» »

Poskodovana hrbtenica - vaje in rehabilitacija do fizioterapije

Poskodovana hrbtenica - vaje in rehabilitacija do fizioterapije

dj_uro ::

Zivio, pred kratkim sem imel nesreco in “oblezal” s tremi zlomljenimi ledvenimi vretenci, dvema rebroma in 3x izpahnjeno ramo.

Sedaj sem v domaci oskrbi in razen 7ih osnovnih vaj za krepitev hrbtnih misic ne delam nic.
Je kdo bil v podobni situaciji, da lahko svetuje se kaksno ustrezno vajo?
vw-klub.si

Evolve ::

Jp ST je pravi naslov za take stvari.. nb-juajbolj da vprašaš še na fb tam je več majstrov

DamijanD ::

Pa saj ni greh vprašati tega tukaj - lepo je vprašal, če ima kdo podobne izkušnje.
Smem vprašati kako imaš lahko 3x izpahnjeno ramo?

brbr21 ::

Z lahkoto. Zelo malo ljudi ve, da imamo v vsaki rami 2 sklepa, dve rami - 4 sklepi in če si sesuješ mioklavikularnega (kamor je pripeta ključnica) gre za eno najtežjih/najdaljših rehabilitacij. Mene je stala več kot 6 mesecev.

OP
Glede zlomljenih vretenc. Mirovanje da se zaraste, potem vaje, vmes pa absolutbno preverjanje stanja zraščanja. Meni so pred 4imi leti ugotovili (gornja poškodba+lopatica), da se T6 vretence poškodovano pred več kot 20imi leti sploh ni zrastlo. Takrat nihče ni ponovno slikal, zelo hitro smo začeli z vajami. Vse kao OK, potencialno pa nevarno za hujšo poškodbo.

dj_uro ::

Jah, z lahkoto?
Drugace je to dolgotrajen proces, ki sprva najeda mindset potem pa se vse ostalo??

Torej vsaj v tej zacetni fazi mirovanje. En pregled sem ze imel, drugega cez cca 10 dni. Me pa vsakic iz vseh moznih kotov preslikajo, tako da verjamem, da delajo ok. Saj vedo, da moram se 30 let v blaginjo prinasat?
vw-klub.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvit gleženj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
594880 (3258) GupeM
»

Bolečine v hrbtu

Oddelek: Loža
405909 (4349) sodnicaN
»

Odločil sm se da vam rešim življenje!

Oddelek: Loža
4611751 (9705) guest #44
»

Poškodbe... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518226 (7008) ;-)
»

fasu sm gips ... [:(]

Oddelek: Loža
373745 (3204) Klemenn

Več podobnih tem