» »

Nove komponente (matična, procesor, ddr3 ram, grafična in napajalnik)

Nove komponente (matična, procesor, ddr3 ram, grafična in napajalnik)

m4d_m4n ::

Prvo pozdrav. Moj prvi post kle, čeprav berem vaš forum že kar nekaj časa.
Stvar je taka, tam nekje konec aprila mislim kupiti določene komponente in glede na to, da se bom kar skeširal me zanima vaše mnenje ali če bi mi kdo kakšno stvar svetoval drugače.
Drugače ne kupujem tako dragih pcjev in tako novih stvari kot so tudi ddr3 in so predrage zaradi novosti na trgu. Tokrat sem so odločil da si kupin enkrat nekaj res dobrega, mal zarad firbca večinoma pa, da ne bom čakal in zgubljal zivcev ko nekaj procesira 500 let, in ne nisem bogat če se kdo sprašuje. Trenutno sem dobil ponudbo pri JAE za približno 1900 eur, polovico mislim plačati z gotovino polovico pa na kartico diners na 6 obrokov, tako da če mogoče kdo ve za kšno bol ugodno varjanto kjer se da na diners uzet, bom hvaležn.
PC mislmi uporablati za več stvari, razn za igre tudi za določene programe kot so photoshop, dremweaver, flash, mogoče tudi maya ali 3d max.

Komponete katere že imam:
Ohišje: Thermaltake Armor
CPU Hladilnik (skrbi me če bo pršl na plato glede na to kako se pritrdi): Zalman CNPS9700 NT
Hard Disk: wdc wd3200aaks
Kasneje mislim kupti WD raptor 10.000 rpm

Komponente katere mislim kupiti:

Matična plošča: ASUS P5E3 Premium WiFi
Procesor: Intel Core 2 Quad Q9450 ali E8500
Pomnilnik: 2GB Corsair 1800MHz DOMINATOR CL7 DDR3
Grafična: BFG GeForce 8800 GTX OC2
Napajalnik: Enermax Galaxy EGA1000EWL 1000W

Hvaležen za vaša mnenja in odgovore.

charlotte ::

Grafično kokr vem naj bi bla bolša 3870 X2, pa kmal naj bi pršla novejša izvedenka z DDR4.

keba ::

jst ti tud bl priporočam 3870x2, pa če se ti ne mudi počak ddr4, tok ku je barco reku.
Glede procesorja pa kar q9450 uzem.

m4d_m4n ::

Te zadeve sm naročil in bom čakal od 2-3 tedne da ih dobijo. Z grafično sem pa malo tvegal glede na to, da še ni konkretnih testov in uzel BFGTech 9800 gx2. Glede cene sem pa dodal 80eur tisti kateri sem prvotno nameraval kupiti. Očitno bom eden izmed prvih poskusnih zajčkov. Skrbi me pa da ne bo delala na x48 čipu kakor sem bral intel ne podpira dobro sli. To je bilo v petek, vendar sedaj prihaja več in več testov in nekateri so bili narejeni tudi na x38 in p35 tako da zgleda bolje. V najslabšem primeru jo bom pač moral zamenjati.

tilinho20 ::

Če že gledaš en hud komp, bi jaz vzel eno bol hudo plato. Npr. Maximus Extreme....
Pa zdaj je prišel (ali pa bo kaj kmalu) Dominator 2ghz.

m4d_m4n ::

Ja Maximus Extreme sm gledu in mi je ušeč, zelo dobro tudi da ma zvočno posebi ker jo bom pri tej tako ali tako disablu. Samo kako je z vodnim hlajenjem pri tej plati, ker ga trenutno nimam in sem več al mn dau keša od sebe kokr sm trenutno sposobn. Vem da verjetno tudi ni nujno samo mogoče z vodnim hlajenjem šele zablesti.
Drugače kokr sm brau je pa p5e3 premium dobra skoraj iz vseh stališč razn glede cene ne kakor vse komponente katere sem zbral.

bluefish ::

ne boš verjel, vendar računalnik kljub vsem über komponentam ne bo zdržal prav dalj časa, kot pa skorajda pol cenejši. Raje bi ti svetoval, da vzameš plato, ki podpira DDR2 in DDR3, vzameš DDR2 RAM (morda celo 4GB, kar bo opazno pohitrilo sistem ob določenih opravilih) in takrat, ko bo DDR3 tako poceni, nadgradiš. Če gledaš celoto te bo prišlo veliko ceneje.
Procesor ti tudi jaz svetujem Q9450.
Napajalnik je totalen overkill, saj bo zadoščal že dober in kvaliteten 500 ali 600W, tudi za morebitne nadgradnje v prihodnosti.

