» »

Dual Channel Kit-i zares le marketinška poteza?

Dual Channel Kit-i zares le marketinška poteza?

gofra ::



Da sta različna najbrž ni treba posebej govorit. Morda bi moral že na tem mestu izpostaviti, da sem RAMe kupil pri Techtradeu v LJ in po približno mesecu dni kupljeno vrnil, saj ena od tablic ni hotela delovati brez napak v memtestu niti pri privzetih nastavitvah. Po treh dneh sem modula dobil nazaj z enakimi (istimi? - zaščitna folija preko napisa GEIL sneta) "heatspreaderji" in zadeva deluje bp. Mislim celo, da se zdaj parček odreže celo za 3Mhz bolje.

No, mene je matral firbec, želel sem si izvedeti katero čipovje se skriva pod okrasnimi pokrovi...in bil nad dobljenim precej razočaran. Ne samo, da sta vezji popolnoma drugačni, datum izdelave čipov na prvi tablici sega v konec leta 04 medtem ko so bili tisti na drugi tablici narejeni v prvi tretjini 05 (4 mesece razlike). Kmečka logika mi pravi, da si bodo izdelki v isti seriji še najbolj podobni med seboj, vse drugo je naključje. Verjamem, da je v mojem konkretnem primeru serviser pač pograbil prvi DDR400 Geilov modul in ga zaprl v isto ohišje.

Žal mi je, da sedaj ne morem vedeti kako je dejansko z kupljenimi DCkiti - so torej to res le marketinške finte ali bo kaj na tem? Ima kdo podobne izkušnje?



Lp


Btw, za hec bom stestiral obe ploščici posebej in poročal rezultate...

5pellfire ::

Jaz sem prek kratkim kupil ene rabljene TwinMos rame Dual Channel Kit 2x512MB z Winbond
CH-5 čipi in se naprimer številke na samih čipih razlikujejo (sprednja stran palčke 1 ima eno
serijo cifer, zadnja pa drugo, enako je pri palčki 2). Ne vem če to kaj pomeni:\ , drugače
pa mi CPU-Z za obe palčki javi enak datum proizvodnje (Year 03 Week 44) in tudi serijski sta
enaki. Kolikor pa sem na netu gledal, sem videl da imajo vse palčke enake številke na čipih.

Navijal pa sem jih zaenkrat le bolj malo, pa še to le v DC.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata/rami težava

Oddelek: Strojna oprema
15974 (901) jizzer
»

QUAD rami

Oddelek: Strojna oprema
101364 (939) beta1
»

RAM 2GB = 1GB ???

Oddelek: Kaj kupiti
222340 (1512) bluefish
»

dual channel kit rami: da ali krneki

Oddelek: Strojna oprema
8927 (793) looka
»

Se splača Ram DDR CRUCIAL BALLISTIX 1024MB PC4000 500MHz CAS3 4-4-8 ?

Oddelek: Kaj kupiti
301810 (1276) RC14

Več podobnih tem