» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
17 / 93
»»

planetek ::

Hi!

Pa kaj sem jaz res čisto edini, ki mi ne delajo divx-i na yamadi 6700??? Od cca. 30 filmov mi pravilno brez popačenja slike delata le dva?!?!?. Pa to ni res!!!!!

Na Yakumotu so mi vsi filmi 100% delali. Zdaj pa takšno razočaranje.

Zato prodajama NOVO Yamado 6700. Če jo kdo želi dobiti, za cca 3.000 - 4.000 sit ceneje kot v trgovini (original embalaža/račun/garancija) mi naj sporoči. Pa še za pivo mu dam, ker me je rešil želodčnih težav!

lp

p.s.: mi lahko kdo pove kako naj svoje filme spremenim v pravilno kombinacijo, da bodo delali. HVALA 1000X.

Kako izgleda slika na ekranu [
in http://www.razvoj.net/images/slika2.jpg] in kakšne vrednosti je našel Gspot [http://www.razvoj.net/images/slika1.gif]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: planetek ()

Marvin ::

Raje zamenjaj enoto, ker to ni normalno. Pač vrni v garancijo. Tudi ta tema je polna postov, kjer je folk pisal isto za 6600, in so pač morali vrniti v garancijo. Pri vsem kar delajo pri transportu teh enot, ni ravno presenetljivo da se jih pač določen procent pokvari.

Sicer pa, ravno sem testiral JAE fw podnapise na Mystic River, in beseda "podn" ravno prav opiše stanje. Podnapisi so tako nekako 3x previsoko, še na "večji" velikosti so komaj gledljivi, ozadja črke nimajo, tako da na bolj svetlem (in belem) ozadju postanejo neberljivi, pa še preprosto odseka jih v vsaki vrstici, kjer so malo daljši.

PYPS, reši nas!

planetek ::

Bom, ja! Jutri zjutraj jim bom že težil v trgovini.

lp

OSA ::

MPEG4 Modifier problem...

v programu odprem film, naredim kar je potrebno (ODKLJUKAM unpack in spremenim v kodi zadnjo črko p v črko n) ter shranim film. Vendar se mi potem ta film na računalniku zatika, me pa zanima če se bo zatikal tudi na yamadi6600... pred tem se je zatikal na yamadi, na računalniku pa je šel tekoče... a je sploh prav to da kodo spremeniš iz črke p v črko n? pa unpack mora bit ODKLJUKAN, ne?

thx

Stepni Volk ::

FAQ Yamada 6600

- se nahaja od danes naprej na prvi strani te teme. Vsi, ki bi hoteli prispevati mi pošljite rešiteve oz. popravke na ZS.

LP,
Moderator

Klemenn ::

snemi si verzijo 1.3.0...pa polj poročaj :\

Klemenn ::

še to,kar sem že predlagal...

dj pobriši vsa vprašanja in odgovore, ki se potanovem nanašajo na faq...ker je to že zelo nepregledno...

:\

OSA ::

Z verzijo 1.3.0. je isto, nič boljše. a misliš da ni kake druge rešitve? ali pa kake druge ˇfinteˇ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OSA ()

Faust ::

domen555 -- Glede regionalne zaklenjenosti takole.

Ko sem doma utlačil enega od mnogih DVD-jev regije 1. v novo Y.6700 in mi zadeva ni hotela sodelovati sem presenečeno poklical v Jae servis kjer o tem niso vedeli nič, OK samo to da je zaklenjena na regijo 2!!! hallo?!?

No v glavnem, tvoja metoda da vtipkaš 1,3,7 in 9 je OK, ampak ne deluje če si v "setup" prvem meniju "Splošne nastavitve" (to je samo info meni in ti pove katera regija je trenutno nastavljena). Prestavi se v tretji meni po vrsti, ki se v poslovenjenem JAE FW-ju imenuje "Ostale nastavitve" in tam vtipkaj 1,3,7,9 .. nato s puščico navzdol nastavi na regijo "0" (multi regions). In to je to !


>Marvin
>
>domen555: Setup -> Ostale nastavitve -> Regija.
>
>Nobenega čaranja s ciframi.

Marvin, tole meni definitivno ne deluje oz. lahko nastavljam pa mi predvajalnik DVDje vseeno zavrača. Zato pa zgoraj opisan postopek deuje super.

