» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
22 / 45
»»

sergejp ::

a) naprava pa ti dela normalno, špilajo vsi filmi in ostalo?
b) si pogledal če nimaš slučajno modela 8883 A ?
c) kdaj ti napiše NO CD - ko daš noter cd z firmwarejom?

CaqKa ::

MEDENA: umiri se, daj predvajalnik nekam v kot. Za en tedn. Potem se pa znova tukaj oglasi in probaj znova naložit. JA? Calm down. Če še kar ne deluje sem pa reko da pelji k enemu ko je že naredo ali pa pelji v bigbenga nazaj.

Tech007 ::

Men tud ni nič napisalo...najprej ko naloži te vpraša ,če hočeš dat nov fw in če hočeš, da pritisni play...pol čakaš in naredi samo...pol preveriš z tisto številko 49540.

MEDENA ::

a) naprava pa ti dela normalno, špilajo vsi filmi in ostalo? DA
b) si pogledal če nimaš slučajno modela 8883 A ? KAKO TO VIDIM ?
c) kdaj ti napiše NO CD - ko daš noter cd z firmwarejom? ne takrat ko konča - ko zapre pladenj....

Jago ::

Medeni:

Ako imas model A imas zadaj nalepko s stevilkami.

"
Attention: It there is a sticker on the rear of your player which shows
SST39VF080 then you must not install this update."

Ako bi sine natacno prebral navodilo za upgrejd bi videl, da je ok. Na koncu ko je upgrejd narejen napiše NO DISC.

Ma poglej si enkrat .pdf file ki je zraven.

Ko vstavis not cd z upgrejdom ti napise, da je nasel upgrejd in te vprasa ce zelis nadgraditi, pritisnes play kot si sam napisal, izvrze cd ven in cara dalje. Cd vzames ven medtem ko čara, ko skonca pa napise NO disc.

Nato izklopis in na novo vklopis, v meniju pogledas verzijo updejta.

Vstavis film s podnapisi (kekec.avi in kekec.srt) in to je to.

Drugega ti ne moremo povedat. Ce ti po vsem tem ne dela, kojci nazaj nest.

MEDENA ::

ma ja ena nalepka je gor s številkami

8883.3111.01611

kaj sem res jaz tak loj,da dobim 8883A ?

SAM dvomim,da imam 8883A...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

MEDENA ::

jaz sem jado! 3x sem po nesreči inštaliral stari firmware... Novi dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

SuperStipe ::

Sej vem, da je zelo utopicno ... sam a so mogoce ze kaksne info. kdaj pride kaksn nov popravek za elto? K tele podnapisi so glih tok da so, ne vem kok bi jim bilo hudga jih poravnat na sredino, 2 vrstici vec v kodi?

MEDENA ::

sej je cool zaenkrat...spet pol leta teženja pa je

aja folk...prodal bom ELTA 8883...kupi kdo ? zadnji firmware :>

bom pa kupil tega AMSTAD-a za 25000 ...kje se ga dobi ?

čim ceneje!

LexLuthor ::

@medena:
A to je tista Elta, ki se ne da updejtat? Mislim da zanjo ne boš dobil veliko. Se ti bolj splača, da jo neses nazaj v Bigbang. Amstrad je baje totalno isto (100% identično) sranje kot Elta (še ohišje je isto), zato mislim, da ne boš ravno veliko profitiral, poleg tega pa se boš še vozil v Palmanovo in keširal dodatnih nevemkoliko €. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

AnyOne ::

Mene pa zanima kateri DivX/Xvid DVD predvajalnik ki podpira podnapise je trenutno najboljsi, sem pripravljen vec placati samo da bo stvar res delovala.

Naj ima podporo tudi za DVD-R/W, DVD+R/W, mp3, DVD-mp3, jpeg, ac3 (na DVDHelp sem naredil en search rezultati iskanja iscem player ki podpira te formate...ce se kaj vec toliko boljse)

Vsak predlog bi bil vec kot dobrodosel.

