» »

Epson 915 Photo? and my story:)

Epson 915 Photo? and my story:)

overman ::

Pozdravljeni!

Pravkar sem nabavil nov epsonov skener (perfection 1670 PHOTO-25000sit-nov), pol pa me je zacel moj tiskalnik malo jebat:8) Imam sedem let starega epsona 600, ki je do zdaj delal brez problema ( no soft- and hardware problems :D ) . Ugotovil sem, da so glave(v bistvu sta samo dve) malo zamasene, ter jih ocistil z alkoholom-zdaj dela vse bp:) Zadnje case kar veliko skeniram negative in vcasih me ima, da bi sprintal kaksno fotografijo, ampak kvaliteta je premo sorazmerna z starostjo tiskalnika:8) Ker sem z epsonom do zdaj zelo zadovoljen (vsaj glede vzdrzljivosti), sem si nagledal ta tiskalnik. Pri nas je cena 70 jurckov v avstriji pa 125 € (ca. 30 000sit) minus Mwst. (17 %) = ca. 25000>:D . Zanimajo me vase izkusnje z tem tiskalnikom, ker se mi zdi da za svojo ceno (v avstriji seveda) ponuja zelo veliko. Mogoce bom pozneje uporabil se te refile, ki pa jih bom obvezno prej preizkusil na mojemu veteranu (epson 600). Zanima me predvsem vse mnenje:)

lep pozdrav,
aljaz

kockish ::

Refili se boljse obnesejo na hpjih, kjer zgolj kupis novo kartuso, ce ti refill zapacka sobo. Pri drugih moras printer nesti na servis.

overman ::

Oprosti, ampak ce se ne motim je tudi meni pri mojem epsonu (600) zapackalo sobo oziroma se je zamasila, pa sem jo brez problema ocistil z alkoholom....zdaj dela bp. Ce ve kdo kaj vec o tem bi ga prosil, da pove:)

lp

overman ::

A nima noben izkusenj z tem tiskalnikom? :'( V bistvu me tudi zanima kako se nasplosno obnesejo epsonovi photo tiskalniki. Predvsem pa me skrbi, ker ima resolucijo 5760dpi x samo 720dpi?!?! Hvala za odgovore.:)

lp

Brane2 ::

Jaz imam izkusnje nasploh z Epsoni. Uporabljal sem precej modelov, vse do 1200 Photo.

Lahko ti dam neke splosne nasvete.

1. Packanje glave pri Epsonu je Pain in the Ass. Ko je tiskalnik nov, se gre, ko pa se cistilna enota obrabi, ti pa printas zelo veliko, samodejno ciscenje ni vedno dovolj.

2. Za ciscenje je lahko uporabis etil alkohol, izopropilni alkohol (zelo podoben etilnemu, a veliko cenejsi) ali pa cistilo za okna. Slednje topi barvne delce, zato ni primerno za intenzivneje skropljenje glave. Ne mores glavo kar potunkat v cistilo in jo pustit v njem pol ure, ker bi to prodrlo globoko v brizgalke in skupaj s staro barvo zamasilo vse skupaj.
Je pa super stvar za nabrizgat povrsino glave, ce jo bos takoj za tem pobrisal z npr. servietom
Vse to govorim iz svoje prakse. Mogoce Epson priporoca kaj drugega. Uporaba torej na lastno odgovornost.

3. Dosedaj sem glavo najlazje ocistil tako, da sem s cistilom nasprical tisto gobico na desni strani tiskalnika, potem pa ukazal ciscenje glave. V hujsih primerih lahko zvijes majhen kos servieta ali cesa podobnega (mehki WC papir), ga zvijes cez tisto gobico, naspricas s cistilom in startas cikel ciscenja glave, takrat se bo ta sama pobrisala na servietu, nato pa s ponovljenim cistilnim ciklom (tokrat brez robcka) koncas zadevo.

4. NE PUSTI CRNILU, DA SE ZASUSI V GLAVI ! Vsake toliko stiskaj vsaj kak list papirja z malo teksta ali grafike, ki naj vsebuje vse barve. Ce drugega ne, startaj "nozzle check", ki bo stestiral vse sobe in pri tem izpljunil deloma posuseno barvo. NAredi to vsaj enkrat na vsaka dva tedna, ce nisi vmes nic tiskal.
Folk pusti tiksalnik neuporabljen cez vroce poletje in takrat se crnila seveda posusijo. Ko se to zgodi, ne pomaga nobeno ciscenje glave, ampak zamenjava. Tako z originalnimi barvami kot refili. Doloceni talenti nalivajo refille v posuseno glavo " ker je barve zmanjkalo-saj tiskalnik ne tiska vec" nato pa se cudijo, "kako to da je stvar polna barve, pa ne tiska... Najbrz je refill zanic..." :\ :\


Toliko od mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, kar se izbire novega tiskalnika tice:

Res ne bi dodal se nekaj in si privoscil boljsega Epsoncka ?