----
Yamada 6700 - moje mnenje:
Zadeva deluje za enkrat OK, razen določenih podnapisov, zakaj ne vem bo pa potrebno malo potestirati da ugotovim skupno točko te težave, potem bom nove podnapise prilagajal ugotovitvam.
Vse kar me trenutno moti je v domeni FW-ja in bo s časom odpravljeno.

Za ta denar super igračka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Faust ()

Marvin ::

Faust, no, saj sem rekel... pač nepreverjeno z moje strani (nimam ne-EU DVDjev), samo videl sam opcijo tam. Hvala za info da zdaj vsem kje se ga odklene, če bi kdaj to rabil. :D

majstor ::

Tako je zadeva pri yamadi 6700:
takoj ko sem dobil player sem nalozil gor nov firmware od MTZ
Izprobal sem vse divx filme, tudi stare od leta 2001. Vse dela!
Probal sem MP3, vse dela!
Probal sem slike, dela!
Podnapisi so centrirani, dela mi šž, razen crke č. To pa mislim da je treba nastavit drugo kodno tabelo, ampak ne vem kako se to naredi (ce kdo ve...).
Imena pri MP3 se ne izpisejo cela, ker je na desi strani nastiman preview za slike, ali ve kdo kako se to umakne, da ostane cel prostor za imena?

Drugo vse dela. Vse divx filme in DVD, ki sem probal so delovali.

Nimam pripomb razen teh dveh vprasanj:
- kako nastimam slo. kodno tabelo?
- kako nastimam da mi bo pri MP3 kazalo cela imena?

HVALA!:)

p.s.: ce bi pa radi player ki podpira vse podnapise kupte si X-BOX ima frend in mu dela vse, vendar za ceno 35000 sit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majstor ()

Poglavarcek ::

Sam sem tud starcem nabavu ta novo Yamado 6700, vendar imamo blazne težave z njo in sicer:

1. Pri odpiranju in zapiranju planja, mi le ta nenormalno glasno "hrusta"!

2. Nikakor mi ne prikaže verzije Firmware-ja, niti če probam postopek, ki je napisan za Yamado 6600 (napisan spodaj), niti če probam isti postopek, ki je napisan na ftp-ju od Jae-ta, kjer nič ne piše, da mora biti pladenj odprt, drugače naj bi bil postopek enak...

------
Kako preveriti verzijo Firmware:
1) Odprite pladenj ploščkosuka.
2) Pritisnite tipko SETUP, nato tipko < (levo), da pridete do: Preferences (oz. odgovarjajoče ime v drugih jezikih).
3) Pritisni tipke '1' '3' '6' '9' zaporedoma in verzija se bo prikazala na ekranu.
-----

3. Firmware-ja, ki sem ga dobil pri Jae-tu skupaj s playerjem (na enem Verbatim CD-ju), mi nikakor noče nadgradit in mi vedno, ko vstavim ta CD napiše "Unknown disc". Na Jae-tovem FTP-ju pa nikjer sploh ne najdem tega FW-ja...

A mi lahko kdo pomaga kaj nardit? Počasi že izgubljam živce, ker ne vem več, kaj je narobe... bom očitno mogu nest nazaj in nabavt kej druzga. Brat ma namreč Yakumota in mu vse dela b.p., sploh sedaj, ko je skupina PYPS (res so carji!!!) dala ven zadnji FW.

Prosim pomagajte...

scott ::

@ krokodil

1.če je pogon preglasen (hrustanje) zamenjaj predvajalnik
2. verzije fmw na Y.6700 tudi meni ne prikaže po opisanem postopku, pri Y.6600 to deluje
3. s FTP jae imaš v mapi Yamada 6700/SLO meni/ zipano image datoteko s končnico .nrg, ki jo razpakiraš in zapečeš v nerotu kot image (podatkovno sliko)

Wortex ::

Men z JAE firmware-om dela use čžš in fonti so veliki pa še zberat se da med malimi in velikimi podnapisi.
Unleash your fury twards the gowermant!

lovro ::

Ja res sem hiter to pa zato ker mi ni všeč ker nima optičnega izhoda pa bl površn je narejena komponenta (tipke.....)
Bom si nabavu Pioneerja DV- 575A-S to je taprava stvarca.

Yamado pa bom dons zavrnu in poslal nazaj!!

lp

planetek ::

Lahko še enkrat lepo prosim za nasvet!

