» »

odstranjevanje paste

odstranjevanje paste

junior ::

Kupil sem nov ventilator za CPU, pa bom najbrž moral odstraniti termalno pasto, ki je sedaj na procesorju (ali pa nalepko, ki je tam v ta namen). Mi lahko priporočite, kako najlaže in najbolj enostavno ter učinkovito očistim procesor (pentium 4) in ga pripravim na nanos nove termalne paste?

Good Guy ::

aceton
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Vikking ::

v lekarni si kupi 1 deci 90% alkohola.

junior ::

Potem očistim procesor s cunjo, namočeno v aceton ali 90% alkohol in pustim, da se posuši?
Kaka posebna cunja ali je lahko navadna, bombažna?

BaRtMaN ::

Lahko je papirnata, važno je, da ne pušča za seboj muck in da ni abrazivna.

Matek ::

Ni važno, lahko tudi s kosom WC papirja... Pa bolj bi priporočal alkohol, v acetonu (če kupiš odstranjevalec laka za nohte) so lahko tudi kake druge pizdarije.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Nejc Pintar ::

ob nakupu ventilatorja rabiš menjat termalno pasto?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Vikking ::

junior, krpe so najboljše "lint-free" aka brez muck. Dobijo se v računalniških trgovinah, v trgovinah z birotehnično opremo, glej da je pač" lint-free" in "solvent-free". Pa ko boš čistil z 90% alkoholomi, verjemi da ti ne bo treba čaklat da se posuši.:D

Puschkin: NE. Če zamenjaš hladilnik na procesorju potem odstraniš staro termo pasto in namažeš z novo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

bmen ::

skretpapir - pa mal alkohola (tudi sadjevec) pa bo šlo.
... B ...

Nejc Pintar ::

@Vikking: to sem hotel povedati:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Vikking ::

Puschkin: Ponavadi zamenjaš hladilnik zato ker želiš da ti bo zadevo nhladilo bolje in tišje. Lahko "napocaš" nov hladilnik brez menjave termalne paste, ampak če si že dau denar za hladilnik, boš sigurno si vzel malo časa, ter pripomogel k boljšemu prehajanju toplote iz procesorja na hladilnik z menjavo termalne paste.

Nejc Pintar ::

@Vikking: malo sva zašla s teme, problem je ker je napisal da bo kupil nov ventilator, ali se je narobe izrazil ali pa si hoče nakopati malo dela.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Syus ::

pa pazi ce mas prevodno pasto da ti nebo slo prevec v tisto luknco na voglalu :D

Good Guy ::

zavka že?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jackal ::

Nisem si mislil, da bom še sam kdaj to spraševal, samo si morem malo sposodit to temo - namreč hočem odstranit originalno termalno pasto z originalnega ATI radeona 9700 Pro. Zadeva je rumene barve in presneto trda (kot bi bila zapečena), na nekaterih mestih celo zgleda malo prozorno (skristalizirano). S čim se lahko kemično lotim takšne paste? Meglio in alkohol (etanol), ki mi priskočita v takšnih primerih na pomoč, sta tokrat neuporabna. Zaenkrat se trudim vse odstranit mehansko, samo se pasta zelo drži jedra, pa se bojim, da bi okrušil kak del silicija.

kozi ::

Zna pomagat čistilni bencin ali pa nitro razrečilo.

Jackal ::

Sem medtem že uporabil čisti aceton za čiščenje orodja, pa je zelo lepo odstranil vso pasto, pa tudi kartice ni poškodoval, kot sem sprva mislil, da bo.

Jigssaw ::

Pozdrav!

Imam vprašanje kako odstraniti termalno pasto, če je le-ta prišla tudi na spodnji del procesorja (med pine).
hvala!

Janac ::

Z palčko tanko.

Jigssaw ::

Samo po tej strani ne smem hodit gor z kakim alkoholom ali pač?

lambda ::

Obstajajo posebni sprayi za čistit elektroniko. Vsekakor je treba pazit, da ne skriviš pinov s čim, pa na statično elektriko.

blackbfm ::

če deluje ok potem pusti

Jigssaw ::

Deluje, vendar sem imel zaenkrat rač po tem prižgan le za 15/20 min in še to le internet. Me je strah, da bi ob večji obremenitvi/toploti pasta prišla še kam drugam, recimo v podnožje.

amigo_no1 ::

Namočiš cpu (samo pine spodaj) v lonček z medicinskim alkoholom nato počistiš pasto s palčno za ušesa ali čim podobnim, če najdeš ustrezno tanke.

Pine se da lepo poravnati z dvema bančnima karticama.

Janac ::

amigo_no1 je izjavil:

Namočiš cpu (samo pine spodaj) v lonček z medicinskim alkoholom nato počistiš pasto s palčno za ušesa ali čim podobnim, če najdeš ustrezno tanke.

