» »

router?

router?

elvisz ::

mene zanima kateri router kupiti, wirless ali navadnega. wirless ne uporablajm, imam adsl prek kabla. zanima me ce je kaj razlik pri zaščiti (router rabim samo za pozarni zid).

prosil bi, ce mi tudi svetujete, katerega kupiti. Dal mi tam do 100 evrov.

Hvala za nasvete.

xCore ::

če že kupuješ kupi z wifi mogoče boš kdaj rabo :>
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

BigBoss_ ::

D-Link DIR-100

Poceni, dobil je zlati monitor.

Jst ga imam in sem zelo zadovoljen

http://www.mimovrste.com/artikel/255001...

jan01 ::

Kupi si odličen buffalo whr-hp-g54 53€. Ja ima wifi(in tudi "navadne" priklope!). Nanj lahko naložiš odlične firmware kot dd-wrt, tomato, x-wrt in imaš pravi profesionalni router(v nižjem razredu)

emkey ::

Sej ne da se gre za 2eur, ampak pod 55 ne najdem :P hint maybe?

McMallar ::

v slo. ne vem, v Avstriji imaš Linksys WRT54GL za cca. 55€

jan01 ::

elvisz ::

Zanima me kaj menite o Linksys WRT54GS Speed Booster. Cena na mimovrste je 83,79 E.

maticm ::

ne, kupi rajeWRT54GL +ddwrt za 55€

Pimoz ::

joj joj ne gs verzije vzet
resno vzam wrt54GL (more bit gl) če že misliš kej jamt od linksysa...za druge ferme nevem...sam tale wrt54gl ga čist seka po domače rečen...res dobr ruter

McMallar ::

Imam WRT54GL z DD-WRT firmware. Zadnjih nekaj dni sem se malo igral z njim. Mislim, bomba. Nastavitev malo morje in večina jih je celo uporabnih >:D

roli ::

buffalo whr-hp-g54 je super. Sam ga imam že kar kake pol leta in ga ne menjam. Z tomato firmware je super, pa še poceni.
http://www.r00li.com

elvisz ::

Zanima me če DDwrt paše gor na ta model od Buffala?

roli ::

Ja paše gor!
Sem ga imel kak dan ali dva gor in je vse delalo super samo meni osebno ni niti pol tako všeč kot tomato.
http://www.r00li.com

gruntfürmich ::

če imaš veliko linijo in misliš na veliko uporabljat p2p, potem poglej v monitor - revija - za teste. drugače pa se tudi linksis wrt 54 gL z recimo dd-wrt solidno obnese na p2p. on dražji linksis pa kr z originalnim firmwerom se dobr obnese na p2p.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

McMallar ::

dd-wrt je fajn, ker ima razne dodane bombončke, npr.: SSH, OpenVPN klient in podobne stvari, ki jih v originalnem FW ni. Če tega ne rabiš, potem ni panike, meni pa pride to zelo prav.

elvisz ::

p2p veliko uporabljam. kateri firmware naj dam gor. kateri sebolje obnese s p2p ina katero verzijo naj dam gor.
Hvaležen bibilza kak link z navodili kako upgrejdat. Hvala!

gruntfürmich ::

na na primer jst imam linksysovega wrt 54 GL pa linijo 5/5, in imam 24/7 ene 500kB/s up. in z originalnim firmwerom je ful štekalo na mozili. zdaj ne šteka, ko uporabljam dd-wrt, za druge ne vem. imaš pa v reviji monitor februar 2007 poiskuse z originalnimi firmwermi, če tega ne misliš spreminjat. tam pa se izkaže drug linksisov router: wrv 200 . govorim za BREZŽIČNE. tko da če ne misliš spreminjat filmwera se ti splača nabavit slednjega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

pa še to: ko si napisal da rabiš router samo zaradi zidu.... a se ti splača?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

elvisz ::

Ok, sedaj rabim samo požarni zid, kmalu pa ga bom rabil še za brezžično točko, tako da se mi splača. Kupil sem Buffalo WHR-HP-G54 . Firmware mislim nadgradit ali z DDWrt ali pa Tomato ko bom bolj poučen o vseh dodatnih funkcijah.(Se učimo tudi v šoli). Zanima kateri firmware od teh dveh je bolj ustrezen za ta router(ali je vseeno), katera verzija. tudi če funkcij recimo ne bom rabil(pogosto), bi rad vseeno prakticiral z njimi.

Tonći ::

Tud jaz imam 54GL in ima v primerjavi z GS boljšo pokritost! Ne vem zakaj ampak ima! (GS sem imel na preizkušnji in ni imel serijskega Firmware-a)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tonći ()

mih@ ::

bi si kar sposodil tole temo...
je Buffalo še vedno bestbuy? razlika v ceni med Linksys GL in tem Buffalom je minimalna...

Tr0n ::

elvisz: Tomato je malce bolj user friendly in ima lepsi interface. :) Drugace pa oba ponujata vso funkcionalnost, ki jo bos rabil.

gruntfürmich ::

v monitor reviji februar 2007 je test routerjev, pa mal prečekiri, miha.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tonći ::

Linksysa imam doma in lavfa super! 54GL je boljši kot 54GS, ki mi ni prebijal zidov! Vsekakor za svojo ceno maximum! Z D-Linkom sem imel slabe izkušnje. Drugače pa pri višjih hitrostih interneta, priporočam preureditev starega pca v ruter in vmes priklopiš switch!

Boeing ::

Linksys WRVS 4400N - mama vseh routerjev.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brezžični ruter?

Oddelek: Kaj kupiti
71468 (1404) jan01
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254889 (3640) Voip
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712667 (9265) Pyr0Beast
»

Rabim pomoč glede nakupa Routerja.

Oddelek: Kaj kupiti
91627 (1483) aco111
»

Nabava routerja

Oddelek: Kaj kupiti
101696 (1696) salabajs

Več podobnih tem