» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
95 / 168
»»

vRbA_91 ::

Jaz imam pa eno vprašanje. Kakšna je možnost popravila nedelujočega pixla na LCD monitorju ali pa pride v poštev samo menjava monitorja.
Gre pa za monitor znamke LG L1730S.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vRbA_91 ()

para! ::

Js mam monitor z resolucijo 1680*1050, pa lahko rečem samo, da je igranje iger zakon. Seveda, če igra podpira to ločljivost, kar jo vsaka novejša. Rabiš pa malce zmogljivejšo grafiko za igranje na max detajlih pri tej resoluciji. meni s core2duo@2.6ghz, 512mb ram, 6800gs dela vse tekoče.

lp
Death before dishonor!

D-factor ::

Kaj pa bi LG L203WT naredil z Radeonom 9700PRO ???;(

Veron ::

Kakšen je vaš komentar ob temple monitorju?

Matev ::

veron
vidni kot je porazen
in ločljivost je nestandardna - beri čudna

Zheegec ::

Jah podatki nekje standardni za TN matriko, ločljivost je pa čisto standardna za 16:10 wide monitor. Če iščeš poceni wide-screen LCD za gaming je to to, samo ne preveč pričakovati od slike :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hribovc ::

Imam 940BW in vidni kot ni tako slab, ker je monitor majhen. Po vertikali (navpično) je manjši kot 17" LCD (4:3) monitor. Duhov skoraj ni, filmi (DVD in HD zelo ok) divx pa odvisno od filma (temačnost, kompresija, ločljivost). Text in internet brez pripomb, za obdelavo slik je pa kriza (barve čist mimo in še kej bi se našlo)

lp

Veron ::

Ubistvu mam zdele 26" widescreen LCDTV (pa me edino moti to, da le ločljivost 1366x768), pa mi je vse dost velko...

Zdej pa res nevem, a bi uzeu tega 16:10 19" ali pa navadnega 19"
Za kaj ga rabim? Za filme NE, ker filme gledam na 26" LCDTV ki je 16:9, torej rab bi samo nekoliko manše ikone in več placa na namizju, pa nočem za igrce 16:9 ker velikokrat ni ločljivosti, so le prirejene za 16:10

pozna kdo kako trgovino, kjer bi si lahko takle monitor v živo pogledu?
Aya vidni kot itq men ni tok pomembn, gledam vedno diret,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

hribovc ::

Veron ::

Torej bi se mogoče splačalo kupit le 20" widescreen? Ker imajo že večjo rezolucijo?

@matev, če ti je tisto čudna rezolucija, kakšna ti je pol 16:9 1366x768, ki jo pa v nobeni igri ne najdeš ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

krho ::

1440x900 je 16:10 ločljivos, enako imam jaz na 17" WS ekranu od Toshiba prenosnika.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

rs1975 ::

kupujem lcd monitor do max 65000 sit. v mislih sem imel tega philipsa:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

ima kdo izkušnje z njim? kakšen drugi predlog?

hokuto ::

Potrebujem sekundarni lcd monitor, za katerega imam posledicno precej nizke zahteve in me zanima kaj bi bila najboljsa izbira do cca 50.000 SIT (+ recimo 5.000 za obcutno razliko). Ponudba je v tem cenovnem razredu velika, po samih specifikacijah je tezko izbrat, testi na netu se pa tudi vecinoma ukvarjajo z drazjimi monitorji, tako da bi bil kak konkreten nasvet zelo dobrodosel.

zahteve/uporaba: internet, "pisarniske" zadeve (oster, lahko berljiv text ipd. torej), igre nic, filmi izjemoma (najverjetneje samo kak krajsi video), barve bi rad videl, da bi bile cimbolj prave, zaradi ogleda-primerjave slik.
doke!

njok ::

Tudi jaz ze nekaj casa razmisljam o drugi 17". Sedaj bo ze skoraj leto odkar imam 173Pplus, pa sem mislil, da bi se ob tem casu nasel ze kaksen iz stare zaloge, za recimo kakšnih 60k, glede na to, da ga je nadomestil 770P. Danes sem malo pogledal okrog in ugotovil, da je 173P+... jurja drazji! Groza...

