» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
87 / 168
»»

Picero ::

Zverinica, poglej si se 204T ali 204Ts. za 1 palec manjsi monitor, ista locljivost, manjsa pika. Tudi jaz sicer kupujem en monitor in se mi se ne mudi tako zelo za nakup, kupujem pa nekako isto kot ti. Za1x je meni tale 204 nekako ozji izbor, ga je pa zamenjal 204B, ki ima definitivno slabso matriko.

RobertoSlo ::

zverinca, jst tud arhitekturo :) ...očitno pa imava enake probleme, al vzet 4:3 ali 16:10 :))
na zalost pa jaz nisem videl tega 215tw v zivo.
Cimer ima recimo prenosnik s widescreen zaslonon (ceprou manjsi) in se mi zdi prav v redu...nisem niti zasledil neke potrebe po 4:3
mislim da so tile 16:10 cenejši (zaenkrat) zato , ker šele prihajajo v modo in še niso tolk popularni pri širši množici uporabnikov računalniških zaslonov.
a si videla slučajno 970p?
lp

globoko grlo ::

Kot novi lastnik 215tw naj povem, da ima kurzor lag, enostavno se vleče za miško, ghostinga pri filmih ni, sam ta miš je pač taka kot je. Brat sicer sploh ni opazil, oz. sem ga moral prav vprašati in je potem ugotovil, da je malce "čudna", men gre sicer totalno na Q, ampak se da prežvet, čeprav bi od monitorja za 130 čukov kaj takega ne pričakoval. Drgač je pa slika kristalno čista napram 959NF.

Kar se tiče wide screena je prav fajn, 1680x1050 v archicadu prow sede:D . Sicer res zgleda malo nizek, verjetno zaradi navade na 4:3.

Kar se same slike tiče sem zelo zadovoljen, sam na to miš se bo treba navadit.

zverinca ::

picero, velikost ze, ampak je ta tvoj malo starejsi model, ma npr 215tw dost bolse karakteristike, ampak tale lag me ful skrbi! globoko grlo, kaj si preprican, da se to ne dogaja sam teb oz. se na da popravit?? to je ful pomembno! ampak kaj ne mors tega v garanciji uveljavlat? roberto, na kerem seminarju si

ender ::

zverinica: na Dell monitorjih se to da popravit preko tovarniškega menuja, samo imaš potem slabši odzivni čas (verjetno se da isto izklopit tudi na drugih monitorjih, samo kombinacijo za tovarniški menu je treba poiskat). Lag lahko uveljavljaš kot razlog za vrnitev monitorja, ker ni nikjer v specifikacijah navedeno, da ga monitor ima (če se poizkušajo kaj izgovarjat, zagrozi z zavodom za varstvo potrošnikov, ker gre tukaj za nateg).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

globoko grlo ::

sem ga nesel na servis in so rekl, da to tko je in pika, pri fun-tecu ga itak nočjo zamenjat, tko da ...
Na servisu mi je kazal še 913n, pa je bil isti lag, na enem aoc je tut tak lag, na 740bf je sicer tut, ampak precej manj opazen, tko da ne vem, je pa višje gor en post z linkom na en video, sicer za delov monitor, ki ima pa res sekundni lag napram crtju. Pri 215 se kurzor "vleče". Če si kje okgor Grosuipla, mi pošl pm, pa lahko prideš pogledat, oz. če bi še koga zanimal, pm me

zverinca ::

grlo, kaj ne bi ti probu to zrihtat, tko ko ender pravi, ce ti gre tolk na Q.. pol bi ga jst skor kupla..

ender ::

globoko grlo: ti nimajo nič za rečt "to je tko" - povej, da si kupil monitor z 8ms osveževanjem, ne z 8ms osveževanjem + 20ms zamikom, ker ta zamik ni bil nikjer omenjen. Glede na to, da ti ga ne morejo zamenjati za monitor, ki bi ustrezal specifikacijam, zahtevaj denar nazaj.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

[MYTiX] ::