Se eno dodatno vprasanje ce na en DVD-R zapecem par XviD filmov v svoje folderje...ali lahko to te playerji predvajajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnyOne ()

sergejp ::

za moje pojme je najboljši player, ki se ga da trenutno dobit v sloveniji Philips 720!
je malo dražji od modela 737, za razliko od njega pa ima še Dolby izhod.

špila vse, tudi podnapisi so veliki in lepo berljivi, bele barve (sicer brez obrobe).
od šumnikov pa podpira zaenkrat samo "š" :))

bere pa podnapise .srt in tudi .sub

slika:



lp

sergej

sergejp ::

AnyOne: da, brez problema.

------------------------

sem pisal tudi poljaku, ki je zmodificiral Elto 8882 (da ima slo meni, šumnike v podnapisih, berljivo pisavo), če bi lahko kaj podobnega storil tudi za model 8883, pa je odgovoril negativno :( :

Hello,

I'm sorry, but I don't have Elta 8883 and never analysed it's software. It's
completly different from Elta 8882, so I don't plan to create any mods for
MediaTek based players. As far as I know software for MediaTek 1389 chip is
much harder to reverse and nobody made any important breakthrough so far.
For more info please refer to these sites:
http://www.8883.mth.pl/
http://groups.yahoo.com/group/mt13x9/

Best regards,
Thomas

MEDENA ::

LexLuthor : dela normalno zdej...

samo prodaj jo bom ker bom vzel amstad-a....:)

WildTHink ::

@AnyOne: KISS če si pripravljen dat mal več denarja (v SLO).:D Mam ga doma in dela BP.
So... are you red or blue?

LexLuthor ::

@medena: Pol pa nima veze menjat Elte z Amstradom, ker razlike baje NI! Kolk pa hočeš za Elto?
@Anyone: Po mojem je res Philips 720 še najboljša izbira. Samo, kaj se bo zgodilo, ko pridejo še kakšni bolj zagonetni kodeki? Bo Philips počepnil zaradi primankljaja procesorske moči?

Po mojem bi morali tu dodati še eno rubriko, razmerje price/performance.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Tech007 ::

Vse deluje pri playerju NEUSTON MAESTRO! Veliki podnapisi, beli in podpira čžš.

Za več mi piši na mejl!

AnyOne ::

Hmm 4 odgovori...3-je razlicni prevajalniki...ali vsi uporabljajo iste chip-e da ste tako razlicno odgovorili ali so to samo vase preference.
Vse (razen KISS-a, ker ne vem kater model predlaga WildTHink, pri Neuston-u sem pa preveril model DVX 1201 ker drugega ni tam) sem preveril na videohelp in oba tako Neuston in Philips podpirata priblizno enake stvari, (pri Philips modelu upam da mislita na Philips DVP 720SA).

Primerjava:
Neuston
Philips

Ce ni kaksnih vecjih razlik se bolj nagibam k Philips-u zaradi znamke.

Malce sem zagooglal in nasel da Neuston-a prodajajo pri podjetju PCS zadetkov za Philips pa ni, kje bi se ga dalo kupiti...isto za Neuston.

Se to sergejp je napisal da je Philips 720 najboljši player, ki se ga da trenutno dobit v sloveniji...ali obstaja kaksen drug model, ki se ga da kupiti v Italiji ki je boljsi od tega...mi ni problem se kam zapeljat.

@Tech007...raje vprasam tukaj kot preko mejla...tako vec ljudi dobi informacijo(e).
@sergejp...super da se da na DVD zapecti in potem na prevajalniku gledati vec filmov...to sem iskal ;)

Hvala za predloge...upam da bo se kaksen dodaten...ali pa za isti model da bom se bolj preprican o nakupu.

