» »

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe

Jux ::

Sicer v tej temi mal kvasate, vam jst povem moje vtise z telemachom oz. pismo ki sem jim ga poslal vceraj. Za zacetek izpis iz DSLReports.
Test running.........
** Speed 64(down)/41(up) kbps **
About modem speed!
Finish.
(tudi ce je lame-ass test, dobite filing za moj problem)

Pozdravljeni.

Po dolgem in vztrajnem klicanju na vašo telefonsko številko (beri že kak mesec), sem se odločil da vas kontaktiram prek emaila, mogoče bo to pomagalo. Kaj je torej moj problem? Sem naročnik na vaše kablsko obrežje in obenem tudi uporabnik storitve kabelski internet.
Uporabljam paket Oranžni Števec, ker mi je hitrost priklopa v internet na prvem mestu, poleg tega pa imam minimalno mednarodnega prometa, ker praktično samo surfam (prek vašega proxy strežnika). Vendar zadnje čase na vašem omrežju nič ne štima.

Preden ste zamenjali pakete in na začeli šteti mednarodni promet sem z lahkoto dosegal hitrosti od 60k pa do maximum 130-150k (konstantno, ko se hitrost že umiri). Sedaj sem vesel, če se mi forum na www.slo-tech.com naloži v manj kot eni minuti! Prenosi po sloveniji mi šibajo s hitrostjo 10k/s - pa naj bo to prenos s siol-ovega strežnika http://tucows.siol.net ali www.arnes.si. Še hitrost prenosa iz www.slo-tech.com, ki ga gostite Vi je neverjetno majhna. Za zabavo sem pravkar odsurfal na www.arnes.si in da se je stran naložila sem čakal več kot 2 minuti.

Nažalost z vašimi storitvami nisem zadovoljen. Oglašujete hitrosti 512/128kbs v paketu Oranžni Dirkač, kar pomeni da naj bi Oranžni Števec deloval še z višjo oz. celo brez omejitve hitrosti. Vem, da teh hitrosti ne morete zagotoviti vedno, ker konec koncev Vi niste odgovorni za delovanje celotnega interneta. Vendar to še ne pomeni, da se moram zgubiti živce in upati da se bo zadeva premaknila vsakič ko pritisnem na link iz spletne strani. Taka storitev ni primerna za podjetje, ki naj bi ponujalo kvaliteten dostop do interneta.

Zanima me torej ali je za take porazne hitrosti odgovorna kakšna tehnična napaka ali je enostavno vaše omrežje preobremenjeno in poka po vseh šivih. Kajti vsakič ko sem klical na vaš Inf@-line je bil razlog drugje. Prosim da poizvedete, kaj je narobe ker bom v nasprotnem primeru primoran premisliti o uporabi drugega načina priklopa v internet (morda prek ISDN - ki je po mojih trenutnih izkušnjah hitrejši od mojega priklopa ali pa celo prek ADSL - zanj mi je Telekom oz. Siol že poslal ponudbo na dom).

Upam, da boste pismo vzeli resno in upam na hiter odgovor, ter na še hitrejše ukrepanje. Upam da ste me takrat ko sem več kot 3 mesce čakal na fizično izvrštiev priklopa na internet razočarali zadnjič.

Če potrebujete lokacijske podatke:
xxxxxxxxx
xxxxxxxxx
xxxxxxxxx
oz.
xxxxxxxxx
xxxxxxxxx

Lep pozdrav in s spoštovanjem,

Luka Birsa, luka.birsa@telemach.net

***********
Zakljucek... ce imate sreco, potem vam bo kabelski internet letel (tako kot je meni), ce je pa nimate potem ste pa v pizdi. Pri ADSL vseeno dobis tisto kar placas.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

AlienRex ::

TY-Team: javi mi svoj e-mail na alienrex@in-box.net

SLOWWWeb.net ::

Za vse, ki dosegate slabe povezve, je tukaj manjša pomoč:)):

Normalna kakovost kabelske oziroma ADSL povezave - 32K Window.
Priporočena izbira, če dosegate zadovoljive hitrosti, oziroma niste prepričano kako kakovostna je vaša povezava.
Windows
95/98/ME 1. Možnost
Kliknite "start", izberite "run" ter vpišite "regedit". Nato vpišite (oziroma spremenite) parameter DefaultRcvWindow, ki ga lahko najdete na spodaj navedeni poti:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\
System\CurrentControlSet\Services\VxD\MSTCP]
"DefaultRcvWindow"="32767"

2. Možnost
Odprite datoteko TCPRW32K.REG ter odobrite integracijo datoteke v sistemski register.
Windows
NT/2000 1. Možnost
Kliknite "start", izberite "run" ter vpišite "regedit". Nato vpišite (oziroma spremenite) parameter DefaultRcvWindow, ki ga lahko najdete na spodaj navedeni poti:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\
SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"TcpWindowSize"=dword:00007fff

2. Možnost
Odprite datoteko NTTCP32K.REG ter odobrite integracijo datoteke v sistemski register.



Slaba kakovost kabelske oziroma ADSL povezave - 63K Window.
Priporočena izbira, če imate težave z zelo počasnim prenosom podatkov.
Windows
95/98/ME 1. Možnost
Kliknite "start", izberite "run" ter vpišite "regedit". Nato vpišite (oziroma spremenite) parameter DefaultRcvWindow, ki ga lahko najdete na spodaj navedeni poti:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\
System\CurrentControlSet\Services\VxD\MSTCP]
"DefaultRcvWindow"="65535"

2. Možnost
Odprite datoteko TCPRW64K.REG ter odobrite integracijo datoteke v sistemski register.
Windows
NT/2000 1. Možnost
Kliknite "start", izberite "run" ter vpišite "regedit". Nato vpišite (oziroma spremenite) parameter DefaultRcvWindow, ki ga lahko najdete na spodaj navedeni poti:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\
SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"TcpWindowSize"=dword:0000ffff

2. Možnost
Odprite datoteko NTTCP64K.REG ter odobrite integracijo datoteke v sistemski register.



__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

i-machine ::

Mislm ej folx.Jz bom sam tko reku.mam g kabel čez siol pa bi se običajno najraj fentou. (70kbps down max 20 kbps max up)to je neki totaln v k****.Sicer pa nč čudnga siol pač.

