» »

XP noče dveh diskov

XP noče dveh diskov

bosmla ::

Zivjo
potrebujem nasvet bolj pametnih od mene:

V racunalniku (asus a8n32sli, amd 4400, nvidia 7800gtx, napajalnik tegan 530w) sem doslej imel en trdi disk (SATA Maxtor 300GiB) sedaj sem dokupil se SATA WD320GiB in glej cudo Winsi XP pridejo do zacetne slikce (cist na zacetku, ko se vozijo modri kvadratki), ki pa je zelo temna in se racunalnik ponovno zazene.
V biosu se diska normalno vidita, zamenjal sem ze kable, tudi napajalnik, najbolj cudno pa je to da ko sem ponovno namescal sistem (kjer je bilo seveda mozno izbirat na kateri disk bom namescal) sem sistem namestil na WD disk namestitev sla popolnoma ok ko pa se xp-ji ponovno zazenejo pa spet isto (poskusal sem namescat XP se vekrat in vedno isto).

Kaksna resitev ali nasvet?

L.p. Bostjan

PS (da ne odpiram nove teme)
Ima mogoce tudi kdo kaksno idejo zakaj bi (isti)racunalnik zastekal ob popolnoma razlicnih trenutkih (popolna neaktivnost ali ne, vcasih deluje 10 ur BP vcasih pa zasteka na 2 min...) Oklopil ali zamenjal sem ze vse razen plosce in proca pa vedno isto.
  • spremenil: bosmla ()

iMark ::

Provi kej premaknt skakalce na disku, al pa v Safe Mode zagnati Winse, sam dvomem da bi blo pol kej bolš.

pavka ::

V biosu označi s katerega diska naj se zažene.
Več glav več ve!!!

bosmla ::

Skakalce na disku ni smiselno nastavljat - oba sta SATA; safe mode isto...

V biosu je nastavljeno s katerega diska se zazene - ne pomaga tudi ce je drugi disk neformatiran...

Se kaksna ideja?

bosmla ::

Hmm...
Petek zvecer in vsi na zuru...

bosmla ::

Kaj ni pametnejsih od mene.. ;)

5er--> ::

Testiraj pc z Memtestom in Prime95 za stabilnost. "vcasih deluje 10 ur BP vcasih pa zasteka na 2 min"

Probaj sata disk priključit na drug (star molex) napajalni priključek. (en na forumu je imel težave s tem)
Poskusi disk priklopit na druga sata mesta matične.

m.i.h.a. ::

btw: sata diski nimajo "skakalcev", ker je na enem kablu samo en disk, samo tolk za info

Duhec ::

Izklopi vse skup. Na disku WD320 dodaj jumper na pozicijo OPT1. Vklopi vse skup in testiraj.

bosmla ::

Stabilnost
Testeral sem z Memtestom in Prime95:
Memtest vsi testi brez napak(le pri "Memory Sizing -> Bios-All" zacne pobesnelo izpisovat napake, kar pa je baje popolnoma normalno ker ne prepozna Chipseta...
Prime95 laufa BP.

Diski
Druga mesta priklopa sem probal (plosca ima tudi zunanji SATA prikljucek in zacuda ravno na tem pa deluje - vendar na zalost to ni resitev, ker bi rad imel oba diska v racunalniku...); s priklucitvijo na molex pa ni spremembe.
Jumper sem dal na OPT1 in se zmeraj vse isto...