Recimo kaj v formatu A3 ? Kak 1200 ali novejso izvedenko 1270 ?

Tole, kar si si izbral je videt kot plastik fantastik, pa se precej drag povrhu. Tud ne vem, kaj ti bo locljivost 5.700 pri vertikalni od "samo" 720.

Rabis ze zelo soliden papir, da dodobra zaznas razliko med 720 in 1440 dpi. Tale fora ne vem zakaj je dobrain ziher ne gre za realno locljivost ampak nek "ekvivalent", ki ga verjetno dosezejo z variabilno velikostjo kaplje... (kar btw ponujajo tudi ostali modeli, recimo ravno 1200 Photo...)

Kdove, mogoce zaradi tega lepse mesa barve in dosega boljse prelive....

Zame je ze 1200tkinih 1440 dpi too much in delam skoraj izkljucno vse na 720 dpi. Je ze res, da je pri 1440dpi manjsa poraba crnila (na temu ustreznem papirju) a komu se da cakat na iztis...
No, tvoje potrebe so seveda lahko drugacne. Samo sprasujem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

overman ::

Hvala Brane2 za zelo koristen odgovor.;)
Glede barv stvar popolnoma razumem, ampak printam sigurno vsaki teden:8) Do zdaj sem bil cisto zadovoljen z svojim epsonom 600, ampak pocasi se mu ze poznajo leta (7) in ce ne printam dva dni mi vedno cisti sobe, ceprav jih npr. en teden prej temeljito ocistim. Drugo kar me pa precej moti je glasnost :| Vcasih se spravim printat kaksno stvar pozno ponoci in vedno se bojim, da bom zbudil vse kar je zivega v hisi:) Za tiskalnik sem pripravljen odstet do 35000 sit v avstriji. V Avstriji pa zato, ker zivim dobro uro od Graza in ker je veliko ceneje (do 60%)!! Prosil bi ce mi priporocate se kaksen drugi tiskalnik, ampak v mislih imam predvsem epsona zaradi refilov, pa tudi ker je enostaven ko pasulj-za razstavit:D . V postev pridejo predvsem A4 tiskalniki, ker potrebe po A3 se nikoi nisem obcutil. Sem gledal epsona 1270 ampak je ca. 480€ :'( . Ce ima se kdo kaksen pameten predlog bi ga lepo prosil da ga izkaslja:)

Brane2: Zanima me s cim naredis luknjo v kartuso in kako jo zamasis?:\

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: overman ()

Brane2 ::

Luknja v kartusi je ze "narejena". Le nalepko odstrani, pa jo bos videl.

Kako pa mislis, da te stvari polnijo ? Teleportirajo crnilo vanjo ? :D

Resda so tudi take kartuse, ki so zaprte (luknja zaprta s kroglico) a original Epsonove imajo luknje.

Ko si koncal, lahko luknjo pustis odprto. Crnilo je itak v gobici in ne susi se tako hitro. Ce printas res zelo malo in torej tudi ne filas reavno pogosto, pac zalimaj cez luknjo koscek navadnega selotejpa...

Kar se glasnosti tiskalnika tice, je tako da tudi te stvari potrebujejo kdajpakdaj malo pozornosti. Ce imas doma najosnovnejsa orodja in uporabljas malo kmecke logike, ga lahko precej uspesno razstavis na prafaktorje in spet sestavis, da bo delal bolj ali manj kot nov. Ce mas tega tiskalnika itak poln kufer in bi ga zamenjal itak, nimas kaj zgubit s tem. Probaj pac.

Mogoce nekaj ne povsem ocitnih opomb:

- edina stvar, ki jo lahko mazes s strojnim oljem v tiskalniku je tista glavna jeklena stanga, po kateri se sprehaja lezisce glave tiskalnika. Ce bos bolj pozorno pogledal bos videl, da os lezi v nekaksnih plasticnih leziscih in da je ekscentricna. Z rotacijo tistih dveh kosov plastike pomikas vsak konec osi gor in dol glede na papir. S flomastorom si oznaci tocen polozaj lezisc.

