» »

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

««
«
1 / 7
»»

miskoslo ::

Imam kartico:
Debetna Visa Elektron od ABanke

Kartico rabim za placevanje na paypal

V enem postu sem prebral da ta kartica nima stevilke kreditne kartice in ni uporabna na paypal spet drugi trdijo da jim je ratalo. Kje potem dobiti to stevilko?? Na kartici sicer je stevilka, ki pa je stevilka osebnega racuna (15 cifer: 5+10)
A lahko kdo potrdi da debetna visa electron, ki jo dobis na banki koper ima stevilko gor!

kje je zdaj resnica?

BluPhenix ::

Poslušaj. Kaj je res tako težko to vprašati v temi o PayPalu, ki si jo že odprl? Al je treba res dodatno smetit forum.

ZAkaj pa ne kličeš na banko?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

blackmumba ::

bp: če si mel tol cajta da si pogledu al je že on prej odpru to temo bi lahko tudi odgovoril al za to nimaš časa
drugače pa tudi mene zanima kako je s to zadevo. se da ali se ne da ?

edit: aha pa sta res 2 iste teme .. sm mislu da misliš na tisto paypal 20 stransko temo

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

Sej bi odgovoril če bi vedel, v bistvu sem nekako odgovoril že v prejšnji temi kar sem vedel. Več kot to pa ne vem. V prejšnji temi so tudi napisali da so z Viso problemi, ampak očitno ni bilo dovolj.

No, da napišem še enkrat, jaz sem tudi imel probleme z Viso Electron in sem potem uporabil mastercard. Če se ne motim Visa elecrton spada med plačilne kartice, ne med kreditne in američani naših plačilnih ne marajo, oz povanadi poslujejo le z kreditnimi.

Ja tista druga njegova tema ne tista o paypalu :))
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Vrocipes ::

Mikoslo evo ti dam natančni odgovor.

Pravkar sem dobil Viso electron pri banki Koper (z njo se da lepo plačevat preko spleta, saj ima tisto številko).

Tudi kolega je pravkar dobil Viso electron, vendar iz Abanke (ta pa nima tega, ima le 15 mestno številko osebnega računa, tako da za internetno poslovanje ne pride v poštev.)

PS: BluPxenix; Zelo veliko spletnih trgovin sprejema Visa electron, tudi paypal, stormpay in Moneybookers itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vrocipes ()

Picero ::

nova visa electron od abanke (s cipom) * naj bi bila * primerna za placevanje preko paypala (ima 16 mestno stevilko kartice in kontrolno kodo). Zal pa jo meni se ni uspelo prijavit na Paypal (napise, da jo banka ne potrjuje). Ali je kdo drug ze probal to kartico "spravit" za placevanje na Paypal oz ali mu to deluje?

Mikrohard ::

Sem tudi jaz probal z novo kartico, ki ima vse podatke gor, a pravtako ne dela (rejected by the bank)...

KuntaKinte ::

no malo pozno sicer,mogoče bo pa komu vseeno pomagalo,na paypal se gre prijavit z visa electron kartico banke koper

Gregor P ::

Definitivno se da prijavit s klasično Visa plačilno-kreditno kartico:D (s 16 mestno stevilko kartice in kontrolno kodo). Sam sem se prijavil z njo pred nekaj leti na Paypal. Enkrat vmes pa so jo posodobili še na Visa Electron, ker naj bi bila tako še bolj varna za poslovanje preko spleta.

Sicer ne vem točno, ampak očitno je razlika med standardno Visa kartico, Visa + Visa Electron kartico in samo Visa Electron "kartico" od neke banke ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

spinner ::

to viso electron se da dobiti brezplačno na banki? in potem iz svojega računa gre na paypal?

lp

Gwanaroth ::

Meni pa ne gre z Viso Electron (Abanka). Pa sem dobil novo, pred mesecem dni, na kateri tudi piše "Electronic use only". Imam tudi tisto verifikacijsko številko odzadaj. Ampak, ko na paypal vnesem vse podatke, vrne tole:

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.