A 770P sploh obstajajo crni? Saj ne bi dal 80k, samo zanima me. Bom moral med male oglase...

Alhana ::

Zdarvo.
Rada bi prosila za uslugo in to je ali mi lahko kdo pove kaj naj gledam, ko kupujem LCD. Sem malo pobrskala po netu ampak nikjer nisem nasla naprimer kaksn je najboljsi kontrast, pa vidni kot,pa odzivni cas,...
Za monitor bi dala okoli 70000 sit pa uporabljal bi se bolj za igrce :)) namrec kupujem ga za fanta za rojstni dan in nocem ga lih usekat mimo. Kaj mi lahko priporocate?
Kaj naj gledam, da bom za to ceno dobila najboljse?
Hvala.
Alhana

mprox ::

Kaj menite o temle lcd-ju? http://www.comshop.si/article.asp?Artic...
Ali pa če veste za kakšnega boljšega lcd-ja za okoli 50-60k SIT ;)

KandazaR ::

Pomembna je svetilnost ki mora biti vsaj 300 cd/m2.
Vidni kot mora biti vsaj140/140. In pa kontrast (razmerje med črno in belo) vsaj 600:1.
Glede odzivnosti mora biti pod 16ms za špile.

Matev ::

Vidni kot mora biti vsaj140/140.


to je traparija

vidni kot mora biti vsaj 178
ker če je 160 ali manj je zelo neprijetno za gledati - je pa seveda ceneje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

bogii ::

Zanima me, katere 24" LCD-je mi priporočate? Ogrel sem se za TEGA

Hvala, lp

KandazaR ::

To ni traparija. Tak čist mimgrede 180/180 vidni kot je samo v teoriji. Za navadne uporabnike je kot ene 160/160 povsem dovolj.
Itaq večino časa gledaš v lcd naravnost. Tako da je 178 traparija za katero daš občutno več denarja pa razlike navadni uporabniki sploh ne opazijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Dr_M ::

KandazaR: a si ti sploh ze LCD kdaj vidu od blizu? glede na tvoje trditve bi reku da ne. na LCDju se barve spremenijo ze, ce ga gledas naravnost.
pri lcdjih z vidnim kotom 160° se barve spremenijo ze po robovih, ce gledas pravokotno v sredino monitorja.
tko da prosim, ne kotalit buc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

sam mam 3 LCDje, 2 z PVA in enga z TN matriko.
razlika v vidnem kotu je OCITNA. tut ce si napol slep, razliko opazis.
kot sm ze reku, tudi ce gledas pravokotno v monitor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matev ::

eh akndazar

Teorija je eno - praksa je drugo.

Priporočam ti, da si kdaj ogledaš kak LCD monitor od blizu in primerjaš recimo tvoje 140 (kao zadosti) z kakim ki ima 170+ vidni kot.

Boš takoj videl kaj ti govorimo...

Do takrat pa lep pozdrav.

glinik ::

KandazaR je kakšen teden dni član foruma, malo si poglej stanje LCDjev (recimo nekaj strani nazaj) in šele nato piši po forumu. Tukaj nismo od včeraj ... Slo-tech je glede na ostale forume nadpovprečen.

Nov si, zato imaš kašen pogled skozi prste, ampak ne pretiravaj ... Kakšen nevednež te lahko hitro vzame za besedo ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Matev ::

tole si ti spisal:
>Pomembna je svetilnost ki mora biti vsaj 300 cd/m2.
>Vidni kot mora biti vsaj140/140. In pa kontrast (razmerje med črno in belo) vsaj 600:1.
>Glede odzivnosti mora biti pod 16ms za špile.

