» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
133 / 239
»»

gregan ::

Rade vole bi to naredil ampak nebi s tem nič pridobil, še cez večji del stanovanja bi mogo kabl spelat...:'( :'( :'( sicer pa hvala za nasvet, ampak če bi lahka storil to nebi tle gor gnjavo...:\
grega

MrStein ::

gregan, dva WLAN ruterja v WDS (bridge).
Samo to nese tam do 20 megabitov na sekundo, pa se to ne prek kovinskih ovir (zelezobeton).
Lahko sicer probas "nove" draft-N naprave, ki baje nesejo tudi 100 Mbps, ampak niso poceni (150 EUR na komad in vec, tak od oka; rabis pa dva)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

glinik ::

Malo boš že moral v roke plunit. Namestitev UTP kabla menda ne bo tako velik problem. Vse se da, če se le hoče :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

gregan ::

MrStein; jaz sem popolni laik kar se teh brezžičnih povezav tiče, a bi mi mal bol specificiro, sem preguglo vse tvoje navedke wlan, wds, vse vem kaj kej pomeni sam katere ruterje uporabit in kako je s tem mostom, če maš volo bi te za kak uporaben link proso, razdalja pa je nekje 5m in ker je hodnik brez vrat se bosta ruterja ubistvu fizično videla...
grega

bili_39 ::

gregan:
Slučajno sem opazil tele routerje v akciji: buffalo. včasih so to firmo kar hvalili, v specifikacijah pa ima navedeno, da deluje v WDS načinu.

MrStein ::

Asus WL-500G Deluxe
LinkSys WRT-54GL

Sicer precej stare zadeve, ampak preverjene.
Ce drugje ne, na bolhi. (LinkSys je se v prodaji, pri nas 30% drazje kot recimo v Nemciji)

1.) A bo 20 Mbps dovolj za tvoje potrebe ?
2.) Obstaja moznost, da stvar ne bo delovala po tvojih zeljah. Zato :
- bodi pripravljen, da bos vseeno moral vleci kable
ali
- probaj zadevo pri sebi ali pri komu drugemu, preden se odlocis
3.) www.wlan-sat.com - kolegi ki se ukvarjajo z WLAN zadevami, priporocam
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Buffalo je tudi v redu. Bazira na broadcomu tako kot Linksys in Asus, konkretno tale model ima pa baje zelo velik range.

Brane2 ::

A kdo ve, če bo T-2 ponujal usenet dostop na lastnem strežniku ?

To ob prehodu s Siola ( news.siol.net) full pogrešam.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tomaz27 ::

Menijo se ze 1 leto ja, da bojo naredli news server oz. dostop pa se nic. Vprasanje ce bomo kdaj docakali. Bi se pa pri toliko uporabnikih ze res spodobilo, da bi to imeli,...

Brane2 ::

U 3PM. Pa kaj je tak p roblem postavit news server ? :|

Ajde, ko so začenjali mi ni bilo prav, da tega ni, smao nisem hotel težit. "Saj bodo počasi upadenjali" sem si reku. Samo sedaj je minilo že LETO IN POL od takrat.

Saj bi se s tem zaj* sam samo ni fora da imaš usenet na DSLu...

Usenet je zakon. T-2, če poslušaš, to bi _MORAL_ met.

Če bi se sedaj prikazal SiOL s podobno ponudbo, vendar s svojim news.siol.net v paketu in če bi vedel, da ga T-2 ne misli imeti, bi se hitro zmenili...
On the journey of life, I chose the psycho path.

alienalien ::

Lol T-2 ma VOD :D Spet sp Siol scat peljali8-O

Nova storitev: video na zahtevo
S 26.2.2007 je vsem naročnikom T-2 na ozemlju celotne Republike Slovenije na voljo storitev T-2 Videoteka. Na začetku je na izbiro 206 filmov, serij in drugih vsebin, ki se bodo redno osveževale in dopolnjevale. Cene posamičnih vsebin, ki so opremljene z Dolby Digital 5.1 ali DTS zvočno tehniko, se gibljejo med 1 in 2 €, v obdobju 24 ur od nakupa pa se jih lahko poljubnokrat pogleda.

mitja_i ::

T-2 Videoteka
Nova verzija menuja za Amino 110 je na voljo. Med nadgrajevanjem ne resetirati ali izklapljati Aminota iz elektrike.
NOVOSTI: nov menu, VoD, novejši firmware, podnapisi na Romantici in Travel channel-u. Na Servisnih straneh se spremlja porabo (in gleda kere filme se je že gledalo), spreminja se pa lahko tudi TV PIN kodo.