LexLuthor ::

@tech007: Mislim, a je bil problem tega Neustrona že izpostavljen in to je čip 1. generacije. Drugače je strojček verjetno ok.
@Lucifix: Mislim, da bi v tabelo morali dodati rubriko Progressive Scan DA/NE. Kaj mislite ostali?
@AnyOne: Philips 720 je na prodaj v Bof-u. Vsaj v Kranju ga imajo. Cena je nekoliko višja (ne vem točno, pokliči) kot za model 737, sicer izgledata enako.

LP

miha25 ::

Kupite XBOX pa bo mir :D

aceman ::

Lep čas je že od novga update-a in me zanima kako se vam obnesejo podnapisi pri ELTI 8883. Pri men je stvar taka:
- pri filmih z 2cd-ji mi podnapisi izginejo po 10 do 20 min.
- pri daljših podnapisih mi v drugi vrsti proti koncu izbriše kako besedo ali črko (za pretvarjanje uporabljam Subresync).
- pri filmih na 1cd-ju podnapisi odstanejo do konca.
- če previjam z 2x in 4x hitrostjo naprej, podnapisi še ostanejo. Večja hitrost od 4x podnapise izklopi.
- če previjam nazaj s katerokoli hitrostjo podnapise izklopi.

Ker sam še nisem testiru me zanima, ali kdo ve podatek, koliko je maximum za podnapise za eno vrstico (Za ime datoteke xxxxx.srt je to 42črk) ?
Slučajno sem pogruntu kaj narediti tisti trenutek ko izklopi podnapise; Stisneš gumb STEP, počakaš približno 1sec in nato play. Podnapisi so ponovno na zaslonu.

LP

CaqKa ::

@Lucifix: Mislim, da bi v tabelo morali dodati rubriko Progressive Scan DA/NE. Kaj mislite ostali?

to je verjetno letelo name. daj en pameten predlog zakaj bi to dodal in bom se probal potrudil pa spet malo htmljat :)

Kupite XBOX pa bo mir :D

mislim da smo o tem že debatirali.

WildTHink ::

@AnyOne: Če pogledaš na prvo stran tega posta boš vidu kaj mam jest in ostali... KISS DP-450.
So... are you red or blue?

gibson ::

aceman: mislim, da imamo vsi lastniki elte z novim update-om več ali manj podobne probleme, kot jih imaš ti. Dodatna možnost da vrneš podnapise je tudi ta, da nekoli previješ film nazaj npr. z 2x hitrostjo.

V celoti vzeto pa menim, da so podnapisi zadovoljivi, vendar le če sam predhodno s softwarjem spremeniš šumnike (v nasprotnem je boljše, da podnapisov sploh ni). Seveda pa je to stvar subjektivne presoje.

LexLuthor ::

@CaqKa: Progressive scan v bistvu pomeni, da je slika pri predvajanju bolj ostra in robovi nisi nagriženi, torej precej lepša kot če tega ni. Slika se ne obnavlja tako, da se najprej izpišejo lihe vrstice in nato sode ampak vse naenkrat. Tak video je precej manj utrujajoč za oči. Boljše mašine imajo to vgrajene, za tele mlinčke, o katerih razpravljamo mi, pa nisem popolnoma siguren. Mislim, da to ni čisto nepomemben fičr, mogoče v končni fazi še pomembnejši kot podnapisi.

lp

p.s.
Kdo za vraga je potem Lucifix in kako se izgovori Caqka? :D

CaqKa ::

to je meni jasno.. samo ti verjetno neveš da je ta funkcija v grobem namenjena le takim predvajalnikom ki imajo še rgb izhode kjer to sploh pride do izraza.
če na tvju predvajaš potem progressive scan nima veze.. šele ko daš na projektor preko vga ali pa rgb priklopa pride ta zadeva do izraza.. pa še takrat je vprašljivo.
podnapisi so bolj pomembni od tega.. tu ni debate.

lucifix je tisti ki je začel s to temo. jaz sem pa moderator in imam s tem možnost spreminjat poste.
čakuka.

aja pa kot že omenjeno moj player iz hofera: silva 504 ima progresiive scan in rgb izhod. nisem niti enega niti drugaga uporabljal.. pa ima projektor.

