» »

Asus WL550ge Wireless "sevanje"

Asus WL550ge Wireless "sevanje"

WhiteWolf ::

Nekaj časa imam doma postavljeno brezžično omrežje, vendar imam nekaj pomislekov glede t.i. sevanja.

1. Router ima možnost zmanjšanja/povečanja oddajne moči. Privzeta nastavitev je 19dcb, jaz sem jo zmanjšal na najmanj kar je možno torej na 11dcb. Sem s tem dejansko zmanjšal radiacijo za slabih 50%?

2. Router imam umaknjen od računalnika slabih 10m. Kako je pa z oddajno močjo brezžične kartice? Je tudi njej potrebno zmanjšati oddajno moč, da se čimbolj zmanjša sevanje? V nastavitvah sem videl da je oddajna moč kartice nastavljena na 100%. Se splača zmanjšati oddajno moč kartice?

3. Pri teh brezžičnih zadevah vsak trobi drugače. Je zadeva res škodljiva?
Profesor mi je dejal, da je "sevanje" pri wireless priblizno 10x manjše kot pri GSM-aparatih? Primer mi je dal nokia 3310, kar znese približno 0,96 W/kg, kar bi naj zneslo približno 200 dbm. (0.1 W/kg at +20 dBm) Ali do drži?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Damjan Jagar ::

Drži. Če te že skrbi sevanje najprej mobilca skozi okno rukni, nato nadaljuj z vtičnicami in ostalimi elektronskimi napravami. Ne paničari. ;)
http://jagar.si

shadow7 ::

Privzeta nastavitev je 19dcb, jaz sem jo zmanjšal na najmanj kar je možno torej na 11dcb. Sem s tem dejansko zmanjšal radiacijo za slabih 50%?

Skala je logaritemska, tako da +-3dB podvoji/prepolovi signal. Torej si zmanjšal za cca. 80%. Česar bo mogoče vesel tudi kakšen sosed. ;) Uporabljaj čimnižjo oddajno moč, pri kateri te deluje zadovoljivo. Sam imam 1,7km link pri 1mW. Ampak z zelo spodobnimi antenami.

Pri teh brezžičnih zadevah vsak trobi drugače. Je zadeva res škodljiva?

Imeti 24/7 mikrovalovko v sobi koristno verjetno ni. Vendar pa je za razliko od telefona nimaš naslonjene na glavo in zakonska omejitev je 100mW. Pri telefonu je oddajna moč lahko tudi >1W, vendar je druga frekvenca.

WhiteWolf ::

Super odgovor.

Samo še to me zanima, če je tudi pri mrežni kartici potrebno nastaviti čimmanjšo oddajno moč?
Na izbiro je 100%, 75%, 50% in 25%. Trenutno imam nastavljeno na 25%, pa je povezava kljub vsemu zelo dobra (54Mbps in signal odličen).

Sosedi pa ne bodo nič manj/bolj veseli, ker imajo dostop omogočen le tisti iz MAC addresse.>:D Ni baš neka zaščita, ampak zagotovo bolje kot nič.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oprema za javno dostopno brezžično točko

Oddelek: Omrežja in internet
253484 (2214) Tarzan
»

Routerji in razredi po APEK ???

Oddelek: Omrežja in internet
243604 (2560) ThinMan
»

Ali wireless škodi zdravju?

Oddelek: Loža
447321 (5680) Pyr0Beast
»

Razširitev pokritosti brezžičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
112936 (2681) flisko
»

Škodljivost EM valovanja!

Oddelek: Znanost in tehnologija
101900 (1626) CaqKa

Več podobnih tem