» »

Ko nekaj časa igram Mi začne piskat v kišti

Ko nekaj časa igram Mi začne piskat v kišti

diative ::

Lep pozdrav

Zakaj mi začnje piskati v kišti (ne speaker) če igram nekaj dal časa.Kaj bi to bilo (kondenzatorji upori...)Ko preneham z igranjem še nekaj časa piska potem se pa umiri.Ni zaradi pregrevanja, saj glavnih delov kište.Pri polni obmemenitvi imam CPU=40 st, plata=36 st, disk=33 st, grafa=47 st

Hvala za strokovne odgovore.

Azrael ::

Dušilke na matični plošči ali napajalniku mogoče?

Piskanje ob obremenjenosti
Piskanje v napajalniku
Piskanje napajalnika

Če imaš zagnan nek program za meritve temperatur in napetosti, bi bila lahko tudi kakšna napetost prenizka ali previsoka in bi program zato spuščal zvoke na PC speaker. Enako tudi če se kateri od ventilatorjev, ki je nadzorovan s tem programom ustavlja (slednje lahko javi tudi BIOS).
Nekoč je bil Slo-tech.

diative ::

Zvok prihaja iz bližine procesorja.Vendar ta ni ker je zamenjan.Okrog njega je pa par kondezatorjev oz dušilk, tako da bo to problem.
Zanima me samo kako da pride do tega.Plata še ni bila toliko stara ko je začelo piskat.Kakšna je nevarnost da gre vse po gobe.

Hvala

stromar ::

Mogoče je kriv ventilator od procesorja. Ko slišiš da piska, ga s prstom ustavi, pa poslušaj, če še kaj slišiš

Lp

M-XXXX ::

A mas ati grafično kartico pa ccc? Jst sm mu neki casa tak problem da mi je ccc narobe kazal tem. -mi je kazal po 150C in vec- in pri taki temperaturi se frekvenca jedra in rama upocasni in zacne piskat. Kuk dolgi piski pa so?

diative ::

Grafična ni ker mam gor zalmana in hladi k hudič.Ventilator od proca pa tut ne.Ko prislonim glavo čisto blizu je izvor piskanja 100% iz plate.
piska neprestanoma dokler ne pridem iz špila v windovse kjer se po kakšnih 5min umiri.

Ubistvu je bolj kot neko visokofrekvenčno cvrčanje in piskanje.

stromar ::

Potem je kriva kakašna dušilka na plati, ampak to ni noben znak odpovedi

Lp

M-XXXX ::

Je cist vsen kasn hladilnik mas na grafi. Ce bi dobr prebral moj post bi vidu da sm napisal da nikol ne preseze 45C. A mas radeona pa ccc? Pr men je nekaj ccc narobe razbiral tempature in napisal in se vedel kot da ma 120C ceprav je mel v resnici 40C


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik LC 550W LC6550 oddaja periodičen visok zvok

Oddelek: Strojna oprema
221600 (1132) ZeRo_X
»

visokofrekvenčno piskanje iz računalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71399 (1399) Veron
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232022 (2022) Veron
»

Težave z diskom

Oddelek: Strojna oprema
9970 (884) g. Oden
»

Piskanje ob obremenjenosti

Oddelek: Strojna oprema
162249 (1885) miko 55

Več podobnih tem