» »

fajli za bootanje

fajli za bootanje

ANGEL_B ::

Stvar je taka da sem imel v racunalniku en disk in na njem windows xp. Potem sem dokupil se en disk in windowse sem htel instalirat na novi disk, starega pa slejkoprej formatirat. Naredil pa sem to napako da sem windows CD pognal kar v starih winsih in iz njih instaliral nove na nov disk.
Zdaj pa imam ta problem da tudi ce stari disk vzamem iz racunalnika mi winsi na novem disku ne delajo. Ce imam stari disk notri pa mi novi delajo.
Javi mi da ne najde sistema. Tudi tiste moznosti katare winse naj zalaufam mi ne pon udi...
Opazil pa sem tudi da dolocenih fajlov ni na novem disku, napriemr autoexec.bat...

Zdaj pa me zanima katere fajle tocno bi moral s starega diska na novega prekopirat, da bo racunalnik znal bootat winse z novega diska, brez da bi stari disk mogu met v racunalniku ?
Torej kateri fajli so vse za bootanje pomembni ?

Al pa je kaksna druga resitev kak usposobit winse na novem disku, da bi delal ibrez da imam stari disk v racunalniku ?
Pa prosim ne mi rect naj formatiram novi disk pa se enkrat winse instaliram.

Chessman ::

Sami faili ne boto zadosti ker boš na novem disku potreboval zagonski sektor katerega pa ne moreš kopira.

Če imaš še vse podatke na starem disku potem bo najhitreje da s pomočjo kakšnega programa za delanje image-ov skopiraš sitem iz starega diska na novega. (pazi pri tem se bo ves na novem disku pobrisalo, šele nato se bodo ponovno prekopirali podatki iz starega diska.

Druga možnost pa je da odstraniš stari disk iz sistema in nanovo namestiš winsw na nov disk, potem pa iz starega diska skopiraš na nov disk potrebne podatke (pa glej da ne boš kopiral datotek od programov in windowsov, ker ti ne bo delalo nič, torej kopiraj samo podatke word dokumenti, excel dokumenti, slike, in podobni podatki)

karafeka ::

Če nočeš več inštalirati Oken, potem bi bilo verjetno najlažje, če daš noter zagonski cd od Oken, greš v recovery console, in popraviš s fixmbr in bootmbr (ali nekaj podobnega).

Prej pa izklopi stari disk, novega pa daš na master (će maš ide disk).

StratOS ::

fixmbr
fixboot
bootcfg
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

ANGEL_B ::

Hm... stvar nekak noce delovat.

Sem probal to troje pa se vedno ne dela.
Je mogoce pomembno zaporedje teh ukazov ?

Pa pri bootcfg je vec raliznih moznosti, naprimer /add /default ... Sem po logiki probal to nastavit, samo ocitno nekaj nisem vredu nastavil.

Pa probal sem tudi tisti windows repair kjer reinstalira winse ampak pusti stare fajle, samo je problem da na zacetku z CDja fajle posname na disk, potem resetiura racunalnik potem pa hoce do tistih fajlov prit pa zopet ne najde sistema. Potem sem spet dal drugi disk notri da je naslo sistem in lakho instaliralo dalje, samo ocitno potem te stvari ne popravi.

ANGEL_B ::

[url]http://shrani.si/f/I/XP/1YiWL2l7/image1...

ce komu to pomaga kaj pri resevanju problema

stari disk sta C: in D: particiji, novi pa E: in G:
na zivce mi gre ta zmesnjava, zal pa mam na novem disku v novih winsih ze vse instalirano in se mi ne da vse se enkrat na novo delat, tak da ce bi slo kak drugace to resit bi blo res fajn

tukaj na sliki sicer pise pri e: boot, pri c: pa system, dejansko pa se racunalnik drugace obnasa
torej ce nimam starega diska notri ne gre bootat, drugace pa vse delam v winsih na novem disku (e:)

ANGEL_B ::

ok, nevem kaj se je zgodilo samo zdaj dela

bil sem tik pred tem da formatiram disk pa vse nanovo nardim in sem resetiral racunalnik in tokrat je le nekak zaznalo winse :)

Je pa se vedno tak, da je crka particije E:
kak bi lahko to v c: spremenil ?

StratOS ::

Sistemske in boot particije se ne da preimenovati v diskmgmt.msc .
Desni klik na particijo/disk ter "Change drive letter and Paths".
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716469 (9961) opeter
»

Error Loading Operating System - WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
51401 (1348) GaS
»

Problem pri kloniranju z Ghostom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8798 (700) Lith
»

Kopiranje celotnega sistema na nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
51102 (1025) ali3n
»

Ghost-am Partition to Partition iz starga diska na novga pa ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
9933 (811) AtaStrumf

Več podobnih tem