V glavnem tko heil S5 zegnarčki :D
Smrt je dokaz da življenje človeku škoduje!!!!

AlienRex ::

TY-Team, kje pa so reg datoteke? Da niso tipi z Navas page?
A ty-team.net homepage ti ne dela (se)?

I-Machine: Sem slisal tipe z g-kabla ki so hvalili njihove hitrosti. Hmmm. Sicer pa se tudi meni milo stori, ko pogledam svoje hitrosti. Ma kako hudica nekomu rata prenos 70KB/s z microsft strani ali pa 190KB/s s SIOL tucowsa??!!

SLOWWWeb.net ::

Zgoraj navedene rešitve sem samo prekopiral iz SiOLa, ker jih večinoma ljudi ne išče oz. siolovega portala ne pregleduje. Prav tako tudi jaz ne,...razno mogoče kakšno računalniško novičko.

Strani pa bi morale sedaj že delovati. Razog za nedelovanje, najbi bil nedelovanje SiOLovih DNSov ;).
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

AlienRex ::

Sem si pogledal siol in glej ga zlomka, link do registry falov so na Navasov page (link v mojem prejsnjem pisanju). Zgleda da je siol zadevo samo malo prevedel.

Na page pa sedaj pridem.

AnDr3j ::

Jaz mam kabl preko KKS in sem zadovoljen. Slišal sem da ma ADSL prenose v MB okoli 70 k.

cyber ::

J a kar se tiče kabla bom rekel takole nesorazmerna porazdelitev prenosov in zato smo tam kjer smo da so linije preveč obremenjene,saj to je čist logično nekateri recimo ki vlačimo dol filme in druge zadeve naši compi 24 h laufajo saj ni za pričakovat kaj drugega pol igre prek neta ki tud dost nesejo pa smo tam ..preveč naročnikov ispeju se gre sam za denar ne pa zato da bi poskrbel za večjo omrežje in to vse vpliva na kakovost prenosov.zato obljublja prenose ki jih ne more izpolnit ker se mu dobesedno jebe če je link zabit važen je denar.
Dober jaz sem na KKs in morem reč da nikol ne čakam da sem mi kakšna stran nalaga več kot pet sekund dela s polno paro ni kaj in to je sam od isp odvisen kak je zadeva porihtana ker imajo lepo narejen koliko plačaš toliko dobiš in ne more več posameznikov zabit link to kar lahko naredijo drugje kjer imajo vsi isto velike hitrosti.
S tem recimo da tile ki imajo internet prek arnesa in šele na to na KKs jim pa dela resnično počas sicer gleda na ceno ki jo plačajejo jim zadosti.Kar se pa tiče kabla je en
sam en razlog je in to je pr Isp ker ima prešvoh mrežo za vse uporabnike na isti hitrosti in dokler tega ne bo izboljšal bo linija zabita.
KKs ima to lepo narejeno ker ima ločene hitrosti in je dosti manj možnosti da se linija zabije.
Sicer za ostale ki jim dela blazno počas si nabavite proxye in pol se stran ne bo več nalagala z direkt linka ampak kar preko proxya in bo vedno hitro naložena ker bo že shranjena v njem.

SLOWWWeb.net ::

Danes sem malce šaru po internetu in iskal kašen zastonjkarski program za spremlanje aktivnosti na internetu. Saj veste, koliko prometa narediš tisti dan, v cele mesecu in sevda primerjava z prejšnim mesecom. Tako sem naletel na eno izredno dobro stran z imenom AnalogX., ki jo ne sme prezreti noben uporabnik>:D. Na tej strani boste namreč našli od programčka za nadzor nad uporabo aktivnosti interneta [moram reč,da je res dober:D ], požarni zid [tud izredno dober in seveda enostaven], program za hitro postavlanje serverja [enostaven, dober in zanesljiv],...in še bi lahko našteval. Vsem tem programom pa je skupno samo nekaj,....prvič da so POVSEM BREZPLAČNI, MAJNE VELIKOSTI [govorimo o nekaj kb] in nenazadnje, da zna z njim delati vsak laik:D!
Ob vsem tem pa me je prešunilo še nekaj. In sicer zakaj ni več takih strani:O.
Vsekakor pričakujem vaše opombe, kaj si mislite o tem servisu in z njim povzanimi programi :)).
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

Končno lahko rečem, da je TELE-TV poštimal link, tako da [skoraj] ni več dolgih izpadov, ki so bili večji od 5 min. Najdejo se le še kakšni 1-2s. Pa tudi ob sobotah in nedeljah stvarca bolj normalno teče kot poprej, čeprav počasneje kot ostale dni, ampak je za deskat [približno eno kanalna ISDN linija :\ ]. Končno:D :D :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SubOrbit ::

Ty, tud jest sm mel probleme z Win2000, medtem ko je v win98 delal vse normalno...

