» »

Telekom vsiljuje nov priključek za internet

Telekom vsiljuje nov priključek za internet

1
2
»

Utk ::

Nekaj postov nazaj je nekdo trdil, da mora biti omarica znotraj hiše. Izjasnite se, kje mora biti.

Ni res, samo narobe si razumel kot še marsikaj. Omarica je zunaj in ne rabi napajanja, modem je not in rabi napajanje. Eno in drugo ti zvežejo oni. Kod gre baker nima nobene veze, nihče ga ne bo pulil iz sten ven.
Če imaš zdaj modem na podstrešju, iz omarce po zunanji steni potegnejo kanal gor, za kakšnim žlebom, da je čim manj videt in to je to, res ne vem zakaj treba tolk komplicirat.
Ko je enkrat optika v ulici, v par letih baker ukinejo, pika.

starfotr ::

A misliš, da se TS sekira za vse tvoje probleme?

Če ne pustiš, da ti zastonj inštalirajo optiko, te bodo gladko preskočili pri delih, baker bodo ukinili in ti boš brez vsega.

Potem boš zahteval univerzalno storitev, ker ti pripada po zakonu. Ti bodo dali optiko, katero boš zavrnil in je zadeva zaključena s strani TS in s strani države. Slikaj se še enkrat.

Koga brigajo tvoje imaginarne težave s kabli, omarami, izolacijo, ogrevanjem ipd.

Saintek ::

Končno tema za zabavno branje... Keep it going :)

k4vz0024 ::

starfotr je izjavil:

A misliš, da se TS sekira za vse tvoje probleme?

Če ne pustiš, da ti zastonj inštalirajo optiko, te bodo gladko preskočili pri delih, baker bodo ukinili in ti boš brez vsega.

Potem boš zahteval univerzalno storitev, ker ti pripada po zakonu. Ti bodo dali optiko, katero boš zavrnil in je zadeva zaključena s strani TS in s strani države. Slikaj se še enkrat.

Koga brigajo tvoje imaginarne težave s kabli, omarami, izolacijo, ogrevanjem ipd.



Seveda TS ne sekira za problem napeljave interneta. Oni se sekirajo, če ni plačila. Težave s kabli in ostalo niso imaginarne težave, ampak so posledica disfunkcionalne hiše, ki so jo zgradili moji predniki.

Prizadene pa mene in familijo, ker delam na daljavo. Poleg tega je to kraj bogu za hrbtom in z internetom dostopamo do javne uprave, IUSinfa in drugih baz, ki jih potrebujem pri delu. Da ne omenjam komunikacije s strankami. Nenazadnje poteka vsa komunikacija preko neta z zdravniki. Žal imam po mnenju zdravnikov terminalno bolezen, ki napreduje in mi bo v nekaj letih onemogočila motoriko. Potem bo internet edina opcija za dostop z zunanjim svetom.

Če bi imel imaginarne težave sploh ne bi iskal pomoč na forumu, ampak bi sam rešil probleme. Tako se je zgodilo, da Intel Wi-fi kartice se po update Fritboxa niso hotele povezati. Sem nesel tri računalnike k frendu in tam so se računalniki normalno povezali. Poklical na AVM za podporo Fritzboxov v Berlin na tehnično podporo in jim dal na voljo vse podatke in dostop do neta. Po enem tednu so obupali in niso našli rešitve. Enostavno sem kupil TP-link ključke in zadeva deluje. Če pa grem drugam, npr. V knjižnico ne rabim mojega tp-linka. Namreč domneval, da gre za okvaro Wi-fi kartic računalnikov.

Namesto, da se mi posmehujete, rajši podajte predloge kako nastalo situacijo rešiti.

Žalostno je, da pravni red imajo varstvo korporacije Telekoma,ni pa pravnega varstva za posameznika, ki je zaradi kaprice Občine in Telekoma potegne ta kratko. Se vidi, da smo globoko v divjem neoliberalizmu.

Lahko se je norčevati iz problemov drugih. Še vidi, da smo družba brez empatije.