- zobnike (plasticne) raje ne mazi z nicemer

-Epsoni so ponavadi rahlo tricky pri snemanju zgornjega dela ohisja. Ponavadi je treba odvit vijak ali dva, nato pa pogruntati s kakim izvijacem skozi luknje na kak nacin pritisniti na plasticne zatice, da stvar rece klik in se odpre

-z alkoholom lahko spucas vse stvari, ki jih papir vidi na svoji poti skozi tiskalnik (valji in valjcki na sto in en nacin)

- ce imas digitalni fotoaparat ali kamero lahko na vsake toliko poslikas preostanek printerja, da se ne bos potem spraseval ob kupu vlajev in vijakov "kako je bilo to skupaj zlozeno"

- v notranjosti tiskalnika so filcaste kocke, v katere pumpa pri ciscenju glave crpa odpadno crnilo. Potegni jih previdno ven, rukni v skaf z vroco vodo in pralnim praskom in toliko casa izpiraj, da bo voda vsaj priblizno cista. Nato sledi ozemanje (lahko denimo stopis na filc, ovit v robec) in susenje. Ce tiste filcaste kocke niso prehudo zasrane, lahko njihovo ciscenje preskocis...

-precej plasticnih delov bo zasvinjanih s crnilom. Tu za manjse stvari pomaga cistilo za okna in vpojni WC papir v rolah

-gumijaste dele (recimo valjcki, ki zagrabijo papir) lahko namazes z vazelinom

-preostale plasticne dele lahko (ce ze moras) namazes s finim grafitnim prahom, ki ga dobis, ce denimo pobrusis konico svincnika s finim smirglom

-sprednjo stran glave tiskalnika ta cas prelepi z necim, da se ne izsusi.

-verjetno bo treba izstekat precej kablov od raznih mikrostikal, tipk in tiskanin. Zapisi/zapomni/poslikaj si kaj je slo kam in kako je blo to obrnjeno. Sicer so stvari ponavadi pobarvane v razlicnih barvah in tako narejene, da se jih ne da napacno obrniti, pa vendar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Realman ::

Brane2: Pravzaprav zdaj ze obstajajo Epsoni, brez gobice v notranjosti, in tudi brez luknjice za odzracevanje.To si ti najnovejsi printerji z
pigmentnimi crnili.Se link:
http://www.refillinstructions.com/Epson...
Pa si se lahko pogledas kako izgleda kartusa od znotraj.Saj o tem sva se ze pogovarjala po telefonu, sam jaz se nisem poskusil filati, s tvojim crnilom.Ni moj printer pa se cisto nov je.Bom pa ziher poskusil.
Overman: Epson 915, pa se ima klasicne kartuse z cipom in luknjico.Glede na kvaliteto Branetovih crnil, ti zagotavljam, da ne bo nobenih problemov.(ok, vedno je neki rizika)Samo moras si se nabavit hardware resseter, za kartuse.Potem pa veselo filanje.Drugace pa sem jaz filal, z temi crnili C-60 pa C-62 brez kakrsnihkoli problemov.Starejsi printerji pa tako ni problema.Te nove, z pigmentnim crnilom pa bom tudi kmalu poskusil.Sam moram najprej narocit novo posiljko barve.

Brane2 ::

Zanimivo. Ni videt, da je Epson naredu kaj kakovostnejsega s temi novimi kartusami, le gobico so "prisparali". Pri tej ceni kartus res noro velik prihranek... :\

Kar se crnil tice, bi me zanimalo kaksen bo ucinek. Sicer lahko narocim tudi pigmentna crnila, a zaradi cen najraje ne bi. So namrec natanko 2x drazja od navadnih.

Kolikor vem, se da pri iztisih vecjih stvari (plakatov itd) na profi Epson inkjetih izbrati tudi tip crnila (navadno, pigment, oljno itd) torej ne verjamem da tudi nova stvar dela samo in natanko z Epsonovimi pigmentnimi crnili...

Jon ::

Brane2,

pa 2x drazje prodajaj pigmentna crnila :D Se vedno cena ne bo cez 50 sit/ml, kar je se vedno drobiz v primerjavi z orig. cca 250 sit/ml, ce se ne motim.

No, samo predlog, ce se dyi ne bodo obnesli. Mimogrede, ze znas polniti tiste 'sifonaste' pigmentne kartuse od C80 in podobnih? Jaz jih zal se nisem videl od blizu niti nimam crnila zanje, pac pa kar nekaj povprasevanja..