Kolkor sem razbral iz tujih forumov je lag večinoma prisoten le na pva/mva panelih. Na mojem Dell 2005fpw ga ni zaznat in tudi nobedn ni poročal da bi ga zaznal. Nasploh najbolj priporočam ips panele, ker imajo na splošno najboljšo reprodukcijo barv, imajo enakomeren odzivni čas, največje vidne kote pri katerih je slika še enaka. Edina slabost je črna barva (čeprav novejši paneli imajo tudi to porihtano) in cena, ips so namreč povečini najdržaji.
podpis

glinik ::

Kvaliteta se pač plača, nič novega ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

zverinca ::

mytix, tale dell dobr zgleda! kaj pravis, da ni dobre crne? se vidi kot siva al kako? (kontrast je majhen 600:1 --> je to to?)

zverinca ::

se pravi, da ni dobrga (manj od 16ms / več od 700:1 / vač od 170stopinj) normalno delujočega 20" 4:3 ali 21" 16:10 LCD ekrana do 150.000??
a je 16 ms ful slabo?
kaj manjši kontrast pomeni prikazovanje črne kot sive?
sori, kr težim, za tolk keša bi rada neki normalnga kupla..

RobertoSlo ::

zverinca : rihtar (nc posebnga, cist tko na easy ) pa ti??
hm, jst tega mouse lag-a se nism zasledu na recimo tud slabsih monitorjih, tko da res upam, da se da kje nastavt.
Drgac pa baje da je kul 214T, sam gre pa za mal starejsi model, tud drazji
Kaj pa s tem philipsom??? PHILIPS LCD monitor 200W6CS 20" (http://www.ceneje.si/philips-lcd-monito...

kaksno matriko ima?

[MYTiX] ::

Podnevi razlike (skoraj) ne vidš. Ponoči pa črna ni tko črna kot bi morala bit. Ni ravno siva, morda zelo temno siva. Mene ne moti, le opozorim da je razlika med okvirjem, ki je črn in pa črno ki jo kaže monitor. Aja to pa je vidno le če maš črno barvo čez cel desktop. Recimo u photoshopu tega ne opaziš, ker ma okrog še okvir od okna, pa orodno vrstico in vse to. Med filmi pa se vidi ampak ni moteče. Ima pa ta model neenakomirno osvetlitev v desnem zgornjem robu, ki zgleda kot bi uhajala svetloba. To je tudi vidno le ponoči, če nastaviš da kaže popolnoma črno barvo.
Dell 2007fpw ima te reči popravljene, pride pa enkrat zdej v naše trgovine. V Italiji pa Avstriji ga že majo. S tem da prvi modeli so imeli probleme z bandingom (ostri prehodi med odtenki), medtem ko novejši imajo updatan software in tega ni več.

Sicer pa bi jaz trenutno kupil prej omenjenega NECa, ki je skoraj popoln monitor. Edino kar te pri tem monitorju utegne motit je tako imenovan glossy screen. Ampak če si vajena na CRT pol tega ne opaziš sploh.

Pomoje al počakaš na ta nov model Della, ki bo verjetno cenejši, al pa kupi NECa.

Kar se tiče odzivnega časa je pa tako, da imajo tn paneli res najmanjši odzivni čas med nekaterimi barvami, ampak tudi hitro naraste med drugimi barvami. Pva modeli uporabljajo overdrive za nižanje odzivnega časa. Ravno ta overdrive je krivec za lag, ki ga nekateri omenjajo. Za tem trpijo predvsem Samsung 244t in Dell 2405/2407. Ips paneli pa imajo najbolj enakomiren odzivni čas in so zato pomoje ena boljših izbir tudi iz tega pogleda. Tako da če piše 16ms ima tudi večino časa res 16ms, medtem ko nek tn panel, ki je deklariran na 4ms, pa lahko odzivni čas narase na 20ms (ne vem natančnih podatkov).
podpis

zverinca ::

kaj pravite na tole:
je ta firma kej cudna (prvic slisim). stane sam 127k!!

LCD monitor Belinea 20.1" 102035W MVA DVI 8MS
tip matrike: MVA
diagonala zaslona: 20'' (palcev)
optimalna ločljivost: 1680x1050 pri 60 Hz
velikost točke: 0,258 x 0,258 mmmm
kontrast: 800:1
svetilnost: 300 cd/m2
kotna vidljivost (H/V): 178°/178°
odzivni čas: 8 ms
horizontalna frekvenca: 31 - 83 kHz
vertikalna frekvenca: 56 - 75 Hz

Fizikalko ::

Po moje kul, MVA matrike itak ne delajo sami pri Balinei.

