» »

Izvoz digitalnega certifikata??

Izvoz digitalnega certifikata??

SavoS ::

Pozdrav!
Uporabljam Mozilla Firebird in sem prevzel digitalni certifikat od NLB, nekje sem tudi zasledil, da se ga da izvoziti in shraniti, ker, ko enkrat prevzameš ta certifikat, nemoreš več z istim geslom narediti prevzema.......skratka štala......
Torej zanima me kako se lahko posname ali izvozi ta certifikat, ko recimo moreš pač sistem nanovo gor ruknit??:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

ali3n ::

V Mozilli 1.4 gre ta reč takole:
Edit > Preferences > Privacy & Security > Certificates > Manage Certificates > označiš dotični certifikat > Backup

Praktično še nism probal, ker mi še ni blo treba; bi pa morala tole bit prava pot.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SavoS ::

Hoj
Hvala za tvoj trud !!!!!!!! sem uspešno izvozil certifikat - sharnil na neko mesto, tak da ga lahko ponovn izvozim, ko ga rabim...

Me happy :D
Sicer je skrit pod dodatne možnosti ....... hehe pa še slovenska verzija .... ampak sem najdo

Še enkrat hvala ;)
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

sid911 ::

hmmm problemček pri izvozu se je pojavo....certifikat namreč ne morem izvoziti z zasebnim ključem...če pa ga izvozim brez njega pa ne dela.....mam win xp in IE...sem vse skup že mel na disketi, ki se je odločila ne-delat. a obstaja kaka metoda kak lahko spravim certifikat skup z zasebnim ključem na kak medij?? ker ko je potrebno izbrat brez ali z ključem ne morem onačiti tistega s kjučem;(( kak predlog?

aja certifikat je klik NLB
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

sloxl8 ::

sid911:
Mislim, da si "pečen". Namreč certifikat lahko z zasebnim ključem izvoziš le v primeru, če si ob uvozu omogočil močno šifriranje (strong protection). Sicer pa si obsojen na to, da NLB zaprosiš za nov certifikat.

sid911 ::

hmmm tole bo pa težko...namreč klik ni moj ampak mamin....mojega sem na srečo izvozil na disketo, ki še ni crknila....edin žarek upanja mi je zaj, da uno disketo nekak rešim..bom videl..če ne pa bom pač uporabljal iste winse še kaar nekaj časa
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Kekec ::

Ma naj mama reče da je v pomivalnem stroju oprala disketo ker je bila prašna in da zdaj ne dela več, pa ji bodo poslali novega!
Če disketa ne dela potem ne dela ... tako je pač to s temi disketami .

Whisky ::

Kekec ... neumnosti klatis ;-)

CWIZO ::

Jest mam tut en podoben problem.
Mtka ma pr sestri v IEju shranjen certifikat za klik. Zdej ga pa hoce met s epr men.
In sem ga tm izvozu lepo, pol ga pa hocem v fierfoxu uvozit mi pa kr en gesu hoce, pri izvozu pa ga ni bilo treba nikjer vpisat. Mtka je pa tut probala vse gelsa k jih ma za klik pa noben ne prime.
A je mgooce fora v formatu izvozenega certifikata al kaj?
Kak nej to prenesem?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

sid911 ::

še enkrat probaj izvozit, tokrat z geslom...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

sloxl8 ::

Isti odgovor kot na začetku. Ko certifikat Klik NLB uvoziš, moraš nastaviti najvišjo raven varnosti, tu vneseš tudi geslo, s katerim lahko kasneje certifikat izvoziš. Pri izvozu moraš paziti, da je v formatu *.pfx in da je označena možnost izvoza zasebnega ključa. Če ta možnost ni označena, tako izvoženega certifikata ne bo mogoče nikamor uvoziti.

Torej, če povzamem: pri uvozu certifikata moraš raven varnosti nastaviti na najvišjo (tam določiš geslo, s katerim boš tudi dostopal do cetrifikata), pri izvozu pa moraš označiti možnost za izvoz zasebnega ključa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412350 (1239) kow
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722791 (1622) Tomas 33
»

eDavki certifikat

Oddelek: Loža
3111830 (10245) lopov
»

Kako najti certifikat NLB na PCju?

Oddelek: Programska oprema
3415821 (14853) SkIDiver
»

Kako narediti varnostno kopijo certifikata v IE ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
86115 (6025) xtrEeme

Več podobnih tem