Kaj je normalno, da mi yamada 6700 kaže pri določenih (beri večini divx-ih) kaže popačeno sliko
[
in http://www.razvoj.net/images/slika2.jpg...

Vsi pravite, da teh problemov nimate. Je mogoče komponenta v okvari??? Kaj mi je resnično storiti, razen, da vzamem kladivo (macolo!!!)? Grrr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: planetek ()

majstor ::

Zamenjaj player za drugega!

zappa ::

Od petka imam player Y-6700 in ker je to moj prvi divx player se nisem uspel prav dobro preizkusiti. Preizkusene DVD-je predvaja brez problema, pri DivX-ih pa kakor pri katerem. Z razlogi za to se bom ukvarjal kasneje. Imam pa nekaj vprasanj v zvezi z nadgradnjo FW-ja na tem playerju:

1. Ali je postopek nadgradnje natanko isti kot pri Y-6600?

2. Principielno vprasanje: Ali se pri nadgradnji FW-ja dejansko na novo nalozi samo en del FW-ja, ostalo pa ostane isto kot prej, ali pa gre za zamenjavo vsega, kar se nadgraditi da?

3. Vezano na prejsnje vprasanje: ce ugotovim, da mi izvedena nadgradnja ne ustreza (je recimo slabse kot pred nadgradnjo) in bi se rad vrnil na izhodiscni FW in pocakal na boljsi FW (recimo, da ne maram ucinka JAE-tovega FWja), kaj je najbolj smiselno, da naredim? Nalozim cez recimo MTZ-jev FW? Grem na Umaxovo stran in snamem njihov upgrade?

LP,
Tomaz

majstor ::

zappa:

1. DA
2. zamenjava vsega
3. lahko ponovno nalozis prejsni ali pa kak drugi firmware koliko krat zelis

p.s. jaz imam firmware od MTZ

zappa ::

majstor:
hvala, to sem rabil!

NetSky ::

Danes sm nadgradil predvajalnik s tanovimi FW in strani medvedek.org-se mi zdi.
Stvar je taka, da še vedno ni slovenskega menija, vsaj med ponujanimi ne.Je tako dobro ali moram kaj posebaj nastaviti?
Druge stvari so sedaj vredu.
jure

Stepni Volk ::

večina vaših vprašanj je odgovorjena na prvi strani. Preberite si jo preden postavljate vprašanja, ki ne samo, da so bila že postavljena, temveč so tudi odgovorjena.

bostjan44 ::

.kupil sem yamada 6700 pa mi ne bere podnapisov
ne znam nadgraditi novih popravkov.Popravek image sem zapekel z nerotom in ko vstavim cd- mi napiše najdene so mape za nadgradnjo dam play ampak se mi čez dve sekundi odprejo vrata in ponovno napišejo najdene so mape za nadgradnjo
ali je možno da sem z napačno posnel v nerotu.
z katerim načinom naj posnamem v nerotu? prosim za pomoč

Marvin ::

bostjan44: CD takoj vzemi ven ko se odpre pladenj in nato čakaj, da se nadgradi.

---

Yamada 6700 ima očitno težave s predvajanjem .sub podnapisov... Sicer se prikažejo, a precej zaostajajo (testirano na Texas Chainsaw Massacre)... Ni mi jasno zakaj, ker so bili podnapisi čisto OK ko sem jih preveril na računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()

rpalcic ::

S testnim CD-jem bom oprabil čez vikend tako da bodo rezultati po novem letu.
lp

rpalcic ::

marvin: sva že v dveh (glede sub-ov na Yamadi 6700)

Marvin ::

Hm, upam da je to nekaj, kar se da popravit z novim fw... če je pa napaka v enotah samih, bo pa bolj joj. Čudno je vse skupaj tole, človek si misli da proizvajalec sploh ne testira svoj enot preden jih da na trg, ko pa se pojavljajo tako osnovne napake.

rpalcic ::

Marvin:
če ne bo kakšne rešitve kmalu (uradne ali neuradne), bom začel sub-e prevajat v SRT. Itak čakam novosti, da bom potek prepeku stare divx-e na DVD-je.

A kdo ve kakšen Mediatekov čip ima Yamada 6700? Mediatek 1389??

