» »

Includanje

Includanje

pitagora ::

Lep pozdrav mene pa zanima kako naredis v dreamweaverju includanje, npr, imas index page in potem pac vec povezav na tej strani sedaj bi pa rad da se ti na isti strani torej index page odpre ena izmed teh-> npr. galerija,...forum,...novice... in vse ostale ikone ki so na indexu podobno kot slo-tech stran.
lp
pitagora

Tody ::

ehm DW je samo orodje, html ne pozna includa razen z frami, php ga pozna asp tud...Sam DW pa ne. razen če iščeš tamplate funkcijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

webfreak ::

Za to kar sprašuješ je poztrebno uporabiti PHP in v njem naslčednjo kodo:

< ?php
include "pot_do_datoteke.inc";
?>

datoteka.inc (laho je html, php,.. pa vsebuje kodo, ki jo boš includal na tole stran, kjer se nahaja prejšnja koda.

root987 ::

"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

McAjvar ::

se dodatek k postu webfreaka:
ker niso vsi serverji nastavljeni tako, da .inc datoteke smatrajo kot datoteke s php kodo in jih navadno ne parsajo, predno jih ponudijo uporabniku (v primeru, ce bi uporabnik v browser vpisal direkten url do take datoteke; v tem primeru bi uporabnik videl vse, kar je v tej datoteki, vso kodo, tudi morebitna gesla, etc.). zato predlagam, da das rajsi imena, kot npr. datoteka.inc.php (tko da je .php na koncu). to je ze dosti boljse.
ce pa hoces se priblizno za silo zascitit taksno datoteko (ki ze gre preko parserja), da se 'pusti slatat' le v primeru, ce se taksne datoteke ne klice direktno, pa das lahko na zacetek recimo nekaj taksnega:
if (basename (__FILE__) == basename ($_SERVER["PHP_SELF"])) exit ("Ne me za levi josk slatat!");

o tem bi se dalo se marsikaj rect :)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

tec ::

jest pa najraje uporabljam

include($_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] ."/inc/neki.php");

pitagora ::

Hvala bom probal
ajde caw
lp pitagora

McAjvar ::

@tec: jaz rajsi uporabljam include brez oklepajev. to namrec ni funkcija (php manual pravi "this is a language construct and not a function") in se je ze zgodilo, da sem za nekom gledal kodo, ki mu ni delala. vkljuceval je fajle preko urljev, vedno pa mu je javilo napako. samo oklepajev sva se znebila, pa je proradilo. ziher je ziher :)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri kodi

Oddelek: Izdelava spletišč
91817 (1460) root987
»

Zunanja tekstovna datoteka

Oddelek: Izdelava spletišč
181217 (1114) Ziga Dolhar
»

Več strani v eni!

Oddelek: Izdelava spletišč
191277 (1094) rc-car
»

php randomize

Oddelek: Izdelava spletišč
71231 (1140) JurijTurnsek

Več podobnih tem