» »

Suši iz hladilnika

Suši iz hladilnika

1
2
»

c3p0 ::

Majoneza je sicer kar pogosta sestavina v raznih "sušijih", tudi meni ustreza zraven. Japonci imajo neko svojo sorto, pri nas še je nisem videl, nek dojenček na embalaži. Bolj kisla kot naša, a sam si naredim boljšo domačo.

Pithlit ::

Nekdo ne ve ne kaj je majoneza, ne kaj je olje. Niti kaj so jajca (ker se je potrebno za sproščanje frustracij pač na novo registrirat).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: delavec44 ()

Pithlit ::

Da draga. Seveda imaš prav. Tudi za zrezek ne rabiš mesa ampak so dovolj fižolčki.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: delavec44 ()

Pithlit ::

Jeba... ko pa ni kaj solit.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: delavec44 ()

gruntfürmich ::

moja si kupuje vegi sušije. po mojem so ji v redu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mojsterleo ::

c3p0 je izjavil:

Majoneza je sicer kar pogosta sestavina v raznih "sušijih", tudi meni ustreza zraven. Japonci imajo neko svojo sorto, pri nas še je nisem videl, nek dojenček na embalaži. Bolj kisla kot naša, a sam si naredim boljšo domačo.

Na zalogi imam Thomy, ki pa je bolj sladka. Bom poskušal poiskati katero od kislejših. Žal Hellmann’s-a nimajo več, bom probal katero od trgovinskih znamk.

Matejjjjj ::

Pithlit je izjavil:

no comment je izjavil:

Suši plac na našem področju, ki se potrudi, da dobi divjo tuno iz Jadrana še preden jo zavohajo tuji scalperji, mora imeti zamrzovalnik. Ker tudi, če ima taka tuna samo 100kg, tega ne zrežeš in prodaš do večera. Tak plac je zame vsaj napol resen.

Če pa je kriterij, da greš tja, kjer ti nikoli ne postrežejo nobene ribe, ki ni bila prej zmrznjena, boš pa jedel samo gojene ribe.

In kaj je narobe z gojeno ribo? Razen tega da je načeloma boljša od divje? "Načeloma" zato ker pač niso vsi ribogojci ravno etični (osebno se raznih norveških lososov izogibam ko hudič križa, medtem ko imam Fonda-ino orado raje kot divjo)... je pa vsaj pregledana. Kar je tudi hint zakaj so une tune zmrznjene. Sam če folku ne potegne pač ne potegne.

Še tehnikalije:

Riba na 0°C praktično ne izgublja na kvaliteti ene 4 dni.

Ribje beljakovine začnejo razpadat pri okoli 65°C, zato jih ni fajn preveč pečt.

Mogoče pa komu tudi ni jasno da je možno kupit le del ribe. Jaz kar redno kupujem po 2-3 kile sveže tune. Pa jesetra. Ni mi treba domov nosit par 100 kil težke ribe.
Ali pa to da ni vsak kos primeren za sašimi (ni vsak suši surov).

Slovenske in avstrijske gojene ribe se brez skrbi je surove. Večino italijanskih tudi.

msjr je izjavil:

Če ste bili dobavitelji a lahko potem poveš za Sushimamo? Maru? Sato Bento? Tloft? Recimo za tuno - sveže ali na šokirano z zmrzovanjem?

Žal ne vem kdo njim dobavlja robo. Verjetno Biomar.


Iz osebne prakse: v Jadranu na palico ujeta palamida, nepoškodovana, zato je zelo pomembno, da je ne ubiješ z udarci, ampak gre ujeta takoj v začasen zmrzovalnik. Nato na tesno na debelo povita v folijo za ovijanje, globoko zmrznjena, pol leta kasneje jo vzameš iz zmrzovalnika, celoto potopiš v morje, da se odtaja. Ko se odtaja, odviješ folijo, nato je postopek čiščenja identičen kot pri sveže ulovljeni. Nepoškodovana riba, povita, je brez stika s kisikom, ko zarežeš vanjo, priteče ven rdeča kri. Nepoškodovano tkivo pa v odsotnosti kisika tudi ne propada. Pri tako nizki temperaturi se tudi encimi v prebavilih ustavijo, tko da je riba res sveža. iz nje smo potem naredili karpačo.

Se pa pozna. da je zaradi pretiranega ribolova populacija rib zdesetkana. Posledično imajo preostali primerki zelo veliko zajedalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Lonsarg ::

Sem probal v trgovini pakiran sushi v Sloveniji in na Japonskem. Slovenski je bil bolj tak-tak, ne bomo več. Na Japonskem pa sem zjutraj v trgovini dejansko dobil sushi ki je bil top. Tak da se da, sam pri nas je najbrž premalo povpraševanja, da bi se potrudili.

mojsterleo ::

Lonsarg je izjavil:

Sem probal v trgovini pakiran sushi v Sloveniji in na Japonskem. Slovenski je bil bolj tak-tak, ne bomo več. Na Japonskem pa sem zjutraj v trgovini dejansko dobil sushi ki je bil top. Tak da se da, sam pri nas je najbrž premalo povpraševanja, da bi se potrudili.
Okej normalno je, da se suši iz Slovenije in iz Japonske ne moreta primerjati. Kakovost surovin, dolgotrajno šolanje mojstrov in tradicionalni recepti... delajo razliko.
Enako kot da bi ti jedel kranjsko klobaso na Japonskem in izjavil da je slovenska boljša. :)

Lonsarg ::

Ma ni čist tko, kar se tiče sushi restavracij v Sloveniji so meni čisto na nivoju Japonske. To v trgovini pa pač ni bilo niti blizu temu kar dobiš v Japonskih trgovinah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gruntfürmich ::

jah glej, slovenskih hohštaplerskim kmetavzom pač ne moreš razlagat o nekih high-end zadevah. ko jim razlagaš da je 99% slovenske priprave hrane na nivoju da se samo napolni želodec, te pisano gledajo ker mislijo da je njihova kuhinja nekaj najboljšega in da se mojstrstvo priprave hrane ne drži gaussove krivulje (ki je v sloveniji postavljena skrajno levo).
pri nas je pač gastronomski standard boleče poln želodec: pozimi šniclov, poleti pa odmrznjenih kalamarov na hrvatiji, ter zasmehovanje menija in cene (v resnici zelo znosne) 3-zvezdične restavracije svetovnega slovesa, ker pač ob njihovi glavni cesti se bolj najejo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad jem ribe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9716760 (3547) Ben Dover
»

Losos hofer

Oddelek: Loža
308473 (5788) IL_DIAVOLO
»

Kje kupujete sveže očiščene ribe?

Oddelek: Loža
236391 (5695) mancini
»

Kje kupujete ribe (štajerska-mb) ?

Oddelek: Loža
263780 (3186) korenje3
»

Kje kupiti komplet za sushi?

Oddelek: Sedem umetnosti
247953 (7160) Pithlit

Več podobnih tem