» »

Cenejsa grafa, ki podpira 1440x900 wide LCD monitor?

Cenejsa grafa, ki podpira 1440x900 wide LCD monitor?

umetnic ::

Pozdrav!

Na Ti4200 sem priklopil wide 19 LCD 1440x900. Neka nova firma (imax), ful poceni v Mlacomu.

Sedaj pa se pojavi problem, da se slika zelo trese, nekaj podobnega, kot ce bi imel na CRT monitorju na 60 nastavljeno resolucijo. Optimalna osvezevalna bi morala biti pri tej resoluciji 75, a tega ocitno moja stara Ti4200 ne podpira, deluje le na 60 in 59 :(

Tako sedaj iscem kaksno novejso grafo na AGPju, cimcenejso, na katero bom priklopil 2 zgoraj omenjena LCDja.
Comp sluzi webu ipd, iger prakticno nic...

Kaj naj kupim? :\
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Arthur ::

jaz bi kaj poiskal med malimi oglasi. pomoje da vse dx9 grafe podpirajo tako resolucijo in osveževanje. recimo kakšnen radeon 9600 (navaden/se/pro..).

K0K0 ::

Na mlacomu piše da ima monitor 60Hz osveževanje pri priporočeni ločljivosti. klik!
Lohka da maš pokvarjen monitor.

umetnic ::

Hmm...kaj pa je tisto, da je pri max resoluciji osvezevalna 75?
-----
maksimalna ločljivost: 1440 x 900
osveževanje pri maksimalni ločljivosti: 75Hz
------------

To me malo bega...nic..bo treba probat z drugo grafo...se pravi katerakoli, ki podpira DX9.0...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Phoebus ::

To nima veze; to je max refresh rate ki ga D/A požre in nima veze z utripanjem. Mogoče imaš slab monitor.

umetnic ::

Damn, upam, da ne in da je ti4200 ze malo prevec utrujena..zvecer dobim 9600pro za 12k, pa bomo videli...:\
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Arthur ::

uh uh, ne me napačno razumet. dx9 sem rekel zato, ker so to pač novejše grafe ki so sposobne večjih ločljivosti in refresh rate-ov. ravno dx9 nima veze z osveževanjem.
morda bi si za začetek od nekoga sposodil kakšno drugo kartico, pa potem vidiš če je kaj bolje.

opeter ::

Pazi, lahko da imaš podobne probleme, kot sme imel jaz - ni vseeno, če imaš DVI-I ali DVI-D priklop!!!

Jaz en čas nisem dobil slike na LCD-ju, pa sem prečekiral grafo, vse... mislim sem, da je napaka v grafični (ki je bila poplnoma nova - GeForce 7600GT). Potem pa glej ga zlomka, računalnik sem poskusil priklopiti na drug DVI monitor - rezultat: isto. Prekleto! Jah, kaj zdaj? Spomnil sem se prijatelja, ki ima pravtako PCIe grafično. Poskusila sva tudi z njegovo katico v moji matični na obeh monitorjih - ista zgodba.
Na koncu v obupanju sem samo tako iz štosa zamenjal DVI kabel in HUDIČ - deluje... :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

blank3 ::

Zloudaj zadnje driverje ov nVidia in poizkusi prestavit timing grafične na GTx... general timing neki... Malo se poigraj z nastavitvami graficne.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Arthur ::

malo sem poguglal, in Ti4200 naj bi delal na 75Hz tudi na višjih frekvencah od tvoje.
kot je blank3 rekel, inštaliraj zadnje driverje od nvidie, pa se igraj z nastavitvami. tole bo morda pomagalo.

Azrael ::

Zelo dvomim, da je tu problem v grafični kartici. Par dni nazaj sem na TNT2 Vanta 16MB, ki je BTW daleč slabša od Ti4200, pognal 19" CRT monitor na 1920 x 1440@60 Hz, kar je tudi največ kat ta grafa zmore. Pri 1600 x 1200 nobenih težav pri 75Hz.
Nekoč je bil Slo-tech.

umetnic ::

Tako je..kriv je bil monitor, po menjavi VGA kabla za 'debelejsega' je bila slika sicer boljsa, a se vedno to ni blo to...se vec...tudi drugi model s katerim sem ga danes primerjal v trgovini, je imel enako anomalijo. Mal denarja - mal muzke...kesh so mi prijazno vrnili...

...no pa pojdimo prebirat poste...'kateri monitor naj kupim' ;D

Tnx for help & Keep up the good work ;D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

T(he) Boss ::

Jaz bi pa vprasal, katera graficna kartica ima dva locena dvi izhoda ? :\

bond007 ::

Moja stara ausu ti4200 je imela 2 DVI. Mislim, da bi moralo biti kar nekaj takih grafičnih... Potem moraš uporabiti DVI to VGA pretvornik, da lahko na tako grafično priklopiš monitor z vga priklopom. No ponavadi so taki pretvorniki že priloženi grafičnim.

T(he) Boss ::

To vem, ampak ne bi rad dal dobrih 40 jurjev za 7600GT, da bi imel dva izhoda, moj radeon 9800pro ima DVI in VGA izhod, samo kazeta enako sliko :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital pravi ne multimediji

Oddelek: Novice / Diski
253273 (3273) toxic-hero
»

Opozorilo sli (dvojna grafična)-kako izključim

Oddelek: Pomoč in nasveti
51007 (832) kinimod5
»

Katero matično ploščo kupiti za killer sistem ?

Oddelek: Kaj kupiti
462010 (1313) SSH
»

mi je crknil trdi disk????

Oddelek: Pomoč in nasveti
172387 (2267) Tomay
»

Win2k CD-ROM ne dela??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8900 (813) edmund

Več podobnih tem