» »

microsoft in windowsi

microsoft in windowsi

«
1
2

Blisk ::

Kaj narediš, ko pošllješ pordajalcu mail, da želiš imeti windows 2003 server in se potem kar prodajalce sam odloči, da ti ponudi eno distribucijo, nakar to zinštaliraš in kasneje, ko pride do težav ugotoviš, oz. ti drugi povejo, da nimaš prave distribucije in da moraš nabaviti drugo, nakar pokličeš svojega prodajalca windows 2003 in ti pravi, da se to ne da zamenjati, da moraš kupiti nove.

V končni fazi sem jst kriv, ker sem šel prodajalcu in mu reku naj mi proda fiata pa mi tip proda kr en fiat punto, ni mi pa povedal, da majo punta z mašino 1.1, 1.4, itd.

hruske ::

In kaj ti zdaj fali?

borchi ::

Kaj narediš, ko pošllješ pordajalcu mail, da želiš imeti windows 2003 server.....

pošleš mu še en mail? pa tokrat boš verjetno bol pametn mail sestavu. mislim, človek, a dnar na cesti pobiraš, da si lahko privoščiš, da kupiš softver, brez da bi vedu kaj ti omogoča. a zdej že veš kaj hočeš od softvera al boš čez 14 dni spet ugotovil, da si narobe kupu?
l'jga

Blisk ::

če ne veš, da obstaja niti ne veš, da moraš vprašat.
Prodajalec kot dober prodajalec bi moral vprašati, kako in kaj in ponuditi zadevo kot se reče.
Druga stvar je da sem reku prodajalcu, da mi naj najde najcenejšo varianto, sicer jo je, ampak za SD verzijo.
men je bila tole totalna malomarnost prodajalca.
za to malomarnost bom jst plačal!

Sploh pa totalna beda od Microsofta, da ne moreš zamenjt windowsev, to je čisti poden.
Zato bomo pri nas počasi prešaltali na linuxe in to kompletna firma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

BigWhale ::

Jasno, pri vas boste presaltali na Linux!
A ne? ;)

Blisk ::

ja tako je
bomo prešaltali na linux!
ne vidim razloga zakaj ne bi?

madmitch ::

Zato bomo pri nas počasi prešaltali na linuxe in to kompletna firma.

Glede na to kakšne kvasiš in ne veš, da obstaja več različnih distribucij, upam, da nisi ti kakšen administrator, ki v tej firmi boža računalnike. Boste morali za nekaj mesecev preiti na kartice in pisalne stroje.

No ja, če boš kupil nove ali boste prešli na Linux, mi lahko pošlješ te "neuporabne" Windowse, ni vrag jih bom že ponucal.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Blisk ::

ne se bat, windowsi bojo ostali v firmi, lepo zapakirani na polici, to je pa tudi vse, od microsofta pač ne bomo kupili nobenga novega produkta.
pa če tok obvladaš windowse, potem pa razloži tko iz glave vse distribucije ki so na trgu vseh windoswev in kaj vsebujejo!

Microsoft ::

Blisk, ce bi jst prej dal za neko stvar 200kSIT, bi brez dvoma odjadral sem.

Ce se gre za Windows Server 2003, potem obstajaj sest razlicice; Windows Server 2003, Standard Edition Overview, Windows Server 2003, Enterprise Edition Overview, Windows Server 2003, Datacenter Edition Overview, Windows Server 2003, Web Edition Overview, Windows Server 2003, 64-Bit Versions in Windows Small Business Server 2003.

Ce pa bi rad stvar sprobal, potem pa lahko dol potegnes Windows Server 2003 Evaluation Kit (180 days). Mislim, da je to Enterprise Edition.

Ce ne druzga, pa nardis prekrsek, potegnes dol rozico, jo sprobas in se odlocis, katera edition ti ustrezal, ane.

Lahko tudi kakega znanca, ki je clan MSDNAA, da si sposodi te Windowse, ti jih "posodi", in potem se odlocis, ali je to tisto, kar ti rabis, ali ne.

