» »

Ekonomija. (Tehnologija ji diha za ovratnik).

Ekonomija. (Tehnologija ji diha za ovratnik).

Cr00k ::

Maximuma se zdalec niso dozivel... oz. noben ne zna tocno povedat, kdaj bo maximum... Mogoce je ze bil, pa se mi zdi da tudi noben ne zna kaj vec o tem povedat...(pravim da ga se niso) Jst se smejim:)

Thomas, da ne bos tako kot Einstein... (par postov visje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cr00k ::

Kje najdes ti te linke :)

Verjetno nisi tega prov velik bral, ce si sploh,kajne? Po pravici!

Škoda k je v *.pdf, ti bi pastu sem...

...povej mi kaj caka storitve? Če gremo po temu pdf-ju... roznata prihodnost :)
(ne samo prve 4 liste prebrat...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

Thomas ::

Težava tega poročila je samo ta, da gleda na Manufacturing predvsem skozi očala delovnih mest. Treba bi bilo gledati skozi očala outputa. Nič drugega ni važno. Outputu gre pa dobro, kot še nikoli!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

The United States is the world's largest exporter of manufactured goods. In 2001, it exported almost $600 billion worth of goods. U.S. manufactured exports have more than doubled since 1990, and manufactured goods account for 82 percent of the United States' total merchandise exports and three-quarters of all its exports.


Tkole se pa PDF citira. Za vajo lahko probaš prenest sem zaposlovalne trende.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vice ::

Thomas praviš da "vrednost" output-a ni odvisna od inputa oz. celega procesa?

Thomas ::

Vedno manj. Zaradi tehnologije, gre zmeraj bolj zlahka. Cene so na poti proti 0. Ponekod se to že zelo pozna, naposled se ima povsod.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cr00k ::

>Cene so na poti proti 0.

Cene cesa? Nevem zakaj sem pol vedno brez dnarja... oz. kaj z denarjem ko bodo vse cene 0... Kokr sm jst tebe razumu... zdi se mi pa nesmisel...

Ekonomija temelji na "redkih" resursih... in ce bi bila cena dobrin (kakor ti pravis 0) potem bi bile navoljo vsem v neomejenih kolicinah... to je pa zelo maloverjetno oz. nemogoce...

>Vedno manj. Zaradi tehnologije, gre zmeraj bolj zlahka.

Hmm... vedno bolj zlahka... to ja... nebo se pa zmanjševalo v nedogled... (po moznosti v minus??) paradox za mene....

Thomas ::

Kaj je redka dobrina za dovolj razvito tehnologijo? Nquadah?

> paradox za mene....

Paradox s tvojo dodatno predpostavko o vseh cenah negativnih. Hecna predpostavka pač, tvoj problem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cr00k ::

>Kaj je redka dobrina za dovolj razvito tehnologijo? Nquadah?

Ti mas lohka se tako razvito tehnologijo... pa ne bos nikoli proizvedel toliko dobrin da bi bile zastojn za vse v neomejenih kolicinah... se kruha ne mors proizvest tolk... (ko zacnejo kitajci,africani jest tko kot jemo v EU... ti ne bo znesl psenice tolk hitr gojit za moko...)

Ti pomoje ciljas s tem na tisto tezo o tehnoloski singularnosti(iz protokola)...
katere ne sprejemam in se mi zdi nesmiselna...

Thomas ::

Seveda da sem dosleden. Ampak povedal sem tudi, da _tukaj_ govorim o tranziciji. O začetku avtomatizacije storitev. Bodi dosleden še ti, pa se pojdi z mano o tistem - pretepat tja!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Ti pomoje ciljas s tem na tisto tezo o tehnoloski singularnosti(iz protokola)...


:\

He-he, jasn da. Kwa si pa mislo. :D
Sej to je tud edina rešitev (za nekatere :P ).

Tam jim (bo - če bo :D ) programček zrihtal okolje v kterem mu bodo vsi dajala prav in nihče ne bo dvomil v to, "kdo v programčku tem, je edini pametn" >:D

Barakuda


p.s.

