» »

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

««
«
1 / 72
»»

Gandalfar ::

[Overnet]

Ta thread je namenjen samo tehnicnim tezavam. (iskanje virov ed2k povezav po pravilih ni dovoljeno)

Domace strani programov so:
eDonkey: http://www.edonkey2000.com/
Overnet: http://www.overnet.com/
eMule: http://www.emule-project.net

Seznam streznikov dobite na: http://www.thedonkeynetwork.com/, kjer je tudi velika baza dokumentov in informacij v zvezi z eDonkey.

Zadeva privzeto uporablja 4662 TCP port ter 4672 UDP zatorej morate poskrbeti, da so odprti, ce zelite imeti visok ID (High ID). V primeru da na nekem strezniku nimate visokega IDja ne obupajte. Morda je za kaksnim cudnim firewallom.

Vse zgoraj nastete strani imajo obsirno bazo FAQ dokumentov, vodicev itd. tako, da vam priporocam da si poprej ogledate strani ni preberete kaj in ne sprasujete brezglavo. Dobili boste znanje razumevanja delovanja tega P2P omrezja in boste potem lazje obvladali svoje osle in mule.

[DC++]

Za vse tiste, ki se mučite z DC++ pa dobite zadnjo razlicico na naslovu: http://dcplusplus.sourceforge.net/
In hub list: www.hublist.org

[Shareaza]

Shareaza je P2P client, ki vam omogoča prenos keterekoli datoteke z več P2P omrežij.

Omogoča povezavo na:

  • EDonkey2000(Overnet)

  • Gnutella(Kazaa in podobni)

  • Gnutella2 (G2)

  • BitTorrent


----------------
Predlogi in pripombe na ZS --OmegaBlue
  • preklical razglas: Primoz ()

||_^_|| ::

vedno me je živciral počasen download (max 60-80 KB/s).
Pol pa enkrat za foro ugasnem antivirus (norton). In kaj sledi? Drastično povečanje hitrosti!

MaX ::

črtica mož: A 60 - 80 K ti je mal?8-O

ker program pa uporablaš, da ti tolk "mal" vleče, ker men se zdi vse nad 30 K velik...

||_^_|| ::

MaX: "mal":) kako smo se razvadili ja:) ko sem mel še 512 link se mi je zdel vse nad 40 HUDO HITRO>:D Uporabljam pa eMule tazadno verzijo.

bodom ::

ej sam tko za info; men je vcer zmecer z emulo potegnlo en film v roku 3h...vleklo je samo od enga userja...na zacetku okol 110kb/s8-) v 6,5h sm mel 2,2GB download-a. sm mislu da bom s stola ruknu ko sm to zju3 zagledu:D
pa naj se kdo rece da je emula za en k....
sam more ti najdt cimvec sources pa je.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

MaX ::

ja, ampak to je zlo redek fenomen...na žalost.

bodom ::

ja sej to je...
sam je pa prijetno (al pa tud ne) da ko to zagledas d ti mal nasmeha vrze na obraz...al pa srce poskoci, hehe:D
ne, resno...zal se to zlo poredko dogaja. lohk bi se veckrat:\
LP

pivmik ::

eMule se ne more kar zmislit nekih uporabnikov ki ti uploadajo, "krast" more bandwidth drugim uporabnikom ki čakajo v vrsti z navadnim eDonkeyem. Mislim da bolj pogosto sprašuje za source in bolj pogosto sprašuje da naj pride v vrsto pri posameznemu uporabniku. Poleg tega pa raje uploada uporabniku eMule kot pa eDonkeya(s pomočjo queue ratinga).
Skupno število uploada je manjše ali enako skupnemu številu downloada(obstajajo tudi izjeme ki samo downloadajo in tudi izjeme ki samo uploadajo, ampak se to kolikortoliko izniči).
LP, Gregor GRE^

mile ::

Kaj pa mlDonkey za Linux. Zadeva poseka eMulo.

bodom ::

mile: npr. zakaj?

MasterBlaster ::

Mislim da bolj pogosto sprašuje za source


Ravno nasprotno, to počne donkey bot. eMule pa uporabnika bana za 5 ur, če prepogosto sprašuje za source.

Xplicit ::

En ?:

Men napise:

Your port 4662 is not reachable. You have LOW ID - kak odprem ta port?

mam xp-je

Filo ::

a drugac je ta emule kao najbolši al kako?

to bi rad zvedel predvsem zaradi tega da si zagotovim vrzijo dooma...he he:D

MaX ::

xplicit: onemogoči firewall vgrajen v winse.

vasquez ::

Menda ima eMule tudi nek UL/DL ratio. Ampak na kaj? Na številko, ki jo vpišeš v nastavitve, fizično omejitev linije ali na trenutni upload?