Moznosti je pac vec. ;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Ni več distribucij, ampak več različic. Beseda distribucija se uporablja v Linuxu. Predvidevam, da ti je prodajalec prodal Web Edition, ki so samo za IIS. Če si napisal da želiš win2k3 server, čimceneje, potem si dobil prave in si si sam kriv, če ti niso všeč. Drugič se pa pozanimaj kaj kupuješ. Tudi jaz, v dobro uslužbencev v vašem podjetu upam, da nisi sysadmin.

kopernik ::

Bliskovi ignoranci navkljub mislim, da bi microsoft slovenija lahko dal drugo, ustreznejšo različico (z doplačilom razlike v ceni seveda).

Blisk ::

odgovor je napačen winsdows standard edition je precej dražji od windows small business, torej nisem dobil kar sem hotel!
aja pa še povedal sem zakaj bom rabil windowse, za email, printerje, datoteke in web!
Vseh različic pač ne poznam, ker nimam nobenga certifikata od microsofta, ampak se učim sam!
Kot dober prodajalec, najprej vprašaš, kaj stranka potrebuje in za kakšen namen, ampak večina tukaj niti ne ve, kakj je dobre prodajalec, ker se ne ukvarjate s tem.
Glede microsofta slovenija je bilo marsikaj že povedano, zato je bilo tudi govora, da ga bodo ukinili, zato tukaj ni treba nič dodati.
Edin mogoče to, da se fantje zadnje čase trudijo.

Kar se tiče tega ali sem sysadmin ali ne, vas lahko potolažim, sem kuhar, ki se občasno ukvarja z sranjem kot so windowsi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Microsoft ::

Ko sm jst narocil PC v vrednosti nekje 250kSIT, me _NOBEDEN_ od prodajalcev ni uprasal, ce vem, da ta produkt pa tako dela, da pa je to tako, da ne bom mogel tega, da je to pocasneje, da je mogoce to boljse...

Ti bi mogel napisat, da si kuhar, in da pojma nimas, katero edition je prava za tebe. Verjetno bi se potem oni ze potrudli, pa ti razlozli, kaksne so razlike med razlicnimi editioni.
Ce pa kr uletis, da bi kupil najcenejse Winse, jih bos pac dobil.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

pa še povedal sem zakaj bom rabil windowse, za email, printerje, datoteke in web!

A ne znajo tega vsi windowsi? To brez problema postavis na katerihkoli Windows 98. Ne vem zakaj ne bi mogel na katerihkoli Win2k3? Menda microsoft v web ediciji ni odstranil podpori dodajanja tiskalnikov v skupno rabo in te stvari?

Microsoft ::

Gandalfar, men povezava ne dela...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hruske ::

ubistvu ti dela.

noraguta ::

samo ne kot domain kontroler , najbrzda je ze zelel kaj takega. nic prodas windowse naprej in kupis nove.
nerodno samo ce si nerodno kupoval ....
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

hruske ::

al pa je mogoče čas, da človek začne kj brat in poskušat v svetu, kjer je to dovoljeno?

-- open your mind --

noraguta ::

eula v oem te zavezuje na prodajo še hw kosa opreme. drugačee pa nekako nebi smelo biti omejitve.
ali pač?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Microsoft ::

Mah, zarad mene naj uporablja kar ce, jst sm dal sam par linkov in "nasvetov"...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

smash ::

Glede microsofta slovenija je bilo marsikaj že povedano, zato je bilo tudi govora, da ga bodo ukinili, zato tukaj ni treba nič dodati.


dej razmisl še enkrat o tem pa pol še enkrat

madmitch ::

Glede microsofta slovenija je bilo marsikaj že povedano, zato je bilo tudi govora, da ga bodo ukinili, zato tukaj ni treba nič dodati.

In kaj potem še ropotaš, tako ali tako veš o MS veliko več kot ostali.
Po tem kako se peteliniš tukaj in kako hočeš svojo aroganco in vsevednost spremeniti v krivdo drugih, si lahko srečen da ti ni prodal BeOSa za Windowse.
A ne bi šel raje kakšnega "enprajna" narest.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

flashroyal ::

Mogoce pa Blisk kupuje v tem stilu:

Kupim Jugo turbo quattro V12 cim ceneje!