Kakršna koli podobnost z nekaterimi je zgolj neslučajna.
Avtorska upravičenja so izključno prepuščena vsem in vsakomur :D

Cr00k ::

jst se prav nc ne pretepam... samo izrazam svoje mnenje...

Thomas: Povej mi kdaj pricakujes tak napredek tehnologije... in posledicno 25%-no povecanje stopnje nezaposlenosti...

Po moje takrat ko to pride (ne mislim da bo kar na enkrat), oz. prihaja/je prislo, se bo delovna sila prerazporedila v druge sektorje... Saj so ljudje zmozni razmislat in se ucit novih stvari... in se bodo pac specializirali za drugo podrocje... kaksno to bo nevem... Delo pa se definitivno bo naslo... par procentov v ta sektor, par v druzga...itn. pa bo stopnja nezaposlenih ostala ista oz. se bo za malenkost povecala...

Thomas ::

Ko ne moreš premagati argumentov, se loti diskreditacije avtorja!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cr00k ::

>Ko ne moreš premagati argumentov, se loti diskreditacije avtorja!

Slucajno to leti name?

Thomas ::

Tisto je veljalo za barakudo, ne za Crooka. (pa mu je moderator zbrisal post)

Kdaj pričakujem tako avtomatizacijo?

From 1992 to 2003, labor input in durable goods manufacturing has fallen by 40% per unit of output.

Da bo v naslednjih 10 letih kaj drugače s storitvenim sektorjem - od kod vam nekaterim ta vera? So storitve toliko težje za avtomatizacijo po vašem? Rad bi slišal za kaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

kopernik ::


So storitve toliko težje za avtomatizacijo po vašem? Rad bi slišal za kaj.


Po moje zato, ker v storitvenem sektorju avtomatizacije še ni. Ergo, je težje.

Za storitev se lahko smatra (skoraj) vse - od striženja pri frizerju do posredovanja na borzi. Kaj vse se da in se bo avtomatiziralo, ne vem. Ta raznolikost IMHO otežuje odgovor na vprašanje o avtomatizaciji storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Cr00k ::

>Po moje zato, ker v storitvenem sektorju avtomatizacije še ni.

je je ... sam mobitel poglej z sms poštarjem npr. :)

>So storitve toliko težje za avtomatizacijo po vašem? Rad bi slišal za kaj.

So ja... nekaj sva govorila o vzdrzevanju strojev... jst pac mislim da je temu tako, ne pravim da je nemogoce... je tezje... in s tehnologijo ki jo imamo ze lahko avtomatiziramo nekatere storitve, vecino pa ne... ta procent se bo zmanjseval... oz. procent avtomatizacije se bo povecal... vendar ne toliko da bo prislo do masovnega odpuscanja... ce pa ze bo, se bo (kot sem ze prej povedal) delovna sila prerazporedila... na druge sektorje (mislim da bo luxuz bit kmet cez 20 let!)...

kopernik ::

>je je ... sam mobitel poglej z sms poštarjem npr. :)

No, ravno to sem imel v mislih. Storitev je lahko praktično vse (kar se zaračuna in ni izdelek?).
Avtomatizacija se v tako širokem pogledu že dogaja ...

Barakuda1 ::

Tisto je veljalo za barakudo, ne za Crooka. (pa mu je moderator zbrisal post)

:\ 8-O

Thomas, daj bit prijazn, pa povej kter post je bil zbrisan, kdo in kdaj je to storo.

Če bi to bilo res, bi menda tud jaz o tem kaj vedel, kwa pravš. ;)

Barakuda

p.s.

Pa tud če bi zbrisal, se neb lih sekiral, ker je bil tko al tko mišljen kot parodija ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Thomas ::

Zgleda da za trenutek vsaj, nisva videla barakudinega posta ne crook in ne jest. Sem že mislu, da je barakudo (moderatorja) srečala minimalna resnost. Jasno, da ne.


kopernik:

> Storitev je lahko prakticno vse (kar se zaracuna in ni izdelek?). Avtomatizacija se v tako širokem pogledu že dogaja ...

