» »

acer 5920g in geforce 8600gt

acer 5920g in geforce 8600gt

mazy ::

imam problem in sicer:

ne morem inštalirat gonilnikov nvidiinih (163.93). kolega ima isti laptop, 64-bitno visto in ista zgodba, v inštalaciji mi program pove, da ni strojne opreme, ki bi jo te driverji gnal. iz acerjeve strani skinjeni driverji pa delajo. so pa 101.xx al tam nekje okol. imate kak predlog?

btw tut tv-out ne dela, oz. dela ampak BW varjanta. ma pa s-video izhod. vse varjante ki sm jih probo in nastavitve pa mi niso pripeljale barvne slike na tv.

matjaz23 ::

Za laptop grafične so driverji na uradni proizvajalčevi strani, če jih tam ne najdeš je pa še druga rešitev:

greš na www.laptopvideo2go.com, kjer ponujajo iste gonilnike, kot so na Nvidia strani,
s tem da ti zraven ponudijo dolpoteg *.inf file-a, ki omogoči, da se iz tega paketa driverjev inštalirajo tudi vse serije Nvidia Go (laptop gafične).

Bedasto vem, ampak uradni *.inf, ima zablokirano inštalacijo Go serij. Zakaj, pa ne vem.

1. potegneš dol driverje, jih odpakiraš
2. potegneš dol .inf file (mislim da je nv4_disp.inf)
3. prepišeš originalnega v mapi, v katero si odpakiral driverje
4, zaženeš setup


Upam da bo ratalo :)

lp
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

mazy ::

to je ratalo ja in dela super.

edini problem je še črnobela slika na tv-ju. nikder nism mev dobrih izkušenj s tem s-video izhodom

matjaz23 ::

Hm, za TV-out ti pa ne morem kaj dosti svetovati. Je že dolgo od tega, odkar sem nazadnje to uporabljal.
Je pač DVD predvajalnik bolj priročen :)

Bi pa predlagal, da pogledaš nastavitve za TV standard. Moral bi biti v PAL (mislim da B al G). Bo kdo drug mogoče
bolj natančno vedel. Verjetno je tukaj finta.

LP
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjaz23 ()

mazy ::

pr kolegu smo zdej sicer dobil barvno sliko doma mi pa ne rata nikakor. driverji, drugi kabli, neč ne pomaga. zde sm pogrunto da tut firewire neki jeble. joj joj

zcetrt ::

Televizor je star? Svideo pošilja sliko na TV na drugačen način kot kompozitni. Če imaš kabel scart priklopljen v TV, bi ti moral TV podpirati S-video. V nasprotnem primeru je slika črno bela.
4.

Mamaplata ::

Poglej nastavitve za tv out mora biti PAL se mi zdi da so grafe predastavljene na NTSC zato črno bela slika ali pa poskusi tv nastavit na NTSC če podpira


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik LENOVO 3000 N200 težava

Oddelek: Strojna oprema
326873 (3825) TribesMan
»

problemi z Vista SP1

Oddelek: Pomoč in nasveti
81207 (970) CyberAD
»

Nvidia pa tv-out

Oddelek: Pomoč in nasveti
241759 (1337) pecavar34
»

Prestigio 1570

Oddelek: Kaj kupiti
91493 (1390) Zheegec
»

TV OUT - črno bela slika - grafična geforce

Oddelek: Zvok in slika
91859 (1694) dskerg

Več podobnih tem