Microsoft ::

flashroyal: Ne turbo, ampak biturbo.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Dajte se umirit. Clovek je pac nekaj vprasal.

hruske ::

v precej bliskovitem stilu.

kopernik ::

Naj mi kdo navede tehten razlog v prid temu, da kupcu microsoft slovenija noče (po ugotovljeni napaki kupca) menjati različice OSa (proti doplačilu) ! Seveda v nekem razumnem času - če je recimo blisk to ugotovil v enem tednu od nakupa ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

7of3 ::

Mogoče zato, ker mu ga Microsoft Slovenia sploh ni prodal: najbrž se ni pojavil v BTCCityju in začel razlagati da rabi printat, pa sharing pa nevemkajševse, ampak je šel h kakšnemu od prodajalcev, partnerjev, whatever... mogoče bi bilo fino, da bi se najprej tam zmenill... če pa na en mail niso ugodno odgovorili, pa naj gre osebno tja in se poizkuša kaj zmenit... itak mu bodo zamenjali ravno kar hoče, samo pametno naj razloži stvar...

kopernik ::

Iz njegovih besed sicer ni razvidno, koliko se je trudil za to, da mu izdelek zamenjajo. Upam, da je bil vložen trud večji od enega emaila.

7of3 ::

emmm...razen seveda, če ni podpisoval kakšnih kompleksnih naročniških pogodb kar tjavendan, o čemer pa bi se lahko podučil tudi na "how to buy" saytu od MS: http://www.microsoft.com/windowsserver2...

vseeno, ne zdi se mi ravno možno, da responziven prodajalec ne bi poslušal pametne besede...

BigWhale ::

MS Slovenija ne prodaja koncnim kupcem, za to imajo svoje distributerje. Pa se ti prodajajo vecinoma svojim dealerjem... Al nekaj v tem stilu... ;)

In ti potem prodajo koncnim kupcem...

smash ::

kot da bi šlo za droge...hehe...dilerji

kopernik ::

Ne glede na to, kdo je končni prodajalec, je najbrž microsoft tisti, ki daje napotke za prodajo - od cene paketov do politike pri pritožbah. Vsaj upam, da je tako, sicer je vse skupaj en šmorn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

7of3 ::

sej to je en đouk na to temo: How come that only software vendors and drug dealers call their customers "users"?
Uh, no saj - naj pokliče na MS Slo in razloži svojo stvar ... se bodo že kaj zmenili... čeprav se mi zdi, da je tale thread dokaj brezploden, ker se očitno vsi strinjamo, da bi moral najprej pogledati kaj kupuje, izbrati v redu prodajalca (ne ravno XY, s.p., prodaja sadja, zelenjave in polprevodnikov), in stvar kupiti tako, da bo vedel, kaj mu stvar prinaša: ali se zavezuje za naročnino za več časa na upgradane sisteme, ali kupuje standalone sistem, kako je s teminalskimi licencami itd.itd. Potem pa šele kupit. Toliko kot poznam ljudi, ki so šli kupovat kkšen server (ali pa instalirati katero izmed linux distro za ta namen) so prej malodane diplomirali iz razlik med posameznimi sistemi, pač, pri MS pa imaš še dodaten pojem licenc, ki so tudi znanost zase...
BTW: cen paketov sploh ne smejo določati, ampak lahko le priporočajo cene, pa še to je pomojem vprašljivo: kot vsi veliki proizvajalci, ki svojo prodajo furajo prek distributer/dealer sistema , tudi MS lahko le okvirno priporoča ceno (isto povsod po Evropi tudi IBM, Dell, HP itd), končno ceno pa določijo prodajalci sami, in jim nič ne preprečuje (razen ekonomske logike, seveda :) npr. WindXP prodajati po 5k SIT. Direktno določanje cen bi se smatralo za protikonkurenčno in bi Plahutnikov urad za varstvo konkurence imel nemudoma spet polne roke dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 7of3 ()

kopernik ::

Hmmm, kolikor vem je ravno obratno. A ni tako, da "matična" firma določa cene svojih izdelkov ? Npr. Volkswagen določa ceno golfa v posamezni državi (osnovno, brez davkov, ipd.) ?

Res pa je, da o teh stvareh vem zelo malo. :\

>Direktno določanje cen bi se smatralo za protikonkurenčno in bi Plahutnikov urad za varstvo konkurence imel nemudoma spet polne roke dela.

