» »

Generiranje ringtona na analognem telefonu

Generiranje ringtona na analognem telefonu

Sergio ::

Pozdrav.

Imam zelo poseben problem. :)

Imam analogen telefon, priključen v LINIJSKI vhod modema. V _phone_ vhodu ni nič. Rad bi, da ko kliknem na gumb v programu na računalniku, ta telefon začne zvoniti.

Izgleda, da bi moral generirati ringtone, ki pa, ako sem pravilno razumel, potrebuje nekje 33 Voltov.

Razmišljal sem tako -- če imam telefon z zunanjim napajanjem, lahko namesto releja, ki dvigne ringtone, na stikalo vežem kakšen drug pulz.

Ampak je to bolj kot ne ugibanje, tako da potrebujem mnenje človeka, ki ima s tem izukšnje.

Hvala :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BigWhale ::

Samo z modemom in telefonom to ne bo slo. Ring voltage je nad 50V. Tega vsaj zaenkrat ni sposoben narediti noben modem. Vsaj jaz se nisem videl taksnega.... :)

Zunanje napajanje telefona, pa z zvonenjem nima veze. Vsaj v principu ne, ker telefon je bil narejen... hm, veliko let nazaj :P in takrat ni protreboval nobenega napajanja. Vse je prislo po liniji. Za zvonec je bilo potrebno na linijo spustiti 25Hz 50V-60V in telefon je zvonil. Tako je se danes. Lahko si pa naredis zunanji ring generator, ki to pocne vklopis ga pa na serijski port recimo.

Ne bi smelo iti pretezko.

Sergio ::

Ravno to govorim. Če pravilno predvidevam, imajo telefoni z zunanjim napajanjem zvonec, ki ga napaja ravno napajanje od telefona, in se sproži, ko se pošlje 50 V na linijo, torej preko nekega releja. To se da pa zamenjat z navadno žico, kar pomeni, da se znebiš potrebe 50 V na liniji ;). Potem pa zadevo vežeš na RS232, pa si.

Mam prav?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

int47 ::

Odvisno od telefona. Brezžični tetefoni, npr. Gigaset X00 imajo v bazni postaji le detekcijo zvonenja o čemer potem obvestijo slušalko, ki za zvonenje porablja energijo iz baterije.

Večina "navadnih" telefonov, ki sem jih videl zvonec napaja direktno iz "zvonilnega impulza". Če telefon vsebuje ring vezje 2410 (KA2410, MIK2410, 2411....), ali podobnega, bo za zvonenje potrebnih tistih 30V.

Ring tone ni preveč togo definiran. Večina telefonov z ne mehanskimi zvonci zvoni zadovoljivo v območju 15Hz do nekaj Khz.

Namesto uporabe telefonovega zvonca, bi v aparat lahko vgradil piskač, ki ga napajaš preko neuporabljenih kontaktov v telefonskem konektorju. (SEP2242 in podobni).

Ne vem, za kaj misliš uporabiti zadevo, vendar pazi na galvansko ločitev. Telefonski signal je od PC-ja galvansko ločen s transformatorjem. Če boš karkoli zvezal direktno na COM port, galvanske ločitve ne bo več. To ni problematično, dokler se PC in telefon napajata iz iste vtičnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: int47 ()

Sergio ::

int47, najlepša hvala za informacije.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vezava zvonca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812127 (4679) mirator
»

Hišni zvonec - napajanje na kabel, signal brezžično

Oddelek: Pomoč in nasveti
145487 (2931) KTr1sk
»

Hardverski reset serverja prek telefona

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91114 (965) Brane2
»

Povezava 2 telefonov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7931 (744) Lincolin
»

telefon in luc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181838 (1547) stromar

Več podobnih tem