:( :( :(

bosmla ::

Evo ponedeljek upamu, da bo zdaj vec idej...

bosmla ::

:O Izgleda, da imam nekako unikatni primerek tezave... Sem jo ze dal na eBay pa da vidimo koliko bo >:D

bosmla ::

Tole zgoraj je bila sala mala - dobrodosle vse ideje:\

5er--> ::

Zbriši vse "IDE ATA/ATAPI controllers" v Device Manager-ju, ugasni pc, priklopi disk, vklopi pc in prisili pc, da bo namestil default microsoftove driverje. (oz. si daj z neta najnovejše od nVidie)

bosmla ::

Zal - to sem poizskusal ze veckrat - sem pa zdaj spet in vse isto :|

gkovac ::

Si mogoče probal tudi z drugim diskom? pri našem fohu je čisto vse mogoče in možno, da se diska tepeta, ali pa se plata tepe z enim od diskov (najverjetneje z novim)
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

LoveHate ::

Lep pozdrav!

1.) Priklopi 300GB disk (to je ta ce sem prav razumel ki ze ima OS) na kontroler #2.
320GB disk pa zacasno izklopi.

2.) Odklopi 300GB disk iz kontrolerja #1 in na njegovo mesto priklopi 320GB disk, nato probaj instalirati na ta disk Windows OS.
Ce ti bo slo skozi priklopi se 300GB disk na kontroler #2 v racunalnik in bos videl ce zadeva deluje ali ne.

Ce bo tudi tam delovalo potem je nekaj narobe s 320 GB diskom.

Drugace bi pa jaz sumil KONTROLER, ce si rekel da ti na zunanjem kontrolerju 320GB disk deluje tako kot treba.

Javi kako bos uredil.


Lep dan zelim!

bosmla ::

Hmmm... Bom probal tocno tako, ceprav ta novi WD320 deluje tudi BP ce le ni priklopjen se drugi disk...

LoveHate ::

Lep pozdrav!

Mozno je tudi to da se diska med seboj tepeta, ceprav o tem nisem ze slisal kar NEKAJ casa, 2 leti.
Za SATA diske se pa nikoli.

Ce imas opcijo probaj tretji nevtralni disk. Oziroma nesi masino tja kjer si kupil 320GB disk, ce je to le opcija, da sprobajo z drugim 320GB diskom.

Lep dan zelim!

bosmla ::

Probal tudi LoveHate varianto - vsak posamezen se vedno dela skup pa ne

Vec diskov nimam zato bo najbolsi predlog da res nesem masino na servis kjer sem kupil disk in tudi vse ostale komponente (saj so se tudi pod garancijo).

Ce vmes kdo kaj "pogrunta" se se vedno priporocam - drugace pa porocam

bosmla ::

Zanimivo, do zdaj so na servisu prisli do spoznanja, da bi naj vsaj za obcasno zmrzovanje kriv procesor (dober mesec dni star AMD 4400 8-O )
Ima kdo slabe izkusnje s tem procesorjem oz je za nje ze slisal?
Glede tega da pa XP nocejo plesat z dvema diskoma pa zaenkrat se nic:'(

Bostjan

ZLOky ::

...emm..., pri kom pa servisiraš?
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

bosmla ::

Intelsat v Lenartu (ker sem pri njih nabavil vse komponente)
Je to kaksen problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

ZLOky ::

Ne, vsaj upam, v tvojo korist.

Sem mislil ne nekoga drugega. ehM....
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

bosmla ::

Najnovejse:
Na plosci je pokvarjen SATA kontroler.:(

V sloveniji se baje ne da dobiti nove plosce ASUS A8N32 SLI :| - a mogoce kdo ve kje bi bila na zalogi v SLO?

L.p.

bosmla ::

Takole.

Za vse ki boste imeli probleme kot je opisano v prvem postu (vkljucno z nakljucnim zmrzovanjem celotnega compa) - resitev je zelo "preprosta" plosca je pokvarjena - v mojem primeru pokvarjen Nvidia kontroler:( .

L.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362117 (1580) GrimReaper
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937597 (6045) ialexxb
»

problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
261787 (1212) OChack
»

Zunanji trdi disk 300gb

Oddelek: Kaj kupiti
293339 (2355) mmaestro
»

Kaj je narobe z diskom??? Prosim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
101032 (879) mi345

Več podobnih tem