Zakaj bi bilo določanje cen problematično oz. kaj ima opraviti z varstvom konkurence ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

BigWhale ::

Ponavadi priporoceno ceno doloci proizvajalec. Prav tako doloci marzo, ki jo imajo distributerji potem. Prodajalec se potem sicer lahko odloci, da bo prodajal nekaj po drugacni ceni ampak gre to v njegovo zgubo oz korist, ce drazje proda. :)

7of3 ::

I will take the bait now…

5. člen (oz. bolje: sloviti 5. člen) Zakona o preprečevanju omejevanja konkurence (ZPOmK) določa:

(Prepoved omejevalnih sporazumov)
(1) Prepovedani in nični so sporazumi med podjetji o pogojih poslovanja na trgu, katerih cilj ali učinek je preprečevati, ovirati ali izkrivljati konkurenco v Republiki Sloveniji.
(2) Zlasti je prepovedano:
a) neposredno ali posredno določati nakupne ali prodajne cene ali druge poslovne pogoje;
b) omejevati ali nadzirati proizvodnjo, prodajo, tehnični razvoj ali naložbe;
c) določati v razmerjih z drugimi sopogodbeniki neenake pogoje za enakovrstne izpolnitve, če je s tem sopogodbenik postavljen v konkurenčno slabši položaj;
d) pogojevati sklenitev pogodbe s tem, da sopogodbeniki sprejmejo še dodatne izpolnitve, ki po svoji naravi ali po trgovinskih običajih nimajo zveze s predmetom te pogodbe;
e) razdeliti trg ali vire nabave med udeleženci.

določbe 2(od a do e) pa so še bolj "posebne", saj se jim v omejenem okviru pripisuje lastnost absolutno prepovedanih (per se) omejitev konkurence, za katere je izjemno težko najti izjeme, ki bi jih naredile za "dovoljene". Kljub intuitivni nelogičnosti, stvar postane jasnejša, če uporabimo primer: Proizvajalec krompirja hoče svoj krompir prodajati po 100 sit, po celi državi. Svojim "dealerjem" ga prodaja po 80, oni pa naprej. Potem pa je en njegov prodajalec na enem koncu države, in mu transportni stroški poberejo 15, tako da prodaja za dobiček 5, drug prodajalec pa je v sosednjem mestu, kjer mu stroški transporta poberejo 2 in prodaja za dobiček 18. Vendar, krompirja proda malo, ker je drag, in bi rad ceno spustil na 90, pa tega ne more, ker ga zavezuje pogodba s proizvajalcem, tako da krompir ostane na 100. Na izgubi so kupci, ki bi blago lahko dobili ceneje, če ne bi bilo te (vertikalne, BTW) omejitve konkurence. Visoki tehnologiji navkljub, operacijski sistemi niso bistveno različni od krompirja…
Da ne bo pomote: take določbe niso slovenska posebnost/čudaštvo, ampak so direktno prevzete iz 81. člena Pogodbe o Evropski (gospodarski) Skupnosti (PES) :)

BigWhale: seveda priporočene cene določa proizvajalec, pri čemer je problem v izrazu "določa". Proizvajalec "priporoča" cene, po katerih naj bi se stvar prodajala, vendar bi vsaka močnejša oblika obveznosti prodajalca proti proizvajalcu (pogodba o prodaji po določeni ceni) bila nična in bi jo lahko vsak prodajalec brez skrbi ignoriral....

BigWhale ::

Vse kar je na papirju je na papirju. Realnost je malo drugacna. Dealer lahko dobi Win od MSja po taki in taki ceni. Ce ne kupis zilijon paketov letno potem se okrog tega ne mores bistveno pogajat. 'Priporocena' cena je taksna kot jo navede MS. Manevrskega prostora ni prav dosti in ce manevriras, je to na tvojo skodo in izgubo. :)

Saj ni v neskladju z zakonom ampak, se vedno ima dobavitelj svojo dobavno ceno in to mu potem 'omejuje' njegovo prodajno ceno. Heck, nekateri celo Win dajejo zastonj zraven. :)

7of3 ::

Seveda, ampak, kar je na papirju ustvarja liability za obe strani. Recimo, če bi MS zahteval, da se XPji prodajajo po 40k, potem bi pač ne mogli dilerji dajati winsow zastonj. Tako pa jih lahko. Njihova izguba ali dobiček pa je itak stvar njihove kalkulacije. Bistveno (v smislu konkurence) je, da pri tem niso omejevani z drugim faktorjem kot lastno nakupno ceno. Zanimovo bi blo dobit kakšen Playbook o konkurenčnem obnašanju, kot je bil tisti, od Intela, o katerem je bilo zadnjič dosti na... Slashdotu morda?
Ni pa to taka na izi zajebancija, papir, pa konkurenca pa to: MS je že moral plačati EU 0,5 BN zaradi par trivializmov :)

