namrec,oce bi rad snemal razne oddaje,ki bi jih nato posnel na CD in poslal sorodnikom v ZDA.
Ker nimam pojma kaj je vredu in kaj ne se obracam na vas v upanju,da mi boste priporocili kaj dobrega pa ne predragega:D
Hvala.

toni22 ::

Za kolk denarja?

Winfast Leadtek 2000XP Deluxe - 15k

boko34 ::

Kaj je ta kartica vredu? V kaksnem formatu lahko snemas? Kje se jo da za dobit?
Cena naj bo max 20.000sit

Alexius Heristalski ::

Lep pozdrav, tudi jaz bi rad vedel, kateri tv tuner do 20.000 sit se trenutno najbolj splača kupiti. Mora biti dober pri snemanju prigrama na disk.

Hvala!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

toni22 ::

Kodiraš lahko s katerimkoli kodekom, ki ga imaš nameščenega v mašini(divX, xvid, mpeg, ...) Vse pa je odvisno od hitrosti tvojega računalnika. Mislm da za direktno kodiranje v DivX rabš več k 1500MHz(ampak ne od celerona).

Še mal bolša in dva jurja dražja(okol 17k) pa je Winfast 2000/xp Expert.

Alexius Heristalski ::

Kaj meniš o Pinnacle PCTV in o Terratec Cinergy karticah?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boko34 ::

Kako je kaj s sliko.Malo sem povprasal ljudi,ki naj bi se spoznali pa so rekli,da se lahko snema,samo da je slika majhna (majhno okno,resolucija).
Ce kdo ve naj se malo razpise,ker res ne vem kaj kupit.

toni22 ::

ja, saj si sam lahko nastaviš dimenzije. jasno 1600x 1200 verjetno ne boš snemal, če pa dobiš sliko v računalnik v resoluciji 720 x 576.(PAL sistem) Slika je dobra, odvisna jasno od sprejema, snema se pa čist OK. Tako ali tako ni posnetkov ki bi bli čez cel ekran. Tud divX film morš dat na full screen, ker privzeto nima tako velikih dimenzij, kar je čist logično.

ddeben ::

Js prodajam tv tuner Winfast 2000/XP, ce kerga zanima! Moram pa rect de je slika odlicna, sam je vse odvisno kako kvaliteten kabel imas! Zraven je pa se radio in daljinec!:\

boko34 ::

ddeben: dej povej za koliko jo prodas.
pisi mi na :mail

boko34 ::

Zanima me ce je spodaj opisana kartica v redu za moje poterbe:

TV Kartica FlyTV Prime 34 FM PCI 9.990sit

Audio
Stereo
Video
Podpora 24-bit barve pri 1280 x 1024 dpi
DirectX podpora
Video Zajemanje
Zajemanje v več ločljivostih do 720x576
Podpora 16, 24, 32-bit barve
Zajemanje do 30 fps
Zajema v AVI ali MPEG1 ali MPEG2
Zajemanje mirujočih posnetkov
Zajemanje v ločljivosti do 720 x 576
Podpora 16, 24, or 32-bit barv
Shranjevanje v BMP datoteko ali na odložišče
Zunanji priključki
75 ohm IEC coaxial vhod (kabelska TV)
FM radio vhod (FM antena vključena)
Kompozitni (RCA) vhod
S-Video (SVHS) vhod
Audio vhod in izhod

Jux ::

ma kakšne pol leta nazaj so vsi navijali za terratec in baje so to res najboljše tv-tuner kartice. Tako da bi se sam odločil za terrateca.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Vikking ::

ATI TV wonder, al pa ALL-in wonder, ma najboljši software, jst mam eno staro ati wonder kartico okol 5 let, pa dela super brez problemu, na win95, 98, me, 2000, xp.

