» »

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung

«
1
2 3

pileluka ::

Živjo!
Zanima me kaj se po vašem mnenju bolj splača kupiti.
Prišel sem do zaključka, da bom kupil nekaj od samsunga.
Imam pa dve opciji:
samsung lcd monitor 22" 225bw
samsung lcd monitor 22" syncmaster 226bw

Razlika v ceni je cca 30-40 eur in ne vem ali je toliko razlike, da se splača dodat še nekaj eur?

Hvala za čimprejšnje odgovore!

Lp
  • polepsal: Matek ()

settler ::

Imam SAMSUNG LCD monitor 22" 225BW vendar nima lepo razporejene osvetlitve. Ne vem pa kako je z 226BW.
226BW je tudi novejši model in ima odzivni čas samo 2 ms.

Če se bi zdaj odločil bi sigurno vzel 226 BW.

LP, Jan

kapca81 ::

Jaz imam 225BW, brat pa 226BW. Razlika je očitna, kot je omenil uporabnik settler ima 225BW težave z enakomerno osvetlitvijo zaslona. Težave se pojavljajo predvsem pri delu v temnem okolju in znajo biti kar moteče. Prav tako je pri 226BW črna bolj črna in celoten zaslon bolj kontrasten. Edina prednost 225BW napram 226BW je odlično stojalo za nastavitev višine in kota zaslona, v ostalih pogledih pa je 226BW po moji subjektivni oceni dosti boljši zaslon. P.S. Pobrskaj še malo po forumu, saj je bilo že veliko topicov, predvsem v zvezi z 226BW.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

crush ::

Jst bi ti priporocal da pocakas na 226CW, ki naj bi bil dobavljiv se letos, in vidis kako se kaj ta novejsi model obnese. Po besedah Samsunga naj bi vsi CW modeli imeli S panel (vec o tem si lahko preberes po stevilnih temah na tem forumu)

iRRegular ::

Samsunga 226CW že imajo v Sloveniji poglej na AGT računalniki in pa na Funtech

MEDENA ::

kdo uvaža samsunge?

Grimlord ::

Če se ne motim, je Lancom uvoznik za Samsung.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Ted ::

Mah...

crush ::

Ce se ti zdi tisto strokoven test. Sam bom raje pocakal kaj bolj verodostojenga.. :)

snajper_SLO ::

Da nebom odpiral nove teme bom kar tu napisal !

Katerega od teh dveh naj vzamem ?

Samsung 226BW KLIK

ALI

LG L226WTQ KLIK


Sem tu na tem forumu prebral, da je težko kje kupit Samsunga s panelom S !
Hvala!
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Trdi ::

Imam 226BW in je meni osebno v redu. Je pa problem, ker prihaja v treh različicah panelov. Najboljši panel je A in na njem bazirajo vsi odlični testi. B je slabši in ga, se mi zdi, sploh ne izdeluje Samsung. No, v Sloveniji je pa očitno še tretji panel C, verjetno nekaj podobnega kot B? Pač se je treba sprijazniti, da te azijske firme najprej poskrbijo za Japonsko in Korejo, zatem za ZDA, za Evropo pa ostane tretjerazredna roba.
Trdota d.o.o.

Klemzz ::

A je dokaj slab baje, S panel je najbolši...

snajper_SLO ::

A kerega naj pol vzamem LG-ja Ali Samsunga oba imata skoraj iste specifikacije in približno ceno, no LG je malo cenejši ?
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

snajper_SLO ::

Ima kdo tega LG-ja (L226WTQ) zanima me kje ga je kupil in kateri Firmware ima monitor ? Ter če kdo ve kakšnega imajo ti na mimovrste ?

Hvala !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

AngelOfDeath ::

S panel je najboljši to je tudi od Samsunga panel...
edit: Slovnica

kekc ::

Upam, da ni preveč off-topic.
Prosim če mi nekdo ki ima Belineo monitor pogleda v dokumentacijo, kdo jih servisira pri nas. Včeraj mi je namreč crknu stari 19" CRT, pa bi ga zaradi čustvene navezanosti želel dat popravit (če ne bo previsok strošek).

Magician ::

Jaz sem pred parimi dnevi kupil Samsunga 226BW. Prodajalec v trgovini mi je dejal, da novi LCD-ji nimajo več oznak serije, ker se je Samsung odločil, da bo vse dele sam proizvajal. Torej najnovejse serije so vsi S panel.

Drugace sem na monitorjem navdušen. SLika dejansko takšna da ne veš kaj bi gledal.

Ted ::

To ti je prodajalec rekel:D . Načeloma je to res, ni pa nujno da si dobil prav S verzijo, ker sklepam da je bilo še precej zaloge od drugih proizvajalcev.
Mah...

Klemzz ::

jst sm ga kupu prejšn mesc...dubu sm A panel...

snajper_SLO ::

Klemzz IN kak je kaj ta z panelom A, kaki so prvi vtisi ?
Magician Kje si ga kupil ?
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Kakšna je kaj ločljivost teh 22 inčnikov? Pa ja ne boste rekli da 1680 x 1050? 8-O

A ne bi morali ti monitorji imeti večjo ločljivost? Nekaj med Wide 20" in 24" LCD-jem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Klemzz ::

@opeter, ja točno tok majo.