Kot sem rekel jaz z veseljem dovolim napeljavo optiko, vendar na način,ki je tehnično izvedljiv s čimmanj posegi v zgradbo. Vendar premišljujem kakšne so eventualne možnosti, da bi bi bil priklop optike sploh izvedljiv.

Pa še to kakšnav zdrževali dela na xVdsl so opravili v 20 let. Nobenih.

Gre zgolj za kaprico občine, ki hoče postati turistična. Poleg tega pa se postavlja vprašanje zakaj samo v naši ulici, vse ostale bodo še vedno prepredene z zračnimi vodi. Očitno niso enaki vatli za vse.

Lahko se je norčevati iz tujih problemov, vendar tisti, ki ste škodoželjni motene osebe.

Saintek je izjavil:

Končno tema za zabavno branje... Keep it going :)


Če tebe zabave si navadni škodoželjneš. Me zanima, kako se boš tipočutil, če bi imel disfunkcionalno hišo, ki je prostorsko omejena. Do vseh priključkov je mogoče dostopati zgolj z dvižnim dvigalom, sicer nastane škoda na krtini, ki je stara 30 let in je ne delajo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

starfotr ::

TS in podizvajalci ti vse uredijo. Ti lahko ležiš v postelji če hočeš.

Pogoj je, da ne pizdoliraš ampak pustiš, da opravijo svoje.

Seveda jim poveš svoje želje, kje bi imel napeljavo. S skupnimi idejami se da marsikaj. Ampak tu ni problem TS ali tvoja gnila bajta. Pač pa ti. In malo se zamisli nad sabo. Četudi si bolan to ne pomeni, da moraš biti zagonetno pezde.

Če ti fritz ne dela, si kupi lasten mesh sistem. In ga poveži s kabli.

Oziroma mnogo mnogo bolje, da nekoga naročiš, da ti uredi stanje in mu plačaš za to storitev. Ti se pa sam ničesar ne lotevaš, ker je preveč komplikacij s tvoje strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

PrimozR ::

Preklopi na koaksialca.

profii ::

Meni diši tole po tem, da ima OP smetišče* v bajti in bi vse naredil, da nebi nikogar spustil notri. Sedaj pa išče imaginarne probleme z toplotno izolacijo 100 let stare bajte ipd.

*ali pa goji travo.

starfotr ::

k4vz0024 je izjavil:

MadMax je izjavil:

Preboj v klet pod zunanjim nivojem tal ni opcija? Omarica na fasadi namreč ni ravno nujna.
Baker bodo slej ko prej nehali vzdrževat...


Žal hiša zaradi starosti ni podkletena.


Da je to trol in demantira sam sebe:
Zmanjkalo freona z zamrzovalni omari

scythe ::

k4vz0024 je izjavil:

Jaz pa vidim, da je pravica dostopa do interneta pridobljena pravica v katero se ne sme posegati za nazaj. Lahko pa jo obravnavamo kot neprava retroaktivnost, kjer ima pridobitelj pravice upravičeno pričakovanje, da ima dostop do interneta kot je trenutno obstoječe stanje. Pa še to zakaj sploh sklepamo pogodbe? Zato, da jih korporacije brez upravičenega razloga kršijo?


Naj te potolažim, smo imeli isti problem pred 8 leti in sosed je isto razmišljal kot ti. Ostal je brez priključka. Čez par mesecev se je ¨omehčal¨ in na lastne stroške vlekel kable v svojo hišo iz GVO jaška.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

tony1 ::

scythe je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Jaz pa vidim, da je pravica dostopa do interneta pridobljena pravica v katero se ne sme posegati za nazaj. Lahko pa jo obravnavamo kot neprava retroaktivnost, kjer ima pridobitelj pravice upravičeno pričakovanje, da ima dostop do interneta kot je trenutno obstoječe stanje. Pa še to zakaj sploh sklepamo pogodbe? Zato, da jih korporacije brez upravičenega razloga kršijo?


Naj te potolažim, smo imeli isti problem pred 8 leti in sosed je isto razmišljal kot ti. Ostal je brez priključka. Čez par mesecev se je ¨omehčal¨ in na lastne stroške vlekel kable v svojo hišo iz GVO jaška.