Nova storitev: video na zahtevo
CENE: 2 € hi-class filmi, 1.5 € drugi filmi, 1 € nizkoproračunski.
ČAS: po nakupu je medij na voljo 24 ur, da se ogleda, lahko tudi večkrat.
SLIKA: visokokvalitetna slika - DVD kvaliteta (format 4:3 ali 16:9)!
ZVOK: vsebine so opremljene z Dolby Digital 5.1 ali DTS, kot se spodobi!

Baje pride še nekaj novih kanalov TV in Radio, v naslednjih par tednih...

EDIT: slog

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

Brane2 ::

Kewl. Ni pa nikjer seznama zadev in navodila za naročanje. Ali pa bo to vidno samo preko Aminota ?


Eh, si me prehitel.

A se kaj ve o usenet strežniku ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bradek ::

Na webu nimajo trenutno se nic, so pa na tv podrobna navodila...

alienalien ::

Ja spisek filmov in nanizank tudi jaz ne najdem. doma me pa ni, da bi lahko naročil svojo prvo VOD storitev v življenju.

Brane2 ::

Ja, sem naročil že prvi film. "Dobri vojak šverc". Zgleda v redu. :))

Kdaj bom lahko dobil pa usenet strežnik ? :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

gregan ::

sem se obrno na to wlan-sat stran, cool zadeva je že med mojimi zaznamki... sem na forumu postavil slično vprašanje danes zjutraj(26.02.2007) pa zdej čakam če bodo poznavalci kej pametnega svetovali, sicer sem pa se že sprijazno da bom spet mal mogo v roko plunt, ker me res mal skrbi kako bo kej z brzino, pa glede na to da bosta tv in internet laufala na tej povezavi mislim da bo najboljše če bom kable položo, ker bi me taka brezžična povezava najverjetneje prevč po žepu udarla...0:) 0:) 0:)
grega

nekdo123 ::

Glede novega vmesnika: nekje med nastavitvami je možno menjati razmerje zaslona med 4:3 ali 16:9 . Pa vprašam kakega T-2jevca, kakšna je razlika? Namreč, karkoli izberem, slika na mojem 16:9 je vedno enaka? Tako programov kot menijev?

Hvala za odgovor!

bradek ::

Nastavitev velja za video output, ko se predvaja video. V primeru 4:3 outputa "letterbox" (da 16:9 video slika na 4:3 televizorjih ni raztegnjena po visini), v primeru 16:9 pa pusti widescreen (za widescreen televizorje, ki prepoznajo format).

Vanich ::

Še ena dobra novica danes:

Gratel pobira podpise za optiko na Jesenicah. (Plavž)
Pravkar sem v šoku podpisal svoje soglasje.

Zanima me pa (skrbi), kaj se lahko stori, če se ne doseže 51% ?

MiranRxx ::

Nic kaj posebnega se ne zgodi, to je bolj informativno podpisovanje. Vec jih je, boljse verjetno je.
Imate prednost v mestih, na dezeli ne zbirajo podpise, nas kar izpustijo, ker smo preredki, da bi bilo ekonomsko privlacno.
Imamo pa mir in cist zrak, to pa je tudi nekaj, mar ne:
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

nekdo123 ::

bradek: torej to velja samo za Videoteko?

bradek ::

Nop, velja za vsak video output, saj vsebine iz videoteke so tudi MPEG2...

nekdo123 ::

bradek: no, pri meni, če gledam POP TV ali SLO, je čist ista slika, al imam izbran 4:3 ali 16:9 ???

ender ::

Pepca*Kardelj: no, potem lahko pričakuješ optiko enkrat konec 2009 :)
(pri nas so zbirali podpise poleti 2004, gradijo pa zdaj)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bradek ::

Seveda imas, ker oba oddajata 4:3 sliko. To velja samo za 16:9 vsebine.

nekdo123 ::

bradek: no, in katere vsebine so 16:9? Je ker od TV programov tak?

bradek ::

Proti veceru bos najdel ORF2, vcasih tudi ORF1, tudi PRO7 oddaja widescreen filme...

tiger100 ::

Kaj je kdo tu iz Slov. Bistrice, pa ma tv prek t-2? Ker me zanima če je vredu slika.

mitja_i ::

Slika je identično odlična iz kjerkoli si! Gre za visokokvalitetni prenos brez spreminjanja od izvora (tv hiš) do tvojega TV.