Kateri monitor pa imaš?

m4d_m4n ::

Syncmaster 226bw.

debil ::

Bodi pameten/ekonomičen in si vzami pol cenejšega. Ko boš čutil potrebo si za drugo polovico denarja omisli zopet novega. Pri tem dobiš za rabljenega 200€ in imaš še zmeraj novejši računalnik, kot bi ga imel s sedanjimi "super" komponentami. Poleg tega imaš še 200€ v žepu.
Ali pa bodi srečen in si kupi tisto kar te bo sedaj osrečilo.

GrimReaper ::

Kolko sploh pridobiš z eno Maximus Extreme plato in DDR3 ramom? Ker če je to 5%, seveda da se ne splača. Razen če si nek hud overclocker in rabiš za podiranje WR-a.
8800GTX in 1000W napajalnik pa sta sigurno metanje denarja preč.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Nekateri ne vidijo meje. Računalnik nad 1200 eur je skoraj brezveze. Že 1200 je huda meja. Danes popolnoma spodoben oz. odličen za navijanje dobiž že za cca. 1000 oz. 1100 eur.
Meni osbno se mi zdi, da je povsem neumno sedaj kupovat en najjači računalnik. Rajš kupiš v novem letu, ko bo 8-jedrni procesor...
Trenutno (meni osebno) pa je idealen čas za kupovanje do 1000 eur (mogoče do 1200), saj dobiš odlične komponente.
2k za računalnik zapravt (samo računalnik) is way too much.
Recimo, če računaš, da bi imel rač. za 2k za tri leta, se ti bolj splača dati vsakih 1,5 leta 1000 eur.

m4d_m4n ::

Tak odziv sem več ali manj pričakoval, ker so podobnega mnenja tudi moji kolegi. Tak pc kupujem prvič in zadnjič. Nisem niti pričakoval, da bo kdo razumel zakaj kupujem tako drage zadeve sem pa upal na kakšna bolj konstruktivna mnenja glede komponent.
Glede napajalnika pa mislim da je edina komponenta, ki mi lahko služi dobro tudi pri naslednjem nakupu. Ne vem, mogoče če optimistično gledam in da se vse nagiba k zmanjševanju porabe energije, se tudi motim.

IVo ::

Jaz bi ti svetoval takole:

Plata: Maximus formula, če lahko počakaš par tednov, Rampage Formula ali Striker II Formula če rabiš SLI (že na zalogi).
CPU: E8400, Q6600, čez kak teden ali dva pridejo novi quadi in sicer vzemi Q9450, Q9300 se pomoje ne splača...
Ram: Vsaj 4gb
Grafa: 8800GTS (katerakoli), par tednov in je tu 9800GTX, če te malo srbi denar pa 3870x2, če te pa ful pa 9800GX2 (sam pomoje se ne splača, saj dodaš še malo pa imaš 2 x 3870X2)
Disk: najmanj 500GB
Napajalnik: LC Hyperion 700W, Arkangel 850W če rabiš še večjo moč pa 1100W in 1200W izvedenki. Ta LC ponudba se BP kosa z enermaxom in podobnimi.
Ohišje po izbiri...
Monitor: če si ga lahko privoščiš NEC 2470WNX pomoje nima konkurence.
Še kaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za 1.399 eurof da al ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534586 (3091) tilinho20
»

pc!!

Oddelek: Kaj kupiti
381970 (1277) tilinho20
»

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1428750 (5717) charlotte
»

nov pc do 1700 evov +/-

Oddelek: Kaj kupiti
71483 (1291) k3NzO
»

računalik za 1500E

Oddelek: Kaj kupiti
442416 (1519) IVo

Več podobnih tem