Xplicit ::

max - ... kako ze to nardis :\

MaX ::

:8) hmm, že dolg nism uporablu win xp.

kolikor se spomnim, pri nastavitvah za network in dialup imaš možnost disable firewall.

Bolj točno se pa ne spomnim.

Probi pa tut najnovejšo verzijo mule. Če se ne motim je 022a.

BlackHole ::

A se da Z Emule nadaljevati z D/L datotek, ki jih nisem končal z eDonkeyem? Če se da, kako?

Chessman ::

Nadaljevanje DL deluje brez vsakega problema. Vse kar morš narediti je da v nastavitvah v E-mule vpišeš TEMP direktorij isti kot si ga imel za eDonkey.
Ali drugače povedano datoteke iz edonkey temp direktorija prekopirač v emule direktorij.

globoko grlo ::

fajle iz donkey/temp skopirej v emule/temp in zadeva dela

mldonkey za linuxa poseka mulo zato, ker se konekta na več serverjev na enkrat, sicer vse lepo in prav, sam to full obremenjuje omrežje

drgač pa ja, men je mula dost bolša k pa vosu, če ne druzga se prec konekta in rekonekta

hitrosti so pač odvisne od tega kaj dljaš

ma pa en zanimiv bug
men je na komfortu vlekl 1208 KB/s, kar pomen 1.2MB/s, hehe, noro ane, 4 fajle po 100 KB/s, pa en kup ostalih po 60-80 KB/s, ampak pol so se vinsi odločil za stavko in so odpovedal poslušnost, dobr da mam XPje in sm lohka skenslu mulo

zadeja sicer lepo deluje, sm pa tja ma pa kkšn krč

aja, vsak tedn maš novejšo verzijo, pa kup modov

lp

BlackHole ::

To z Emule in eDonkey povezavo sem vprašal ker sem naredil tako, pa mi ni delalo. Samo sem nastavil napačen direktorij (incoming namesto temp):8)

BaRtMaN ::

vasquez je napisal:

Menda ima eMule tudi nek UL/DL ratio. Ampak na kaj? Na številko, ki jo vpišeš v nastavitve, fizično omejitev linije ali na trenutni upload?


Jp, to je credit systrem. Ki deluje za VSE kliente, torej tudi za eDonkeya (link). Tukej mate eMulin FAQ, ki odgovori na marsikatero vprašanje.

PicNiK: Queue Rating (QR) nč ne pripomore k hitrejšemu downloadanju, uporabniku le pomaga s tem, da pokaže kateri je v vrsti. eMule zna, eDonkey ne zna. Poleg tega so avtorji eDonkeya ustavl razvoj in se zdej posvečajo samo OverNetu, ki je po pričevanjih mnogih precej beden (.NET framework? hvala, ne!).

Sicer pa meni nikoli ni downloadala Mula več kot okoli 40kB/s. Lahko, da SiOL zapira port 4662 (zarad tega lahko da je port 4662 nedosegljiv->nizek ID), a dvomim. Bi moral ga spremenit, da vidm efekt. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

MaX ::

Na portu 80 se isto dogaja. Nekateri serverji pač dodelujejo lowID. Prekini povezavo pa se povezuj, dokler ID ne bo sprejemljiv.

Fury ::

1. mlDonkey sprasuje hitrej, drka use v glavo.. skratka posiljuje omrezje in je oh in sploh negativno vplivu na edonkey p2p network.. zato je tut banan na 99% serverjih

2. eMule ne posiljuje nc hitrej kot eDonkey, je pa res da ma MNOGO bolsi management sourcov in connectionov in zato tut prime prej.. eDonkey jih 1/2 kr zgubi nekam :)

bacil ::

kaj pravite na emule v0.22a (tarod 3c)?, malo drugače, a zadeva špila boljše od navadne mulei...

JurijTurnsek ::

lejte to: zjutraj preden grem v šolo lepo zaženem emule, pa zače dljat kakih 30kb/s...

pridem čež kakih 8h domov, pa vidim d je dlajl sm 200-300mb...;((

na grafu, ki je naštiman na 9 ur, se lepo vidi, da konekcija pade, ko grem v šolo, oz ko se na računalniku ne dogaja nč več...

ko pa pridem domov, konekcija skoči, in v naslednih 6 urah dljam več ko 1gb... wtf?
http://www.slatnaskejta.com

NupY ::

mulam je treba vsake toliko casa nasuti malo sena :P

sem pa tudi sam opazil tole...