Matev ::

215 je pač manjši kot 214

215 je 21 inčni širokozaslonski

214 pa 21 inčni 4:3

- to pomeni večjo delovno površino
tudi ločljivost je pri 214 modelu 1600x1200 kar je več kot pri cenejšem in manjšem 215

ampak - ali je en ali dva inča v višino upravičilo za 50kilo višjo ceno?
kakor za koga

Matev ::

itak če kdo želi imeti največ za najmanj denarja je 19" tisto pravo

veteran ::

Zverinca, klik

RobertoSlo ::

zverinca....daj ti meni povej kje si gledala 215tw v živo??
danes sem se potikal po city parku, btcju, harvey normanu, big bangu. ...in nikjer sploh nimajo ne tega monitorja ne kaksnega izmed teh k pridejo meni v postev :(

kajzer ::

kaj mislite o Samsung 940T monitorju? uporabljal bi ga samo za internet, office, poredko tut kak film...morm poudarit da igrc NE igram... ali pa mogoče kakega drugega za okol 80k??:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

zverinca ::

sm se odlocla, da bom se kr mal pocakala za nakup.. da bom prepricana
roberto, jst sm hotla povedat, da sm vidla pac en 20" widescreen in se mi je zdel dost prenizek (res majo ws manjso delovno povrsino!), pol sm pa rekla, da 21" ws bi bil pa mogoce ze kul, ampak GA NISEM SE VIDLA.
vprasanje: se pravi, da so pri 215tw pri vseh teji bedni zamiki? to je vrjetn dost motece, ce skos z misko delas.. beda!
jst grem tud dans mal vandrat za temi zasloni..

BendeR ::

Vem, da je bilo govora o problemih z magic tunes pri samsungu, zdaj me pa zanima, kak ste jih rešli? Meni se sistem nonstop sesuva z njimi oz. se včasih niti ne postavi, zato sem to govno vrgo dol.

Help ? >:D

Aja, monitor je 770p. :))

RobertoSlo ::

zverinca : če bos iskala v harvey normanu, big bang (giga)-bivši bof), ne boš našla nič pametnega - sm gledal včeraj....
jst sm pa nekak ugotovu, da bi biu verjetno samsung 970p čist zadost velik, pa še 40k sit manj stane...
mislm, da so bli do sedaj vsi zadovoljni razen tega programa, ki ga dobis zravn za nastavitev vseh lastnosti monitorja.
lep pozdrav

Jochaan ::

Na prejšni strani sem vprašal glede problema z "Samsung 193V" in utripanjem sive barve,
preveru sem še gonilnike in spremembo frekvence, ampak problem utripanja sive barve obstaja...

ali je to garancija ali ne ?
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

krho ::

ne. Spremeni svetilnost, pa bo iginilo. Je pač siva barva v resonanci s osvetlitvijo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Jochaan ::

em, ugotovil sem da ni samo siva problem, ampak tudi svetlo modra, pa tudi svetilnost in kontrast sem preiskusil in ni pomagalo
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

miguelslo ::

Yo, kaj pravite na ta monitor: klik

je velik 20", poceni, razmerje 4:3, pivot

namen uporabe: splet, photoshop in filmi

yes, no? why

0:)
_____

desperados ::

v big bangu sm pred pol leta nabavu monitor samsung 910 n (al morda v - se ne spomnim pa ga trenutno nimam pred sabo) garancije ima 3 leta
zdaj se je pa pojavu en dead pixel (skos sveti v modri barvi:()
ga nesem nazaj al kaj mi priporočate?
monitor nucam sam za razvoj pa filme

Matev ::

miguelslo

tvoj zaslon ima TN matriko
kar pomeni, da določeno barvo vidiš na sredini zaslona povsem drugačno kot ob robovih in obratno

če ti je to OK potem ga kupi, drugače pa roke stran

miguelslo ::

o kako veliki razliki to govoriš?

