» »

Gigabyte Quad SLi

Gigabyte Quad SLi

Quad SLi

vir: Hkepc
Hkepc - Gigabyte očitno precej sredstev namenja proučevanju neraziskanega področja. Pred časom so denimo predstavili i-RAM, ki naj bi v prihodnosti nadomestil trde diske.

Te dni pa so se na HKPEC pojavile slike matične plošče, ki naj bi omogočila Quad SLi. Po skopih informacijah naj bi bila plošča zgrajena okrog »novega« veznega nabora SLI 16X, ki premore dovolj PCIe stez za delovanje štirih grafičnih kartic.

Informacije, ali bo matična plošča na voljo v prosti prodaji, še ni.

25 komentarjev

neoto ::

Za kaj takega bi pa počasi že prav 1kW napajalnik prišel... >:D

Vesoljc ::

jajca
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mrTwelveTrees ::

prvo kot prvo moraš met neki denarja, oz. nekaj odveč denarja da se s tem igraš...

kuglvinkl ::

Seveda, je pa v redu, če te tlok tišči denarnica, da si omisliš tale komplet in ti ni treba posečt po res pro (beri .mil) zadevah, ki koštajo še pa še.
Your focus determines your reallity

Jan987 ::

zdej najboljši procesorji komej iskoristjo 2*7800xtx, a pol bo pa kdo šov 4*7800gtx ter pa 3200+ procesor in bo pol vn vzel 3 pa bo rezultat skorej isti

neoto ::

Ali nVidiini gonilniki sploh podpirajo 4 kartice vzporedno? Ali je to 2x 2 kartici > dva zaslona?

kuglvinkl ::

JA, je vprašanje.
Your focus determines your reallity

Ziga Dolhar ::

steza

Respekt. Čeprav te bo zaradi tega prevoda verjetno napadlo ene desetnajst geekov.
https://dolhar.si/

kuglvinkl ::

Ja, linija je preveč okorna.
Your focus determines your reallity

Suli ::

Zakaj toliko povdarka na Multi-GPU? Je res takšna potreba?:8)

simnov ::

Bedarija ena gafična je čist dovolj

kuglvinkl ::

Če bi v IT svetu obstajale zgornje meje (640k bo dovolj), potem ne, nima smisla.

Če pa mnogo plačaš, pa ne dobiš ven zelo veliko, kar SLI sistemi so, je pa to tvoj biznis.

Sicer pa, ob današnjih igrah, že z ne tako gromozansko vsoto $ dobiš karto, ki žene vse bolj popularno native ločljvost 19" LCD-jev.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Še en link
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

No končno ena mašina za dostojno krmiljenje IIyaminega tahudega 24" LCDja... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

kuglvinkl ::

Brane, BTW, obstajajo CRTji, ki izpljunejo povsem dostojno sliko na 1900×1200?
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

Moj Sony jo je.
Ravno sedaj delam kompenzacijsko vezje za dva MItsubishija, s katerima delam te dni, da jo bosta na 1600x1200, če ne več.

Drugač, kar se CRTjev tiče, Sony 24GDM-FW900.
Moj W900 jo je na 1920x1200, tale bi jo pa pa moral pri 2300x1440 ali nekaj takega...

Če slika na njem ni brezhibna, potem to ni Sony ali je z zadevo nekaj resno narobe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kuglvinkl ::

Ja, se mi je zdelo, da je to kandidat. Zanjič ga je nekdo prodajal za 180k na bolhi.
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

Res ? Zelo zanimivo, sploh če bi se dalo kaj zglihati ceno, kar na boljhi najbrž ne bi šlo.

Nič ne de, teli Mitubishiji se dajo lepo prelotatavat, sem se jih pa ravno toliko navadil, da jih poznam precej dobro od zunaj in znotraj.

Ni Sony, welja pa za precej crap monitor v high end svetu in mislim, da ga znam predelat v nekaj solidnega.

Pa še simpl je odznotraj. Ne tako kot W900. Sedemnajst transfomatorjev, trideset platic itd. Bognedaj da ti tam not kaj crkne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kuglvinkl ::

S čim (karta) pa goniš tako visoke ločljivosti? Imaš sliko čisto?

Tut sam ne vem, ali reicmo G70 izpljune OK sliko na res velikih CRT-jih.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Ko sem imel še Sonyja sem mislm da laufal navadno GF2.

Sedaj laufam 2x1600x1200 (Twinview) na 6600 GT...

Ja, slika je cool, vsaj kar se kartice tiče...
On the journey of life, I chose the psycho path.

64202 ::

Hm... stiri kartice, a to pomeni, da zna pravilno narisat hiperkocko? :)
I am NaN, I am a free man!

Brane2 ::

Za hiperkocko ne vem, za IIyamino ločljivost- 3840x2400 bi pa moralo biti zadosti, verjetno tudi za dva monitorja... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

MrStein ::

A ni lane po naše pas ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ČIP 008 ::

4 X 7800 GTX ? Jaz bi bil zadovoljen že z 1x!

Jst ::

Iz novice na guru3d:

Why not ? Well .. you'll need an amount of CPU horsepower to be able to feed these puppies that current CPU's can not deliver plus the current technology from NVIDIA does not allow to link more then two cards in a dual setup. Unless NVIDIA pulls a rabbit out of their hat regarding to drivers though. Is it fun then ? Oh hell yeah, for sure ..

...

But it's not likely it'll support all four cards in a single SLI setup though, you could however use two SLI setups paralell next to each other. Ehm my opinion ? .. in short .. it's really a fantastic marketing gimmick.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
11986 (914) Macx95
»

keri proc. in kera matična????

Oddelek: Kaj kupiti
402103 (1139) Turtle
»

Računalnik za oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
61038 (946) Elemen_T
»

nVidia in Dell predstavila Quad SLi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
345471 (3875) simnov

Več podobnih tem