» »

Realtek ACL850 - delno delovanje

Realtek ACL850 - delno delovanje

DarkHand ::

Lep pozdrav kupil sem plosco ASUS A8N-E NF4 Ultra katera ima integrirano zvocno kartico Realtek ACL850.

Problem pa je sledeci:
Imam 5.1 Surround reviever in imam racunalnik na njega. Racunalnik in reciever sta povezana z opticnim kablom se pravi digitalno. Pred to plosco sem ime ABIT NF7-S V2 in sem imel prav tako preko optike povezano zvocno z recieverjem in mi je delalo vseh 6 zvocnikov normalno, tudi na recieverju se je nacin tako pri vklopu racunalnika spremenil na Digital (abitka je imela soundstorm na katerem sem samo vkljucil moznost digital output only in nato 5.1 Dolby Digital Sound in to je bilo to vse je delovalo na digitalnem dolbyju brez problema.

Na tej novi asuski je pa problem ta da imam nastavljeno na digital output only in med nastavitvami za zvocnike sem dal na 6CH Sound vendar delujeta pa samo sprednji desni in levi zvocnik. Tudi kadar kliknem na sound test kjer graficno prikaze kater zvocnik naj bi igral deluje spet samo sprednji kanal, zadnji kanala, center in sub so pa tiho.

Nalozil sem tudi novejse driverje in zadeva ista

Aja ko pa sem na AC3Filtru nastavil na SPDIF izhod in zagnal film ki je kodiran z AC3 pa deluje vseh 6 zvocnikov vendar na dolby prologic 2, ker pac digital ni vlkjucen

Mogoce kdo ve kako resiti tezavo? rad bi da deluje vseh 6 zvocnikov in digitalni dolby vsaj pri filmih ce je pri glasbi prologic mi ni toliko pomembno:)

kajzer ::

jaz imam isti problem... kako spraviti DD oz DTS signal iz pc-ja na reciver brez da ga zvočna dekodira... povezavo mam pa digitalno prek coax-a?!

a4si ::

imel sem isti problem...

1. rabiš gonilnike za zvočno od Realteka, ne nalagaj gonilnike od Nvidia nFforce sound drivers!
2. rabiš AC3Filter 0.7b, z najnovešo verzijo 1.11b tudi meni ni delal, ko pa sem to naložu pa dela brez problema

luli ::

Enak problem : rešitev je napisal a4si. Jaz sem moral samo menjati gonilnike od zvočne. Plošča DFI SLI-D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384928 (1344) KTr1sk
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455309 (3624) jRk0
»

Težave s konfiguracijo sistema 5.1

Oddelek: Zvok in slika
71773 (1625) settler
»

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

Oddelek: Zvok in slika
182284 (1957) mamamia
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422529 (1467) franc3e

Več podobnih tem