» »

Združitev nVidiie in ULi Electronics

Združitev nVidiie in ULi Electronics

Slo-Tech - nVidia je kupila ULi Electronics, družba, ki izdeluje predvsem poceni (a ne slaba) vezna čipovja, tako za AMD kot Intel sisteme. Znani so predvsem kot izdelovalci nadomestnih južnih čipovij za ATI-jevo RDX200 družino veznih čipovij ter veznih čipovij, ki počivajo predvsem na ASRock matičnih ploščah.

nVidia je ULi kupila za okrog 52 milijonov ameriških dolarjev, ta, po svetu znan kot zelo inovativen proizvajalec veznih čipovij, pa bo nVidii prinesla mnogo novih tehnologij, ki bodo uporabne predvsem v nForce veznih čipovjih.

Mnenja o tem nakupu so deljena, nekateri pravijo, da je tako trg izgubil enega proizvajalca več s tem pa se je zmanjšala raznolikost posledično pa se bodo dvignile cene. Spet drugi pravijo, da je bil ta nakup dobra odločitev. Le čas bo pokazal, kaj je ta nakup prinesel, mogoče pa se lahko nadejamo čipovja nForce, ki bodo namenjena predvsem cenejšim računalnikom.

Izvorna novica na Anandtechu in uradna izjava na strani nVidiie.

19 komentarjev

tiborrr ::

When money talks, bullshit walks. Spet je kapitalizem zaklal uspesno malo firmico...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

BoLhCa ::

So true...

Če ne morš premagat konkurence jo kopiš:D

mtosev ::

Meni je čisto vseeno al je nVidia ULi kupla al ne.

Nevem kaj se sekirate. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jux ::

sekiramo se, ker je ULi uspešno zniževal ceno veznih čipovji s svojo inovativnostjo in nizkimi cenami. Sedaj bo nvidia lahko spet zabijala neverjetne cene za svoja vezna čipovja, ki so zelo precenjena od kar je pomnilniški krmilnik vgrajen v procesor.

Ampak ti si caR in itak se nimamo kej sekirat ane. Še posebej ker mi kot potrošniki zaradi tega ne bomo nič na slabšem.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

mtosev ::

Še obstajajo SiS pa VIA.

Sedaj bo nvidia lahko spet zabijala neverjetne cene za svoja vezna čipovja, ki so zelo precenjena od kar je pomnilniški krmilnik vgrajen v procesor.

Druge stvari so pa poceni al kaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jest10 ::

Seveda obstajata SIS in VIA. Samo trenutno pač capljata zadaj. Mogoče bo pa kdaj bolje(vsaj upam da bo)

mtosev ::

hehe >:D Maš VIA pa govoriš kak je zadaj. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

nodes ::

mislim, da sta dva kvalitetna čip-seta čez glavo.

mi je pa v oči padla cena:
52 mil$ za podjetje, z inovativnimi tehnologijami, ki ga pozna ves svet

koliko časa se podobna podjetja sploh uspejo branit pred kapitalom multinacionalk?

toncek_95 ::

ja v shep računalnikih je bil uli v kombinaciji z asrock kr ''car''. Vse ljudi ki jih poznam k so kupl kakšne računalnike za ogrog 120.000sit z crt monitorjem pr merkurju al pa v pc pc plusu so vsi na asrock in uli, edino najbolj poceni so na sis-u.

Sam možno pa da bo nvidia naprej držala uli blagovno znamko za svoje cenene izdelke sam če bi to blo pol uli bil veliko slabši čip kot je sedaj

Azrael ::

Zanimivo, da so sedaj pobrali vsaj na videz dokaj uspešno podjetje. Ravno obratno, kot takrat, ko so kupilii (prevzeli) 3DFX.

Je pa pričakovana poteza. Intel je v preteklosti postal lastnik SIS in preko njega kupoval delnice VIA (je bila novica na S-T). Enaka taktika, ko imaš denar, pokupi vse konkurente, ki jih dosežeš.
Nekoč je bil Slo-tech.

jest10 ::

mtosev: motiš se-imam SIS in VIA in oboje je zelo dobro za svoj denar-vsaj na socketA.
Samo za A64 pač SIS in VIA še nimata konkurenčnega izdelka. Pri socketA pa sta ga obe firmi spacali prepozno(746FX/748 in KT880)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

PrimozR ::

ULi ma poceni pa zelo hitre čipsete. Poglejte ASRock DUAL SATA2. performans enak Lanparty seriji za polovico cene Ultra-D, pospira pa AGP ter PCIe grafične kartice v prihodnosti pa z add-on kartico še M2.

tiborrr ::

Mtosev, ti neumnez brez primere, ULijev cipset U1695 je trenutno najhitrejsi A64 cipset na trgu.

PIPI, na tej ASRock plati celo deluje SLI (da se kupit addon kartica, ki ti iz enega PCIe16x naredi 2x PCIe8x, je pa res, da je vse skup malo češko... Deluje pa le, in to na plati za manj kot 18 jurjev!!! :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

toncek_95 ::

jah a je boljša od asus a8n-e če izutamemo navijanje in vzamemo samo hitrost in stabilnost?

sirotka ::

ja, ta plata od asrocka je huda. Samo še zmeri ni bliz lanparty seriji no... Drugač pa pametno to, da so kupil ulija....pač še en dodatek je*anju atija:) Bo pa 100% se poznalo v novih nforcih tole. Najhitrejši čipset...po čem to sklepaš:)? RAzlike so min....dfi je ponavad celo zadaj na stock nastavitvah

PrimozR ::

Em če gledaš price/performance je ULi DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALEČ pred vsemi. Kot sem rekel, na XtremeSystems je topic z naslovom Cheapest 24 seconds. Powerd by ASRock Dual SATA2. Plata košta 18k in kot vidim, ima možnost SLIja (sicer malo WTF, a še vedno, way to go ULi/ASRock :D ), ima možnost PCIe x16, AGPja, s939, M2, SATA2 8sicer le en port) in da, vse to le za 18k. Mislim, Lanparty serija so hude plate, sploh tweakanje voltaž je fenomenalno. ASRock ima VDIMM npr. le do 2,7V, Vcore do 1,5, a je kompatibilna z OCZjevem DDR Boosterjem, Vcore mod pa je relativno lahek, kajne?

sirotka ::

ok, price/performance itaq best buy, samo vmodi pa take zadeve pač ne znajo vsi, pač ne znajo vsi. Za bios tweak pa ni neki, čeprav...htt drži 400+:)

PrimozR ::

In to plata za 18k. Lanparty Ultra-D je 35k. SLI-D dobre 40k. SLI-DR pa 50. Do the math :D

sirotka ::

če bi prej vedu za to plate neb šu nikul dfija kupvat...unu bi že nalotal gor. Huda plata, ni kj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpora SLI prihaja v AMD-jeva čipovja

Oddelek: Novice / Matične plošče
74000 (3504) Jst
»

nVidiini ekipi Tegra in nForce združeni

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
83095 (2554) FireSnake
»

AMD hoče trg veznih čipovij zase

Oddelek: Novice / Matične plošče
343738 (2703) Dr_M
»

nVidia prekinja razvoj veznih čipovij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
567905 (6540) Dr_M
»

Socket AM2 matične plošče

Oddelek: Novice / Matične plošče
244918 (3671) OChack

Več podobnih tem