» »

ATI predstavil novo generacijo grafičnih kartic - družino X1000

ATI predstavil novo generacijo grafičnih kartic - družino X1000

Slo-Tech - ATI je konec septembra na Ibizi, izbranim Evropskim novinarjem predstavil novo družino grafičnih procesorjev R5xx. Na presenečenje vseh je ATI z novo generacijo procesorjev opremil celotno družino grafičnih kartic od najcenejšega do najdražjega segmenta. Nova generacija procesorjev je izdelana v 90-nm procesu, pohvali pa se s popolnoma novo arhitekturo ter z uporabo naprednega pomnilniškega krmilnika...

Že v nekaj dneh (oz. tednih pri nas) bomo lahko na prodajnih policah ugledali X1300 in X1300 Pro, ki bosta presenetili z ugodno ceno in vsemi bonbončki - novimi tehnologijami kot je HDR... Malenkost dražje bodo X1600 in X1600 Pro, na vrhu cenovnega razreda pa se bosta nahajali X1800 XL in X1800 XT (ki je tudi najmočnejša in po testih prekaša Nvidia 7800 GTX).

Več podrobnosti vključno z rezultatom podrobnega testiranja, primerjave s konkurenco ter vpogled v zmogljivosti naveze novincev s CrossFire preberite v novemberski številki revije Moj Mikro, celotno poročilo z dogodka pa na spletni strani: http://www.mojmikro.si/?n=page&p=x1000

Obljubimo, da bo nova serija kmalu testirana tudi na Slo-Techu.

12 komentarjev

3p ::

ATI je zgleda zadaj pri vseh razredih ( xbitlabs) cene so višje, pa še kupit se ga ne da danes. Lahko pa bi bilo tolezanimivo, če je res, in če marketingarji ne bodo predolgo teh kartic prodajali.

lukanium ::

Še en test. Rezultati so pa kr zmedeni...
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

Bistri007 ::

Sem včeraj preletel nekaj testov in se mi zdi zanimivo predvsem tole, ampak nihče tega ne omenja: ATI X1800 je 90nm kos, Nvidia 7800 je 130nm kos. Če že sedaj ATI ne more suvereno premagati Nvidia, kako bo šele ko bo Nvidia naredila oz. splavila G70-90nm z več cevovodi / hitrejšimi frekvencami. No ja, glavno da je konkurenca, četudi bolj švoh. :\

Senitel ::

Sam tale članek na Moj-Mikro pa je zmeden... :\

Defender_X ::

Cena Radeona X1800XT pa bo 180K sit

SavoKovac ::

Sam da je arhitektura v redu.
Cene lahko še spustijo, če se bo slabo prodajalo.

fahrenGONE ::

Zgodovina sprememb…

fahrenGONE ::

Hehe, iz testa na hardwaresecrets.com:


Even in Doom 3, a game where nVidia’s advantage is notorious, Radeon X1800 XT finally could close the gap between these two companies; GeForce 7800 GTX was faster only at 1600x1200, and only by a small amount (4.26% at low quality settings and 5.41% at high quality settings). On the other resolutions both cards achieved the same performance level.


Se testirane tudi druge kartice navzdol, do X600 in GF6600 ... Je zanimivo gledat primerjave.

Sem se pozanimal in X1000 serija bo na voljo pri nas okoli 15.11.2005., lahko tudi prej ampak je odvisno od dobaviteljev. Je pa tudi dobra varianta X850XT (PE). :D

jest10 ::

Če bo X300PRO na AGPju je moja:D

OZZY ::

kje so pa kartice z 24 in 32 cevovodi o katerih se je govorilo. predvsem 24...
Go with the flow.

jest10 ::

Bodo zunaj kot R580. Zgleda še ni bilo take potrebe po 32cevovodih. Sedaj ko pa naj bi prišle kartice na G71(al G72??)bo pa kar nujno kaj takega.

ČIP 008 ::

X1800XT je res kvaliteten produkt iz ATI-jeve štalce. To potrjujejo številni testi pa tudi na oko grafa izgleda prava. X1800XT bi kot veliki pristaš nVidije imel tudi sam , a kaj ko je predrag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ČIP 008 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjši zaslužki ATI-ja po prevzemu

Oddelek: Novice / Rezultati
483322 (2347) njok
»

R520 in njegovi derivati (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
57228044 (16029) Shark-357
»

ATI predstavil novo generacijo grafičnih kartic - družino X1000

Oddelek: Novice / Grafične kartice
123798 (3267) ČIP 008
»

Novice iz ATi-jevih logov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
123051 (2487) fahrenGONE
»

ATi X1k: 5. oktober (letos)

Oddelek: Novice / Grafične kartice
153334 (2419) Mavrik

Več podobnih tem