Problem sm rešu tako, da sm odstranu dva DNS strežnika (od tele-tvja in enga od SiOLa)... zdej dela vse normalno...

bo že en bug v win2000 to... hehe... microsoft :D

k pa praviš, da se je število izpadov zmanjšalo... hum... dons smo 3.10. in men še zmeri vn meče.. (še posebej takrat, ko grem špilat CS :D mater... kt da bi zanalašč...
zdej nevem, mrbit je to zarad konstantnega toka podatkov... mrbit modem, ko ni aktiven (ko se nč ne prenaša) ne preverja povezave skos, ampak samo na vsake tolk in tolk časa... ko pa recimo špilaš CS, je pa bandwidth skos ene 5 - 6KB/s in ko se to prekine modem takoj ugasne luč...
he, a je sploh kdo zastopu tole? :D

upam, da bo po 5.10. boljš... da ne bo pol z DHCP kkšnih jajc, da ne bom IPja dobu :)
sicer pa... od kod pa novica o dinamičnih IPjih sploh izvira? kukr jest vem je še vse neuradno... a nas bojo to kej obvestil, al bojo nekega lepega dne samo uštekal DHCP in rekl folku: zdej se pa znajdte...

u, še ena od tele-tv, k mi res ni všeč: za to, da je ob priklopu tipo pršu do mene vnest 4 IP naslove (kar je mel poštiman v 3 - 4 min) je računou polno uro dela (kar je 3600SIT). pol sem pa po enmu tednu dobil po pošti list z vsemi naslovi...

kt da nebi mogu to vsak sam vnest!

mater... kaj bi blo, če bi tipu dal recimo linux oz. kej bolj eksotičnega... a pol bi pa računal zravn še ure, k jih je porabu, da se je naučil delat z OSom, samo zato, da je men lahko vnesu 4 usrane IPje... jao jao... ;((
samo, da lahko potegnejo dnar od folka!

noja, sam, če bojo zdej uštimal vse, tako kot se zagre (po možnosti še odpravl ene 150ms pinga, k ga mam ob špilanju CSja na SiOLovmu serverju), pol nej jim bo no :P


lp

SLOWWWeb.net ::

SubOrbit, se v celoti strinjam. Pri men je bilo malo drugač. Inštalater, ki je potegnil kabel iz glavne vtičnice in naredil razdelilnik,...je računal maj kot pa serviser, ki je prišel naštimat IPje.
OK,...to naj mu bo, saj smo pri tem ugotovili, da je modem, ki ga je prinesel inštalater, ni najdu povezave z internetom, čeprav komunikacija<-> uporabnik server je bila. Po moje se je nekdo zaprogramiral pri nastavlanju modema :\ . Skratka če bi to sam delal bi tako pizdu zraven, da bi,...ampak nasrečo mi ni bilo treba, saj sem samo sedel in gledeal kako bodo rešili težavo. Po enei uri so jo le. >:D . Hočem namreč povedat to, da bi ob normalnih pogojih vsak uporabnik lahko sam pripravil in vzpostavil povezavo. Sem pa serviserju, ko sem ga šel čakat pred blok [da je vedu kje sem] tudi povedal da uporabljam Linux. Vendar sem ga takoj potolažil, da uporabljam še W98SE in da ne bo problemov-vsaj upal sem tako.
Skratka pri linuxu so mrzli, pa čeprav bi morali samo izbrati opcijo [a]DSL in isto vpisat IPje in bi stvar delovala-celo brez nepotrebnega reseta.

P.S.: Jaz W2000 ne uporabljam-zaradi igric. Uporabljam pa W98SE - igrice in SuSE Linux 7.1 . Če imaš težave z IPji, odstrani samo TELE-TVjevega, in baj potem stvarca deluje. Ker ti manjka en SiOLov IP, je mogoče to tvoj vzrok nezadovoljivega delovanja ;) . Probaj, saj izgubit nimas kaj. Aja, če uporabljaš požarni zid, ga pa le nastavi tako, da ti bo avtomatsko zavrača ruted in loopback paketke. To ti namreč razbremeni povezavo.

Kar se tiče fiksnih IPjov, bodi prepričan in bodi vesel, saj ti vsaj ne bodo tako obrenjevali povezave-če si seveda brez požarnega zida8-).
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

AlienRex ::

Ty-team mas sreco; men zadeva se vedno ne dela tako kot bi morala. Izpadi so se prisotni, se mi pa zdi da hitrosti so malenkost boljse. Tega sicer ne morem 100% trditi, ker sem bil ta teden bolj malo on-line.
Cakam 5.10. pol pa se zaletim v testiranje.

se kej mejlamo (ko najdem cas):\

P.S.: tisto s serviserji in ceno ne bom kometiral.|O

AlBundy ::

Ko sem majhen brskal po spletni strani, sem naletel sledeče sporočilo, katerega se tiče prav vsakega TELE-TVjovca:
---

INTERNETNA POVEZAVA PREKO KABELSKEGA OMREŽJA
TELE-TV iz Kranja

Povezava z internetom za dobre živce, dve telefonski liniji, še bolje telefon in GSM (za klicanje dežurnega tehnika, če imaš srečo ga dobiš na telefon, pol pa še par ur počakaš, da ti uredi povezavo, pa nikar ne kliči pred 9 uro čez vikend in 7:30 med delavniki in nikar ne kliči serviserja da pride pogledat na dom, kajti čakaš par dni),veliko časa in vse kar nebi radi da se vam zgodi ko ste priklopljeni na internet. Čeprav na njihovih straneh piše da internet omrežje deluje normalno (seveda kaj je za njih normalno), moraš biti prav potrpežljiv, da dosežeš stran, ki jo želiš, če jo sploh dosežeš, med vikendom težko.Nikar ne pošiljaj elektronske pošte z opisom težav, kajti odgovora ne boš dobil.
Prav tako nič ne dosežeš, če kličeš SiOL, kajti izgovarjajo se da ima internet čez TELE-TV, zakaj pa potem pošiljajo položnice, saj niti ne vedo kako deluje internet.
Nikar ne nasedajte njihovi reklami. kako ste se dobro odločili če vzamete kabelski internet.