Good one. Eni v šoli učenja, drugi v šoli življenja.

Magic1 ::

scythe je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Jaz pa vidim, da je pravica dostopa do interneta pridobljena pravica v katero se ne sme posegati za nazaj. Lahko pa jo obravnavamo kot neprava retroaktivnost, kjer ima pridobitelj pravice upravičeno pričakovanje, da ima dostop do interneta kot je trenutno obstoječe stanje. Pa še to zakaj sploh sklepamo pogodbe? Zato, da jih korporacije brez upravičenega razloga kršijo?


Naj te potolažim, smo imeli isti problem pred 8 leti in sosed je isto razmišljal kot ti. Ostal je brez priključka. Čez par mesecev se je ¨omehčal¨ in na lastne stroške vlekel kable v svojo hišo iz GVO jaška.

Točno to sem tudi jaz razmišljal. Toliko se bo izmišljeval, da ga bodo poslali nekam. Predlogov je bilo podanih dovolj, samo mi deluje da OP se ne želi niti malo pretegnit.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

tony1 ::

k4vz0024 je izjavil:

Kaj pa tisti, ki imajo v ulici zgolj klasični telefonsko linijo? Kam bodo pa tiste priklopili?


Napeljali jim bodo optiko v obstoječo tel. omarico (ne da se mi poskrolati, kje je ovira, da ti zdaj nočejo tako narediti ali pa če je res nimaš?) ali pa naredili novo, od tam pa prebili steno in optiko napeljali v notranjost objekta, kjer bo nekje postavljen modem. Ki bi rabil napanjanje. Na RJ-45 port modema bodo priklopili IP telefon, ali pa dali takšen modem, ki bo imel dva RJ-11 izhoda in vanj vštekali (do) dva analogna telefona.

issak ::

k4vz0024 je izjavil:

broken/link je izjavil:

kaj pa LTE/5G? če lovi signal, daš modem/router glih kamor ti paše. in od tam naprej lahko ostane vse isto. tako da teoretično ni potrebne nobene spremembe.


Smo se pogovarjali o tem, a ker sem ustvaril pametno hißo z IoT, z varnostnim sistemom in kamerami in najrazličnejšimi internetnimi napravami, smo ugotovili, da ne pride v poštev. Še najnovejši Frizbox po nekaj mesecih zablokira in ga moramo vsake 3 mesece izklopiti in ponovno vklopiti, da stvari interneta funkcionirajo. Pa Frizbox najbrž ni slab modem. Trdijo pa tudi, da se ga ne da povezati z modemom LTE/5G.



Pri vseh teh pametnih napravah dodaš še eno pametno vtičnico, ki resetira modem/ruter dnevno ob 3h zjutraj, in se znebiš vseh težav. Meni je še vsak modem do zdaj občasno prekinjal - DSL, LTE, 5G... Zunajo 5G anteno od A1 lahko komot priključiš na svoj ruter na WAN port, jaz jo imam direkt na Mikrotik povezano, in deluje bp.

Če ti lovi 5g vzemi za test, lahko vrneš brezplačno po 14 dneh. Pametna hiša pa DSL, kje si še to videl, in to pri telekomu, da je ja najdražje.

Sicer pa bi veliko raje imel optiko, tisti mali kabelček boš že spravil v hišo brez da bi izolacija nastradala.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Kawhi ::

Najbolj hecno (če ni trol) pri vsem skupaj je, da tip za svoje težave krivi "požrešno korporacijo in divji neoliberalizem " . Lol.

Osprey ::

V vsem zapisanem s strani OP-a je že doslej toliko kontradiktornosti, da bi že zdavnaj vsem moralo biti jasno, da je troll.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

crniangeo ::

Osprey je izjavil:

V vsem zapisanem s strani OP-a je že doslej toliko kontradiktornosti, da bi že zdavnaj vsem moralo biti jasno, da je troll.


V bistvu op prikriva da je hoarder, in išče krivulje, da mu ne hodijo v stanovanje..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

starfotr ::

Čeprav je trol tema, bom napisal malo o samih priklopih optike. Ni bavbav. Mogoče komu pride prav.