;-) ::

Kaj je kdo tu iz Slov. Bistrice, pa ma tv prek t-2? Ker me zanima če je vredu slika.
Poznam par ljudi k ma, super je.

tiger100 ::

Aha. Samo nekateri pravijo da naj bi bile neke pikice v sliki. Pa mi smo nekje ~ 1200m oddaljeni od centrale.

MrStein ::

Pikice ne morejo nastati kot posledica prenosa po VDSL. Kvečjemo zaradi prenosa iz settop boxa v TV. Ali v TV samem. Ali napaka v dekodiranju (settop, firmware).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sakal84 ::

MrStein kaj pa preprosto prenizek downloada? :D

Sm na 1km, mam pa 10/2 + TV + phone. Ko pride download nekje do 800kB/s je televizija prakticno negledljiva - prepolno kockic oz. pikic kakor koli hočeš. Podobno je s telefonom, vendar ta peša zaradi previsokega uploada...

Še bolj zanimivo je pri kolegici, ki ima optiko : 1/1, TV, telefon; in ko ima DL in UL na max, ravno tako ne more gledat TVja oz. telefonirat - zanimivo, s tem da naj bi linija omogočala 1GB/s...

Drugač pa dela TV kr vredu... z izjemo kockic na vsake pol ure brez razloga... ampak kaj češ, človk se navadi hehe

MrStein ::

Kaj zdaj kockice ali pikice ?

"Joj, gospod zdravnik, roka me boli."
"OK, bomo previli"
...
"Joj se vedno me boli."
"Kak, ce sem resil"
"Aja veste, v resnici me je skoz noga bolela, ne roka..." :\
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sakal84 ::

Mar ni to eno in isto? 8-)

miskoslo ::

" zanimivo, s tem da naj bi linija omogočala 1GB/s..."

glede na to da t2 fura neko hibridno PON-RING optiko ne verjamem glih u 1Gbps. Normalni uporabniki imajo CPE naprave z laserjem, ki omogočajo 100Mbps.

Če pa kocka na 1/1 je pa to blamaža za T2.:\

MrStein ::

sakal84:
Mar ni to eno in isto?

Kaj ? Roke in noge ? >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roscha ::

@ miskoslo

Ne ropotaj v 3 krasne, če pojma nimaš.. Tukajle imaš specifikacijo

Na optičnem priključku je Gbit. Pika.

sakal84 ::

MrStein - ja natanko tako :))
hehe

Motnja je pač motnja; mislm pa, da je tisti, ki je prvi omenil pikice, dejansko mislil kockice.

MrStein ::

tisti, ki je prvi omenil pikice, dejansko mislil kockice.

Ne čitam misli, že od 1985...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Medica ::

Siol bo imel boljšo ponudbo :D

mitja_i ::

T-2 bo tudi imel boljšo ponudbo. Slabše nikoli. :D

NavadniNimda ::

Všeč mi je, kako Medvedica vedno široko, globoko in predvsem filozofsko utemeljeno argumentira svoje trditve.:D Človek kar zažari od nasmeha!:))

alienalien ::

NavadniNimda to je še vedno vpliv komunizma pa ne bo več dolgo saj bodo tudi oni kmalu spoznali kapitalizem:D

NavadniNimda ::

Ja, žalostno je s kakšnimi rečmi se moramo obmetavati, namesto da bi se pomerili v viteški borbi visoke tehnologije, vsebinskosti idej, hitrosti odziva na tržne razmere in neskončnega hrepenenja za zadovoljstvom uporabnikov!:|

ToniT ::

@Nimda
Všeč mi je, kako Medvedica vedno široko, globoko in predvsem filozofsko utemeljeno argumentira svoje trditve.:D Človek kar zažari od nasmeha!:))


Pri tem sta si nekako podobna! Ti imaš prednost, ker ne pozabiš dodati zlobnih komunistov!

Sergio ::

Ah, na nivo argumentacije na nivoju morske visine kleti v Piranu s strani nase Medice, smo se ze kar navadili.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ch4N93 ::

Amis pa konec prvega kvartala štarta s televizijo. Tak! :P :D
Ni nam lahko...

Sergio ::

Volja je pa "štartala" že ... prejšnje leto.

... :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
««
133 / 239
»»