...

in sedaj praviš:
>sem se registriral ravno zaradi tega ker nisem mogel več brati kaj nekateri pišejo po
Yforumu in zavajajo neuke ljudi.


...
Naredi si uslugo in zbriši svoje poste ali jih pa spremeni.

KandazaR ::

To sem napisal minimalne zahteve. No da boste bolj veseli. ZANEMARITE VSE KAR SEM NAPISAL V TEJ TEMI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

matey19 ::

kaj mislite o tem lcdju se ga splača ali ne ker potrebujem lcd do 45000 sit.

http://www.nakupovanje.net/catalog/p110...

KandazaR ::

Do 45k se mi zdi tale vredu.

RobertoSlo ::

malo offtopic vendar vseem v povezavi z lcd
a mrtev piksel se vid tud pri ugasnjenem ekranu??
pri mp3 predvajalniku se mi je pojavla črna pikica in ne vem ali je samo smet pod plastičnim ogrodjem , ali pa je crknil piksel...
viden je namreč pa tudi pri ugasnjenem zaslončku

Dr_M ::

moje splosno mnenje o monitorjih.
pri monitorjih se NE splaca sparat, pod nobenim pogojem. to ni stvar, ki jo menjas vsako leto, ampak jo mas ponavad dokler dela.
tko da, verjemte, splaca se dat mal vec dnarja za dober monitor.
to je veljal pri CRT monitorjih in velja tudi pri LCDjih (ceprov pri slednjih ni vec tok velka razlika, kot je bla ucas, ampak vseeno...)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jotz ::

Pozdravljeni!

Mogoce kdo ve kaksen panel ima HP 2065 (PVA, IPS?)
Pri najboljsi volji ne najdem nikjer podatka.

vidna površina: 20.1"
svetilnost: 300 nit
kontrast: 800:1
vidni kot: 178 / 178 stopinj
odzivni čas: 8 ms
velikost pike: 0,255 mm
št. barv: 16.7 milijona

Najlepsa hvala, cau

D-factor ::

@jotz

HP LP2065
20" TFT-Monitor - Auflösung: 1600x1200, analog/digital, Helligkeit: 300cd/m², Kontrast: 800:1, Reaktionszeit: 8ms, Blickwinkel: 170°/170°, Panel: TN+Film, höhenverstellbar, Pivot
TN matriko ma...

jotz ::

Hvala za hiter odgovor, to sem sedaj tudi sam nasel. Prej res nisem gledal nemskih strani, ceprav sem pregledal celo ene danske in ceske:)

Sem malo sumil da je TN, ker HP tako skriva ta podatek. Bom pa vseeno poskusil tale monitor v zivo pogledat, ker naj bi bil kar dober. Bom porocal kako zgleda, sicer sem se pa zdaj ze kar odlocil za Dell 2007FP.

Pa se eno dobronamerno priporocilo glede foruma:
Namesto da napisete samo "Kaj menite o tem monitorju" in dodate link, bi bilo fino ce bi vseeno napisali se naziv.
Tako lahko nekdo, ki isce po forumu, najde kar je ze napisano in se ne podvajajo vprasanja.

Lp,

mprox ::

tale se mi zdi lep: http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=2...
ali se ga splača?

veteran ::

tale se mi zdi lep: (samsung 940b, 65k)

Če se ti zdi lep, ga vzemi. Če se splača? Če ti je vseeno za barve in vidni kot, potem ja. Še bolj pa se splača nabaviti 19" Gericom, ki ga imajo v Hoferju za 47 jurjev. ;)

mprox ::

evo sem ga ža nabavu
do zdaj sem še vedno zadovoljen :D
imev sem edino neke probleme ko sem inštaliral programsko opremo za monitor in potem je comp kr friznu ko sm ga na novo zagnal o0
drgač je pa super monitor ;)

MEDENA ::

kje si pa ga dobil tako hitro?

mprox ::

v bigbango ;)

miwche ::

evo, obljuba dela dolg in moram na kratko napisati kako se obnese NEC 20wgx2.

pred kratkim sem imel priložnost testirat tako SAMSUNGA 205BW kot NECa 20WGX2. Dva zelo različna monitorja, pa da vidimo razlike...

