» »

Popolni IR sprejemnik

Popolni IR sprejemnik

Slo-Tech - Če vam je Dedek Mraz prinesel dolgo pričakovani popolni daljinec, vas bo prav gotovo začela gristi zamisel, da bi z njim upravljali še kaj več od televizorja.

Eden od Slo-Techovih članov - TheHijacker, se je že pogumno lotil te naloge in sestavil IR sprejemnik, ki ga lahko priklopimo na osebni računalnik. Rezultate projekta si lahko ogledate v tej temi, veseli pa bomo tudi vaših komentarjev.



Če želite iti po stopinjah vašega kolege, boste morali za uspeh zastaviti slabih 10 evrov in prste na vaši levi roki.

20 komentarjev

Racko ::

Ja, fajn je tole naredil Hijacker. Pohvale.

NiMH ::

Hijacker svaka ti čast|O :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

raufnk ::

za približno polovico te cene sem nekje dobil načrte za COM IR sprejemnik, ki deluje prek WINLirc-a (prek tega tudi girder, podporo za winLirc mislm da dobiš tudi z winamp pluginom, media player classic pa ga podpira že brez plugin-a,....). Stvar deluje brez problemov, razen da par daljincev tu ne moreš uporabiti (recimo od panasonic TV ne deluje), univerzalni pa bi itak morali vsi delovat.
lp raufnk

NiMH ::

samo poglej raufnk on je iz nič nardil popoln IR sprejemnik...Ni to isto kot pa če ti kupiš:D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

raufnk ::

sej jest sm isto iz komponent sestavu sprejemnik ... isto kot on. Le da moj ni na usb ampak na COM portu in približno 60% cene njegovega, tako da je še cenejši + ne rabiš programatorja.

P.S. bom poiskal načrte na netu
lp raufnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raufnk ()

NiMH ::

aja no pol pa še tebi isto svaka čast |O :D Nevem kako se vam da to delat :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Racko ::

No ja, je pa protokol vodila univerzalnejši (Universal Serial Bus) pri Hijackerjevem IR sprejemniku.

Husqvarna ::

In kaj vse na PC-ju lahko potem s tem reguliraš?

NiMH ::

Če je IR sprejemnik torej lahko delaš z nečim ki ma IR (npr. Mobitelom)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

raufnk ::

Evo par linkov:

WinLIRC
LIRC (ista stvar, ampak za linux ... WinLIRC nekako izhaja iz tega)
IR Sprejemnik (po načrtu na dnu strani sem jaz sestavil svojega) ...


Vse komponente mislim da sem dobil v HTE. Vezje kakor vidite ne bi moglo biti preprostejše, ne rabiš nobenega programatorja, samo zlotaš komponente, priklopiš na COM, se pomatraš z nastavitvami (Win)LIRC-a in to je to. Na WinLIRC strani se dobi plug-in za Winamp, nekje sem dobil tudi plug-in za girder, tako da je stvar res dokaj popolna ... edina pomanjkljivost je COM port namesto USB, ampak je pa vse veliko preprostejše ravno zaradi tega.
lp raufnk

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

raufnk ::

Ne. Ta sprejemnik je za npr. TV daljince in ne za IRDa povezavo. Z njimi lahko upravljaš razne audio/video playerje, ali pa katerikoli program če uporabljaš kaj podobnega kot je girder.
lp raufnk

Raw ::

Ne kapirate. Glih v tem je fora, da je zadeva na USB portu - npr. na prenosniku ze tezko dobis com port in kmalu ga ne bo vec nikjer.
I am what I am and I do what I can

NiMH ::

Aja aja aja zdaj štekam :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

raufnk ::

Ampak je pa COM port pri teh načrtih za katere sem dal link verjetno edina pomanjkljivost. Kdor ima COM port bo verjetno raje delal po teh načrtih kot pa se matral še s programatorjem.

To je bil edini razlog da sem sploh šel še enkrat iskat te načrte, ne zato da bi 'konkuriral' Hijackerju... glejte na moj komentar kot 'prilogo' k njegovemu članku... pač še dodatne informacije.
lp raufnk

TheHijacker ::

Programator je še najmanjša skrb ;). Ležišče. En kvarc. Pa en star LPT kabel. 5 minut, pa je programator narejen. Naj izdelava programatorja ne bo ovira pri izdelavi IR sprejemnika na USB vodilu ;).

Pa še tol. IgorPlug-USB je tudi že podprt v LIRC programu. Sicer zaenkrat samo v Linux verziji ampak je samo še vprašanje časa, kdaj bo podprt tudi v Windowsih.
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

raufnk ::

kar se mene tiče lahko brišete moje komentarje, da ne bodo koga zavajal.
lp raufnk

mare_ ::

Eh, pustte ta sprejemnik... raje povejte, kje se dobi ta daljinec:D

raufnk ::

kjer prodajajo televizije jih sigurno imajo
lp raufnk

jype ::

O, takega od raufnka sem pa tudi jaz naredu, samo z uno siemensovo SFH506.

TheHijacker ::

Tudi v ta načrt lahko daš namesto OPTO Siemensov IR sprejemnik. Samo pazit je treba na pravilno vezavo.
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pc daljinec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81938 (1779) RobbyRS
»

pcmcia wlan kartica in kismet

Oddelek: Strojna oprema
61265 (1116) iro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325821 (4394) kulSMS
»

Novosti iz Appla

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
235260 (4398) Sba
»

Rabim pomoč pri Windows Serverju!

Oddelek: Operacijski sistemi
81221 (1042) Daedalus

Več podobnih tem