» »

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu!

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu!

««
«
1 / 11
»»

mathjazz ::

Ubuntu 4.10, ki označuje leto in mesec izida, je plod dela večinoma južnoafriških razvijalcev, ki jih podpira podjetje Canonical Ltd.

Nova distribucija je že po izdajah razvojnih različic pritegnila ogromno zanimanja in uporabnikov. Odlikujejo jo Debianovi temelji, brezplačnost in zelo preprosta uporaba. Namestitev sicer še vedno poteka v besedilnem načinu, a je zelo preprosta in kratka. Vključeno je veliko programja najnovejših različic za vsakodnevna opravila, novo okolje Gnome 2.8 pa je uvedlo tudi nekaj novih orodij za konfiguracijo.

Ubuntu Linux je ena izmed najprimernejših distribucij za začetnike, uporabimo pa jo lahko tudi za strežnik. Deluje na različnih tipih procesorjev. Namestitvena zgoščenka in živi CD sta na voljo za prenos, prvo pa lahko tudi *brezplačno* naročite po pošti.

Podrobnejše informacije najdete na domači strani distribucije, Wikiju, neuradnem forumu, dopisnih seznamih in kanalu #ubuntu na irc.freenode.net. Slike!

Probajte. Seka!
www.getfirefox.com

madviper ::

Jes sem ga že naročo :D

Upam, da čimprej pride! A se komu sanja kako dolgo bo trajalo ?
Komaj čakam, da ga dam gor>:D !!!
I'd like to do something crazy!

ql000 ::

jaz sem si ga tudi naročil, me prav zanima kdaj bodo (:D nisem samo enega naroču, bo še na faksu prišlo prav!!) prišli ploščki? Samo mater zakaj Gnome? Nisem ga maral od prvega dneva, ko sem povohal linux, pa ga tud sedaj prav nič ne maram, najbolj me jeti k se ne da skrajšat panel-a!

borchi ::

najbolj me jeti k se ne da skrajšat panel-a

a se zajebavaš? najbolj BI te motlo, če se NE BI dalo skrajšat panela?!
l'jga

Ferplay ::

No da še tukaj vprašam.

Matjazzz zakaj je brezplačno pod narekovaji? Kaj pa je treba plačat, ker nisem nikjer na njihovi strani kaj takega zasledil.

Aja zadeva zelo dobro funkcionira. Ga že testiram. Kar se pa tiče Gnome so pa zadevo kar poštimal v tej zadnji verziji.
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

christooss ::

Brezplačno je pomoje v zvezdicah da bolj pade v oči

ane matjazzz
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

drgač pa komej čakam da mi ga pošljejo. zelo zanimiva poteza za širjenje odprte kode

upam da tega ne bo kdo zlorabljal in naroču 2000000 cd-jev njegovo geslo bi bilo LINUX v vsako vas, družino in WC
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Phoebus ::

ql00000 panel se da skrajšat in predelat po želji.

Gandalfar ::

nad kerim panelom ste tolk navduseni? Default gnomovim?

PrimozR ::

Jest mam že inštaliranga, pa spet neki GRUB zajebava :D

TheD ::

Mene tud' ... mi ne zazene Winsow ;(
TheD or not TheD?

ql000 ::

@borchi: pa kaj se pizdiš, pač mi je všeč, da se da panel v KDE-ju skrajšat (BP) (a ni glih to prednost Linuxa --> IZBIRA >:D)

@Pheobus: en cajt sem uporabljal FC2, pa še prej RH9, pa mi ni ratalo nikoli panela skrajšat v GNOM-u. PA dobro, pa dej potem povej kako se to naredi, da bom vsaj znal za drugič! (Zdej GNOMA itak ne uporabljam, k mam SUSE)

Zakaj mi je KDE bolj všeč?
Meni osebno je predvsem bolj intuitiven!

mathjazz ::

Novi Gnomi so zelo napredovali. Na panel desno klikneš in daš lastnosti pol pa boš že našel.

Brezplačno ni v narekovajih ampak zvezdicah, ker sem želel poudariti.

