» »

Igra, ob kateri vas je bilo najbolj strah

Igra, ob kateri vas je bilo najbolj strah

1
2
3

chucki ::

Alone in the dark, definitivno najbol grozn spil zame :D
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

undefined ::

Tetris. Zmeri sm se bal, da mi bo kakšna taka kocka padla na glavo. ;)

freejack ::

Jap, definitivno AvP, v vlogi marinca, ponoči, z surround ozvočenjem. :D Fak, včasih sem se po sobi obračal, če sn kaj za sabo zaslišal in pa tista panika, ko se ti "beep, beep, beep" približuje, piska vedno hitreje, ti pa nič ne vidiš. In ko bi mogel bit že čist pri tebi, ti pa še vedno nič ne vidiš, pol pa BUM ven iz kakega stropa al pa tleh.. :D
Now that´s some scary shit.. :D

undefined ::

> Now that´s some scary shit..

It's a shit that comes out of a scared wuss. ;)

Xplicit ::

Alone in the dark prvi in drugi del, skor sigurno :\
pol pa ksn AVP, pa undying tud

Matri[X] ::

AvP 1 (2 je že manj srhljiva) kot marinec >:D . Drugače pa, ko sem sem bil še majhen sem doom 1 in 2 igral. To je bilo tud strašno :O

frenk ::

ne man je pa najbol strašn k hugota čarovnca ugrab:D

admiral ::

Ej ljudje....
Saj priznam avp je res dobr špil ker te redno strah lahk rata;samo povem vam probajte Vampire: The masquerade-redemption po 1 uri al še prej si total izčrpan;tako da še lohk samo spat greš!!!

Predator ::

eh kaj pa je na vampire tolk groznega, prideš noter dvakrat awe vržeš , pobiješ vse ne "hipnotizirane", ostalim spiješ kri pa gremo naprej

ABX ::

Undying, sploh na začetku dokler si še ne narediš žulje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

HyperKiller ::

Pr men.. u bistvi ProjectIGI sam bl kot ne sam zato ker se ni dal sevat. si mgu vsako misijo nardit.
po pa tista: stokat si že šou not.prideš del nakar začne alarm in mudeli s spas12. ti pa sam letiš na last objective pa se ti en prkaže.. ful hudo k podzavestno ceu seržer na njemu sprazneš.
- pa fora k meš temno misijo, deš pada pa še tak bekgraund muzik je da je strah in groza, špilaš ponoč pa prleti en u sobo.jež.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Fury ::

Aliens vs Predator prvi del - marinc => radar power 8-O 8-O
Še posebej piratska verzija k ni mela tistih bednih filmov (mel sem rip) pol sem pa sel original kupt da bi mel filme (se nism vedu kok so bedni) pa mi je pol stvari pokvarl. sem odinstaliru pa igral rip naprej.. k je blo tok hudo k je sam text izpisval.. ne pa tisti filmi na zelenem ozadju. Dalec najbl posran sem bil seveda na Tyragu... bwaaaaaaaaaaaaaaa

System Shock 1 in 2 - enka mi je bla clo bolj scary kot celota, ker je mela cist drgacno grafiko pa bolj temacno vzudsje, dvojka pa ma bl tiste shockerske trenutke k se poserjes k prasec. Predvsem ko zombi iz kr nekje uleti, pa unih duhcov sem se parkrat usral k pes, pa seveda glas od kompjutrja... brrrrrr :D >:D

Fury ::

silent hill 2 je mel tut ibr creepy vzdusje ja.. sploh una tovarna bwahhhh :D

siegmund ::

doom 1 in 2
pa wolfenstein (oba)

root987 ::

Recimo kakšen Hostile Waters ali Half Life...Čeprav sedaj ko se spomnem pri hostile waters sploh nisem kaj preveč trepetal - dokler ne uletijo nezemljani pa ti skoz neki tečnarijo, pol pa kar upas da bos lahko zadrzal se ta napad. Pri half life pa...Hja no, saj poznate half life. :D Čeprav imam veliko raje Opposing force. Marinci so kul, še posebej ko ti pomagajo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

gappee ::

AvP seveda, pa Unreal2 prve misije, čeprov se z AvP ne da primerjat.:D

Pa...edn je že spraševal, kako je s Clive Barker Undying; zdej pa še jst: kolk je star špil?
Pa za Silent Hill 2, Sytem Shock 2 in Phantasmagorio1,2 me tud zanima.