Blisk ::

Joj ko ste pametni tuki kar se tiče microshofta in windowsew, da kar jetra bolijo, nabrž bom šel takoj skuhat eno odvajalno juhco, da me ne prime kam!
Za vse pametnjakoviče tuki postavil sem že 5 kompleksnih vprašanj kar se tiče windowsev, pa nihče od vas ni odgovoril nanje prav tako na microshoftu niso našli rešitve za to, zadevo sem potem rešil sam.
Kar se tiče nakupa win sem se pregovarjal z prodajalcem 14 dni, klical na microshoft in so mi rekli, da se to ne da in pika. Ampak pogajanja še trajajo.
in NE wsi windowsi ne omogočajo tega kar sem zahteval, dokupiti moraš dodatno programsko opremo, ali pa nardiš na črno, kar ne pride v poštev.
Za to, da windowsi niso tapravi sem ugotovil skoraj takoj in to tudi sporočil.

Tretje, ko sem kupil TV z izrecno željo, da ima 2 scart vtiča poleg vsega, mi ga je prijazna trgovina dostavila na dom in celo priklopila, sam nisem šel takoj pogledat, ali ima res to kar sem zahteval, ampak sem to ugovotil šele čez mesec dni, ko sem nabavil video, poklical sem trgovino, nekaj časa so se pregovarjali nakar sem jim pokazal mail, ki sem jim ga poslal in so mi zamenjali TV naslednji dan.

Me pa veseli, da je tukaj še nekaj normalnih ljudi, ki znajo pametno svetovati poleg obilice pametnjakovičev, ki znajo samo pametovat, ko pa pride do strokovnega problema pa nbenga nikjer!

noraguta ::

LOL.
Tudi ko kupiš windowse ti bo vsako solidno podjetje ponudilo instalalcijo. ampak tebi očitno ni jasno kaj rabiš. fant prekratek si za administracijo če še prospektov ne znaš prebrat , kaj bo potem šele ko boš dobil manuale s produktom??????
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Blisk ::

ponudili so instalacijo, na koncu je niso izvedli, men se je pa mudilo.
ampak to zdej nima veze
strežnik je postavljen in stvar deluje!

kopernik ::

Blisk:
torej si namestil Linux namesto windows?

Blisk ::

ne namestil sem windowse, ker program, ki bo na tem strežniku ne podpira linuxa, drugače bi namestil linux.
z emulacijami se mi pa ne da ukvarjati.

BigWhale ::

Dejte ze mir cloveku... Ce mu pomagati ne znate...

andrej ::

ti samo idi do prodajalca in ga prosi za zamenjavo izdelka. VSAK prodajalec, ki da kaj na stranke ti bo zamenjal. Ce ti ne zamenjajo poklici na MS slovenija in razlozi situacijo. Najprej pa se zmeni s prodajalcem.

smash ::

"... drugače bi namestil linux..."

zakaj pa to? hočeš rečt da je windows server 2003 bolj nestabilen od linuxa?? dej pouči se najprej preden govoriš krneki...

Blisk ::

smash a si pojedu kaj takega, potem te čist razumem.

Z linuxom še nisem doživel niti 1 zmrz.
z windowsi 2003, pa že nekaj blue screenov, tko da ne neki na pamet govort, plus tega da majo en jeben bug, ki onemogoča delo z win 2003 in ga microsoft zgleda še ni uspešno odpravil.

Ampak da še ponovim zate, tko počasi!
zadeva je rešena tudi s pomočjo microsoft.si in že lepo deluje in na drug server že postavljam linuxe za firewall in web.

Gandalfar ::

Linux ali linuxe?

Microsoft ::

Seveda, da linuxe.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja Windows Server 2003 R2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
174012 (3227) darkolord
»

Tokrat varnost za ta konec tedna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
737731 (5897) DSmidgy
»

Koliko zasedejo Windowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
101136 (980) Microsoft
»

WIN 2003 SBS server

Oddelek: Operacijski sistemi
51422 (1374) DARKLORD22
»

Windows 2003 Server Enterprise

Oddelek: Operacijski sistemi
181431 (1195) andrej

Več podobnih tem