» »

download jpg. ??? cudna tezava...

download jpg. ??? cudna tezava...

macplus ::

cudna tezava:

ce sem nekoc downloadal kako sliko iz interneta mi jo je vedno shranilo kot jpg.

sedaj je ne morem vec shraniti nikakor drugace kot bit map. ko stisnes save picture as mi ponudi edino moznost bit map.

a so sedaj vse slike na netu v bit map formatu al sem jaz pil varikino???? 8-O

kaka je pa sploh razlika med jpg in bitmap?

na pomooooc

ERGY ::

Meni tudi shranjava v .JPG tko d ne vem kaj bi blo narobe, razlika pa je precejsnja kajti .JPG je majhna(precej), bitmap je pa precej velik, razlike v kakovosti skoraj ni opaziti!!!

Packač ::

A to maš IE???

macplus ::

ja, mam IE

WhiteAngel ::

Bitmap (ponavadi MS Bitmap - koncnica .bmp) je nestisnjen tip slike (ali RLE kompresija, ki se ne uporablja pogostokrat zaradi težav s patenti na ostalih OSih). Velikost 1024x768 je od 3 do 4 MB.

Jpeg pa je stisnjena slika (najprej sam zapis slike, ki ga določata faktorja compression/crispness in pa smooth - povesta koliko "kvadratasta" je slika in pa koliko je omehčana. Oba faktorja pripomoreta *zelo* pri zmanjšanju velikosti, pri katerem pa tudi kvaliteta močno trpi). S tem, da jo ponavadi spremlja tudi LZW kompresija (znana kot ZIP). Velikost ene povprečne slike velikosti 1024x768 je od 200 do 300 KB.

WhiteAngel ::

Aja, na netu se ponavadi uporablja kombinacija GIF in JPEG. Sem in tja pa se ponavadi pojavlja tudi PNG (Portable Network Graphics).

Vedeti je treba, da mora IE imeti določene filtre, če hočeš shraniti pod .jpeg tipom, izvorna slika pa je v .gif ali katerem drugem formatu. Nism prepričan če jih ima... uporabljam Mozillo/Linux.

Duhec ::

Zbriši vse cookije in temporary internet fajle.

Gill ::

V Internet tools> Internet options izbriši zgodovino in vse file. Potem boš zopet lahko takoj shranjeval s save as v jpg formatu.

macplus ::

hvala vsem !!
se eno vprasanje:
kako se pravilno zbrise temporary files?
zbrisal sem jih z disc cleanup ampak ko grem v windows explorer jih je se 1,2 giga!
zbrisal bi jih ampak je tam ene 15 folderjev ki so kao system folder.
KAJ NAJ BRISEM????
kaj je folder TEMP? A tle se tudi kej brise?

ToniT ::

Temporary internet files zbrišeš tako, da greš v IE ->Tools->Internet options in klikneš na gumb delete files.
V direktoriju temp lahko pobrišeš vse! Lahko se ti zgodi, da ti kake datoteke ne bo pustilo zbrisati, ker jo windowsi uporabljajo, vendar se ti zaradi tega ni treba sekirati. Tam se shranjujejo tudi kake zasčasne datoteke, ki jih uporabljajo določeni programi, lahko pa se zbrišejo (če jih program iz kateregakoli razloga ni sam pobrisal).

macplus ::

hvala !!!

macplus ::

PROBLEMMMM !!!!

ej pobrisal sem temporary file v internet options in zadeve v folderju temp v windows explorerju pa mi sedaj pol funkcij internet explorerja ne dela vec. a se da reinstalirat sam internet explorer???

McHusch ::

Kaj točno ti ne dela?

macplus ::

ej hvala za pomoc, sem sicer ze formatiral disk.
nisem mogel do nobenega postnega predala (hotmail...) in racunalnik mi je kr zmrzaval.


kako se pravilno brise temporary files? coockies? pa folder TEMP?

macplus ::

katere stvari v folderju temp se brisejo in katere ne ?

boštjan ::

osebno že kar dolgo uporabljam window washer in zaenkrat briše tisto kar je nepotrebno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C-disk se mi sam polni ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
479773 (8868) cookyx
»

Internet Temp. Files

Oddelek: Pomoč in nasveti
101476 (1278) ]Fusion[
»

Škratki ki odžirajo prepotrebne Mbyte !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241926 (1244) astras
»

temporaly internet file Virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
101110 (979) Duhec
»

a je mozno prestaviti mapo temp???

Oddelek: Pomoč in nasveti
11941 (770) root987

Več podobnih tem