» »

verzija pci

verzija pci

BCSman ::

Kupujem pci brezžično mrežno za stari pc pentium233mx, pa zadnji čas sem zagledal tole na strani od mrežne: 32-bit PCI v2.2 (not compatible with PCI V 2.1)
Kako naj vem katero verzijo pci imam na starem pcju, pa da bo res podpiral mrežno?

Azrael ::

Pogledaš v specifikacije ali manual matične plošče tistega compa.

Vendar, če je bila plošča izdelana pred 18. 12 1998 (datum uvedbe specifikacij za PCI 2.2)ima zelo verjetno le PCI 2.1.

Specifikacije (pdf):
PCI 2.1
PCI 2.2
Nekoč je bil Slo-tech.

amigo_no1 ::

Itak da bo vseeno delala , samo da je pci.
Mogoče piše v navodilih za matično ?

Wifi je itak bolj počasen napram žičnemu 100 mbps lanu.

BCSman ::

dokumentacije nimam, izdelana je bila leta 95, ena letnica je celo 94 tako da ni debate ... :P
edit: jeje997, zakaj pa potem piše not compatible? klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

jest10 ::

PCI 2.1 mislim da nima 3.3V napetosti, 2.2 pa jo ima.

Poldy ::

Če piše, da ni kompatibilno, potem verjetno ne bo delalo. Tudi sam nisem verjel, dokler nisem sprobal.
Verjetno kartico res napajanje matra. Meni je kartico pci2.2 na 2.1 reži zaznalo, vendar je potem javljalo napako, da wifi ni omogočen, tako da na koncu ni delala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

amigo_no1 ::

Katero matično pl. imaš ?
ime proizvajalca+model me zanima

Spajky ::

Če je plata TX intel chipset ali kompatibilen (SiSoft Sandra ali kak drugi info software ti bo povedal točno verzijo pod motherboard tabom) bo Pci2.1 in bo delala npr.Edimax EW-7128g in to bolje (dolgi linki!) kot Canyon WF-511, ki deluje tudi na še starejših Pci2.0 platah. Obe zdej staneta pod 5 jurjev ...

Finta verzije je v napajanju (al vleče štom kartica iz +5V ali iz +3,3V v slotu) in če kartica ne podpira starejše verzije PCI slota, je enostavno OS ne bo najdel, ker ne bo dobila dovolj štroma ali iz pravega kontakta v slotu ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BCSman ::

intel pciset sb82371sb je matična.
bom probal izsledit, če je vsaj pci 2.1, da nabavim edimax

amigo_no1 ::

offtopic:
Obe kartici sestavlja čip Ralink RT2500, zato mi ni jasno zakaj naj bi Edimax-ov model bolje vlekel na dolge linke...

Lahko to malo pojasniš ?

Azrael ::

@jeje997:

Chipset ni vse. Pomembna je tudi ostala periferija, dizajn PCB in firmware, sploh pri Wlan.
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

Danes sem malo testiral.

Mrežno kartico Planet ENW-9503 sem vstavil v ploščo s TX chipsetom. Plošča sama in tudi OS (DSL) je zaznal kartico, vendar ni bilo nič od nje. Tudi DOS diagnostika je razen za EEPROM izpisovala samo napake v vseh ostalih testih.

Po drugi strani mi Edimax 9130TXL deluje brez težav na VX chipsetu (router).

Kartici sta si na videz zelo podobni, uporabljata isti chipset (Realtek 8139), razlika je samo, da je Planet PCI 2.2, Edimax pa PCI 2.1.

Kot kaže, je to tudi odgovor na težave, ki jih imam s PCMCIA mrežno.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
291639 (999) Damiani
»

PCI 2.3 kartico v PCI 2.1 režo?

Oddelek: Strojna oprema
71071 (1014) karafeka
»

kater os na p133

Oddelek: Operacijski sistemi
341977 (1135) Daliborg
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192148 (1898) krofko
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262058 (1669) mojsterleo

Več podobnih tem