Tako je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Thomas :D

No zdaj ko si svoj užaljen ego vsaj malce potolažo s "cinično" pripombo, ki je sicer bolj žaljiva kot cinična, se pa lepo posveti spet naslovni temi ;)

Če ti je ljubše pa lohk tud zbrišem tako svoj post kot tudi vse najine replike nanje.

Moj ego zarad tega ne bo prizadet.

ti sam reč in se bo zbrisalo :)
/vključno s tem postom/

Thomas ::

Barakuda, komot pospraviš svoje smeti iz (še ene) resne teme ki sem jo odprl, (tudi zato da) je Slotech (še) relevantnejši. Lahko jih pa tudi pustiš, tudi to ima svoje dobre plati.

Back on topic! Res je, da se dogaja avtomatizacija storitev že zelo dolgo časa, vendar se tudi dolgo ni prav poznalo, podobno kot prej pri avtomatizaciji proizvodnje ne. No, ampak zdaj znamo zelo hitro videvati učinke. Da bi pa ljudje šli kar "nekam drugam", je pa tako kot v gozdu med dežjem. Ko bo priteklo skozi krošnjo, "bomo pa šli pod drugo drevo".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

attackiko ::

Naj začnem s citiranjem Mrkaića iz današnjih Financ:

Ko amaterji rešujejo ekonomske težave, se lahko nadejamo zanimivih rešitev.

Torej o čem tukaj debatiramo? O teoriji, ki nasprotuje celotni ekonomski panogi in ki je ne zagovarja noben (meni znan) ekonomist.

Pri radikalnih ugotovitvah se je po mojem treba držati formule:

Extraordinary claims demand extraordinary proof

In kot sem že napisal, v praksi vidimo - nekateri sektorji (tudi IT) izgubljajo delovna mesta, v celoti pa se ne dogaja nič pretresljivega.

Moram tudi priznat, da sem hudo skeptičen, da bom v času svojega življenja videl robotsko medicinsko sestro, robo-frizerja in robo-voznika. Bi bilo pa lepo.

Extraordinary proof torej (zaenkrat) ne obstaja, Extraordinary claim pa je star že stoletja.

Thomas ::

Extraordinary claim je: Storitev avtomatizacija in manjšanje delovnih mest ne bosta zajela tako, kot sta zajela industrijsko proizvodnjo.

No, da slišim extraordinary proof za to!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

of topic

Thomas :)

za razliko od drugih moderatorjev puščam vsem, tebi pa še posebaj, izjemno veliko "prostega hoda" v "stilu izražanja", ker sem prepričan da je življenje lepše in zanimivejše, če se lahko človek tudi pri resnih temah od časa do časa do neke mere sprosti in se izrazi malce "svobodneje".
Kaj hočeš, življene še pač na srečo ni urejeno po PROTOKOLU.

Če pa meniš, da je potrebno biti "strožji" pri teh merilih, tudi prav.

V bodoče te zato prosim, da se držiš le naslovne teme (in tistega kar je z njo povezano).

Vse kar bo presegalo te okvire, posebaj pa dele postov s katerimi boš sogovornike na kakršen koli način omalovaževal se o njem/njih cinično in žaljivo izražal ali podbono, bom po potrebi in tehtnem premisleku brisal. (tudi morebiten odgovor na ta post, če bo v takšnem stilu)

Nenazadnje; če so pravila, veljajo za vse - mar ne ;)

barakuda

p.s.

pa ne se bat, (prestrogih meril spet ne bo, ampak mera tolerance bo malce nižja, vsaj začasno). Če bom jaz storil kaj podobega pa pričakujem da me bodo naši T.P pravtako moderirali :)

Cr00k ::

Vsaka nova storitev prinasa nekaj novih delovnih mest... Vcasih ni bilo storitev kot so Mobitel, SiMobil... V telekomu pa tudi niso odpuscali...

Vsaka novost prinasa delovna mesta... nekatere vec, nekatere manj... Tako da se ni potrebno bati za delovna mesta... Kljub temu, da se avtomatizacija storitev povecuje... se tudi razne novotarije, ki prihajajo bodo prinesle nova delovna mesta...

