» »

coolwebsearch-trojanc

coolwebsearch-trojanc

koli99 ::

Ta problem mi gre ze postno na ziuce in ne vem kako se ga znebiti. Na racunalniku imam trojanec coolwebseach. Vsaj tako mi napise Ad-aware ko preskeniram racunalnik. Vso nesnago ki mi jo dobi ad-aware lepo dam v karanteno vendar tezav se ni konec. Ce dam se enkrat scan mi nic ne dobi, ce pa racunalnik resetiram in dam nato scan mi dobi spet vse nazaj. Kako se tega znebit? SwShredder mi ne dobi nobenga trojanca.
Najlepsa hvala

bumbar_ko ::

mogoče najdeš rešitev tle!

Spajky ::

CWShredder 2.0.exe išči; če ta ne bo pomagal bo treba reinstall verjetno ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

satfinder ::

:d formatirat. Ni druge variante.
Programi:spybot search&destroy,
cvshredder, spywareblaster, spysubtract:v službi ruske software: www. Coolwebsearch. Com
mafije in njihovih web friendly sites (več 10 000 websites). Za okužbo pcja z njihovimi spyi, troyans, browser hijackers, keylodgers... Zadošča zgolj obisk ene na videz popolnoma simpatične web site iz njihovega konglomerata. Ga ni programa v borbi proti njim. Že
omenjeni programi so v njihovi "službi". Navidezno oz. Proti vsemu, kar ni od cool web search
gangsterskega imperija (kraje številk plačilnih kartic, številk bančnih računov, osebnih podatkov za razne ponarejene listine... In njihovih partnerskih na zunaj lahko popolnoma zaupanja vrednih web strani s prog. Opremo, downloads... )pa omenjeni programi delujejo ok. Težave pa utegnejo biti z njihovimi ex files pri remove from pc. Formatiranje edina rešitev. Pa obisk in preučevanje njihovih strani, navidezno in realno čisto solidne ponudbe. S slix oz. Slo-tech live cd linuxom, da ne okužiš pcja. Napisano iz lastne prakse in proučevanja vsega v zvezi z :) col., ki je vse samo cooool ne :). Live linux cd is the law for "cool... " drugo ne pomaga nič. Edino panda true prevent je blokirala sesuvanje varnostnega sistema od znotaj... To je pa že druga zgodba :). Lp
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Predator ()

koli99 ::

Cakam odgovor na castlecops, ko resim zadevo (tako ali drugace) vam sporocim.

koli99 ::

Zadeva je resena s pomocjo brihtnih glavc pri castlecops. Hvala kiki-ju za link.

Mejte se

OZZY ::

koli...kaj pa ko biizklopil system restore...Kaj če se tam zapiše tudi in sepotem sam vrne....

Sigurno pa je tudi kaj v registru zapisanega..
Go with the flow.

koli99 ::

Hvala Ozzy ampak problem je že rešen. Trojanca smo uničili(pomoč s castlecops) s programom KillBox. Trojanec se je zapisal v register in v vsak antivirus ki sem ga imel na compu zato ga nisem uspel odstranit.

Damjan Jagar ::

Pismo, tudi jaz sem ga fasal. Koli99 mi lahko daš link do teme oz. mi daš kakšna navodila, prosim. Preizkusil sem že vsa mogoča orodja a se nikakor ne morem znebiti dveh .dll datotek.
http://jagar.si

Damjan Jagar ::

Rešeno. Imel sem CoolWebSearch browser hijacker in ne trojanca.
http://jagar.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
214009 (3620) KaiCris
»

Trojan big problem:(

Oddelek: Strojna oprema
133567 (3360) mini-moris
»

Odkrili velik krog kradljivcev identitet

Oddelek: Novice / Zasebnost
354581 (3242) _Sajmon_
»

Kako odstraniti nadležni "search-paga.com/10039/"

Oddelek: Pomoč in nasveti
81330 (1229) suntrace1
»

vsiljene strani?

Oddelek: Omrežja in internet
131408 (1196) garg

Več podobnih tem