» »

compact flash to ide adapter- kje?

compact flash to ide adapter- kje?

mainman ::

Upam, da sem postavil temo v pravi oddelek.

Rabil bi CF->IDE adapter. Stvar rabim za priključitev CF kartice kot disk za uporabo na routerju(star računalnik). Prebrskal sem že kar nekaj spletnih trgovin pa ga nikjer ne najdem. V glavnem bi rabil naslov kje se ga da v Sloveniji dobiti. Lepo bi bilo če je to spletna trgovina ali pa, da je trgovina v okolici MS.
  • spremenilo: mainman ()

T(he) Boss ::

To je zelo eksoticna roba, zato je nima glih vsaka boljse zalozene trgovina. Po zelji ti jo narocijo v conrad slovenije :D

Spajky ::

DIY - vzemi 40-žilni HD kabel, odreži ga in preveži/zlotaj na drugem koncu na CF connector!
8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mainman ::

Nimam izkušenj z lotanjem pa tudi končni izdelek mora imeti možnost, da se kartica zamenja. Tega mislim, da z lotanjem ne bi dosegel.

T(he) Boss:
Hvala za namig za Conrada. Bom verjetno kar tu vzel edino če ve kdo za kakšno cenejšo trgovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mainman ()

blazp88 ::

lp!

jaz tudi iščem nekaj takšnega, sem malo klical naokoli in jih nimajo :'( morda kdo ve, kje bi to dobil čimprej? :)

kixs ::

Npr na bolhi:

click

lp

misek ::

Pa: http://www.mobilna-oprema.si/index.php?...

Eh, to je že v prejšnjem postu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

AndrejS ::

Toti CF2IDE so kot linux oz. loto. Moreš imet srečo da sploh dela. Največji problem je nalaganje iz Operacijskega sistema !
Probal sem na 3 novejših platah in samo na eni je uspelo naložit OS iz CF kartice, OS pa je v bistvu bil smoothwall (linux).

Sicer pa sem zasledil na tem forumu pod malimi oglasi da nekdo to prodaja., drugače pa Conrad !

McMallar ::

Sicer smo se ukvarjali z CF2SATA, ampak vseeno ena opomba. Naš izdelek ni deloval na osnovnih ploščah z VIA chipsetom... :\

Edit: typo
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

ender ::

Jaz uporabljam 256MB CF kartico na Via Eden 5000 matični plošči (mini-ITX, C3 533MHz) preko CF->IDE adapterja (kupljen v Conradu), kjer ni nobenih problemov. Načeloma bi morali ti adapterji delovati na vseh IDE krmilnikih, ker imajo CF kartice enak vmesnik, kot IDE diski. Ne deluje pa povsod UDMA.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Matko ::

Vse je odvisno od CF kartice in matične plošče.
Starejše kartice so lahko preko IDE zelo počasne,
občutno bolj kot preko USB čitalca, ki uporablja drugačni način dostopa.

CF2IDE pretvornik je pasivni element in kot takšen nima vpliva, ali dela, ali pa ne.

Steinkauz ::

Evo jst sm tle naroču
V windows ti jo lepo zazna, sam gor pa mi ni ratal še nobenga osja dat. Sm probu par firewall osjev pa kr noben ne more formatirat. A ma še kdo to kartico pa mu je ratal dat gor smoothwall?

ender ::

Jaz imam na CF kartici pfSense (kar navadno [disk] verzijo).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Steinkauz ::

Kolk časa pa že, ker baje grejo rade v digitalna nebesa če šari velik po disku?

ender ::

Že več kot eno leto. Edino, kar sem spremenil je, da sem v /etc/fstab dodal da /tmp particijo mounta na ramdisk.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Steinkauz ::

Ka a to si preko cdja inštaliral?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini PC-like naprava

Oddelek: Strojna oprema
313040 (1959) trnvpeti
»

Doma narejen SSD

Oddelek: Strojna oprema
132380 (1897) Azrael
»

Smoothwall - Unable to partiton

Oddelek: Omrežja in internet
121286 (1091) Kron
»

Kje kupiti ram ki deluje namesto diska ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5905 (818) mrTwelveTrees
»

Linux based router na USB

Oddelek: Omrežja in internet
492836 (2007) Steinkauz

Več podobnih tem