---

Še naslov: Link do strani, kjer si lahko preberete še več in se mogoče pridružite skupinici razjarjenih uporabnikov, ki bodo vsak čas počili :\ !

SubOrbit ::

albundy: sicer ne vem kdo je avtor omenjene strani, lahko pa samo rečem, da se s trditvami SPLOH ne strinjam...

sem uporabnik tele-tv omrezja in stvari mi v zadnjem casu (beri: odkar so posodobili omrezje) tecejo zelo lepo!

ravnokar downloadam redhat 7.2 in mi vlece 115kB/s (bytov, da ne bo kdo bite mislu)

Tudi izpadov v zadnjem casu prakticno ni vec... vcasih pade ali ATM ali povezava do radovljice za cca. pol ure, pa se to enkrat na mesec...

Kaj je bilo pred posodobitvijo omrezja rajsi ne bi komentiral (vsaj kar se izpadov tice), sedaj pa je vse OK... upam samo, da bo tako tudi ostalo...

em... pa se to: kdorkoli je ze postavil omenjeno stran: GRDA JE!
pa da ne bo kdo slucajno mislil, da sem usluzbenec tele-tvja...
ampak... tudi ko nekaj kritiziras je lepo, ce se pazi na design in ostalo...
bi veliko lepse izgledalo, ce bi objavil en txt dokument...
menim, da se ze iz tega vidi, da kritik ne more biti ne vem kako racunalnisko podkovan (po mojem na stopnji: lej, pingat znam server.... uaaaaaa... kva sm hekr!!!)

misko, ajde oladi!


eheh... se tole bi zravn prilimal

$ ping 193.189.174.5
PING 193.189.174.5 (193.189.174.5) from 193.189.174.xx : 56 bytes of data.
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=0 ttl=255 time=230.188 msec
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=1 ttl=255 time=99.867 msec
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=2 ttl=255 time=109.880 msec
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=3 ttl=255 time=119.878 msec
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=4 ttl=255 time=69.871 msec
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=5 ttl=255 time=79.876 msec
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=6 ttl=255 time=149.881 msec
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=7 ttl=255 time=109.885 msec
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=8 ttl=255 time=149.879 msec
64 bytes from 193.189.174.5: icmp_seq=9 ttl=255 time=39.860 msec

--- 193.189.174.5 ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/mdev = 39.860/115.906/230.188/49.915 ms

odzivni cas sicer ni najboljsi... na CSju pridela cca. 160 pinga na amis/telemach serverjih... ampak... j*** ga... uredu je

SLOWWWeb.net ::

Tud sam se ne strinjam z AlBundy-em, kajti vse je res samo tako kot je napisal SubOrbit :D . Tud sam sedajle dol vlečem Linux SuSE 7.3 - RH pa sem že prejšni teden, še isti dan ko je izšel in moram reči da je povezava izredno stabilna in kakovostna. Tudi serviserji se zavzeto odzovejo na klic pomoci stranke, je pa res to, da SiOL ne obravnava naših pritožb :| .

Skratka, TELE-TV-NET deluje , vsi uporabniki ki pa hočete it na TEL-CABLE pa se držite spodnjega stavka, saj bo večostal za nas. Gorenjc pač:D,...ma kdo kaj proti 8-) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

PI65 ::

SubOrbit: jaz sem avtor te strani.Sreča zate da ti internet dela brez problemov:)), ko pa boš čakal po 3 min da ti odpre SiOL-ovo stran;((, boš govoril drugače.Nisem rekel da imate vsi pri TELE-TV težave, vem na katerem koncu se pojavljajo in jaz sem na nesrečo iz tega konca, pa nisem edini.Z težavami sem seznanil TELE-TV in SiOL, ker se nič ne zgodi sem postavil stran na internet. Če ti stran ni všeč je to tvoj problem.Bom pa upošteval tvoje nasvete za prihodnjič. Tudi nisem trdil da sem nevem kako podkovan v računalništvu, še manj da sem hekr, kot si napisal. Če mi ne verjameš, pojdi še enkrat na grdo stran in mi pošlji mail, se bova dogovorila in se boš lahko sam prepričal, kako hitr internet imam.Pa prav vseeno mi je tudi če delaš na TELE-TV,saj so tam že tako seznanjeni z problemom na tem koncu Kranja.Ne bom jih pa hvalil, dokler mi internet ne dela.
Lep pozdrav

roscha ::

Da se sam spet malo pristavim svoj piskrcek. Zadnje case je s Tele-tvjem kakor pac je. Ali deluje povsem spodobno, ali pa je8e neomejeno. Sicer se ne sekiram prevec, rajsi ubiram drugo taktiko. Tezenje vzdrzevalcem. Vceraj sem recimo tipa buzeriral ob 22h. Jebi ga ne dela, urihtaje. Verjetno so me ze posteno siti, saj sem jim med prazniki dobesedno "dihal za ovratnik" in non-stop tezil. Saj nebi, pa je bilo izpadov mali miljon. Drugace pa je s posodabljanjem omrezja se vse bolj napol. Tam kjer je dosti uporabnikov je zadeva ze renovirana, drugje pa se pride. Sam bom bolj proti koncu na vrsti.. Zivi bili pa videli.
Drugace pa tako kot je ze TY dejal: TREBA JE TEZIT, da vsaj vidijo da stvari delujejo za en drek.

by!