Dodgeviper ::

En problem imam?
Nekaj sm brskal po forumu pa nič ne najdem oziroma sem odnehal iskat?
Zadeva je sledeča: naložim novi update za Philips dvd737, in ugotovim da so podnapisi še zmerom rumeni!, zanima me kako oziroma kaj naj pritisnem na daljincu da mi pokaže ker update je dejansko gor?
Mogoče je naložen tudi pravi samo jaz neznam pol naštimat bele podnapise? ali je kaj drugega narobe?
Uglavnem vse naloži ok, sam pol je še zmerom isto sranje.

Kako naj to rešim?

Lp

Stepni Volk ::

PHILIPS DVP720SA stane v BOF-u 59'000 SIT, bazira na MTK1389xx procesorju, ker uporablja značilni MTK-jev GUI. Točno katero verzijo ne vem. Poleg omenjenega podpira še Super Audio CD, Qpel in GMC.
Zadevica stane v Švici Toppreise 235.- CHF, kar je cca. 38'000 SIT. Davka je za 6% in za povračilo le tega morate nakupiti preko 600.-CHF. Ker smo v EU so nam ostali le še oni. >:D
Iz novega rodu Philipsovih Divx player-jev je tu še DVP630/632, ki ne podpira nič od omenjenega. Starega 737 že poznate. Tu si lahko na lastne oči pogedate obliko GUI-ja:
DVP 720SA
DVP 630
DVD737

Več o MTK1389xx procesorjih:
Verzije Chipa MTK1389xx in player-jev
Kaj je to Divx certified chip in nepomembnost te oznake

Brat uporablja Yamado 6600 in je zadovoljen (cena 28900SIT pri JAE). Sam sem bolj snob in bom iz Švice privlekel Philipsa 720SA. Razlika v ceni ravno pokrije stroške poti, na dopust in obiske je pa tudi treba iti.

LP,
Volk

Zgodovina sprememb…

zile ::

A kateri od teh DivX playerjev podpira DVD-audio. :8)

Tech007 ::

Kakšne barve so podnapisi in koliko so veliki?

Pozna črke ČŽŠ?

polde66 ::

Oj!
Yamada 6600 je kar ok zadeva, bere čist vsak plošček in to zelo lepo, edino kar me moti pri stvari je špilanje MP3, ker ne razvršča skladb po albumih ampak po številkah. (pol maš pa 10x 1....)
Šumniki ne vem če vsi delajo ampak š in ž mislim da ja s č-jem je pa mal problemov, ampak zadeva deluje nemoteno ker vstavi e. Cena je 29.000 v jae al pa mimovrste kakšenga jurja manj. Na spletu je ocenjen kot najboljši v svoji kategoriji. Žal ga nimam v svoji lasti . Jest imam pa Liteona 2002.
Sicer podobna zadeva, bere vse pri določenih slabše posnetih divx štekne mal, bere subrip podnapise s š in ž-ji, zelo podobno kot Yamada. S tem pa da je malce izbirčen pri posnetih DVD-jih (intenso mu je slaba stran) cena je bila 40 jurjov. Nič več ne bo nadgradnje zanj kar pa niti ni tako hudo ker je bila edina in prva zelo dobra. Pač je treba vzeti v zakup da določene stavri ne delajo tko kot je treba če se ne potrudiš mal prej.
Če bi se šeenkrat lahko odločil sploh nebi razmišljal YAMADA JE ZAKON. Verjetno je Philips tudi ampak 20 jurjov pršparat tud ni kr tko.
No Yamada bere subripe, napisano enako film kot podnaslov.
Skratka cena je ugodna nudi pa tud kr nekej. Mislim pa da upgrade pri Umaxu ne bo problem ker se dost trudjo.

