» »

ugašanje z win 2000Pro??

ugašanje z win 2000Pro??

wanna be kelner ::

Imam P300, 64 Rama, naložu sem gor 2000Pro zdej mi ga pa serje in se sploh noče ugasnit oziroma napiše da ga lahko varno ugasnem pol pa fertik=>sam še resetiram lahko . Sem gledal sistem pa piše neki AT in ne ATX a je v tem kkšna fora??
A so za updejdat??

A mi zna kdo pomagat??

LP MATIC

root987 ::

Osebno sem imel nek podoben problem, ko sem imel nek virus al trojanca. Tut AV ni pomagal (odstranu virus, ampak ugašanje še vedno ni delovalo kot bi bilo treba), a je to blo še na win98. Poskusi z kakšnim antivirusnim programom preiskat disk in upaj na najboljše.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

wanna be kelner ::

sam WIN 98 so deloval brezhibno, ko pa sem dal najprej ene WIN2kPro gor je naredil isto pol sem mislil da so winsi v ... pa sem dal druge gor pa ISTO!!

Kje bi lahko virus sploh vplival, če imam na drugi particiji vse ostalo, so pa winsi čist NA NOVO NALIOŽENI!!

K0K0 ::

Ni virus v biosu maš eno funkcijo k mora bit pri inštalaciji oken vklopljena. (Žav sem že pozabu kera) Sam je pa tko da če jo vklopiš naknadno zadeva ne deluje vsaj pr 98 je blo tko mogoče z 2k dela.

Lith ::

ACPI


:D
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Dr_M ::

Sem gledal sistem pa piše neki AT in ne ATX a je v tem kkšna fora??

nihce ni pozoren na to?
mas AT ali ATX plato??
ce je AT potem ne mores nic nardit, ce pa je ATX in mas probleme, potem je pa neki z ACPI-jom narobe...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ABX ::

P300.

Če to dela na AT plati mu častim pico. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

wanna be kelner ::

Posluš če je izklaplal na 98-ki brez posebnega izklaplanja knofa bo menda tut v 2000-ki. Plata je BX6 => se mi zdi da mora bit ATX, če je napajalnik za ATX plato kupljen pol je to plata ATX in NE AT...

bom probal s to funkcijo če ne bo delal se oglasim poonovno!!!

wanna be kelner ::

A je možno da ker ta funkcija ACPI ni bla vklopljena pri nalaganju je spoznal plato kot AT in ne kot bi moral ATX. gledal sem kot sistem->lastnosti->AT compatible pa piše.
Informativno: kljub vklopu zaenkrat zadeva še ne dela => bom moral še enkrat z nalaganjem winsov probat!
Pri kolegu dela ISTO.(verjetno ma isto ACPI izklopljeno)
Zakaj jo je pol WIN 98 zaznal?

K0K0 ::

V win98 si imel acpi verjetno vklopljen ko si nalagal.

wanna be kelner ::

NE DELA...čeprav sem vklopil ACPI in nato naložil winse

je še kaj v biosu za nastavit al kaj v winsih????

Zgodovina sprememb…

wanna be kelner ::

Je sam ACPI za vklopit ali še kaj drugega???

zee ::

Pojdi v Settings->Control Panel-> Poweroptions pa najdi listek, kjer piše nekaj v stilu, da je bios sporoča, da lahko tvoj račaunlnik uporablja APM. Nato samo postavi kljukico v ustrezno okence in stvar 100% dela (če imaš seveda ATX plato in napajanik).

Skoraj gotovo je to razlog, sem imel enake težave pri vseh računalih, na katere sem namontiral Win2000.

lp zee

Lith ::

zee:
se strinjam s tabo in moram napisat, da je to večinoma drugi vzrok teh težav pri ugašanju
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

zee ::

če je v Win98 delalo, sedaj pa ne, je to skoraj gotovo vzrok. mislim, da je napaka v Win2000 samih, ki ne zaznajo pravilno biosa.

upam, da bo možak to poskusil.

zee


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

QDI al kaj druzga?

Oddelek: Strojna oprema
151318 (1150) bili_39
»

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161759 (1510) Highlag
»

IRQ9-ZA ZNORT!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61048 (911) zile
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231676 (1265) RUSKIE
»

Kaj narediti, ko se win98 nikoli samodejno ne zaustavi?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161099 (892) DscS

Več podobnih tem