Pine se da lepo poravnati z dvema bančnima karticama.


Na socketu tudi? Ne.

Xserces ::

ja sej ke pa so pini janac? proc nima "pinov" ampak pade
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Jigssaw ::

No potem pa pade ali lahko pomočiš v alkohol? =)

Janac ::

Xserces je izjavil:

ja sej ke pa so pini janac? proc nima "pinov" ampak pade


AMD-jevi CPU-ji imajo pine:

šernk ::

Za ščistit pine pri procu rabiš ogromno potrplenja. Konice najprej potočiš previdno v alkohol (na en lonček poliješ mal alkohola za kak mm višine) in potem previdno položiš CPU notri. Nato pa sem jaz preostanek z zobotrebcem pin za pin očistil. Za očistit ene 5 pinov sem porabil kar ene pol ure :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

Poslovna ideja: Pripomoček za čiščenje pinov na procesorju:D

Money, money, kačing!!!!

Janac ::

Unknown_001 je izjavil:

Poslovna ideja: Pripomoček za čiščenje pinov na procesorju:D

Money, money, kačing!!!!

sem lahko tvoj poslovni partner?:))

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Poslovna ideja: Pripomoček za čiščenje pinov na procesorju:D

Money, money, kačing!!!!

sem lahko tvoj poslovni partner?:))


Može Jože :))

Sam prvo bo treba pogruntat kakšen bo ta pripomoček. V mislih mam metlico iz mikrovlaken po katerih v majhnih količinah brizga alkohol, od zgoraj pa motorček da melico vrti.8-)

amigo_no1 ::

btw, je razmak med pini na različnih socketih vedno enak ?

dottor ::

Kako vam sploh rata spravit pasto na pine 8-O

Paste se da za velikost graha, ki se ob montaži hladilnika samodejno lepo razmaže po površini CPUja, kar jo je odveč gre na pritrdilni mehanizem CPUja... Moreš bit kar velik umetnik za spravit pasto pod procesor ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Jigssaw ::

Dobra poslovna ideja, bom prvi ki bo kupil :D
Pasta je pa prišla spodaj zato, ker ko sem star hladilnik odstranil, je zraven ven potegnilo procesor ;( in je padla pasta na socket in ker prvo nisem videl, sem dal proc. gor in zdaj se vidi mali kvadratek od paste.
Torej če si vzamem čas in če sem zelo nežen nima načeloma kaj bit pri čiščenju z alkoholom :)

mihec87 ::

Ka bote diplomo naredli..pač najdes nekaj ki gre med pine ter z alkoholm zraven počasi ščohaš.

stock ::

Heh sam res, neko ščetko, tud ni treba bit tok nežn, sploh če je staro.

Nevem pa kako ti je ratal zraven potegnit CPU sej more bit posebej pritrjen na svoje podnožje?

Drugače pa za dober nanos paste maš proc u roki, v drugi pa bančno kartico.

dottor ::

Pomoje če je pasta sestavljena na nekovinski bazi nebi smelo bit nič, saj se pasta nebo prevajala el. energije ki se pretaka med pini in procesorjem in nebo mostičla pine. Če je na kovinski bazi pa jo je treba čim prej dol spravit. Uzami ploščo iz ohišja in z kako tanko kartico alpa kosom papirja pejdi med pini in provaj čim več pobrat dol.

amigo_no1 ::

Eden na forumu je imel recimo problem z detekcijo celotne količine rama zaradi termalne paste na cpu pinih, tako le počisti

sid911 ::

Hitro in enostavno: čopič in alkohol. Ampak če ti je pasta padla v socket (luknjice za pine) je že malce druga pesem...

Po najbolj smešnem (in zelo malo verjetnem) scenariju si naredil kakšen pin mod :D. Seveda le v primeru da pasta prevaja el.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

dottor ::

Imaš čopiče od revella, ki so zelo tanki in mehki, provaj s tistimi. Komplet čopičev je par €.

Unknown_001 ::

Pobje nč bat, sem že v ACAD-U plane zrisal za mojo pogruntavščino.

Zdj morm sam še investitorja najdt pa bo:D

(Na člane Slo Tech-a bo 50% rabbat;))

Jigssaw ::

No samo za info. Sem čistil z etanolom, ni šlo najbolj dol, zgleda pa da pasta ni prevodna in dela brez problema računalnik :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim očistiti termalno pasto s procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
474903 (3815) opeter
»

Pasta na spodnjem delu procesorja (pinih)

Oddelek: Pomoč in nasveti
294879 (3888) Han
»

Odstranjevanje termalne paste na procesorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
274392 (3246) Dejan_007
»

Odstranjevanje termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
255514 (4623) Pyr0Beast

Več podobnih tem