MaX ::

kornholio8:

A ti gre sistem mogoče v standby?

DIEUALL ::

jaz mam pa en problem z EMULE kadar se hocem povezati na server mi napise da ni serverjev nalozenih in zdj me zanima od kje naloadam serverje za emule k sem ravnokar instaliru emule in nkjer ni serverjev na katere bi se lahko conectal zdj me zanima od kje jih morm nalozt v emule da dobi serverje ?


hvala za odgovor !

DIEUALL ::

in ce mogoce vete se kje se lahk dobivajo satlno novi serverji za emule in server.met z tem mislim kje se da stalno updejajati emule z delujocimi serverji ?


hvala za odgovor se enkrat ! :)

MaX ::

En naslov imaš že više zgoraj, če pa ne dela probaj tega:

http://ed2k.2x4u.de/l8pau9wv/min/server...

BaRtMaN ::

server.meti so enaki za eMule kot za eDonkey!
Na temle forumu so zbrane povezave: http://forum.sharereactor.com/viewtopic...
eMula ima tudi možnost, da se ti serverlista posodobi ob zagonu. Jst imam v listi samo 3 serverje, ki povsem zadoščajo. >:D

bodom ::

8-O 8-)
a bi lohk bil tko prjazn in podal imena teh le treh serverjev?

hvala.

LP

boha ::

Dva serverja, ki sta med najboljšimi:

Silent Bob #1 in Silent Bob #2 seveda.
Uporabljam samo ta dva, drugih ne rabim...

194.97.40.162:4223
194.97.40.162:4242

Sta pa včeraj poniknila in sta trenutno offline...

bodom ::

aja...sta mi znana ja...
jst ponavad probam pridt tud na ADA-net, je tud izredno dobr server.

je pa res d sm tud jst vec al manj samo na teh 3 serverjih...ostali so samo po domace 'za lepo vidt' tm:D

LP

Xplicit ::

ej jest sm upisu notr ta naslov (silent bob) pa se povezuje pol mi pa napise - server izgleda mrtev - kje je fora???

R0K ::

Eno rookie vprašanje iz emule. Nikdar nism preveč maral edonkeya zato se na njega zlo malo spoznam oz. nič. Vedno sm pač uporabljal kazzo oz druge.

Zato me zanima naslednje. K sm si naložu emule, tm notr ni blo nobenih servejrev. PA če sm dal, da se nej konekta napiše da ni serverjev na ktira bi se pač lohk. Ok poiščem jest neki link (kr tko na blef v googlu) z se konča z server.met mensezdi. Ok in dobim ene 200servejer. Ampak o nobenem nobenih podatkov. Piše samo ime strežnika in njegov IP. Druga pa nič razn tega. Kaj mi storiti. In če zdej kliknem k mam tm neki servejrv na povezavo mi spet napiše da ne more. Neka kvazi kritična napaka me povezavo...pojma nimam kej nardit...

Aja pa če bi lohk kdo še na kratko opisal optimalno dobre nastavitve bi blo kulj. Razn tega da sm si naštelal max. DL in UL nevem kaj še nej nardim...

Hvala...

ps : zdle sm dal pod met. listo 'http://www.edonkey2000.com/server.met ' pa mi je dost servejrv najdlo..clo delujočih :>..zdej pa me zanima kje nastavim, da bi se mi na vse konektalo al kaj sploh nardit? kok sm opazu se moreš na vsakega posebej konektat če je sploh online?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

bodom ::

zio.

no...
prej ti je dal edn linke do serverlist na eni strani...lohk si zloudas servet.met fajle in jih skopiras v mapo emule in restartas emulo, al pa posamezne URL-je strani s serverji copy/paste v emulo tam kjer pise "osvezi server.met preko URL-ja".
to da mas tolk nedelujocih serverjev pa je nek narobe ta tedn oz. zadnje dni vsem...ker mam tud jst vecino nedelujocih, ne vem kaj bi blo.

optimalne nastavitve...verjetno mas 1Mbit ADSL oz. kakorkol...tm kjer pise kapaciteta vpis kolk ti zmore linija DL/UL, tm pod limite pa vpis DL=0, UL=cifra pribl. 2/3 tvojga UL.

konekta se ti samo na en server...lohk si nastimas na startup-u, da se ti avtomatsko kenekta na serverje.