Ve kdo kaj o tem?
Lights often keep secret hypnosis..

Mr_Globus ::

Meni tudi ni prijelo. Ko pa sem jih o zadevi vprašal po mejlu so rekli pa da dela... 8-O

Gwanaroth ::

Sem klical na Abanko. So mi celo dali na zvezo ševa avtentikacije.

Rekel je, da bo delalo v 14 dneh. Bojda so Paypalovci nekaj zamutili in zaradi tega ne pusti naprej. Bomo pa vsi imetniki obveščeni.
Lights often keep secret hypnosis..

spinner ::

Vendar na paypalu ni funkcije za Visa Electron... pol lahko daš funkcijo Visa in je isto? ali ne?

lp

Gwanaroth ::

Da.
Lights often keep secret hypnosis..

spinner ::

Aha Hvala

Pa je ta kartica sigurno za mladoletne tudi?

lp

Gwanaroth ::

Btw, danes mi je prvic uspel elektronski online nakup prek Paypala, s kartico Visa Electron, od Abanke.

Samo v vednost.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

blue ::

Meni pa nagaja. oz. ne morem kupiti domene preko godaddy.com

A maš mogoče šumnike v imenu ?

Picero ::

Viso Elctron od Abanke od sredine septembra lahko uporabljate za PayPal. Imeli so probleme, da sistem te kartice ni prepoznal. Kako pa je z drugimi ponudniki pa ne vem. Najbolje da poklices na Abanko (karticno poslovanje), pa te bodo zvezali z enim gospodom, ki ti bo povedal kako in kaj.

OmegaBlue ::

Ja sem dobil mail da naj bi "delovalo".. samo moja kartica še kar ne dela. (s paypalom)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Thomy ::

Sm bil ze vesel ko ste napisal da dela sam pol ko sem probu se zmer isti problem. (denied by the bank)

Picero ::

A imata kaj na racunu? Mozno je tudi kaj takega, ker je to debetna kartica mora biti nekaj na racunu, da jo lahko prijavis :)

CyberPunk ::

Zanimivo. Mogoce so sli direktno v dogovor s PayPalom. Jaz sem tudi enkrat za hec na GoDaddyju in pri mojem hosting providerju probal, pa je ni sprejel. Kakor je bilo meni razlozeno, je Visa Electron misljena samo za placevanje na nacin, ko je "kartica prisotna" (beri: POS terminali). Nekje je bilo tudi eksplicitno zapisano, da ta kartica ne deluje oz. ni namenjena placevanju preko interneta.
Lahko pa da so zdaj kaj spremenili.
Kar pa zadeva 16 cifer na sprednji strani: tudi prejsnje VE kartice od Abanke so to imele, le da ni bila zapisana na sprednji strani (ampak si jo lahko razbral na nekaterih POS izpiskih po placilu v trgovini). Ta nova s cipom ima seveda vse gor.
Ce pa je cip uporaben tudi za telefonske govorilnice, pa se nisem probal... ;)

20sdfj093f ::

Tudi Abankina VISA Electron ima že od začetka številko tipa xxxx-xxxx-xxxx-xxxx kot ostale Vise, problem je le v tem, da je ponavadi imetniki ne vedo. V kolikor greš na svojo bančno enoto, ti jo bodo po mojem povedali.

Je pa res, da je na sami kartici napisana številka TRRja. Če uporabljaš Abanet in je Elektronka prijavljena v njem, lahko deloma to številko vidiš, vendar ne v celoti - še vedno je potreben obisk banke, vendar toliko da dobite občutek, da imate pravo Viso :D

LP, D.

OmegaBlue ::

Mnja prenakazal "manjšo" količino denarja na kartico, ne dela. Paypal zavrača.. mastercard pa dela.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Mikrohard ::

Meni je tudi kartica začela delovati na netu (visa electron od abanke). Ugotovil sem pa čist naključno...