Brane2 ::


pa 2x drazje prodajaj pigmentna crnila :D Se vedno cena ne bo cez 50 sit/ml, kar je se vedno drobiz v primerjavi z orig. cca 250 sit/ml, ce se ne motim.


Res je, a zakaj bi placeval 2x vec (tudi ce si se vedno 5x cenejsi), ce ti ni treba ? Ne glede na ceno crnila, ga nikoli ni problem porabit. Vsaj jaz teh problemov nisem imel... :D


No, samo predlog, ce se dyi ne bodo obnesli. Mimogrede, ze znas polniti tiste 'sifonaste' pigmentne kartuse od C80 in podobnih? Jaz jih zal se nisem videl od blizu niti nimam crnila zanje, pac pa kar nekaj povprasevanja..

Ce se ne bodo obnesli, bom pac narocil pigmentne barve. kar se novih kartus tice, je procedura prikazana v prejsnjem linku dva posta nazaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jon ::

Jaz sem ekonomist in drugace razmisljam :)
Je pa res, ja, ko crnilo rata poceni, kar naenkrat tiskas na veliko. Se vec, jaz sem postal kar dezurni tiskar za kolege in znance :D

Prehitro sem prebral in nisem opazil linka z navodili... vidim, da bo treba kupiti en tak tiskalnik, izkusnje iz prve roke so v tem poslu zelo pomembne.

zlobcek ::

em tm na linku piše, da je vseen kaj not naliješ. Jest sm dobu C80 za rojstni dan pa so kartuse tolk drage, da kr mal smrdi. Če mogoče rabi kdo kakšne poskusne prazne rezervoarčke, jih lahko dobi pri men saj mam en komplet na zalogi za primer, da se jih bom lotu kdaj se enkrat filat:) - po mojem občutku sodeč zlo kmal hehe.

zlobcek ::

no, edino ne vem kje nej dobim barvo za to. Mate vi posebne barve, al se to kupi v kakšni trgovini? Kako veš, da maš pravi odtenek, gostoto itd? Pa tale reseter sem jest na netu vidu enkrat kako je narjen. Če najdem page, ga lahko nardimo doma:)

overman ::

Se enkrat hvala za odgovore:))

Brane2: Glede luknje sem mislil, da oni stvar napolnijo z crnilom, potem pa zalijejo z plastko. Malo sem se ustrasil ,, da bi bilo kaj narobe ce bi odstranil nalepko.....saj ves: "do not remove this white label":8) Ampak kot se je se enkrat izkazalo so "pravila" zato da se krsijo>:D . Mislim, daa ze ta ali pa najpozneje naslednji teden pridem v ljubljano, pa potem bi pri tebi nabavil refile:) Problem je samo da trenutno nimam nobenih praznih kartus in bom moral bit malo hitrejsi pri filanju. Glede spri ni problem saj je foter zdravnik in jih imam ze celo zbirko>:D

Tiskalnik bom verjetno kar nabavil, ker imam mojega starega ze malo cez glavo:8) , 25000 pa se mi ne zdi pretirana cena, glede na to, da je pri nas 700008-O Hvala za pomoc, vprasal sem pa za vasa mnenja tega tiskalnika, ker sem se bal, da ima mogoce kako vecjo gresko.

lp

PS: mislim, da je tisti reseter za kartuse enkrat ze napravil VASKO na tem forumu. A to deluje tudi na photo kartusah?

Jon ::

Za software resetiranje in vse živo z Epsonovimi kartušami:
http://www.ssclg.com/epsone.shtml

Brane2 ::


Mate vi posebne barve, al se to kupi v kakšni trgovini? Kako veš, da maš pravi odtenek, gostoto itd?


Ja. Gres v stacuno z avtomobilskimi barvami, pa ti zmesajo odtenke. Sam rec moras za ker tiskalnik rabis, da stric pogleda v tabelo in pravilno zmesa barve... :D :D :D


Pa tale reseter sem jest na netu vidu enkrat kako je narjen. Če najdem page, ga lahko nardimo doma:)


Pa saj za resetiranje lahko uporabis softver. Res pa je, da je en tip naredu hardverski resetter in da je njegov projekt na natu. Ne vidim yakaj bi se mucil, ce ti dela softverski. Ce ti pa softver ne dela, je ze druga zgodba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514367 (8947) matej5734
»

Kartuše...količina črnila...kje kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
394394 (3752) Brane2
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392684 (2067) Brane2
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282943 (2320) OZZY
»

Refill za Canonove tiskalnike?

Oddelek: Kaj kupiti
272282 (1966) sandi

Več podobnih tem