AlienRex ::

Tudi jaz se lahko prispevam med skupino nesrecnih uporabnikov. Sem iz okolice Kranja in imam strasne tezave (se posebno ker je v omrezju do mene se nekaj zracnih vodov!!). Hitrost je vcasih ciso u k..je pa vecja kot na "hate strani". Med prazniki ni bilo dneva, da ne bi klical serviserja: ura ni vazna tudi ob 22.40 sem ze klicaru, pa se je oglasu (saj je pomoc 24h na dan!!). Vedno pa je eden te isti razlog: nivoji. Temperatura se malo spremeni, evo zopet potrebno stelanje.

Response time serviserjev in javljanje na telefon: 90% (do sedaj od cca. 10 klicev samo enkrat nisem uspel priklicati serviserja. Resitev je odpravljena v 5min do 20 min (vceraj pa je rabu celih 2,5h in dva klica, ceprav sem mu ze vnaprej povedu kaj je vzrok).

Tezenje preko emaila: zadnje case (2-3 tedne) ni odogovora vec

Upam da z uvedbo DOCSISa pridej olepsi casi tudi zame (samo kaj ko opreme se vedni nimajo!!! ceprav bi jo morali imeti ze davno)

Torej fantje: ne jamrat kot je reku Ty-Team (pa tudi roscha) klicati non-stop na GSM serviserjev pa se bo kaj premaknilo. Sem pa 100% da uporabniki izven centra imamo slabse hitrosti kot tisti s centra Kranja.

Razocaran: predvidevam da si ti z okolice in upam da ne s Circ (evo poslji mi mail da se malo sporstis, saj ves ko nekomu poves, ti je takoj boljse.)

BTW: Mreza je padla ravno med pisanjem tegale veleuma, kot da bi kdo ne zelel, da tole posljem>:D

Sem pozabu: evo se mojega pinga ;(:
C:WINDOWS>ping 193.189.174.5

Pinging 193.189.174.5 with 32 bytes of data:

Reply from 193.189.174.5: bytes=32 time=71ms TTL=255
Request timed out.
Reply from 193.189.174.5: bytes=32 time=92ms TTL=255
Request timed out.

Ping statistics for 193.189.174.5:
Packets: Sent = 4, Received = 2, Lost = 2 (50% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 71ms, Maximum = 92ms, Average = 40ms
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

SubOrbit ::

hum... razocaran... sm te kr mal prehudo napadu... kaj ces... smo mel pasulj za kosilo in mi ni najbl sedu... :D

jaja... sej verjamem da vam slabo dela, ce niste glih direkt iz kranja (jest sm primskovo)...
ampak s stranjo, kjer samo pluvas po providerju ne bos nic resil, morda le odvrnil potencialne nove narocnike od nabave kabel-interneta in ce vas bo manj - toliko dalj vam ne bodo spodobno spedenal zadeve...

zakaj ne bi rajsi spacal nekaksne elektronske peticije (hum... bogve ce bi kaj pomagala... skofic & co. samo poglej tele-tv kanal... nista od nista... se pornice so ukinl... edino stvar, ki sm jo kdaj pa kdaj gledal)

em... upam da vam bodo cimprej ustimal stvar tako kot se zagre...

btw: prejle je sedu link za 10 min :D

|ViPeR| ::

Sem na G-kablu (via S5.net) pa imam zelo podobne probleme. Zadnji mesec dni net dela slabš kot pa na dial-upu. Vsake pol ure (predusem v večernih ura) net crkne za 10-15 min, kadar pa dela se pa strani nalagajo tudi do 1 min. Prenosi so obupni 5-30kB/s (pred tem je šlo vedno ~130KB/s).
Evo moj ping:
Pinging www.s5.net [195.246.28.254] with 32 bytes of data:

Reply from 195.246.28.254: bytes=32 time=46ms TTL=124
Reply from 195.246.28.254: bytes=32 time=97ms TTL=124
Request timed out.
Reply from 195.246.28.254: bytes=32 time=55ms TTL=124

Ping statistics for 195.246.28.254:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 46ms, Maximum = 97ms, Average = 66ms


Pinging www.g-kabel.si [193.189.173.125] with 32 bytes of data:

Reply from 193.189.173.125: bytes=32 time=133ms TTL=238
Reply from 193.189.173.125: bytes=32 time=143ms TTL=238
Reply from 193.189.173.125: bytes=32 time=141ms TTL=238
Request timed out.

Ping statistics for 193.189.173.125:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 133ms, Maximum = 143ms, Average = 139ms

Težim jim že dobr tri tedne non-stop po mailu pa po telefonu in odgovor je vedno enak: Delamo na tem!;((

In glede na to, da še kar sprejemajo nove naročnike (ravno v teh dneh se na info kanalu vrti reklama za akcijsko prodajo modemo za priklop na S5.net) se nam/meni ne obeta nič dobrega!;(;((:|

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

AlienRex ::

A se kermu kaj sanja kje naj dobim navodila (pomen), kaj vse pomenijo 4 ledce in seveda razno razne kombinacije (ne gori, utripa pocasi, utripa hitro,..)?

Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

SLOWWWeb.net ::

Glih ven ga je vrgel :O ,...bom še enkrat napisal.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

AlienRex, te ledice pomenijo:
1 napajanje,
2 alije komunikacije strežnik-uporabnik [se pravi TELE-TV in uporabnik]. Te dve lučki naj bi vedno goreli. Če katera izmed njih ugasne se pravi:
prva: je napaka na napajanju-skurjen kabel ali bog ne daj modem:'(,
druga: pa vse prevečkrat zelo pomembna utripa ali pa je sploh ugasnjena. Takrat internet ne dela :| . Če lučkica utripa, pomeni da se hoče kontektat na server. Razlog: je server zmrznu - preveč pingvinov se driča po ledu [a veš da sedaj že uporabljajo Linux :)) ]. Če hitro utripa, pa mu server nažalost ne da proste poti ali pa jo ne najde-tako da modem vztrajno poizkuša,...običajno mu kmalu uspe [ca. 2-5minut]. Lahko probaš tudi z izklopom modema-iztakneš ga iz vtičnice-ne napajalni kabel na adapteru ali modemu.

Ostali dve lučki, zgornja in spodnja na desni strani-modema [mi leži] pa pomeni promet po liniji. Če nisi na internetu, pa takrat poteka komunikacija server<->modem. Kaj dela :\ ? kdo bi vedu, ampak mislim da modem preverja če povezava dela, zato mu pošilja paketke:\.

Lučka na zadnji strani modema služi, če je komunikacija mrežna <-> modem. To ti dela tudi če je računalnik izklopljen, le da ima napajanje.

P.S.: Jaz osebno pokličem serviserja po cca. 5 minutah ter mu pojasnim dve stvari:
1. iz kje sem [to sedaj že kar ve napamet]
2. ali je komunikacija z serverjem [pogledaš če ti gorita obe lučki na spredji strani] inče ne, javiš, da z serverjem ni komunikacije [čakaš cca. 5minut].
3. če ti delata obe lučki, pa ne moreš odpreti nobene strani, niti SiOLove, javiš da je izpadel podatkovni vod!

P.S.: AlienRex dobil sem en zelo dober freewer, ki ti prečekira lokalno mrežo [se pravi tele-tv in ti razkrije kaj uporabniki uporabljajo-od O.S, kje imajo odprta vrata-porte, katero stran si ogledujejo,...majlej me].
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

zile ::

V Kamniku se vsi neki pritožujejo čez Softnet, ki je pač edini kabelski ponudnik tukaj. Zato sva se s kolegom odločila za ADSL. Ker je on že imel ISDN, nadgradnja na ADSL pa je bila enostavna rešitev do neomejenga dostopa do interneta, nisva oklevala.
Tako sva sedaj med seboj povezana preko switcha (vsi vemo da so switchi cenovno padli na raven hubov, ki jim počasi bije zadnja ura). SIEMENS-ov ADSL modem pa do switcha. Oba si deliva stroške priklopa in uporabe na pol (torej na vsakega 4k na mesec :D, sweet, a ne)
Glede prenosov lahko povem, da je v win98 + SIOL ADSL prog. paket stvar delovala dokaj solidno, dokler eden od naju ni dl-jal preko eDonkey-a (nastavitve 32k DL, 8k UP, max. connection 25). Ko je prišlo do take situacije, je drugemu padel ping na 1-1,5s, pri normalen surfanju pa je bil ping od 40ms-120ms.
Zaradi te težave sva naložila XP-je, kjer je situacija postala malo drugačna. Kot prvo ne rabiš več nobenega prog. paketa od SIOL-a. XP-ji sami inštalirajo PPPoE protokol. Pingi so minimalni, občasno pa se pojavljajo visoki pingi (posledično mislim da je za to kriv program eDonkey), ko eden od naju DL-ja. Na koncu pa lahko le povem, da je v XP-jih občutek surfanja boljši in prijetnejši. Iz tucows.siol.net zadeva potegne tudi čez 120Kb na sek, sicer ne vem kako, ampak važno je da se tudi to včasih zgodi :)).
Glede na 56k modem so to nebesa. :D

Lp

[t502] ::

Iz tucows.siol.net zadeva potegne tudi čez 120Kb na sek, sicer ne vem kako, ampak važno je da se tudi to včasih zgodi .
------------------------------------------------------------------------
To je ze bilo 1000x povedano. IE ne zna racunati download speedov do kaksne minute...naj natancnejsi speed dobis ko se download konca :p

[t502]

SLOWWWeb.net ::

Odgovor je zelo preprost: ker si na istem strežniku oz. ker se strežnik obnaša do svojih odjemalcev enako kot do svojih klientov v mreži. To pomeni, da imaš do "lokalnega strežnika" navoljo vso razpoložljivo podatkovno NOTRANJO povezavo [odvisno od zapore na strezniku-baje 1.*mb]-saj s tem nič ne obremenjuje zunanje zakupljene linija, tako da se si SiOL lahko to privošči.
Primer: kabelski uporabniki probajte deskat po lokalnem računalniku-naprimer TELE-TV se mi odpre v delčku sekunde, če bi hotu gledat kakšen filem po naročilu [ops sem se zareku,...skratka to opcijo naj bi tele-tv kmalu začel uvajati 8-O-nasledje leto, bo pa mislim da plačljiva:\ ] se ti bo naložil v 30s [5minut-govorim na pamte], medtem ko bi ostali [naprimer LINK] za to vsebino potreboval 1minuto - in obratno.
Se razumemo?

P.S.: Prosim ne me zajebavat zaradi tistega Mb ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Blue3D ::

Zile poslji mi email prosim

blue3d@email.si

BigFoot ::

no, dons sem dobil ADSL in zadeva zaenkrat dela carsko :D
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

AlienRex ::

SubOrbit: mejlej me

BigFoot: Bom sprobal :P
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

alesrosina ::

Samo nekaj:
Mam kabel preko telemacha (omejen do 512/128) in tole je izpis iz dslreports strani ... a je to normalno, prosm vas ...

tukaj

AlBundy ::

Kako na ti povem? Takole, če se konektaš preko navadne DialUP linije si lahko full hapy ;) , če pa se preko kable, pa si lahko zelo in povsem :'( .