LP

R0K ::

ok, sem zdej naredu tko...mam notr poun serverjev...sam še zmer če dam, da nej se poveže se proba konektat na ene 10servejrv pa se na nobenga ne more (to mi tm v statusni vrstici napiše)..

ubistvu se mi noče na noben način sploh povezat, da bi lohk preiskal serverje..glupo..

bodom ::

hmm...ja pol pa probaj it tm v serverje in jih nastavi po velikosti (od tistga z najvec datotekami navzdol) pa 2x klikni na serverje d te na kakega konekta, pa mora bit pol.
drgac pa glej d nimas kakega firewall vklopnenga...niti na 'internet povezavo'.
aja...kaksn port mas nastimam v emuli?...mora bit 4662!

LP

TESKAn ::

Hm, sem edini tle, ki uporablja Overnet? Men je zadeva fajn, predvsem ker ni nekega je***** z strežniki... .NET framework pa res ni tako 'hudobna' zadeva, no...in če je nočeš uporabljat, imaš še zmeraj CLC verzijo.

O mlDonkeyu slišim pa le vse najslabše...zdej avtor če zadevo povezat z Overnetom in povzroča samo in le težave.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

DIEUALL ::

jaz mam pa se edn problem zakaj mi downloada iz emule samo najvec 15kb/s sem pa skoraj vedno na ADANet serverju in vedno mi dl samo 15kb/s kdo ve zakaj ?

mogoce bi mogu kj konfigurirat prosim ce mi lahko poveste kaj ?

aja mam adsl 2mbit xpje brez kksnega firewala or something

hvala za odgovor !

Gandalfar ::

na kolk mas UL nastavljen?

bodom ::

ja verjetno mas nastavitve narobe nastimane...
dej DL na 256, UL na 32 (al kolk ze mas na confort paket)...limits pa dej DL na 0, UL pa na 20.

LP

DIEUALL ::

nastavlen mam vam bom tocno povedu tko kt pise

DL : 208

UP : 30

HARD LIMIT : 400

tam na drug starni k je pa limits pa nimamnc napisan ?

a bi mogu kj sprement ?


hvala vam se enkrat !

bodom ::

hja, to je problem...
tm mora bit neki napisano...tko kot ti zelis mas.
npr. ce hocs met 50 DL-ja in 10 UL-ja napises to...
optimalno zate pa je, da napises tko:
DL = 0 (to pomeni da ti lohk DL-jas neomejeno)
UL = 10 (drugi lahko od tebe max 10kb/s)...lohk das tud 20kb/s, ker mas 2Mbit. ce das max kot zmore, pol ne bom mogu srfat po netu.
ne smes pa nastimat manj kot 10, ker pol ti pa DL-jat ne bo hotelo. ne smes bit piz... po domace:D

max. connections nastimaj na 2000 do 3000

upam d ti bo zdej uspelo, porocaj kaj se bo zgodilo.

LP

BaRtMaN ::

Max connections mam z enostavnim/osnovnim ADSLjem 500! Zato več kot 1000 za komfort ne priporočam.

Tisti 3je sreverji so:
-AdaNET
-Silent Bob #1
-Silent Bob #2

Včasih je caroval tudi Gruk.org, ki pa ima zdej strašne težave.;(

bodom ::

bartman: in zakaj ne priporocas max. connections nad 1000? hocs rect d skodi?
sej itak jih res nikol ne najde vec kot 700, 800...sam kdaj pa kdaj jih dobi tud 2000 source-ov.
pa jst mam ze odkar uporabljam edonkeya al pa emulo nastimano 3000, pa sm se zmer iztisnu max iz programa8-)
LP

BaRtMaN ::

No, kokr kdo hoče. Po prebranih izkušnjah drugih svetujem tako. Sicer pa mora vsak optimalne svoje najdt.

Xplicit ::

men napise - SERVER IZGLEDA MRTEV (emule) - kje je fora???
««
«
1 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eMule FAQ

Oddelek: Omrežja in internet
267107 (5533) Spc
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101916 (1698) Goldee
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559466 (7936) Eru
»

ADSL visoka hitrost??

Oddelek: Omrežja in internet
251754 (1120) BaRtMaN
»

Kateri je poleg Kazaa 2.0 najboljsi?

Oddelek: Programska oprema
342497 (1771) cybermedo

Več podobnih tem