Do hiše pride trda ali fleksibilna cev, odvisno od lokacije, vendar so od 30 do 50 mm in se praviloma zaključijo v plastičnem jašku pod omarico. V jašku se pusti zvitek optike.



Od jaška do palstične ali kovinske omarice vodi euroflex cev (navadno 16 mm), kjer se optiko zaključi (ali pa tudi ne) in se naprej pelje drop kabel, namenjen napeljavi po stanovanju. Tudi v omarici se pusti nekaj navitega kabla.



Omarica je lahko prosto stoječa na podstavku, lahko je nadometna in privijačena na fasado, lahko je vgrajena v fasado, torej podometna.



Proizvajalci omaric so tipično Prebil plast, Kiko Ivan Kovačič, Tratnik itd.

Od omarice do zaključne doze, kjer je optika zaključena v stanovanju vodi praviloma drop kabel. Na zaključno dozo se nato priklopi optična vrvica, ki gre v modem. Fajn je, če je doza blizu modema. Oziroma na takem mestu, da ne bo treba tega prestavljat v prihodnosti.

Doza:



Vsi te kabli so zelo tanki. Dovodni ima cca. 3-5 mm, drop pa 1-3 mm. To ima samo 10 kg/km, tako da je nič vse skupaj.

Izgleda tako:


Preboj skozi hišo je lahko 12 mm ali manj, odvisno od zahtevnosti, če so daljši preboji je treba bolj debel sveder.

Po notranjosti objekta se lahko uporabi obstoječe cevi ali pa se napelje nadometno v NIK kanalih.

tony1 ::

crniangeo je izjavil:

Osprey je izjavil:

V vsem zapisanem s strani OP-a je že doslej toliko kontradiktornosti, da bi že zdavnaj vsem moralo biti jasno, da je troll.


V bistvu op prikriva da je hoarder, in išče krivulje, da mu ne hodijo v stanovanje..


OP je seveda na nekem nivoju dovolj pri sebi, da ga je sram svinjarije. Čisto upravičeno.

Sram ga je tudi lastne nemoči, da bi se s packarijo spopadel, saj mu ta predstavlja nek buffer v lastni stiski. To pa so že stvari, ki jih človek sam zelo težko rešuje. Zato sem tudi, kolikor se je dalo korektno, povedal, da je najbolj enostavno/učinkovito to reševati s terapijo, ki bo poskrbela za zdravljenje depresije, ki je pogosto vzrok težave s hoardanjem. Ko bo šla ta na bolje, bo imel OP tudi več volje/moči za metanje smeti v kanto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

k4vz0024 ::

scythe je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Jaz pa vidim, da je pravica dostopa do interneta pridobljena pravica v katero se ne sme posegati za nazaj. Lahko pa jo obravnavamo kot neprava retroaktivnost, kjer ima pridobitelj pravice upravičeno pričakovanje, da ima dostop do interneta kot je trenutno obstoječe stanje. Pa še to zakaj sploh sklepamo pogodbe? Zato, da jih korporacije brez upravičenega razloga kršijo?


Naj te potolažim, smo imeli isti problem pred 8 leti in sosed je isto razmišljal kot ti. Ostal je brez priključka. Čez par mesecev se je ¨omehčal¨ in na lastne stroške vlekel kable v svojo hišo iz GVO jaška.


Pa je sosed uveljavljal sodno varstvo?

Kawhi je izjavil:

Najbolj hecno (če ni trol) pri vsem skupaj je, da tip za svoje težave krivi "požrešno korporacijo in divji neoliberalizem " . Lol.


Še vidi, da imaš oprane možgane od neoliberalizmu in da od prava ne poznaš črk p od prava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

starfotr ::

Sodno varstvo :)) :))

A če se ne odločiš za storitve zasebnega podjetja, kateri ti omejen čas nudijo zastonj izkop, rabiš sodno varstvo?

:))

Model, tebi se bo zdravstveno stanje rapidno poslabšalo, ker si tak. 5 let prej boš pod rušo samo zato, ker so ti hoteli bakreno parico zamenjat z optiko.

k4vz0024 ::

Zakaj pa imamo ustavo in iz nje izvedene pravice? Najbrž zaradi lepšega.