VASkO ::

ta Fly je super kartica - le prilozen program je bolj kot ne zanic. Zato pa obstaja en super program, Fly 2000 TV (nima veze s firmo flyvideo), je samostojen program, ima vse kar hoces - zajemanje, radio, tv, podpira pilote, procesiranje slike (sharpness, deinterlace, mnogo resolucij do 768x576)...

sam imam to kombinacijo flyvideo 3000 (fly 34 Prime FM) in pa ta program pa pomoje boljsega ne mores dobit

boko34 ::

vasko: glede na ceno bom najbrz to kartico vzel,zanima pa se to: en tip mi je rekel,da je pri snemanju v AVI datoteko ta omejena na 2gb,medtem pa ko mpeg1 ali mpeg2 pa delata normalno.
Ali mi lahko to potrdis?
hvala!

Lith ::

poglej, čist enostavno je:
TV kartica Terratec Cinergy 600 ima vse kar rabiš in še čip za kodiranje v MPEG1/2 - torej kodiranje/snemanje opravlja kartica in ne procesor v računalniku
- za nekih 22.000 SIT
Omejenost velikosti datotek pa je v FAT32 sistemu 4GB, kar pa NTFS nima
tuki piše lepo na koncu strani
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

majh ::

Mene pa zanima samo Pinnacle PCTV PRO.
V bistvu bi rabil poceni zadevo za snemanje videa iz analogne kamere na računalnik. Zadeva stane 25k, pa me zanima če mogoče veste za kej cenejšega pa vsaj tolk dobrga kokr je ta kartica.

tec ::

vasko: Jest imam model 3500, pa imam same probleme z njo. Mi lahko zaupas katere gonilnike uporabljas na winxp, ce mas winxp? Zajemam pa samo v mpeg1
Hvala

VASkO ::

uporabljam gonilnike od philipsa, ki so na voljo na strani od programa fly2000 TV

kje pa si to videl, da ima terratec mpeg1/2 kodirni cip? kolko jaz vem, je to ista kartica kot flyvideo 3000 (isti PCB in iste komponente)

VASkO ::

Za terratec cinergy 600:

Für die Aufnahme in das VCD (MPEG-1) Format empfehlen wir mindestens einen 500 MHz Intel Pentium oder AMD Prozessor.
Für die Aufnahme in das MPEG-2 Format empfehlen wir mindestens einen 650MHz Intel Pentium III oder 650 MHz AMD Athlon Prozessor.


Kartica nima MPEG1/2 kodirnika (bi bila za kar nekaj drazja). Design je cisto isti, kot flyvideo 3000, stane pa enkrat vec - verjetno zaradi retail programov, ki so prilozeni.

All ::

fly 2000 je zakon za tole kartico res


gonilnike in program dobiš Tule

stran je češka sam se da zastopit vse



kje se dobi fly 3500?? cena??

Big_Al ::

Stestiral sem tole in sem bil zadovoljen. Cena: 11.950 SIT / Lancom MB

All ::

aja..v mlacomu naj bi mel od ecs eno tv kartico ..tut kle omenjeno za 10k sit na istem čipsetu narjeno...pa še dlinc ma mal več tipk zravn pa ugodno programje

VASkO ::

no, tudi ta ecs je kopija flyvidea 3000 (oz. kaj je kopija ces, ne bi vedel hehe)

samo vprasanje, ce fly2000TV podpira tudi pilota ECSke
flyvideo 3000 kosta tudi okoli 11 jurjev nova
pomoje se splaca

toni22 ::

danes je kolega kupu na www.nakupi.net kjer je Winfast 2000/XP Expert za 14200SIT, kar je bistveno ceneje kot drugje. Deluxe pa je 12700.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za zajemanje TV na pc-ju?

Oddelek: Zvok in slika
112116 (1965) waters
»

Nakup TV tunerja

Oddelek: Kaj kupiti
372133 (1494) zdravc
»

Nakup TV Kartice

Oddelek: Kaj kupiti
81712 (1516) Bramac ^^
»

Rabm zvočnike,volan in tv tuner

Oddelek: Kaj kupiti
121327 (1206) nornaigre
»

TV TUNER

Oddelek: Kaj kupiti
252010 (1496) All

Več podobnih tem