» »

System Idle Process

System Idle Process

Luka Percic ::

Torej- ta proces mi najeda živce- odvija se v ozadju, očitno se zažene takoj ko se začne zagon windowsov (XP). Vse poteka obupno počasi (O.K. tole mi je pa vseeno uspelo napisat), CDja ne izvrže, miškin kazalec se kar brez razloga spreminja v kazalec s cedejem. V Task Manager mi pod CPU kaže 85-95%! Če prav razumem naj bi bil to program ki naj bi nekaj delal med idlanjem (nedejavnostjo) računalnika. Pomojem je za to kriv hrošč(tm). Kaj mi je potemtakem storiti(jok ne pomaga:\\)?

YiMMi ::

Meni se dogaja enako samo ne vedno...vcasih winse zboota ko sus drugic rabi 2-3 min....da lahko zacnem normalno delat
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Luka Percic ::

No meni se ta proces sploh ne ustavi! Pozabil sem še oment, da se tega procesa z gumbom ¨End process¨ v task manegerju sploh ne da končati! Pojavi se ti sporočilo;
The operation could not be complited.
The operation is not valid for this process.
Hmph..

andrej ::

ahem. To je proces, ki se izvaja, ko se nic drugega na sistemu ne dogaja. Ta proces v bistvu izdaja HLT ukaze, ki "hladijo" procesor. Gre za sistemski proces, ki ga seveda ne mores odstranit.

nek drugi driver mora nekaj zezat...

Luka Percic ::

hmmm...

Est! ::

Pozdravljeni!

Pred kakim dnevom so se na mojem laptopu pojavile težave. Zagon xp-jev je postal neznosno počasen (15 minut in več), tudi zagon programov je precej počasnejši, kot je bil. Zanimivo je, da je med procesi skrivnostno izginil "System idle proces". Se morda komu sanja, v čem je štos?

Razmišljam o formatiranju, a bi bil vesel kakega nasveta, ki bi napako rešil brez format C: muk.;) Upam, da opis problema ni preveč skop...

Edit: Napaka...tisto o "System idle proces" in njegovem izginotju ne drži...ostalo pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Est! ()

ender ::

Preveri, da se ti ni izklopil DMA za disk (Device Manager -> IDE ATA/ATAPI Controllers -> Primary IDE Channel -> Advanced).

Pa za vsak slučaj preglej disk z orodjem za preverjanje diska od proizvajalca diska, obupna počasnost lahko pomeni, da disk crkuje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

Gwanaroth ::

Preveri tudi, da slučajno nimaš v BIOSu izklopljen L2 cache.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista SP1 + AMD x2 CPU = zakaj 1 core okoli 90% load, drugi okoli 5%

Oddelek: Pomoč in nasveti
121194 (998) FlyingBee
»

upočasnjeno delovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111290 (1133) bozko4
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382869 (2259) Mihec1990

Sistemski nedejavnik!

Oddelek: Pomoč in nasveti
403429 (3048) OmegaBlue
»

Procesi mi obremenijo cpu na 100 % kaj je narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232662 (2327) nokia6310

Več podobnih tem