@snajper_SLO, glede na to da nisem videl "S" panela mi je tale mega super duper megalomansko dobr...ne res, slika je več kot odlična, nobena barva ne prevladuje tak da je super.

Magician ::

Nabavil sem ga v bivšem BOF-u, sedaj nek giga Big Bang.

Prodajalec mi je zatrdil, da je to potezo izvedel Samsung, ker jim je prodaja drugih panelov razen S padla. Da bi Samsung kasneje sam vgradil panele od drugih dvomim in verjamem prodajalcu.

Hotel mi je tudi dokazati, ker je prebral nekje na forumu in se kar nekaj časa mučil z iskanjem na netu v trgovini, vendar brez uspeha. Sam kasneje tudi nisem preverjal. Sem pa bral razliko med A in S je se moj nagiba na S, vsaj po testih.

Klemzz ::

lahko preveriš kak panel maš...kontrast ter svetilnost daj na 0, pojdi iz menija, nazaj v meni, drži tipko source, pokazala se ti bo servisna možnost v kateri so podatki.

nocutius ::

V tem meniju ni več podatkov o verziji panela, se je samsung očitno odločil da jih odstrani, prav tako tudi na nalepki zadaj ne piše več kateri panel je. Na nekaterih forumih sem prebral, da so vsi monitorji proizvedeni na slovaškem Samungova proizvodnja, ter tudi to da naj bi sedaj obstajal samo še S panel. Je pa seveda možno da bi naletel na staro zalogo, vendar pač pogledaš na nalepko zadaj kaj piše in ti je takoj vse jasno.

Jaz sem s svojim 226bw zadovoljen, ne vem pa kakšen je v primerjavi z 225bw. Malo pušča svetloba ob robovih, vendar tega razen v popolni temi in ob črni podlagi ne opaziš, pa še takrat ni moteče, vsaj meni ne. Jaz osebno bi, razen če je razlika v ceni precej očitna, vzel 226bw.

OZZY ::

sej ni tako težko popucat stare tzaloge. Odstraniš nalepko pa daš novo pa FW drugi pa je...in prodaš brez oznake ..vsi pa mislijo,da je S...
Go with the flow.

Zheegec ::

OZZY: Niti ni potrebno, tako in tako 3/4 folka pojma nima kaj sploh je panel... Glede na minimalne razlike med paneli je to edino pametno 8-)

Ja, drugače so nove dobave vse S.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ted ::

Vsi monitorji pri nas so seveda iz Slovaške, sam imam S verzijo panela iz Slovaške, so pa bili v Slovaški prav tako proizvajani monitorji z A in C paneloma. Saj panelov ne delajo na Slovaškem, tam verjetno monitorje samo sestavljajo. Če bi res bili vsi paneli S dvomim, da bi Samsung odstranil vse oznake, zakaj oznaka preprosto ne bi ostala S če so vsi paneli S? Samsung bi si s tem zagotovil dobro prodajo, verjetno bi ga pa s tem kdo lahko postavil na laž...
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

snajper_SLO ::

No da še enkrat vprašam katerega naj zdaj vzamem ?

LG L226WTQ ali Samsung 226BW ?
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Klemzz ::

@snajper_SLO, uzami 226CW :))

snajper_SLO ::

Bi ga če bi mel denar :)

Drugače katerega od teh dveh ko sem napisal, mislim pa kupit v BigBangu !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

misso ::

Bom še jest neki vprašal.

V ponedeljek verjetno grem izkat Samsung 226BW pa me zanima ali lahko rečem prodajalcu da sprobava monitor če ima slučajno kakšen mrtev piksel, ali morem še na kaj drugega biti pozoren?

Lep pozdrav misso

Klemzz ::

jst sm u big bang celje kupu svojga, škatla je bla mal razsuta ampak me ni motl...doma sm stvar odpru in je prva stran malo malo poškodvana, zgleda da že iz tovarne ker škatla je bila original zapakerana, potem sem takoj stestiral če dela tako kot more in ja stvar dela, mrtuga piksla ni nobenega in to mi je važno.

Magician ::

226BW definitivno....

Zelo pa priporočam nakup pri Big Bangu ( pa ne da bi ga reklamiral ali kaj podobnega ), ker imajo akcijo SE ZGODI. V kratkem da opisem to, pri LCD-ju 226BW, das dodatno 24 EUR in imaš od nakupa 3 leta monitor zavarovan. Torej če ti strela vžge vanj dobiš novega brez doplačila. Če ti monitor pade na tla plačaš 25 EUR. In seveda še druge opcije nezgod.

nocutius ::

Ko sem jst kupu svojga sem reku naj mi ga pokaže in mi ga je brez problema, in ga potem še pregledu z dead pixel buddy programom al neki podobnega. Reči in ga bosta skupi pogledala, to je tud edini razlog da sem ga šou v trgovino osebno kupit, in ne prek neta kjer je bil 30€ cenejši.