Kaj potem praviš na tega: klik

je 19", razmerje 5:4 (slabše), pivot, "a-si TFT/PVA", cena dokaj ista
_____

Fizikalko ::

Ja, raje tega kupi.

MEDENA ::

ne seri s tem 940T

odzivni čas 20 ms MISLIM halo. pa še drag je.

miguelslo ::

:\
_____

Fizikalko ::

Dej, MEDO, ne bluzi. Če človek ni kak velik gamer, je 20ms na PVA več kot ok napram ostalim prednostim PVA matrike, pe še cena je NIZKA za tako matriko. Če se ne spoznaš, ne bluzi... Da ne omenjam, da si malo prej trobil v prid enega bednega LGja s TN bedno matriko. Ne me smejat, no.

MEDENA ::

Aha firma LG je bedna....okej ti vse veš.

L1970HR-BF

odzivni čas: 2ms
svetilnost: 300 cd/m2
kontrast: 2000:1

so pa zanemarljivi podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Fizikalko ::

S svojim zadnjim postom si svoje nepoznavanje tematike še najbolje prikazal. Podatki, ki jih navajaš, so relevatni kot lanski sneg.

2 ms---- na račun obupnih barv
2000:1 --- na račun nabite beline, ful preveč
dodajmo še slab vidni kot in you got yourself a piece of shit.

Vsak, ki vsaj malo pozna LCDje, ve, da se na podatke ni za zanašat, sploh pa ne povejo nič o kvaliteti slike. Hitrost TN matrik gre vedno na račun slabih barv, hkrati imajo vsi po vrsti neenakomerno osvetljeno sliko in obupen vidni kot. Za vse namene razen iger so (vsaj zaenkrat) obupni.

Ja?

Dr_M ::

samsung 940T je iste generacije kot 193P in uporablja enak panel.
tko da, res je ze mal str...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BendeR ::

Vem, da se ponavljam, ampak. A mi laho kdo pomaga z magic tunes? S 3.6 se mi PC sesuva. Kje dobit novejšo verzio ( če obstaja) oz. starejšo (če seveda dela bolj zanesljivo in stabilno)?

Fizikalko ::

Dr_M, starost panela sploh ne igra vloge. 940T ima boljši panel kot vsi super dupet TNji in še ceno ma kar nizko. Ampak ne, ni dober, ker je kao star panel? Nek nov TN z 2ms je pa kul, ker je pač nov model? Ja, valda. Moj S-IPS Nec je star že leto in pol, ceno ima še vedno nad 100k, ne zamenjam ga pa za noben TN. Le zakaj?

Kdaj se boste naučili neke racionalne presoje? Fino, filajo vas z novimi modeli in super karakteristikami, paneli pa dejansko ne napredujejo, TNji so celo vse slabši, kar se barv tiče. Karakteristike pa so samo nategantska fora, ki vsam očitno uspešno zavezuje oči.

Le zakaj je nek S-IPS 120k, nek TN s kao boljšimi karakteristikami pa skoraj pol cenejši? Kvaliteta se plača.

Skratka - PVA za 80k je precej boljša izbira kot še tako hiter in ne vem kakšen še TN.

Razen za gajmerje, seveda, da me ne bo kdo od le-teh za besedo držal.

Dr_M ::

Fizikalko: en panel si vidu do zdej in ze cel pametn? ;) :))

am...ja slika na 940T je res odlicna, ampak ghostig je opazen. zelo opazen. zal.
seveda pa se vedno bolje to, kot pa navit TN panel, se strinjam.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fizikalko ::

In iz česa si sklepal, da sem videl le en panel?

Glede ghostinga - saj sem rekel, da ni za gamerje. Za vse ostalo je ok in tisto malo ghosta z lahkoto potrpiš na račun ostalih kvalitet.

BTW, panelov sem res že videl ogromno, IMHO so še vedno prvaki dobri stari S-IPS.

Dr_M ::

it was a joke.

torej, ghosting v igrah sploh ni problem. problem je v tem, da ga je ze na namizju ogromno...okna se vlecejo, miskin kazalec se vlece, da o ksnih drugih stvareh ne govorim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fizikalko ::

Ja, če se okna vlečejo, je pa res hud problem... 8-O

Ja dosti bolje imeti v kurcu barve, neenakomerno sliko in totalno podn osvetlitev, samo da se okna ne vlečejo.

