» »

Problemi z mrežo preko adsl routerja level 1 1409tx

Problemi z mrežo preko adsl routerja level 1 1409tx

Lee ::

Imam router level one 1409tx in imam dva računalnika, ki sem ju povezal preko njega na adsl. Dolžina kabla do prvega compa je 3m do drugega pa 40m, seveda kabli so crossover. Sedaj pa mi je pojavil problem, da na drugem računalniku nikakor ne morem nastaviti hitrosti 100Mb full duplex, ampak samo 100Mb half duplex. Na prvem računalniku so WINXP, drugem pa WIN98. Na obeh compih sem nastavil lepo vse potrebne IP-je, vklopljen je tudi DHCP. Problem je tudi z mrežo, saj v WIN XP ne morem videti mreže, če pa sem vpostavil povezavo z omrežnim pogonom mi dela vse OK. Na drugem compu pa v WIN 98 vidim mrežo in računalnik, vendar če kliknem na ikono prvega računalnika mi računalnik zamrzne. Internet na prvem računalniku dela OK., na drugem pa prvo povezovanje z dns strežnikom spodleti, s klikom na gumb osveži pa dela naprej BP. Danes sem poskušal s prvega compa poslati e-mail, na drugem compu pa je laufal internet, pa je drugi comp zamrznil, prvi pa je izpisal, da ni mogoče vzpostaviti povezave. Na obeh računalnikih sta nameščena brskalnika IE 6. nimam pa nameščenega nobenega P2P programa. Router sem poskusil že resetirati, vendar se vedno dogaja isto. Če je imel že kdo podobne probleme, mi prosim naj raloži, kje je problem.
LP
Lee

plavko61 ::

Upam da sem te prav razumel da imaš crosover kable od routerja na pc-je. Če je tako je narobe moraš imeti navadne kable. Najbrž pa tudi nimaš v routerju nastavljeni DNS strežnikov.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Lee ::

Na roterju so nastaljeni DNS strežniki, ker so jih nastavili siolovci, sta pa dva 193.189.160.11, ki je prednostni in nadomestni 193.189.160.12.
LP
Lee

Lee ::

Aja, Crossover kabli pa so samo od routerja do pc-jev.

Lith ::

pa sej ravno to ti dopovedujemo, CRSOVR kable SE NE uprablja za povezavo s switchem/hubom/routerjem, ampak NAVADNE (ravne - pin1 na pin1), crsov uporabiš sam za direktno na 2 računalnika ali pa en (1) kabel uporabiš za rač. na router, kjer ima priključek UPLINK, vse druge vtičnice s takim kablom ne delajo - mora bit navaden
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

sinko999 ::

Lahko pa ima Router tudi autosense pa mu je potem vseeno če mu not daš navadni ali crossover kabel, jast sem na mojem routerju to sprobal in je lepo delalo, možno pa je da starejđi routerji tega nimajo.
Ni? ni ve?no !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782553129 (1398) Kroos
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212397 (2046) gumby
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
351968 (1454) boštjan
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401743 (1315) mte
»

ADSL in HUB

Oddelek: Pomoč in nasveti
201744 (1441) cmocko

Več podobnih tem