Plis povejte.

Fury ::

Pa...edn je že spraševal, kako je s Clive Barker Undying; zdej pa še jst: kolk je star špil?
Pa za Silent Hill 2, Sytem Shock 2 in Phantasmagorio1,2 me tud zanima.

undying je star ene 3 leta
silent hill 2 je pred pol leta izsel
system shock 2 mislm da je i z 98 al 99
phantasmagoria pa tam nekje okol 96

tec ::

Men je bila Phantasmagoria 2 ena najbolj strasnih spilov, se posebej ce sem spilal v ponoci v temi z slusalkami. Cist pyscho igra.

3J ::

Al pa da bi se kdo spomnu na Half-Life. Najbolj revolucionaren špil k te je u iber napsiheral, npr. u tistih tunelih k ti je kr naenkrat neki u glavo prletel! Pač zjebe ti psiho!

root987 ::

Jap, Half Life je le Half Life...>:D Undying pa se mi zdi da je letnik 2002, System Shock 2 pa mislim da 1999 oz. 2000.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Fury ::

undying je vsaj 2 leti star :)

The dark lord ::

Cudno, kaj noben se ni spomnil na "THE THING". Aja pa tudi "Resident evil" je huda. Mene je blo full panika ko sem igral X-Com 1 na amigi, pa tudi Breathless.

Tr0n ::

Doom III will own them all! :)

Fury ::

tr0n - to vsi upamo :)

undefined ::

Deus Ex je tudi bil dober za igrat v temi s slušalkam. ;)

> Doom III will own them all! :)

Ja, ja, Tr0n. Tko kot Q3A, ko so bla pričakovanja res velika, na koncu pa je bil le kič. ;)

jlpktnst ::

ha ss2 je strašen, na začetku.

Tr0n ::

Zakaj pa kic? Se zdaj se delajo spili s tem odlicnim enginom. Call of Duty any1? :)

MrX ::

q1, ker je bla moja prva streljačina :D

undefined ::

> Zakaj pa kic? Se zdaj se delajo spili s tem odlicnim enginom.

A sem kdaj rekel, da je bil Q3A engine slab? Ne, nisem. Engine je bil odličen, kar bo nedvomno tudi Doom 3. :)

Predator ::

samo opomin da ne bi tema slučajno zašla

Tr0n ::

Ok, multi je pac multi. Ce si to mislil s kicem. Drugace pa se je slo bolj za ukrivljene objekte, modele, net kodo in sam engine :).

Sicer pa, da se vrnem na temo, Doom III will 0wn ya ;).

Gh0st ::

Ko sem bil še manjši, je bil moj prvi špil, ki sem ga kdaj koli igral Quake1. bil sem tako presran, da je za popizdit. Zadne cajte me je pa najbl psihiral ko sem igral AvP 1 in AvP 2, MARINEC....:( :(

Aja, pa enkrat sm se najbl prestrašu k sm špilu They Hunger (mod za HL, če kdo pozna). Pač je biu tak moment da nism nč pričakoval, pol pa naenkrat iz teme...BAAAAAA:) |O
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

undefined ::

> Ok, multi je pac multi. Ce si to mislil s kicem.

Mislil sem na samo igro. Se pravi, igralnost, teksture in vse kar tu zraven sodi. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Feanor ::

Moje najstrašnejše igre so:

Undying (1. mesto) >:D
AvP
Unreal2

Lahko bi dodal še dodatek za Half Life - They Hunger. Tud ta špil ti da na določenih mestih kar malo adrenalina.

Ali veste, da je pri razvoju igre Undying sodeloval tudi en Hollywoodski režiser grozljivk? Vsaj tako sem nekje bral ob izidu te igre! ;)

jlpktnst ::

ja Udying je v resnici 'Clive Barker's Undying'
sicer pa ko že toliko o tem je tukaj domača stran.
LP

edit: ajaj, pozabu, če bo kdo igral undying pa ga še ni naj ne gre gledat homepagea (ker je mogoče bolj zdravo da zadevo odkrije sam, homepage namreč nakazuje zgodbo).

Pa glede otroških let: ko sem bil majhen sem se najbolj bal okostnjaka (lvl3) pri prince of persia, še malo prej pa pri commander keenu 1, ko so taki pošastki z zobmi, pa hiter skočijo:)

pa unreal (1) je tudi kar precej temačen, skaarji zelo radi skačejo na glave in izza hrbta:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

pingec ::

ej tisto so bli lepi cajti ko sm commander keena igrau pa sem biu usen ful napet ko sm prsu do vouka
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Giller0 ::

definitivno AvP2 - marinec. tolk sem bil posran, da me je blo kr sram :D

Coinbird ::

Kaj je grozno in zakaj.