:D

PI65 ::

Lahko si vesel, jaz še takih hitrosti nimam, pa sem tudi na kablu.:(

Simko ::

Pa kaj se zaradi teh testov sekirate?!

alesrosina ::

jah, pol bi bil raj prek dial upa, pa bi mi slo hitrej ... mislm halo?

skratka ...
tukaj je pa link do slikce, kjer sm si dl-jov en film iz SLO serverja ... no, poglejte si sami ....

SubOrbit ::

aspmaster:
em... tale DSLreports al kaj je je en zelje!

jaz sem tudi na kablu (125kB/s, 35kB/s) pa mi drugace dela zelo dobro, tudi iz tujine mi potegne okoli 100 kilobajtov, dslreports mi pa pokaze 5 kilobajtov downloada in 6 uploada...

tako da ne se zanasat prevec na tale dslreports, ker zadeva smrdi (hehe... ni sanse, da bi preko atlantika (pa bohve kje gre signel se vse...:D) dobil realno oceno hitrosti.)

no ja... sicer pa sem o telemachu slisal ze prevec "dobrih" stvari, tako da socustvujem s tabo :D

lp

promocija ::

Zile dej povej mail al mi pa piš na:
gregor_slo@yahoo.com

SLOWWWeb.net ::

Jaz mam dost tega TELE-TVja ;(( ! Zdejle, kaj zdejle že cel dan mi vleče modem samo 2kb! Če do jutri ko bom pšrižgal mašino ne bo povleko vsaj tistih standardnih 8k, bom popizdu ;(( ;(( ;(( . Dobesedno!
Ma še kdo takšne težave danes ;( ?
Skratka, jaz sem vložil v njih denar in če zadevca ne bo delala bom se poslužil zadnjega odstavka in pravilnika iz sklenjene pogodbe, ter zahteval celotno povračilo vloženega zneska v investirani modem ;(( . Resno in brez zajebanci, vam povem,....>:D .

P.S.: A kdo kaj ve, ali so mrežne zaklenjene na serverju?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

Pojma nimam kje je "zaklenjena" mrežna, mislim da si modem zapomne MAC adreso. Če ga resetiraš (off/on) dela tud druga mrežna. Da zadeva dela do konca bedno je res. Nazaj (zaenkrat) stvari še ne mislim dajat, naj grem nazaj na dial up(?), ubral pa bom drugo taktiko. Teženje 2x na dan Siolu in Tele tvju. Enkrat bom zopral kot fizična oseba, enkrat pa bolj "uradno" preko firme. V firmi imamo namreč tudi net preko teh klincev. Pa da te potolažim naš home page je na siolovem strežniku... No ja, če se mi misli siol izgovarjat da z vsem tem nima nič, hočem to pisno in od tistega trenutka preneham plačevat naročnino. Odklopit me ne smejo, saj Siol s tem nima nič... Tele tv-ju pa vzdrževanje omrežja plačujem tiste 2kSIT.. Fora a? V glavnem jutri se zoprvanje začenja!

by!

PI65 ::

Oj TY-Team
;(Nisi edini, jaz imam tudi sranje;(Saj ti bom komaj odgovoril, če bo sploh šlo,nikamor ne gre, pritisnem na povezavo in grem na cigaret ko pridem nazaj je stran odprta.:))Vse lepo in prav, samo malo preveč pokadim, ko čakam da se stran odpre;(

SubOrbit ::

mater... zgleda, da imam veliko sreco...

meni v tem trenutnu dl-ja swordfish divx z 10 kb + vlecem redhat 7.2 cd2 iz arnesa z 80kb

samo vceraj okoli polnoci sem skoraj znorel, ko je link do siola metalo ven na vsake 20 sek. ;((

upam, da mi ne bo zacelo srat kaj...
navijam za vas :D

lp

AlBundy ::

Ej, jaz mislem, da je to takole: ko eden al pa več jih DW, da ostali uporabniki trpijo, saj po moje server ne zna tistim uporabnikom zmanjšati hitrosti, zlasti če le ti uporabljajo "pametno" programsko opremo, kot so *** :\ . Skratka nekoga bo treba nekam ne preveč nežno brcent :D .

Drugač pa je potrebno tole zadevščino resno rešit.
intel inside idiot outside

AlienRex ::

glede dsl reporta: ko sem jaz nabavu modem (malo pred pocenitvijo avgusta), sem imel tam rekord 17X hitrost modema 56K, 4-5X pa skoraj vedno. Zdej mam samo se hitrsot 56k modema. Tako da napake niso pri meni.

Kar se tice delovanja: mreza pri meni ni delala od 11.11. 23.40 do 6.30 danes ko sem odsel v sluzbo, za pol ne vem. Zdele dela za 28.8K modem ;(;(, sem pa se klicu serviserje na GSM (kao nimajo pojma kaj je), pa tud ne vem a so kaj postimal da mi internet dela, a je sam bog dal zeleno luc, da lahko tole napisem.

