» »

Kako se priključim na Internet!!??

Kako se priključim na Internet!!??

smrekca ::

Imam eno zanimivo težavo.

Na računalniku sem se želel povezat z internetom preko Volje, ker na žalost ADSL-ja še ne morem imeti. No preko cd-ja sem se že registriral kot uporabnik Volje, napisalo mi je da je bila prijava uspešna. No ko sem se želel povezati na internet je bilo vse lepo in prav, tudi ikona da sem se priklopil na internet se je pojavila, prav tako so mi tekli impulzi. Ampak ko pa se mi je odprl Explorer pa mi je napisalo da strani ni mogoče najti. Sem probal tud na druge strani pa je vedno isto...zanimivo je samo to, da jst sem povezan na internet gor pa ne morem jit!!!!

Ko sem poklicu na Voljo da bi mi pomagal, so mi rekli da je neki z modemom narobe....ampak jst sem glih kar kupu nov modem prov zarad tega ker se s prejšnim modemom tud nisem mogu povezat, tko da 100% ni nič narobe z modemom...in tud driverji so čist novi!!!


Če se komu kej sanja kaj je narobe bi lepo prosu pomoč

Hvala.

Timmah ::

in koko si ti tole spisou :)
donde esta francesca

flipflop ::

Imaš kakšne proksije nastavljene v browserju? Driverji za modem so v redu? Modem dela v kakšni drugi kišti?

smrekca ::

Ja za modem sicer ne vem če dela na drugi kišti ampak je čist nov in naj bi delov...sej u bistvu dela ker jst sem priključen na internet samo spletnih strani ne morem gledat. Driverje sem pa tko zraven modema dubu tko da mislim da morajo bit dobri.

Drugač pa ne vm kakšne proksije si mislu...a lahko bolj podrobno razložiš

Scorpia ::

Poglej če je na Cd-ju kakšen novejši internet Explorel in ga dej gor. Pa povej mi kateri windows imaš.

JustoJr ::

Skoraj 100% je nekaj z explorerjem. Najboljš je, če daš kakšno novo verzijo gor.
Drugač se pa mal z internet options poigraj....

flipflop ::

In če ga daš nazaj na default(IE)?

OrkAA ::

Kaj pa če bi nekje dobil mozillo ali opero? Mogoče je res IE problem...

smrekca ::

Ja na CD-ju od Volje je Internet Explorer verzija 5.5 ampak sem ga tud že inštaliru pa je isti k....
Mam pa windowse 2000. Sumim pa da more bit neki narobe z windowsi ker vsakič k kliknem na kateri koli datoteko z desno miškino tipko, se mi namest lastnosti izpiše, če se želim povezat na internet...ful čudn...kje ti je kle logika!!! Jst bi rad da se mi pokaže orodna vrstica on pa men pokaže če se želim povezat na internet!!!


Sicer jsem se pa že poigral z internet options pa ni nič delal.

Pa tud Internet Explorer sem dal že na default tko da se mi je obnovila privzeta verzija Explorerja pa je spet isto...nič ne pomaga.


Jst ne vem več kaj bi naredu...vse sem že probu...a maste mogoče še kakšno idejo??

bradek ::

si povezan sigurno?
imas DNSe prave?
firewall?
proxy?
pinga IPje?

smrekca ::

Povezan sem sigurno ker mi impulzi tečejo...tud napiše mi ko zaprem explorer da če želim prekiniti povezavo.

DNS..to ne vem kaj je tko da mi prosim povej

Firewalla nimam...mam samo Norton antivirus ampak to nič ne vpliva na povezavo

Kaj misliš s proxy....a proxy strežnik...povej mal več

Če pa pinga IPje pa tud ne vem...ker ne vem kaj to pomen


ja sej vem da se mi nič ne sanja...ampak se še učim...tko da mal več pomoči prosm...hvala

Scorpia ::

Zbriši vse kar si prek volje delal, napiši si nekje geslo pa uporabniško ime ter številko. Pojdi v network connections, pa poišči creatte a new connection.Pol pa connect to the internet, pol set up my connection manually. Naprej boš sam znal.

bradek ::

pojdi v command prompt (start - run - cmd.exe - enter) in vpisi brez narekovajev: "ping 193.2.1.66" ce ti bo napisalo nekaj v stilu "not reachable", "request timeout" ali kaj podobnega je nekaj narobe z modemom/gonilniki/povezavo do volje (ce seveda nimas firewalla). Ce ti napise 4 vrstice in notri podatke v stilu "Reply from 193.2.1.66: bytes=32 time=46ms TTL=49" potem je povezava OK in je verjetno nekaj narobe z DNS nastavitvami.

Torej ce je povezava OK v istem oknu (start - run - cmd.exe - enter) napisi brez narekovajev: "ping www.arnes.si". Zopet, ce bo napisalo nekaj v stilu "not reachable" ali pa "cannot resolve name" potem je nekaj narobe z DNS nastavitvami. Pojdi v nastavitve za povezavo na voljo, tam izberi TCP/IP nastavitve in klikni Advanced, spodaj sta dve polji kjer pise DNS in vpisi notri DNS naslove ki ti jih povedo na Voljinem tech supportu ko jih poklices.

Drugace imas pa na tej strani cel postopek kako se enkrat nanovo vspostaviti povezavo z Voljo, ce ti ostale resitve ne pomagajo: http://www.volja.net/tecchnicalsupport/slo/settings/windows2000EN.php

lp

smrekca ::

Najlepša ti hvala Brad3K....sem vse zrihtu...DNS nastavitve so ble napačne...še enkrat hvala.

A te lahko samo še neki vprašam....zakaj so ble pa nastavitve DNS napačne...pr men doma k mam ADSL mi ni blo treba nič štimat...hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475861 (2844) OmegaBlue
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488367 (7393) Miha_T
»

WD 160GB disk in inštalacija winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
211356 (1017) pia
»

Volja- ali moraš imeti program da uploadaš fajle za spletno stran?

Oddelek: Omrežja in internet
181168 (959) Spajky
»

Modem se noče povezati

Oddelek: Programska oprema
131250 (1120) CWIZO

Več podobnih tem