205bw:
klik

DVi (HDCP!) in VGA, možno ga je nagniti, obračati levo-desno in nastaviti po višini.
okoli 85k sit, TN matrika, zelo dobre sivine,ampak spranost zaslona - črna ni nikoli črna pa naj še tolko šlataš nastavitve, ni bendinga - edino če šlataš magic color, kjer nabije barve. magic color nastavitev je itak najbolje pustiti pri miru. zaslon je precej svetel, to svetlost pa ne moreš zmanjšati s štimanjem nastavitev, ker potem poslabšaš celotno kakovost slike (v oblivionu sem v vsakem dungeonu videl do potankosti vse podrobnosti), samsung je boljši za text. ghosting in trailing je zanemarljiv na obeh monitorjih. nec ima boljše barve, ampak samsung ga naščije pri paleti barv. nec se ustavi skoraj pri vseh paletah barv temnejšega odtenka (recimo od črne (0%) do bele (100%) nec kaže vse do 5% - 6% kot črno. katodnik lepo loči črno ki je 0% in črno ki je 4%, prav tako samsung. (merjeno z eizo monitor test in nokia monitor test)

20wgx2:
klik

DVI in VGA, 4xUSB, možno ga je le nagniti.
okoli 145k sit, boljše barve, boljši vidni koti, boljša črnina (do te mere da je včasih zaslon pretemen - v Oblivionu v dungeonih včasih nisem mogel ločiti prav nič brez uporabe bakle), slabše sivine, bending je manj prisoten le v standard modu - v vesh ostalih - gaming, photo, text je hud bending. reprodukcija barv odlična. slabši za text in urejanje besedil, enostavno črke niso tako prezentne kot na samsungu ne glede na to koliko nastavjaš sharpness (to vam pravi nekdo ki je izgubil vid zaradi zaslonov, pa sedaj elegantno čaka na očala :D ). velik minus je bending ki je prisoten v vseh modih, najmanj ga je v standard, ampak prisoten je. največ pa ga je v gaming in movie mode, kar je prav ironično saj naj bi tale monitor bil predvsem za gaming in multimedio.
nisem pa opazil trwinkling efekta o katerem govorijo vsi po raznih forumih in testih pri gledanju filmov. video šum seveda obstaja pri DVDjih, ampak isti šum se vidi tudi na katodniku. se pa opazijo prej nepravilnosti zaradi večjega zaslona. če buljiš v matrixa na 17" katodniku ne boš opazil vse nepravilne prehode v barvah kot na 20" lcdju.
najbolj sem se bal glossy premaza na necu. mislil sem da bo preveč moteč in preveč odbojen. ampak kdorkoli je imel filter na katodniku in ga ni motilo, bo zelo zadovoljen. anit glare premaz na samsungu pa me je motil zaradi zelo vidne zrnatosti.

izbral neca le zaradi boljših barv in boljše kakovosti slike ter homogenosti zaslona, če samsung ne bi imel tako zelo sprano sliko (v primerjavi z necom) in backlight bleed na zgornjem delu zaslona bi z veseljem prišparal 60k sit. samsung je imel eno mrtvo piko, to pa me ne bi kaj dosti motilo v primerjavi z bendingom neca. Največje razočaranje pri Necu je vseprisoten bending. Kontrast je tovarniško nastavljen na 50 in takrat je bendinga najmanj, če samo malo spremeniš kontrast fašeš bending vsepoprek.
Ker nisem zelo picajzlast in ne rabim monitor za obdelavo videa ali slik, me bending ne moti toliko, kdorkoli rabi monitor za kaj takega pa naj se ga ogne.