PA SREČNO IN ZDRAVO IN ZDIVIKSANO NOVO LETO!

bostjan44 ::

čip ime enaki kot 6600

ernessto73 ::

Po krajšem testiranju lahko samo potrdim: pri Yamadi 6700 .sub podnapisi delujejo pravilno samo pri 25 fps. V ostalih primerih pa prehitevajo ali pa zaostajajo :\.
Skratka - bad, bad, bad.
Po novem letu bom malo zatežil na Umax.
Med tem pa nam preostane samo čakanje na uradni popravek firmware-a... ali pa pretvorba podnapisov v srt.

zibi ::

Hi
Se lahko z FW za 6600 nadgradi 6700?

Stepni Volk ::

Samo če imaš povezavo PC / DVD, da boš potem zadevo obujal od mrtvih. :)
In če takšno povezavo že imaš, raje stestiraj Firmware piki64, ki je dobrote iz 6600 integriral v 6700 in potrebuje Beta testerje...

Klampfer ::

Posnel sem film z 3 različnimi jeziki podnapisov (nov CenterSub jih avtomatsko naredi).

Ko na Yamadi 6600 pritiskam tipko Subtitle, mi jih samo izklopi ali pa napiše 01/01. Kako naj izberem podnapis v drugem jeziku?
Bogomir

zibi ::

Hvala Stepni Volk.In kje najdem FW od Pikija64 za 6700?

vikonis ::

Kupil sem Yamado 6700 in naložil FW od JAE. Vse dela OK, razen tega da mi pri enem filmu, ki ima AC3 DTS zvok ne dela. Verjetno se bo to zrihtalo z novimi FW?

Zanima me pa kako spreminjam velikost podnapisov?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vikonis ()

Poglavarcek ::

A kdo mogoče že ve, kako se pogleda verzijo FW-ja na Yamadi 6700?

sergejp ::

Yamada 6700

ime sem priložnost kratko stestirat omenjeni player.

na pogled zgleda najbolj ceneni player kaj sem jih kdaj videl. tudi displey zgleda predpotopno.
daljinec mi je bolj všeč kot na 6600 in dvojčkih, ter tudi tipke so bolj odzivne in dobro vidne tudi v temi.

seveda me je bolj kot zunanjost zanimalo drobovje playerja. naložil sem jae firmware in probal samo srt podnapise. vtaknil sem dvd, na katerem sem imel več map s filmi. prehod med mapami je potekal brez problemov (na elti mi je večkrat player med tem zmrznil), tudi film se je hitro naložil. previjanje poteka tekoče in brez problemov.
probal sem samo srt podnapise: izbira se lahko med dvema velikostima, oboji so zadovoljive oblike in veličine s šumniki. manjši so bolj primerni za 16:9 tv-je, večji pa za normalne 4:3. so centrirani in bele barve, obrobljeni s črno.

najbolj mi je pomemebno da player med predvajanjem ne zmrzne in da podnapisi pri kombinaciji xvid+ac3 ne izginejo. zato sem tudi prodal svojo elto 8883 in po praznikih si bom nabavil ta player.

lp, sergej

Anze31 ::

"3. s FTP jae imaš v mapi Yamada 6700/SLO meni/ zipano image datoteko s končnico .nrg, ki jo razpakiraš in zapečeš v nerotu kot image (podatkovno sliko)"
vse lepo in prav, ampak ... kako naj zadevo razpakiram? mislim .. jaz imam Mac-a in OS X in te koncnice ne prepozna noben znani (vsaj meni) razpakiralnik.

Drugo, kot je meni znano prehajanje na ftp-je mi pri jae-tu nikakor ne rata, ne s Fetchem ne prek Safarija (Macov web browser), ocitno pac browser zafrkava ...

Ce mi kdo lahko kakorkoli pomaga .. prosim! Ne bom se branil .... hvala!
Shit happens all the time, and right now!

MI5Ek- ::

Anze31: Pošlji mi tvoj e-mail, pa ti pošljem fajle, ki so v tej mapi - razpakirane.

podtalje ::

Malo sem se lotil C# ter malo spremenil MPEG4Modifier tako, da je sedaj omogoča odpravljanje
packed bitstream-a v vseh .avi datotekah v nekem direktoriju.
MPEG4ModifierMod

Robertho ::

Vklopil 6700, naložil FW od JAE, stvar dela - ugotovitve:
- šumniki delajo
- prikaže mi srt podnapise
- prikaže mi sub podnapise, če so le ti sami ob avi filu
- če imam ob avi filu obe vrste podnapisov mi ob prehodu iz srt v sub movie zmrzne
- podnapisi so pri gledanju XviD filmov lepo berljivi (razen če te vid ne izdaja) in všeč mi je da nimajo nobene podlage zadaj (samo film)
- pri gledanju DVD-jev pa se mi podnapisi pojavijo na spodnjem črnem robu in mi tako film zoži kar me pa zelo moti. Zato sprašujem ali se da to kako nastavit da tega roba ne bo z obstoječim FW ali bo treba počakat na upgrade? Je mogoče problem kje drugje?