Thomas ::

> Vsaka nova storitev prinasa nekaj novih delovnih mest... Vcasih ni bilo storitev kot so Mobitel, SiMobil...

Vsaka nov izdelek prinasa nekaj novih delovnih mest... Vcasih ni bilo izdelkov kot so mobitel, klukca za obešat ga... Ima zato industrija kaj delovnih mest več?

> V telekomu pa tudi niso odpuscali...

Pa tudi zaposlovali ne, kot včasih. Kdaj bodo odpuščali, je pa le vprašanje časa. Prej, preden bodo fiksni telefoni povsem preteklost.

> Vsaka novost prinasa delovna mesta... nekatere vec, nekatere manj...

Vsak izdelek prinasa delovna mesta... nekateri vec, nekateri manj...

> Tako da se ni potrebno bati za delovna mesta... Kljub temu, da se avtomatizacija storitev povecuje... se tudi razne novotarije, ki prihajajo bodo prinesle nova delovna mesta...

Kot ne v industriji?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

In zdaj se bodo ekonomisti 'bunili'? Saj ne da Thomasa v vseh njegovih ideaj podpiram ampak a je res tako tezko dojeti, da je ekonomija fiktivna in ena izmed panog, ki je potrebna samo zaradi nase lastne bebavosti?

V primeru 100% oz, verjetno se manj %ne avtomatizacije ekonomija crkne. Ker je noben vec ne bo rabil. Delovna mesta pa se bodo do takrat odpirala in zapirala. Ko so naredili dizelsko lokomotivo je slo precej izdelovalcev parnih lokomotiv v stecaj... ... hkrati so pa najbrz kako tovarno dizelk odprl.

IT industrija je pa tako ali tako precejsnje bluzenje... :P Kjer se ljudje najemajo in odpuscajo tko kot se nekaterim doloceni deli telesa dvigujejo in spuscajo... ;>

MadMicka ::

Dokler bo človek, bo tudi ekonomija. In ekonomist kot posrednik med ponudbo in povpraševanjem. Celo v primeru, če bo vseh dobrin za vse ljudi v izobilju (ne verjamem, da bo kdaj), bo ekonomija še vedno živa. Ljudje bodo iskali nove izive, če jih nebi, bi kmalu propadli. Vedno bo nekaj, kar bo ljudem manjkalo in zato bodo vedno tu tudi posredniki.

Barakuda1 ::

Ustvarjanje umetniških del (slikarji, kiparji itd), vsi poustvarjalci (pevci, igralci, baletniki) ravno tako prodajajo (tržijo) svoj "produkt".

Bi mi prosim pojasnili, kako bo te "produkte" nadomestila tehnologija.
Če jih ne bo, kdo in kako jih bo tržil, ker nenazadnje jih (vsaj teh proizvodov) ne bo nikoli v izobiljo ali toliko, da bi si jih lahko vsak privoščil.

Barakuda

BigWhale ::

Ekonomist, v taki obliki, kot ga imamo sedaj, bo prenehal obstajati. Tudi posredniki bodo precej drugacni, kolikor jih bo se ostalo.

V nekem dolocenem trenutku, bo imel vsak, ki nekaj ponuja, karkoli, moznost dostave direktno do odjemalca. Odjemalec se bo moral samo odlocati kaj bo izbral oz se bo moral otepat spama... ;)

Po mojem...

Vesoljc ::

odjemalec je res huda beseda ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

MadMicka ::

Zanimivo, da takšne hipotetične stvari (btw. groza, v tem času, ko ljudje še vedno umirajo zaradi lakote) zagovarjajo ljudje, ki pluvajo po Marxu. Namreč, tudi Marx je bil utopist.

Thomas ::

Jest ne vidim - za razliko od Whalea - v ekonomiji in ekonomistih nekaj imanentno slabega, neproduktivnega, nepomembnega ... ipd.