#1 je definitivno Clive Barker's: Undying
Igra ima najbolj kvaliteten zvok v FPS igrah. Grafika ne zaostaja preveč Unreal 1 pogon z dodelnaimi texturami. Prav zaradi tega je pobrala ogromno nagrad. Odlikuje jo dobra zgodba, abstraktna igralna okolja, raznolika orožja in nadsprotniki.
Človeka je dobesedno strah ob vsakem koraku.

Med preigravanje tega špila me je enkrat zmotlo neko drugo delo. Odložil sem igranje za kak teden, potem sem pa mislil nadaljevat igranje. Če sem iskren sem se mogu prepričat, da hočem preigrat stvar do konca. Strah v kosteh. Mal je hecno ko gledaš ikono na namizju pa si misliš "eee, kaj ko bi raje kaj drugega šel" to je noro.

btw: je kdo v tej igri obril one ovce blizu pomola? ko je treba v čoln pa maš koso v rokah pri pomolu se pa ovce pasejo? >:D

#Thief1 & 2
Looking Glass legendarni razvijalci iger. Zame so bli vedno, kot drugi Blizzard. Naredili so serijo Thief, igra katero po vzdušju ne more prekosati nič, kar sem do zdaj igral (preigral sem že marsikaj). Princip cele igre je interakcija z svetom okoli sebe. Pot igranja je okvirno začrtana samo kako to dosečt je prosto po prešernu. Recimo zelo dobri DeusEX, ki ima stopnje tako grajene, da je igranje le čimbolj raznoliko se ne more postavit ob bok vzdušju Thiefa. Zakaj?

Zato, ker v Thief moraš bit neveiden, neslišen prebrisan. Si pa šibk tat kis e ne more kosat z vsemi po vrsti. Vrjamite ko rečem da špil seka, pa še grozen je ponekod tak da se človek zamisli, kak jim je le ratal to skup naredit.

Primer: Ste v hiši kjer morate nekaj ukrast >:D Stražarji patrulirajo koridorje. Vzamete bodalo se splazite za enega in ga poderete na tla, nato nabašete na ramo. V tem trenutku slišite drugega se bližajočega stražarja, truplo vržete na tla in se skrijete v temo. Stražaj je že čisto blizu, koraki se zdaj glasno slišijo. "Šel bo mimo" nak vidite kako odvrženo truplo iz temi leze na hodnik. "Kaj se dogaja?!" "WTF?" Hja truplo leži na tleh ki so zelo nagibana. Fizika. Kaj naredit? Skočit po truplo v upanju da bo vse ql z stražarjem. Če vidi truplo bo zbežal in sprožil zvonec (alarm). Lahko pa tudi potegnemo meč in poskusimo svojo srečo.
Taki trenutki naredijo to igro res nekaj posebnega.

Dobre so še: System Shock 2, Unreal 1 (dvojka je patetični mix med AvP in HL), AvP1 (dvojka je prelahka), pa tudi kaka starejša bi se našla.

Kmalu dobim Silent Hill 2, moram probat bojda je mega. Trojka pa itak izide konec tega meseca.

Moje mnenje.

Igra ki me ni prepričala: Resident evil -> meni se zdi, da bolj obtežujejo igranje, kot pa da bi gradili na vzdušju.

Thanatos ::

tocno tako. Thiefova split-second odlocanja ali v boj ali v pobeg ter kako pobegnt res pozenejo kri in andrenalin po zilah. Tvoja zgodba me spominja na Constantin's sword misijo, tam se rado to dogaja. Mam prav? :))

Coinbird ::

Constatin's Sword je ena od boljših misij. Pa Felix's Horn, The Eye,..
Si kdaj probal preigrat misije na hard? Ponavadi moraš potem v vsaki misiji še iz kompleksa živ ven prit, ne pa samo zgrabit item pa mission complete. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Coinbird ()

Thanatos ::

ja sem poskusal vendar samo nekatere misije, z walkthroughjem pa nisem igral. Dodatne naloge so mi vedno probleme delale. Pa da ne bomo sli s teme, 0:) moram rect da me je Thief 1 veliko bolj prestrasil kot dvojka. Flesh eating zombies in "haunti" naredijo svoje :D