za 15k več od neca se dobi della 2007wfp. isti zaslon S-IPS (kolko vem, Dell ima nehvaležno navado menjati matriko monitorja brez obveze da obvesti kupca. 2007 je donedavno imel S-IPS matriko, sedaj pa so začeli izdelovati tudi modele s PVA. Brez kakršnekoli oznake za kupca - sploh ne veš kaj kupuješ!), brez HDCP, kot Nec, edina prednost je pivot in več inputov. prav tako ima dell bending v vseh modih razen desktopu, kar je standard mode pri necu. se splača?

input lag sem meril le pri necu in z neprofesionalno robo (beri: nikakvim fotoaparatom - na telefončku) je kazalo od 30ms do 50ms zamude glede na katodnik. bolj profi merjenja kažejo input lag neca od 12 do 20ms.

katodnik za primerjave LG flatron 775ft

MEDENA ::

poenostavljeno

najslabša matrika TN, srednje PVA, najboljše S-IPS.

mprox: to v LJ, ker v KR ga nmajo.

miwche ::

medena

načelne je to res, toda spet ni tako enostavno. S-IPS matrike lahko imajo težave s sivinami, tukaj so VA matrike močnejše (ne vem kje je že en test, kjer so primerjali sivine NECA (S-IPS) in Viewsonica (MVA) in se je slednji bolje odrezal. zmeraj je odvisno kakšna raba je.

Orchestra ::

Pozdravljeni!

Malo sem gledal monitorje do 70kSIT, pa sem naletel na Samsung 940BF in 940B. Katerega kupit?Če pa obstaja kaj boljšega za ta $$$ pa kar z besedo na dan.

lp

Melanholija ::

jst sm pa po slabih treh mesecih končno dobil lcd nec 20wgx2 sem ga glih kar priklopo sem prišel iz 17crt in je super0:) Mam pa eno vprašanje, na kakšno ločljivost naj nastavim ta lcd?, da bo deloval normalno sedaj mam 1024*768 privzeto sam mi ta sploh ne leži, naj napiše kdo ki to ve?

miwche ::

pri LCDjih je najbolje imeti nativno resolucijo. karkoli drugega povzorči interpolacijo pixlov in bolj megleno sliko. kakšni os tvoji vtisi o NECu, poglej si moj rivjujček zgoraj pa komentiraj. predvsem pa me zanima kako je z gradientom barv in sivin na tvojem?

Kato ::

1680x1050 pri 60 Hz

Melanholija ::

ma kaj naj rečem ne prav veliko ker ga še nisem uspev dodobra spoznati ga furam 20 min bom sedaj mal sprobav pa pol komentiram ok!

rs1975 ::

ali je neovo F419S dobra izbira za ta denar?

http://www.teal.si/iShop.asp?mode=PR00C...

MEDENA ::

LCD 19'' Hyundai X91D, DVI

ta tud ni slab.

jeanmike ::

No pa nej se jst uprasam. Rad bi kupu nov LCD zaslon 20'' WideScreen. Sm gledu na prejsnjih straneh Samsung 205BW.

Rabu bi ga pa predvsem za internet, igre pa filme (DVD, DivX in HD). Samo pol ste tud napisali da se ne splaca zarad TN panela. Zato me zanima ce je tn res tako obupen, da se mi nakup ne splaca.

Zdej mam SyncMaster 193T
Analog/DVI-D TFT-LCD monitor
250 cd/m² Brightness
750:1 Contrast Ratio
170º/170º (H/V) Viewing Angles
25ms Response Time
Ultra Thin Bezel – 18.6mm
Pivot Capability – including Height Adjustment
VESA compliant

Matev ::

glede tn panela... bilo je že miljonkrat napisano kakšne ima dobre in kakšne slabe lastnosti
če si tako len da se ti ne da poiskati pa res ne vem

moderatorji - dajte sticker o matrikah že enkrat
ker vsak tadrug sprašuje o lastnostih določenih matrik
««
95 / 168
»»