Priznavam ekonomiji in ekonomistom zasluge, tako za tisto kar je potem dobilo Nobelovo nagrado za ekonomijo ali pa je tudi ni, kot za tisto kar je vsakdanje hendlanje premoženj. No, to zadnje mogoče malo manj.

Pravim samo, kar mislim da je dejstvo. Da ekonomija in ekonomisti vsi po vrsti spregledujejo nekaj bistvenega, to je avtomatizacija.

Mogoče bo razumljivejše če povem takole: F@H, dovolj razvit, avtomatizira kemijo. Od eksperimentalne do teoretične. To se bo tudi zgodilo.

Da vidim, če bo kašen kemik šel (neopravičeno) v luft.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Jaz ne pluvam po Marxu.

Sem pa mnenja, da obstaja prevec, bistveno prevec posredniskih 'poklicev'. Ekonomisti eni izmed njih.

Ekonomska fakulteta v lj jih vpise po 1500 letno ;>

Double_J ::

Magar jih nej 10.000letno.

Oziroma kolikor se jih pač vpiše. Ja, kolikor se jih vpiše in ne koliko jih je vpisanih. Že počas je za ukint točkovne omejitve ter število vpisnih mest.

Pa razna brezvezna predavanja. Nej vržejo vso snov iz predavanj na net. Isti učinek. Profesorji so sploh eni kekci, ko vsako leto to gor na tablo prepisujejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Barakuda1 ::

A bi se držali teme prosim? :)

Hvala

Thomas ::

Outstanding proofa za imunost storitvenega sektorja pred avtomatizacijo nismo dočakali. Kot da je bitka za osnovno tezo tele teme dobljena. Tak občutek imam. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cr00k ::

Thomas: Sej tudi outstanding proofa za neimunost storitvenega sektorja ni...

Tako da se mi ne zdi, da je kej dokazano...

Pomoje je storitveni sektor prevec spcificn...da bi ga lahko stroji nadomestil...

Kam z delavci, (če bi prislo do opaznejše avtomatizacije storitev?) nevem, na kmete?:) oz. opravljanje takih storitev, ki jih stroji ne zmorejo... oz. je malo verjetno da bi jih kdaj.

Thomas ::

Premalo bereš New York Times. :D Če bi lahko in bodo nadomestili pevca, koga ne bi mogli?

>opravljanje takih storitev, ki jih stroji ne zmorejo... oz. je malo verjetno da bi jih kdaj.


Le _kaj_ naj bi to bilo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cr00k ::

HEHE... a bi ga mogu?:))) men so slo.novice cist ušeč :)

Kaj jst vem... kaksno tako dejavnost, kjer je prevec spremenljivih dejavnikov, da bi stroj lahko opravil delo... kjer je potrebna intuicija...

Še vedno, pa lahko odpre privat dejavnost... s 100 stroji... pa dela olagume magar:D
Potem pa bo n privatnikov... lahko se zdruzjo v kaksen GIZ, pa nastopajo skupno na trgu...

username ::

Pomoje je storitveni sektor prevec spcificn...da bi ga lahko stroji nadomestil...

hja, ni sicer nujno. na primer: namesto da bi šel v trgovino, kupiš nek izdelek po internetu. odpade delovno mesto prodajalca v trgovini, ker prevzame zabeleženje naročila in plačilo kar računalnik.

napaka je zgolj v tem, ko gledamo strukturo gospodarstva (proizvodnih in storitvenih panog) v današnjem trenutku. čez par let se bodo pojavile nove panoge (oziroma so se že, pa bodo postale vidnejše). večja produktivnost (ki je posledica napredka v tehnologijah in tudi ekonomiji) omogoča višje plače nekaterim iz "starih" sektorjev, ti pa zato povprašujejo po novih dobrinah in storitvah (pravim novih zato, ker si jih prej niso mogli privoščiti ali pa le v majhnih količinah). to pa da zagon dejavnostim, ki priskrbijo te nove dobrine in storitve (ter poveča zaposlenost - oziroma prevzame delovno silo, ki je izgubila delo v starih dejavnostih, seveda pod pogojem da se ustrezno dodatno izobrazi).