Kako da tebi SubOrbit dela ne vem, morda ker si tako zgoraj med oblaki (ali pa stanujes blizu Skofica).:P

roscha, mi lahko poves na kere emaile naj pisem, ce mas pa ze kak primerek za copy & paste se pa priporocam.
Jest sem mislu pisat tudi kako big zvini na tele-tv ala Skofic al pa Carman. Klasicen eng..@tel.. ne dela (beri g. Pirjevec ne odgovarja)

Ty-Team: ne obupuj, dejmo probat metodo posiljanja poste in tezenja preko telefona. Glede na tvoje internet znanje oblikovanja strani, bi lahko naredu en forum za pluvanje po tele-tv in izmenjavo mnenj, ker tole gre pa ze cez vso mero. Ce bi hotu vse (grdo) napisat glede tega bi bil ze Gnoj in zobata Owca na kubik.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

AlienRex ::

AlBundy: Ne vem koga zelis ti zbrcat, jaz vem da enga (ce ne kar vseh) od tele-tv. Kar se tice DL: jaz in ostali uporabniki imamo pravico DL kolikor nas je volja (zaenkrat omejitev ni). Problem predstavlja UL (razno razni serverji,...). Samo verjemi, po moje je problem nekje drugje in ne pri nas uporabnikih. Hmm morda v mrazu?!?!>:D

Na koncu se opravicilo: (Ne)delovanje omrezja me je skoraj spravilo ob zivce (sigurno pa v slabo voljo), zato sem morda napisaj kaj kar morda v normalnih pogojih ne bi.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

roscha ::

Alien: Mail zaleže toliko kot nič. A misliš da to kdo prebira??? Naaak. Treba je težit po telefonu in to Čarmanu, saj je on kao odgovoren za internet. Jup včer zvečer je bil izpad do ene 7.30 zjutraj se mi zdi. Razen če je odletela le ena "veja". Za hate page sem pa za, le problem je komu se da to zrihtat. Zadevo naj spravijo na nivo pred enim letom, pa bo raja povsem zadovoljna. Čeprav imam občutek da velja zakon entropije. Nedelovanje se samo povečuje...

by!

AlienRex ::

Ok, bolj na kratko, ker sem stezil serviserju, da sem nekako zopet na netu (morda samo za kako minuto).
Torej telefone v roke, pa klicat!
Kar se tice strani: ty-team se s tem ukvarja, pa bi bil ko idealen za to narest (seveda ce je za).
Drugace pa, boljso stran ko jo ima tele-tv in tele-cable.net pa po moje res ne bi blo tezko narest.:P
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

SLOWWWeb.net ::

Ok, bom spacal eno stran na katerem bo teku forum z TELE-TV vsebino. Pripojil ga bom kar sami spletni strani :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

Evo, dons se je začelo moje zoprvanje Teletna-tvju. Sami lamerji. Ni kaj. Vedo za problem a ga ne znajo odpravit. Podn. Najprej je problem z Linux mašino ki ima na skrbi modeme. Zadeva se obeša. (Tell me something new!) Tipi ki so jim zadevo napedenal ne vejo zakaj. (a res?) Kot drugo povezava s Siolom je 300% zasedena in bi bilo treba pipco odpret, vendar ja za to pristojen Siol, njih pa boli moški organ. Kao, Telesat je še v večjem kurcu, brano med vrsticami smo lahko še srečni da imamo tale .... tale... ne najdem pravega izraza. Jajc? G-kablu pa zadeva deluje spodobno. Le zakaj? Povzetek: delajo na tem. Ja kar naj, ampak zoprvanje se nadaljuje...
Pred dobre pol ure je crknila povezava z Radovljico in kaj lepšega težit v imenu firme, sem ravno v firmi namreč. Serviserček je bil ves prijazen in se je celo potrudil ter popedenal stvar v roku 15 min.
Ampak vidim da sem bil spet prvi ki je klical. A se vsem sladko "izvaja spolne aktivnosti" (beri jeb*) ali kaj. Noben od 150+ userjev ne teži. Khm!

Tolk (zaenkrat).

by!

AlBundy ::

Hm, motiš se, tudi ostali jih preganjamo :\ , amapak izgovor vedno lepo mesto najde :\ , vsaj v vičini primerov. Vprašaj se kaj bi reku serviser, če bi ti povedal da je klicalo že kar nekaj ljudi, da jim dostop ne dela? Verjetno bi jih nekam poslal :)) . Edina možna verjanta je ta, da ko bodo konec meseca ukinili IPje [100%-in potrjeno, seveda bomo dobili en ali dva dni pred tem maile], da naj bi še zmanjšali pasovno širino na uporabnika:
528kb na uporabnik čez dan in sobote, nedelje in praznike, medtem ko bi bilo nočno deskanje odprto na 1mb. Tako naj bi se vsaj večini povrnil dokaj normalen dostop. Naslednja faza ki naj bi bila, je tudi ta, da naj naredijo naključen pregled domov in prekinejo vsem povezavo, ki kršijo pogodbo [poseganje v napeljavo-beri več PCjov na en modem] in plačajo kazen-ta znesek pa naj investirajo v novega vzdrževalca serverja, saj Šumi nima pojma od linuxa. Za v vednost: tip pride inštalirat modem pa nima pojma od linuxa, potem pa pravijo da rihtajo glavni server, ki pa pozor stoji na Linux platformi :\ . KAKO, ČE ŠE ENE MREŽNE NE ZNA KONFIGURIRAT. Pazi to, Linux ti sam ponudi opcijo: da vpišeš IP, DNS IN ODHODNI IP-TO JE TO!!! Torej, mi hoče kdo to razložit, kako za vraga so prišli na to idejo, da jim server rihta Šumi???
intel inside idiot outside


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
708166 (6472) DeLonghi
»

TELE-TV EHM?!

Oddelek: Omrežja in internet
171378 (1006) d-mon
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35719669 (13034) MEDENA

Prosim za pomoč pri testiranju delovanju strežnika,...

Oddelek: Omrežja in internet
432064 (1620) SLOWWWeb.net
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353345 (2615) SubOrbit

Več podobnih tem