V celoti sem zadovoljen z 6700 in verjamem v fante ki razvijajo in ustvarjajo nove FW.

Srečno v novem letu 2005!!!

planetek ::

ALELUJA!

Zamenjal sem mojo Yamado 6700 (garancija :) ) in stvari delujejo 100%. Sedaj se mi zdi kot, da bi spregledal. Če sem prej špukal po njej, se opravičujem. Stvari, ki ste jih prej opisovali meni niso delale (predvsem slika pri nekaterih filmih) sedaj mi spet delajo VSI!

Uff, pa sem si prišparal kakšno lukno v želodcu :).

lp

Anze31 ::

planetek:

kaj pa zvok, podnapisi? men vse skup jebe zvok zaostaja, podnapisi prehitevajo ... kateri/cigav FM si nalozil gor? Jaz sem se matral z Jae-tovim, pa ... baje z Nerotom zapect tegga ni tezav, pri Toasti Titanium (v6) pa ne vem na kaj in kako nastaviit da bo zadevo na playerju prepoznal. Ko sem zapekel MTZ-jev ISO fajl je lepo potegnil, sam ni bilo mnogo bolje (razen pondapisov oz. sumnikov) tega NRG"-ja pa nikakor ....
Shit happens all the time, and right now!

podtalje ::

Ker se venomer pojavaljajo veliko enih in istih vprašanj, sem spisal en tutorial, kako preveriti,
da se bodo filmi predvajali brez problemov.

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=142847&mesto=def

Anze31 ::

vse lepo in prav, ampak ... vse te cirecare ne morem narest na svojem racunalniku ker imam Mac-a! Applovo mojstrovino z sistemom OS X 10.3. Meni vse te PC variante ne pomagajo prav dost, no .. v bistvu nic. Poskusal sem z Virtual PC, ampak nelegalna jajca in skrekana delajo bolj slabo, vsaj kolikor jaz to obvladam. Dejansko .. kar vidim (od divx filmov) na mojem Macu (oz. MPlayer-ju) ne vidim na mojem TV oz. kar mi "prenasa" Yamada 6700. To je to ... ampak problem ze nekak resujem, pocas in ziher. No ja ...
Shit happens all the time, and right now!

roscha ::

@ Anze

Ker je OS X bojda skoraj BSD lahko poizkusiš tole Linux foro za konvertitanje Nero fajla v iso.

dd if=image.nrg of=image.iso bs=2048 skip=150


Poročaj!

Jan(JAE) ::

Na ftp://jae:jae@ftp.jae.si se pravkar namešča .iso file za yamado 6700 in yamado 6600. V kolikor bo še prihajalo do problemov me lahk kontaktirate na jan@jae.si
www.jae.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan(JAE) ()

jureK ::

@Crocodile

Od četrtka lastnik Y 6700 z JAE-tovim fw. Za preverjanje verzije pri meni deluje tole:
1. SETUP
2. odtipkam 1, 3, 7, 9

in se prikaže en kup podatkov (katerih še ne razumem čisto) vključno s št. regije (jaz sem jo po nasvetu tega foruma nastavil na 0)
Mislim, da je to to.

Imam pa tudi jaz težave s .sub podnapisi. Čeprav imajo isto ime kot film, se mi sploh ne prikažejo - niti v imeniku ne. Kateri program najbolj enostavno pretvarja s
ub v srt?
Se trudimo, se trudimo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jureK ()

Jan(JAE) ::

Jest uporablam Subtitle Workshop
www.jae.si

Poglavarcek ::

jureK
Postopek, ki si ga navedel, izpiše katera regija je nastavljena na playerju, ne prikaže pa verzije FW-ja...

Zgodovina sprememb…

««
17 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724701 (9315) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35871469 (19288) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
425040 (3131) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14526209 (13544) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302248 (1874) Stepni Volk

Več podobnih tem