LP Andrej

LexLuthor ::

@Stepni Volk:
Zadeva izgleda zelo interesantno. DVP720SA je glede na povedano praktično to, kar iščemo. Glede na to, da Philips nudi še kar dobro podporo, lahko računamo na posodabljanje firmwarea. Philips je pa itak über firma v primerjavi z ostalim ščišem, vključno z Elto in Yamado. Če ti manjka kompanjon za nakup playerja me lahko šteješ zraven, če ti je seveda do povračila DDV-ja.

LP

Gandalfar ::

polde66: meni yamada full steka pri cd-rwjih :/

sergejp ::

@polde: a res bere yamada 6600 šumnike (razen č-ja)? od kdaj to?

ker kolker jaz vem imajo vsi playerji na čipu MT1389 enake probleme pri novem firmwareju (brez šumnikov, leva poravnava, podnapisi izginejo če je film na dveh cd-jih, itd...).

torej se je yamada bolj potrudila?

soliver ::

Imam hisni kino Philips Lx 3900 delajo tudi podnapisi na divx toda ne ujemajo se z filmom, kaj naj naredim ????:( :(

Stepni Volk ::

YAMADA 6600 A vi kaj berete tale FORUM ali samo na konec vrstice špegate?
Že pred tedni vam je par strani bilo sporočeno, da Yamada 6600 zaenkrat bere le SUB RIP (.srt) podnapise in sicer v ASCII codi (kar pomeni, da pozna črki Š in Ž, ne pa tudi Č):
Yamada Beta SUBTITLES FW Release

Nemci, kolikor so že leseni in birokratski narod, so v 80-tih letih sprejeli nov pravopis, kjer lahko njihove 'umlaute" pišeš z dvema črkama.
Ä = AE, Ö = OE, Ü = UE, ß = SS

Kaj tako preprostega ne kapne na pamet ne Toporishichu, ne vsem vam obsedencem s shumniki.

Osebno me čisto nič ne zanimajo podnapisi, so pa tehničen izziv, to pa imam rad.

PHILIPS DVP-720SA nimam podatkov, ne playerja, da bi lahko komentiral podnapise. Je pa to storjeno par prispevkov višje: beli podnapisi itd. Poglejte.

LP

DonCero ::

z zanimanjem sem prebral vseh 22 strani te debate :)
in zdaj se moje vprasanje. Kupil sem Philips DVP737 divx/dvd player. Vse kul, vse je delalo, celo podnapisi so bili o upgradu firmwara večji, beli, skratka dobro ! Na edini problemcek sem naletel ob hotenju gledanja enega divxa, ko mi je player napisal codec not supported Qpel ! In zacelo se je razmisljanje o nakupu Philipsa 720SA, ki bi to naj podpiral
vse lepo in prav, odlocitev pade, grem zamenjat playerje in domov privlecem Philipsa DVP 720SA.
Tisti divx film je resda delal, vendar me najbolj moti to, da mi je regijsko zaklenjen. A ve morda kdo kje bi dobil hack da bi odklenil 720SA na region free ?

prav tako me zanima kaj mislite o uporabi preout digitalnih izhodov iz playerja na preout na receiver ? Se splaca ? Trenutno je vse preko koaks kabla povezano.

Btw, podnapisi na 720SA so manjši in grši kot na 737 po upgradu. 737 mi je pri srcu bil zaradi region free hacka ki je delal in na splosno je vse delalo super.

720sa je res boljsa masina, samo region free bi ga rad mel. Dajte prosim pomagat.

hvala
lp

kjask ::

dvp720sa
dvd player on
open tray
(no disk inside)

1. Turn on the player.
2. Open the tray.
3. Press the following sequence on the remote: 9-9-9-9-0
4. The number 0 will appear on the lower left side of your screen.
5. Your player is now region free! Put in a DVD and enjoy!

