» »

Napačen Bios???

Napačen Bios???

Wad@ ::

Včeraj zvečer sem po iskanju na netu dobil nov BIOS za plato MSI K7T turbo (6330 v3.0). Nato sem naredil zagonsko disketo in nanjo dal tista dva fajla...
Potem sem v pri novem zagonu računala nov BIOS naložu in vse je naredilo kot bi moralo(nobenga errorja...). Po novem zagonu pa je le še piskalo...;(( ;(( ;(( !!!
Če kdo ve kako se bi to dalo popravit, bi bil ZELO hvaležen...
Če pa se ne da popravit mi svetujte kakšno dobro plato, ki podpira SDRAM(pač to je bol star comp).

Aja, comp:
Athlon 1.2GHZ
512 SDram-a
SB Audigy
Geforce 2MX 64RAM-a
In pa nesrečna zgoraj omenjena plata;(

Sicer me 10 dni ne bo in ne bom odgovarjal, upam,da mi boste pomagali;) .

MRtwister ::

opisi se piske in probi resetirat bios z jumperjem. :)

sash ::

kaj pa to ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Azrael ::

Če se nisi, resetiraj BIOS (kako: glej manual od plate), drugače pa ta če ti zgornji link ne bo pomagal še ta LINK.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Wad@ ::

ok, naredu sm kot pise na oni strani(bios na disketo, autoexec.bat..), samo nič se ni spremenilo, piski so ostali isti. po zgledu na oni strani bi to pomenilo da ni diskete.

Wad@ ::

Zdej vem, da zagotovo se tega BIOS-a ne da popravt(al pa se motim).
Zanima pa me kaj naj s ploščo? Ali jo naj vržem kar stran, ali pa kakšen drug BIOS dobit..sam tu je problem, ker ne vem kje naj dobim(ista plošča...).
Mogoče ima kdo od vas kakšno tako ploščo ki mu ne dela pa bi jo morda prodal(sej vem, da je to bolj za v male oglase pa vseeno).

ali3n ::

pot pod noge, pa plato na servis odnes. ti bodo tam zamenjal bios (če je v biosu problem) - cena = menda okol 5k sit.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Wad@ ::

Na servisu so rekli, da ni pomoči ker BIOS-a ne morejo popravt...Pa tudi sam ugotavljam, da tudi če dobim drug BIOS ne bo pomagalo, ker je nekako čudno priterjen na plato(odspodaj ni nič zacinjenega videt). Je pa tiste majhne kvadrataste oblike, in ne čip ki ga lahko kar odstraniš.

bobby ::

wad@: škoda k je smd čip, sem se hotu že ponudt da ti ga ponovno flasham pa nimam programatorja za smd-je. se bom pa pozanimal v naši vrli firmi, če ga mamo slučajno kje,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

black block ::

dobra plata ki podpira sdr in ddr ram je k7s5a od ELITE, če boš slučajno kupoval drugo. (ni draga pa še navijat se da!)

Wad@ ::

No ugotovil sem, da BIOS gre dol s plate(pa še teško ni).
Torej bi se ga dalo morda programirat, al pa ne?

Wad@ ::

Ali pa od kakšne podobne plate ga dat gor(ali mora biti enaka?).
Danes sem že imel nek bios v roki, ker baje naj bi bila tista plošča pokvarjena...potem pa je delala;( .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjene plošče zaradi "zmaličenih" BIOSov

Oddelek: Navijanje
223622 (938) sbawe64
»

nf7-s bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
261682 (1318) MrGTO
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191354 (1071) Duhec
»

Big problem z računalnikom... !

Oddelek: Pomoč in nasveti
211409 (1077) Brane2
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211598 (1263) billy

Več podobnih tem