_Sajmon_ ::

nocutius, če bi ga preko neta kupil, bi ga lahko uradno brez razloga (recimo zaradi mrtvih pikslov) vrnil, sicer na lastne stroške, pa vseeno. Mislim, da je vseeno majhna možnost (hm, kolikšna?), da naletiš na dead piksle na novem, tako da se splača rizkirati...

snajper_SLO ::

Danes sem si tega Samsunga ogledal v BigBangu res je lep barve OK zraven pa so še imeli LG-ja ki sem ga tudi tu napisal L226WTQ in moram povedati, da ima bolj realne čiste barve kot Samsung !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Magician ::

Heh potem pa kupi tistega LG-ja ce mislis da je boljsi...jaz že vem zase, mene tista par minutna predstavitev v trgovini ko si jo danes imel, ne bi prepricala.

krho ::

226CW 399 EUR BW je 335€... naj bi imel CW HC lampe zadaj... s tem naj bi bile boljše barve...

edit: agrr v linku € ne dela...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

kekc ::

Da se pohvalim: od včeraj je na moji mizi 226CW :D
Bom pa težko podal kakšno pozitivno kritiko, ker mi je še vedno bol všeč slika iz CRT monitorja. Tukaj so barve zelo poudarjene, tako da moram naštudirat nastavitve monitorja, da jih malo zmanjšam. Je pa dejstvo, da imaš pri tem formatu občutek, da je prostora ogromno.

crush ::

No lahko bi delil kaka tvoja mnenja z nami? Cudi me kako noben ne nic testira/komentira tega monitorja glede na to da so ga vsi strasno pricakovali. :)

lp

Ted ::

Moje mnenje je da je zadeva enaka 226BW, osvetlitev taka ali drugačna gor al dol. Marketinški nateg da folk da nekaj 10 evrov več spet. 400 evrov tale monitor po moje ni vreden.
Mah...

spenstar ::

Se strinjam s tabo. Se vedno je HP W2207 boljsi in cenejsi od tega Samsunga.
SPENSTAR--builder

pileluka ::

V tem tednu sem kupil samsunga 226 BW in moram rečt - super. In to samo za 280 EUR. :)
:)

Firebat ::

Se en glas za samsung 226BW; sicer sem naletell na C model zaslona (kao slabsi od S), ampak pa se mi zdi proti Samsungu 740N in 940B veliko boljsi. Tudi nastavitev ima malo morje, da o dvi+vga sploh ne govorim. Tako da o 226CW jaz se ne bi razmisljal, nasploh v ceni je +80EUR, kar pa bi raje poabil za boljso misko in tipkovnico.... Logitech LX710 npr.

Calligula ::

Po testih sodec so po ceni primerljivi LGji nekoliko boljsi? Boljse barve...?

Kezman91 ::

Zanima se za nakup monitorja.
Odločam se med :

SAMSUNG 226BW (S-panel)
LG L226WTQ (črn)

Ker je boljši?
A je kakšna razlika med njima?

tone222 ::

Js sm naroču LG L226WTQ (črn). Ubistvu ni take razlike. eni pravjo d ma samsung bolše barve. sam js mam slabe izkušnje s samsungom pa sm naroču lg-ja.K ga dobim lahk napišm kj u njem.

Kezman91 ::

Kje pa si naroču črnga???

Pesimist ::

Jaz mam sam Samsung 226BW. A panel. Vglavnem ni S. Zaenrkat sem zadovoljen , le da ima S panel malenkost manjsi input lag. (3ms)
Ta novi CW in ostali BWji, pa niso ravno uspesni pri prikazu barv. Zelo zanic vijolcna http://www.hardforum.com/showthread.php...
Meni je v monitorju samo vazno da ma 0ms input lag in cim lepso sliko. Ne pa da samsung pise gor ali kaj koli. Tak da ce bi ta HP mel isto 0ms lag je vsekakor bolsa izbira!

Samsung CW je pa polomija po celi crti. Input laga tolko da lahko siol zalagas :D

Verjetno trenutno ne dobis bolsega igricarskega monitorja, kot Samsung 226BW S,A morda tudi C panel (za C ni testov). Se bolsi oz hitrejsi je sicer Samsung 206BW, kateri ima celo 0ms laga. Ampak mislim, da vec razlika med 0 in 10 ni za zaznati. Drugace je pa se en HP 22W, tudi vredu za te namene.

Je pac tak, ces hardcore gaming monitor, rabis nujno TN matriko in enega od zgoraj navedenih ali pa CRT :D. Pri takih monitorah seveda pride v minus barve, vidni koti, gledanje filmov.
Lahko pa kompromise poisces, samo za mene enostavno ni nic preko pure gaming monitorja, sej igram samo igre kjer ni vazen samo reakcijski cas, ampak tudi fizika v igri ki se znatno spremeni z zalaganim monitorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018547 (7030) ST-777
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849637 (21282) silo
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317039 (10101) Zako
»

Nakup 22" LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
142451 (2451) budili
»

Kupujem LCD WIDE 22" nagibam se med: LCD LG L226WTQ in Samsung SyncMaster 226BW

Oddelek: Kaj kupiti
91558 (1272) Zheegec

Več podobnih tem