Samo jaz že ene 10 dni čakam na Ubuntu pa nič in glede na to da nas je samo tle ene par naročil in da je defaul količina 10 kosov, se bojim, da cedejev ne bo, ker nimajo takih kapacitet.
www.getfirefox.com

madviper ::

Kako to misliš nimajo takšnih kapacitet? A to mislič, da nimajo CD-jev? Mene bolj skrbi poštnina, kot pa kaj drugega. Ker po moje ne pride prav poceni, če Afrike pošiljaš v Evropo:8) !

Jaz ostajam optimist :D ! Ker jih tud čakam enih 5 dni. Pa še vedno upam, da bojo prišli;) !

če pa jih ne bo bom pač prosil nekoga, da mi jih presname in pošlje :D ! Se tose lahk, kolk jes vem (opensource >:D )!

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

mathjazz ::

S kapacitetami mislim na finančna sredstva.

Drugače pa "se to lahk", res :-)
www.getfirefox.com

CaqKa ::

kaj nimate broadbanda?

madviper ::

Ne nimam broadbanda :( :( :( !
Sej drugače ne bi blo problema.
I'd like to do something crazy!

CaqKa ::

samo tak btw.. v čem je ubuntu boljši od ostalih distrojev?
laufal sem live in mi pri dostopu do mp3jerv na ntfs particiji javi "unknown error" :D >:D

@ljash ::

no vidš - tega ostali distroji nimajo :)

drgač pa ga jst tud čakam že kšn tedn - upam da pridejo...

P.S.: mogoče jih pa kšni domorodci kradejo iz pošt. :D

|Luka| ::

Tud jst sm se odloču, da poskusim to "čudo" - ampak, ko je pršu do tam ko je treba grub inštalirat je reku: FATAL ERROR... in mi sesu disk, tko da....;((

LP

PrimozR ::

Mah men je pa GRUB inštaliru, sam pol ni delu pa so šli winsi papa.

mathjazz ::

www.getfirefox.com

christooss ::

Torej jih lahko v Slovenjiji pričakujemo kot BOŽIČNO darilo

22.12.2004 cHRü$tooß piše pismo

Dragi božiček

letos si od vsega najbolj želim Unbunt linux v mojem nabiralniku

25.12.2004 Ker cHRü$tooß v nabiralniku ne najde ničesar z zjoče na maminih ramenih

27.12.2004 12:02 cHRü$tooß ob prihodu poštarja skoraj ponori od vznemirjenja. Nakar mu poštar reče Better luck next time!

27.12.2004 12:04 cHRü$tooß se ustreli......



...v nogo (seveda ponevedoma) med tem ko od očeta zahteva da mu končno kupi F****** ADSL

16.4.2005 17:06 cHRü$tooß se ustreli v glavo in svoje truplo zakoplje na sosedovem vrtu ker mu oče ni kupil F****** ADSL-ja
:'(
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

madviper ::

Amen >:D !
I'd like to do something crazy!

BigWhale ::

Umiri se....

CaqKa ::

grüsštos daj reči enemu naj ti stja pošlje...
pa paranojo izklopi. RL ni daleč od interneta.

borchi ::

napište svoje naslove in vam bom js posnel CDje, če je taka panika met Ubuntu. seveda zastonj.

tiste male stroške mi bo pa bog na otrocih povrnal (sam ne prehitr, če slučajno poslušaš ti tam zgorej).
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

timj010 ::

Jaz sem si ravno downloadal ubunto pa zapeko na cd zdaj pa ne vem kaj morem naredit. Kak bootam s cdja kaj napišem kaj v cmd al kaj v biosu pa 1st cd boot device pa to nastavljano pa mi ne dela. Kaj mi lahko povete kaj naredit?
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

christooss ::

Sej sem miren mal zabave ne škodi.

pač težko čakam da končno dobim pošto a ni bil nebeden od vas vesel ko je dobil kartico ali čestitko od kšnga. zame je to kot nekakšna čestitka vendar z močno uporabno vrednostjo. Od čestitk sem imel samo topel dom ker sem jih po kšnem letu končno odlepil iz stene in zažgal>:D
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

timj010 ::

Že dela od začetka mi delalo ker sem si downloadal verzijo za powerpc.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Screamboy ::

hm men dela sam net ni hotel ;(
pa toj dol z tem prekletim linuxom

Ferplay ::

In zakaj ti net ni delal?

Bi nam morda zaupal kaj ti je javilo oz. kaj si naštimal pa ti vseeno ni delalo.