Ej, meni se na S-IPS tudi malce vlečejo. In kaj potem? Slika je 1A.

Dr_M ::

lej, sam posedujem 2 PVA monitorja, tko da, sigurno sm za TN panele ja... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fizikalko ::

Zakaj pa potem pljuvaš po 940T? Jaz samo trdim, da je za 80k to dobra izbira. Ker PVA-ji nove generacije koštajo ene 2 desettisočaka več... Torej je edina izbira: TN ali starejši PVA. Jaz sem za slednjega. To in samo to sem hotel reči.

zverinca ::

roberto, ni res, da nimajo nobenih kul ekranov. samsung 204ts je super in poceni, s pva matriko. edino odzivni čas ma 16ms in kontrast 600:1. ampak slika je kul! res pa je, da imajo za en k izbiro, ne mors vrjet..VPRASANJE ZA VSE: a se mi splaca iz muenchena kej prvlect al pa celo iz kanade (grem tja julija..)? kak so tej davki, pride cenej se zmeri?

nsane ::

Ok nisem spremljal nič o LCD-jih. A mi lahko kdo razloži kaj je to pva metrika?

Fizikalko ::

Stric Google pravi:



The problem with response times is that companies quote their monitor's with the best possible response time and not its average response time.
This is further complicated by the fact that response times on different panels means different things.
Currently, these are the different LCD panels on the market:

* TN
* S-IPS
* PVA/MVA.

Depending on the type of panel, there can be large differences in the monitor's response time.
Response times are measured on how fast a pixel changes from black to white or grey to grey.

Traditionally, a 25ms S-IPS LCD panel works as fast as a 16ms TN panel for the wide range of black to light grey.
Only when a pixel is going from pure black to pure white was the 16ms TN panel actually faster.
On the other hand, a PVA or MVA monitor advertised at 25ms when going from black to white may very well need 80ms to transition from black to grey!

Since then, TN panels have been pushed to the lowest response times of any other panel... the fastest ones today rates at 4ms.
TN panels have become the "gamer's panel" for some time because it sacrifices colour representation, image quality and viewing angles for the best response time possible. All these panels display 6-bit colour, which unlike the other panels, means poorer colour quality.
This isn't a problem in games as the 6-bit spectrum offers more than enough colour accuracy to match even the most graphically demanding game out there. However, for watching movies, picture editing or even general desktop use, the difference from these panels to the S-IPS and PVA/MVA is noticeable.

S-IPS panels typically offer good viewing angles with accurate 8-bit colour representation. Screen contrast, however, remains poorer than other panels.
With recent advances in TN and PVA/MVA panels, these screens have been left behind as they remain slower than TN panels and offer less visual quality than PVA/MVA panels.
Latest news within the industry suggests these panels will soon be discontinued.

Traditionally, PVA/MVA panels on the other hand are famed for deep black levels, superb contrast ratios and 8-bit colour... all at the expense of speed.
Recently, however, MVA panels have made a huge technological leap with the development of very fast 8ms panels. The average response times on this panels are better than 8ms TN panels.
PVA panels are commonly seen on older & larger LCD displays. Although they offer similar colour and picture quality as a MVA panel, they haven’t improved significantly in terms of response time. Recent reviews suggest that the fastest PVA panels rated at 16ms fail to show signficant improvement in response time over older 25ms PVA panels

When you consider that the PVA/MVA panels retain their great image quality and perform better at the same refresh rate, these panels are likely to soon phase out both the S-IPS and TN panels.


To je sicer že malo zastarelo, PVA so se glede odzivnega časa izboljšali tudi v white-to-grey...

ivanuscha ::

Kaj pa tale NEC: http://www.tehnika.net/cgi-bin/tehnika/...
Je nov monitor in ima S-ISP, baje odlične barve, koti in odzivni čas. Edina stvar ki je malo moteča je premaz od katerega se baje precej odbija svetloba, pa cena tud seveda.
««
87 / 168
»»