zdajle se mi ne da špekulirat, kaj bi bile nove gospodarske dejavnosti prihodnosti, ampak v bližnji preteklosti jih je kar nekaj, najbolj znana je IT. pa recimo potovalne agencije - poglejte koliko jih je pri nas danes, pred 15 leti pa večina ljudi ni mogla dlje kot na jadransko morje.

v Ameriki je pa sploh ludnica. tam imajo toliko denarja, da si folk najema svetovalce za notranjo opremo stanovanja, za vlaganje na borzi, frizerje in psihiatre za psa, pa še malo morje raznih storitev, ki si jih sploh ne predstavljamo, da obstajajo.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Cr00k ::

username: jst sm tudi nekaj podobnega napisal par postov visje, glede novitet v tem sektorju, ki jih se ni oz. se niso se prijele...

Vendar tudi novitete v tem sektorju niso imune na avtomatizacijo... potovalna agencija(bi po moje ze zdej lahko bila povsem avtomatizirana...danes, ne "jutri")...

Pomoje se pri npr. frizerju zatakne: Vsako lasisce je drugacno, vsak hoce drugacno ostrizeno/obrito/pobarvano glavo... in ce bi hotu stroj to delat... mama mia :)

Thomas ::

Kakršnekoli že bodoče storitve bodo, že od spočetka so lahko avtomatične. Ni nobene prave potrebe za "ročne faze", ki naj bi ekonomistom na ljubo in priročno zagotavljale zaposlenost.

Sej, če komu, je meni jasno, da USA ima taboljš ekonomski (itd.) sistem. Trenutna rast GDP preračunana na leto je 7,5%. Realno več kot Kitajska, up vseh antiimperialistov.

(Ne bomo zgubili več kot tega enega stavka za Slovenijo in Nemčijo, ki sta ena dva luzerja.)

Ampak ... prav ZDA se bodo morale prve soočiti z veliko nezaposlenostjo, posledico accelerating technology.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cr00k ::

Vendar problem te teme ubistvu ni v tem, da se frizerjev ne da avtomatizirat.. itd. Ampak v tem da se jih dosti da, oz. se jih bo dalo... In cetudi se v celotnem sektorju avtomatizira 25%, jih bo v celem sektorju ostalo brez dela 25% in to ni malo brezposelnih... (pa se gledano s strani penzije, do katere se je vsak let tezje dokopat...)

Ampak avtomatizacija (teh 25%) NE BO nastala v trenutku... tako da se pomoje ni za bat.. da se ljudje nebi malo pobrigali in se zaposlili kje drugje... če pa ni prostih delovnih mest pa na kmete in na dnino :D

Cr00k ::

>Ampak ... prav ZDA se bodo morale prve soočiti z veliko nezaposlenostjo, posledico accelerating technology.

hehe... pol pa to ni nas problem...:) itaq smo luzerji :)))

v Bosni bo lohka se vseeno vsak coban svoje ovce po livadi gnal... pa zvizku zravn :)

Thomas ::

Pomoje se pa ne. Če se pri možganskem kirurgu ne ustavi, so tudi pri frizerju ne bo. Samo dovolj CPU rabi "hauba robot", pa naredi frizuro boljšo od 99% frizerjev. Trenutno "še ni računice". Bo pa, ko bo GigaFlop po dolar.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cr00k ::

Kdo bo pa ves ta software pisal za te tvoje RoboStuffe?:))

PA ce jih bo cezdalje vec? Potem bomo potrebovali tudi vec SofwarePiscev:)

Glede GigaFlop/$ good point :)

Thomas ::

Ko bo GigaFlop po dolar, bo lahko computer "reverzinženiral" proces striženja iz filma.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avtomatizacija in prihodnost človeštva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
959979 (3444) TheBlueOne
»

Foxconn bi se širil v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7626455 (24255) Mr.B
»

Kaj bomo pa z [vstavi poljubnega delavca]? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
748350 (5228) slovenija T
»

Zanimivost glede Busha (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15116513 (13784) undefined

Več podobnih tem