»

Nekdo je v četrtek internetni promet Vise in MasterCarda preusmeril skozi Rusijo

Slo-Tech - Primeri, ko velik del internetnega prometa steče skozi usmerjevalnike, po katerih načeloma ne bi smel potovati, niso redki in se praviloma izkažejo za napake pri konfiguraciji. Če določeni usmerjevalniki prek BGP oznanjajo lastništvo nad določenimi ciljnimi naslovi, bo promet pač tekel prek njih, saj internet temelji na zaupanju. Pred leti je na primer Kitajska za 18 minut skozi svoje usmerjevalnike preusmerila kar 15 odstotkov vsega internetnega prometa.

V noči s srede na četrtek pa je nekdo za dobrih pet minut preusmeril promet 37 velikih internetnih blokov, skozi katere teče promet za finančne ustanove (MasterCard, Visa in druge), preusmeril skozi usmerjevalnike ruskega operaterja Rostelecom.

Običajno so takšne napake točno to - napake. Zlasti...

24 komentarjev

Microsoftovo četrtletje po pričakovanjih

Microsoft - Microsoft je v prvem letošnjem četrtletju ustvaril 4,8 milijarde dolarjev dobička ob 22 milijardah dolarjev prihodkov, so sporočili iz Redmonda. To je nekoliko več kot v enakem obdobju lani, a rahlo pod pričakovanji analitikov.

Najbolj je upadla prodaja v segmentu Surface, kjer so se prihodki znižali za 26 odstotkov. To je razumljivo, saj v zadnjem kvartalu kakšnih bistvenih osvežitev linij Surface Pro ali Surface Book ni bilo. Surface sicer sodi v skupino osebni računalniki, v katerih je Microsoft ustvaril 8,8 milijarde dolarjev prihodkov, kar je 7 odstotkov manj kot lani. Prodaja Windows in oblačnih storitev zanj se je povečala za 5-6 odstotkov, prav tako so zrasli prihodki od oglaševanja in iger.

V drugi...

1 komentar

Litovski goljuf Google in Facebook ožel za 100 milijonov dolarjev

Slo-Tech - Ameriško tožilstvo je minuli mesec razkrilo, da je bil v Litvi aretiran Evaldas Rimašauskas, ki je dve ameriški podjetji ogoljufal za več kot 100 milijonov dolarjev. Medtem ko v Litvi potekajo postopki glede izročitve, so novinarji izbrskali imeni podjetij, ki ju je Rimašauskas oškodoval. To sta kar Google in Facebook, ki o tem nista obvestila delničarjev ali Agencije za trg vrednostnih papirjev (SEC), kot jima nalaga zakonodaja.

Rimašauskas je uporabil eno najstarejših prevar, le prilagodil jo je modernim časom. Ugotovil je, s katerimi dobavitelji poslujeta Facebook in Google, potem pa je podjetjema pošiljal račune, ki so bili na las podobni originalnim računom. Podjetji sta mu izplačali skupno več kot 100 milijonov dolarjev, za katere so domnevali, da gredo...

18 komentarjev