Lp,
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

Screamboy ::

jah ni sem morao neta naštelat preko ruterja
sam je poskušal naredit pa ni mogeo pa sem dao da bom sam naredil pa tud ni šlo ;(
pa ni blo več ideje pa zbriso dan gor debiane

BigWhale ::

Uporabnike vljudno naprosamo, da svoja vprasanja zastavljajo, v nekem prebavljivem jeziku, ce bi zeleli dobiti odgovor. Prav tako jih naprosamo, da ostanejo kolikor toliko on-topic.


Lepa hvala

Ferplay ::

CD-ji že prihajajo. :)

Ravno danes sem jih dobil.:)) :))

Nice pack.;)

Lp
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

christooss ::

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Jest sm jih tud dobu wuuuipi

/me skače do neba
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

Ubuntu je zakon. Prerden sem dobil cd-je mi je frend dljov. Res takoj maš vse pred sabo. Baje če maš adsl povezavo med inštalacijo naštima za analogni modem pa je za*****jeban da morš sam nastavlat v konzoli. Dobr no sm se vsaj kej nauču.

Bom tukej napisal tukej za tiste ki boste doma po vseh mašinah zdej naštimal linux:

1. Odprete konzolo
2. Vpišete sudo pppconfig
3. Greste na create a conection
4. V naslednjem oknu zapišete ime povezave lahko pustete provider
5. Nato izberete Use dynamic DNS
6. Izberete pap

Pol gre pa vse po navodilih

Ko pridete do menuja v katerem je advanced option greste tja in tam izberete adduser.

Pol vse shranite.

vpišite v konzoli sudo pon gotovo boste slišali samo pip nato pa nič več. To se pojavi zaradi tega ker modem čaka na klic centrale. Da to omogočite morate v konzolo vpisati

sudo gedit /etc/chatscripts/provider

ptem pa v vrstico ATDT0888324080 spremenite v ATX3DT088832480 (če imate voljo za arnes uporabite samo drugačno tel. št.)

shranite in v konzoli napišite

sudo reboot

Ko pridete nazaj v linux

imate dve možnosti

1: Na pult dodate

ukazno vrstico

in vanjo vpišete

pon

in priključeni boste odklopite se s

poff

Lahko dodate tudi network monitor.

2. Na pult dodate

luči modema

kliknete na pikco in to je to. Mogoče boste nekateri imeli probleme s odklaplanjem. Če vam modemske luči ne zaznajo da ste se priklopili na internet ni nujno da se niste odprite FF in se prepričajte. Nato se odklopite iz interneta v konzoli z izrazom

poff

Upam da je dovolj razumljivo. sm se trudu napisat v sljovenščini
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Jst ::

Jaz sem tudi danes dobil CDje. Čeprav sem skoraj 100% migriral na Suse (trenutno 9.2 - najnovejsa), bo tale Ubuntu recimo nek research, ker še nikoli nisem uporabljal GNOME grafičnega vmesnika.

Ker KDE v Suse 9.2 je neverjetno odziven (glede na 9.1). I like Suse.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ferplay ::

Saj na Ubuntu distro lahko tudi daš KDE - Poglej si temo Debian

Drugače tudi jaz uporabljam SuSe, zaenkrat še 9.1 (imam pa tudi že 9.2 samo upam da bo čas med prazniki da bom prehedlal na njega)

Lp
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

Jst ::

Ferplay:

Toplo ti priporočam prehod na 9.2 verzijo, ker je glede na 9.1 res razlika.

Moja hitra opažanja:
1. KDE je odziven kot explorer v WIN, sploh pa opazno bolj odziven kot v 9.1.
2. Nastavitev mreze (ker sem na netu prek wireless routerja) je delala iz prve.
3. Hitrejse nalaganje tako sistema, kot programov.
4. Prijaznost, tako da je se moj fotr bp brskal po netu.
5. SAMBA je delala iz prve (nastavitve), ker je sam poskrbel za firewall, medtem, ko sem imel neke problemčke v 9.1, kjer sem moral rocno (v neki datoteki) nastaviti porte. In potem je YAST umrl pri nastavljanju Firewalla.
6. Nastavitve za Firewall so tako easy, da se mi Kerio na prenosniku zdi doktorska dizertacija.
7. USB disk, fotoaparat, digitalna miniDV kamera dela takoj ko priklopis kabel.
8. YAST oziroma YOU malo hitreje update-a sistem.
9. Doživel sem pa nekaj popolnih freezov računalnika, pri katerem je rešitev samo hard reset.
10. Nastavitve grafične, monitorja in resolucije je sicer na isti način, kot pri 9.1, vendar sem pri 9.1 moral ročno nastaviti (nek advanved ali expert) osveževanje, medtem ko pri 9.2 tega nisem rabil (sem samo izbral osveževanje).
11. Wireless LAN DELA out-of-the-box. Predvsem tu je velika razlika med 9.1 in 9.2.
12. Bluetooth tudi dela out-of-the-box. Tudi tukaj je velika razlika med 9.1 in 9.2.