AtaStrumf ::

Zame je bil najbolj grozen definitivno AvP 1 - marinec. Demo sem komaj obrnil (ni bilo shranjevanja!!!) nič ne vidiš, ne veš kam iti, in alieni everywhere. Risident Evil je tud kar cool, samo ni tolk grozen, Undying sem samo malo probal pa mi je bil ful všeč (je letnik 2001 BTW) samo me ni tolk prestrašil ker se nisem vživel, unreal II je čist običan FPS nič groznega, System Shock 2 sem tudi samo probal, drugače pa me je orenk prestrašil tudi Half-Life ko ti čist nepričakovano v temnem prezračevalnem jašku kar naenkrat headcrab na glavo skoči. Shit that was scary, ampak bolj tko za sekundo, AvP si bil pa cel cajt presran. AvP 2 je bil prelahek, pa shranjevanje je imel, tako da ni bilo tistega pravega strahu.

jlpktnst ::

Sej, bistveno je vzdušje, tako naprimer ko pri undyingu lezeš po katakombah in ti okostnjaki vstajajo povsod (iz kupov kosti), slišijo se čudni glasovi, itd. ali pa pri ss2 (samota, vidiš le nekaj živih ljudi, pa še tisti so mrtvi ko končno prideš do njih, zombiji ki se pogovarjajo sami s sabo...)
resident evil :sem poskusil pa mi izgleda bolj kot kakšen akcijska pustolovščina? nerodno...

pingo76 ::

Mene pa je 3x vrgla iz stola (ponoči + slušalke) igra Vietcong. Skoraj infarkt ko te po 15 minutah miru zadene kaka vietkongovka past (tista "vzmetena" palica z količki). Jao kako sem se ustrašil... fenomenalno audio/video narejeno. To je edina igra ki me je spravila s stola :)

|KoRn| ::

Meni najbolj v igrah dvignejo adrenalin tisti pošasteki, ki ti skočijo direkt na faco! Recimo v AvP ali pa špil Blood, je kdo igral?!

Coinbird ::

Pozabil sem še omenit Heretic 2, ko se podiš po mestu pa se ti v odzadji neprestano neki otroci jočejo.

]Fusion[ ::

Zdaj Pred pol ure sem sprobal Undying...
This is some fucked up shit! Najbolj strasna igra ki sem jo igral do zdaj. Ko sn vido one slike ko je familija gor me je taki srh spreletel, kot se nikoli. Nisem mogo vec dalje igrat. Zato sn se odloco da grem rajsi spat. Pa se zaj me bojo verjetno nocne more mucle :'(

To igro morte sprobat!!!!:D
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Mamaplata ::

Tale Undying res seka .
Drugače pa sem špilal Thief in je zelo v redu tako ,da komaj čakam tretji del.Najbolj pa sem se prestrašil (tega je že 13 let nazaj) ko sem igral na CPC Schneider-ju Fredija , ko se kar na lepem pojavi slika neke ženske s sekiro v glavi , zraven pa se prav nagravžno zadere. Mislm dol sem padu.
Pa na Amigi ko sm špilu Gloom , Death mask , Breathless .

Mr-poki ::

hehe men so vse igrce strasne no sej tiste ko je vse mirn pa kr naenkrat neki ppred tabo zleti.... adrenalin...
sm pa mev zravn sebe ko sm gothica 2 spilu svojga 2letnega sestrica pa je bla una sekvenca ko zmaji unicujejo un grad in vally of the mines. No mali se mi je začev jokat pa govorit ugasn ugasn .... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
-=GoDfAtHeR=-

slawc ::

hehe, zame je bil pa Dungeon Master na Amigi 8-) res pravi bu (jasno, spilam v temi, zvok do konca... potem pa se baklja pokuri, v daljavi pa crv leze proti tebi... shit, shit, shit, shit ... kako se scasta light!!!!!!! aaaaaaaaa...)
:D :D
LP, Slawc
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Horror igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
567567 (5638) Sssaga
»

Aliens: Colonial Marines

Oddelek: Igre
424278 (2685) dolenc
»

Aliens vs Predator 3 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15317273 (10475) Guzzy
»

Psiholohija Iger (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1148414 (6175) janko5213
»

Return To Castle Wolfenstein (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
585539 (4407) LunKi

Več podobnih tem