NOTE: The 0 in the sequence above represents the region code. 0 = region free. If you want to change your player to just a specific region code, replace the 0 with the region number you want.

DonCero ::

a mi lahko prosim poves od kod ta hack ?
ker sem videl to za druge playerje, ne pa konkretno za 720sa
tako da sem malo prestrasen, da ga ne bi zjebal, pa mi ode garancija

DonCero ::

stari DELA !!! :)

najlepsa ti dala

kjask ::

Colector ::

a bi lahko kdo napisal vodič za nakup DVD/divx predvajalnika v Sloveniji ?
Zanimajo me razmerja cena / kvaliteta, kje kupiti, prednosi / slabosti itd....

lp

CaqKa ::

poglej tabelo na prvi strani.. za cene pa idi po štacunah.. trenutno ni kaj bistvenih razlik med playeri od tega kar je v tabeli.. vsi ostali playerji so samo izpeljanke.
pomojem je najboljši nakup kupit najcenejšega z najnovejšim čipom, če ne rabiš podnapisov.. če pa jih rabiš pa itak nimaš kaj dosti izbire. sploh je kateri predvajalnik ki podpira čšžje? torej vse ne samo š in ž?

cassiel ::

Meni pri elti 8883 v drugi vrstici izgine nekaj črk ali besed. Se da to kako popraviti oz. preprečiti?

Tech007 ::

@colector

Poceni in da je zadnji čip in IMA tudi podnapise je Amstrad 3016dx.

cmurek ::

Mam dvp720sa in stvar predvaja vse živo. Sm zelo zadovoljen z njim. Zanima me kako, če lahko, podnapise naredim večje in da bodo na sredini.
Prosim za odgovor. Hvala!

DonCero ::

ja, predvaja dobesedno vse !

zanima me ali ga mas priklopljenega na receiver ? ce imas, me zanima ce si ga povezal samo z opticnim ali koaksialnim kablom ali si uporabil tudi preout izhode zadaj z ozirom na to, da ima ze vgrajen dekoder.

uros25 ::

OLA VSEM!!


Imam eno delikatno vprasanje :D :

Kateri je najboljsa izbira (razmerje uporabnost/cena/kvaliteta):

1 Yamada DVX-6600 (29.000 SIT mimovrste )
2 Daewoo DVX4021 (25.000 SIT Big Bang)
3 Elta 8883 (40.000 SIT Big Bang)



A je Daewoo DVX4021tudi tretje generacije in ali ima Yamada DVX-6600 AC3 dekoder ( Elta in Daewoo ga imata)??

Je torej Daewoo DVX4021 najboljsa izbira?

HVALA ZA ODGOVOR!!


P.S.

Kateri aktivni 5.1 sistem je boljsi:

1. LOGITECH Z-640 5.1
2. Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater
3. TRUST 3000P 5.1
4. SoundX 5.1

Kot vidite si sestavljam najcenejsi DivX domaci kino in rabim vase izkusnje…:) ;)

krneki ::

Ima kdo kaj več informacij glede prihajajočega Pioneerja DV-575 (sacd/dvd-a/divx/...) ? Recimo katero čipovje bo vseboval.

podtalje ::

Jaz dam glas za Yamado (ga imam doma).

Je isti kot Elta, samo da je cenejši. Daewoo pa nima najnovejšega čipa.

Pri Yamadi (Elti) so glavna pomanjklivost podnapisi (š dela, č in ž pa ne), vendar delajo na tem.
Poleg tega imajo podnapisi levo poravnavo. (ta teden bom napisal en program, ki bo preparsal
podnapise in vrinil presledke, tako da bo sredinska poravnava, če slučajno koga zanima).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()
««
22 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857085 (13186) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724391 (9005) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524587 (5085) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922226 (10035) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531265 (14518) Stepni Volk

Več podobnih tem