+ Sam se štejem med začetnike, čeprav uporabljam linux kot primaren OS na domačem računalniku od Suse 9.0. Tako, da so morda moja opažanja pogojena z mojim neznanjem linuxa.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

christooss ::

Vsi ubuntu userji probite tole. O my god. Tako hitrega neta nisem še mel.


Quote:
8. Turn off ipv6 so firefox loads pages faster.
The latest version of Mozilla includes support for "IPv6" a new form of addressing things on the Internet.

The problem is: Mozilla tries to use IPv6 before it uses IPv4 (IPv4 is the old version). When your Internet connection doesn't support IPv6, Mozilla fails to connect on the first try. In the current version of Mozilla, you can't change this, because of a bug.

To fix this issue follow these steps:
1. sudo nano /etc/modutils/aliases

Look for this line:
# alias net-pf-10 off # IPv6

Change the line to: (remove the #)
alias net-pf-10 off # IPv6

2. sudo update-modules


This didn't work for me. But I looked around the forums and there's two other things I did and all three of them together seem to bring the desired effect

editing /etc/modprobe.d/aliases
1. open /etc/modprobe.d/aliases in a text editor with root privilages (for example write 'sudo gedit /etc/modprobe.d/aliases' into a terminal)
2. edit line:
Code:

alias net-pf-10 ipv6

to
Code:

alias net-pf-10 off



modifying about:config
1. write 'about:config' into a mozilla firefox window
2. right-click on the line starting with 'network.dns.disableIPv6' and modify it to 'true'


Not sure if it was necessary (I'm a newbie), but after modifying these things I typed 'sudo update-modules' into a terminal again and now my firefox page loading speed seems to be around the same as in windows


A mi lahk kdo razloži razliko med ipv4 in ipv6
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

BaRtMaN ::

IPv6 - internetni protokol nove generacije @ ARNeS

mathjazz, pohvale za članek v nedavnem Monitorju. Vsaj mislim, da se spomnim tvojega nicka iz slik. :)

christooss ::

Tu je DOWNLOADnovega Live CD-ja Ubuntu temelji na Hoary Hedgehog ki bo nova verzija distribucije Ubuntu. Prejsnja je bila Warty Warthog.

Taprava verzija pa aprila

Ne cakaj pomladi raj cakaj na april :D

Can't wait
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

babylon9 ::

no in kako je podprta satelitska, da slisimo koga od vas ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: babylon9 ()

Gandalfar ::

babylon9 ::

Gandalfar dela ze na linux, ampak jaz sprasujem vas za Ubuntu!

takole pa zgleda sat na Gentoo ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: babylon9 ()

Gandalfar ::

ne razumem vprasanja? Valda da dela. Linux je linux ..

Jst ::

babylon9: Jaz bi imel sliko, ki jo imaš za wallpaper.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

64202 ::

Gandalfar: nak, poleg linuxa obstaja se red hat :D.

babylon9 ::

Jst napis svoj email naslov pa jo dobis ..
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omrežna kartica nezdružljiva z Ubuntujem

Oddelek: Operacijski sistemi
151461 (1156) Zvezdica27
»

WiFi ne dela na Lenovo R500 z Ubuntu 10.04 LTS (64 bit)

Oddelek: Operacijski sistemi
181448 (1253) Icematxyz
»

Ubuntu compiz

Oddelek: Operacijski sistemi
161871 (1548) Loaded
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472428 (1285) Border
»

Ubuntu 5.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
558861 (7196) Tarzan

Več podobnih tem