SleepLess ::

Tudi jaz imam problem z Viso. Isto od Abanke, paypal je ne sprejme. Napise denied by bank. Sem tudi ze osebno bil na banki, pa nisce ne ve tocno povedati kako je kaj stem.

nsane ::

Mogoče kdo ve kaj o Visi Electron pri Banki Celje. Pred mesecom sem hodel kupiti neko stvar preko neta, pa je tudi napisalo "denied by bank..."

spinner ::

Jao Visa - Electron ni za mladoletne ljudi!

lp

Mr_Globus ::

Seveda je samo podpis rabiš

mktech ::

da spet nacnem staro temo..
na paypal sem prijavil VE kartico od abanke kot visa kartico in do tukaj vse ok. sedaj me sprasuje po "Enroll in PayPal's Expanded Use Program". tukaj pise, da mi bo paypal trgal 1,50€ z racuna in mi jih ob vpisu stevilke, ki jo vidim med prometom kartice vrnil?
ker imam trenutno tezave s tem, da bi odprl katerikoli help-topic na paypalu (odpre se prazna stran) me zanima se naslednje:
ali paypal dodatno in kako zaracunava svoje storitve?
amazon.co.uk ne podpira paypala?

hvala

MTm2H37rqt7B ::

Ce kaksna stran ne podpira paypala, lahko tudi direktno placas iz debetne. Ce ne pise da podpira Visa Electron, lahko poskusis tudi kot pure Visa :)

Sam sem opravil ze kar nekaj nakupov, kjer ni nic pisalo o Visi Electron, pa je slo skozi.

Glede Expension programa, ce bos to storil, ti trgajo tisti znesek, naslednji mesec pa dobis na bancen izpisku to izpisano. V isti vrstici je tudi napisana neka koda (na bancen izpisku, tam kjer trga Paypal) katero potem vneses v Paypalo stran. S tem se tudi verificiras.

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Ta spet malo tole temo osvežim. Namreč rad bi plačeval nekaj z paypalom, ker pa nočem imet kreditne kartice, sem opazil da ima abanka možnost dobit viso electron bre7 mesečnik prilivov(sam imam tekoči račun odprt pri drugi banki).
Torej tale visa electron bi zdaj naj delovala pri paypalu ali ne, ker bi jo jaz potreboval samo in ekslukzivno za internetno trgovanje.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

MTm2H37rqt7B ::

@Tero: Da.

OmegaBlue ::

Tero, jaz mam Electron od Abanke, preverjeno dela.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

n7 ::

hm, danes prejel VE od abanke. paypal ne prime (denied by bank). mislite da to traja nekaj časa al nej kr prec težim na abanko?

OmegaBlue ::

Vprašanje 1. A maš kaj gor? Brez denarja gor ne bo sprejelo pa tud če je samo 1€ gor.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

n7 ::

aha, hvala bom jutri nakazal nek znesek :)

mmaestro ::

Kako je zdaj s to kartico? Se lahko uporablja na paypalu, če imaš kaj denarja gor?

Ker bi si jo tudi sam umislil.....

OmegaBlue ::

Ja se da. Povedano že vsaj 10x :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

11miles ::

smesno vprašanje, ampak


kok pa moraš met na računu da lahko brez problema uporabljaš Paypal? Če je evro premalo sta 2 dosvolj? ALi 10E?

Pa še to. kako je s to 16 mestno številko na prvi strani? je napisana ali ni? jo zvem v banki?
Kaj je treba da jo dobim?

pridem na šalter, rečem žio, podpišem in dobim?

hvala za odgovor,

OmegaBlue ::

Jaz sem samo podpisal pogodbo in dobil kartico. Vse številke so na sami kartici napisane, tako da enostavno pretipkaš na paypal - deluje pa tako ko je vsaj nekaj gor - tolko da dobiš avtorizacijo, za naprej pa pač rabiš toliko denarja gor kakršen je znesek ki ga želiš plačat.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Vuli ::

jaz mam Viso Electron in Viso od Abanke in z obema lepo plačujem preko neta in seveda tut preko paypal-a. Samo fora je v tem, da mora bit na kartici 4x po 4cifre in se da vse.Če kaj plačuješ ti Viso Electron sprejme tudi tam
kjer je označeno samo za Visa, nima veze.

na paypalu maš pa lohko denar ali pa lahko kar preko kartic plačuješ, če maš kaj na njih seveda :)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

volkun ::

Vuli>na paypalu maš pa lohko denar ali pa lahko kar preko kartic plačuješ, če maš kaj na njih seveda

Sem mislu, da je paypal samo posrednik pri kreditnih karticah. A to pomen, da lahko na paypal direkt položiš denar iz svojga računa?

bluefish ::

kot razumem, je potrebno za pridobitev te kartice imeti odprt tudi osebni račun pri Abanki?

OldSkul ::

Ja...

Drugače pa mene zanima (vem ja stara tema, samo da ne bom odpiral nove), kdaj se pojavi na abanetu, če se sploh, tista cifra, ki jo potrebujem za verifikacijo vise electron od abanke??

Verjetno traja en čas?
Sicer imam tudi mastercard od nlb, samo se ne spomnim več ali je bila ta cifra takoj na kliku vidna.

EDIT: Sem že zvedel. Traja max 3 dni, da se pojavi ::))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

brez-imenko ::

Pozdravljeni!

No mene pa zanima za to debetno kartico Visa Elektron, izdano pri ABanki, kako je z transakcijami v obratni smeri, se pravi imam nek znesek na Paypalu, katerega bi rad prenesel na to kartico? Ali ima kakšne probleme?

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav, Janez
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

black ice ::

Ne. Problemov ni.

brez-imenko ::

Ja kako poteka postopek transakcije, kolikšna je provizija, ali je važno kakšen vrste Paypay račun odprem(tam imaš tri opcije osebni, poslovni in še eden ne vem kateri že)? Hvala.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

black ice ::

Ko želiš komu nakazati mora le-ta sprejeti denar, nato se mu pa pokaže dobropis. Malo se čudno sliši... :D

Za verifikacijo računa moraš imeti na kartici nekaj dobropisa (če imaš debetno viso) in ti potem nekaj € potegnejo s kartice in katere potem ob prvi transakciji dobiš nazaj (naj me nekdo popravi, ker sem nekje zamočil). Za verifikacijo potrebuješ tudi kodo katera je na bančnem izpisku (lahko tudi na abanetu pogledaš) poleg zneska teh nekaj € ki ti jih zaračunajo ob verifikaciji; vneseš v Paypal in to je to.

Paypal.com:
There are fees in other instances such as:

*
If you have a Personal account, you have the option to accept credit card payments. You'll pay a fee if you choose to accept a credit card payment.
*
If you have a Premier or Business account, you'll pay a fee to receive payments.



What is the difference between Personal, Premier, and Business accounts?

Answer :
PayPal Personal, Premier, and Business accounts have different features and fees.

With a Personal account, you can send payments for free. You can also accept payments, including a limited number of credit or debit card payments. These are assessed a transaction fee. To see your Personal account limits, log in to your account and click "View Limits."

Premier and Business account holders can accept all payment types for low fees. These accounts also include premium features. For a list of costs, see our Fees page.


Po moje se ti bolj splača Personal account.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109430 (28280) Vetrpiha
»

SKB identifikacijska številka?

Oddelek: Loža
3214392 (11962) Guzzy
»

Visa debit verifikacija problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
4220004 (17756) Vrocipes
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256797 (5963) rakun24
»

kako plačati (paypal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
4713930 (12140) bluefish

Več podobnih tem