Vsak ima pravico, da varuje svoje pravne interese. Naj se še kdo oglasi, ki je tudi pravnik in pove svoje mnenje. Ne pa, da poslušam oprane glave z neoliberalzmom.

In ja, Telekom je korporacija, tipično neoliberalnega tipa. Občina pa skorumpirana, saj mi je eden od sosedov povedal, da je to zahteval od občine, ker se gre turizem.

Telekom mi stalno meče polena pod noge, ker sem od njega šel k A1.

Poskusil bom dialog s Telekomo. Če bo postavljal neracionalno zahteve bom vložil ugotovitve bo tožbo in začasno odredbo, dokler sodišče ne odloči.

starfotr je izjavil:

Čeprav je trol tema, bom napisal malo o samih priklopih optike. Ni bavbav. Mogoče komu pride prav.

Do hiše pride trda ali fleksibilna cev, odvisno od lokacije, vendar so od 30 do 50 mm in se praviloma zaključijo v plastičnem jašku pod omarico. V jašku se pusti zvitek optike.



Od jaška do palstične ali kovinske omarice vodi euroflex cev (navadno 16 mm), kjer se optiko zaključi (ali pa tudi ne) in se naprej pelje drop kabel, namenjen napeljavi po stanovanju. Tudi v omarici se pusti nekaj navitega kabla.



Omarica je lahko prosto stoječa na podstavku, lahko je nadometna in privijačena na fasado, lahko je vgrajena v fasado, torej podometna.



Proizvajalci omaric so tipično Prebil plast, Kiko Ivan Kovačič, Tratnik itd.

Od omarice do zaključne doze, kjer je optika zaključena v stanovanju vodi praviloma drop kabel. Na zaključno dozo se nato priklopi optična vrvica, ki gre v modem. Fajn je, če je doza blizu modema. Oziroma na takem mestu, da ne bo treba tega prestavljat v prihodnosti.

Doza:



Vsi te kabli so zelo tanki. Dovodni ima cca. 3-5 mm, drop pa 1-3 mm. To ima samo 10 kg/km, tako da je nič vse skupaj.

Izgleda tako:


Preboj skozi hišo je lahko 12 mm ali manj, odvisno od zahtevnosti, če so daljši preboji je treba bolj debel sveder.

Po notranjosti objekta se lahko uporabi obstoječe cevi ali pa se napelje nadometno v NIK kanalih.



Še enkrat to ni trol tema. Vseeno hvala, da si objavil fotke za elemente optike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

LuJoo ::

Teb je edina rešitev 4G zgleda, ker si tok trmast, a maš novogradnjo za miljon da neupaš ene boge luknje zvrtat. Takim js samo rečem adijo, se vidmo k se premislite.

beta1 ::

Človek božji, optiko ti hočejo naredit !!!

Če si pa butl, te pa se oklepaj dragega ADSLa. Saj take imajo firme najraje. Malo ponudi, drago zakasiraj.

Aja, pa vsake toliko časa je fajn malo pomest in prah pobrisat. Eno z drugim...
Huawei LTE CPE master.

starfotr ::

Tožil boš telekom, ker ti hoče napeljat optiko :)) :))

Daj še piši, kaj jim boš delal, ker tole je smešno za popizdit. :))

In še to ti povem. Če bi bil jaz na TS in se ukvajal s tvojim primerom, potem bi ob ukintvi bakra ostal brez interneta za vrsto let. Zajebaval bi te z vsemi legalnimi in pravnimi sredstvi in ti zatrdil, da ni tehnično izvedljiv priklop in bi ostal brez.

Veš kako je. Ti boš zajebaval, ker nimaš kaj delat in rabiš pozornost, bumerang neo liberalni se ti bo pa vrnil in ti razbil faco in vse zobe.

beta1 ::

Saj ni edini taki. Vsepovsod se najde taki folk, da dela probleme tam ko jih ni treba. Pa v lastno škodo!!
Huawei LTE CPE master.

starfotr ::

Take se enostavno preskoči ob gradnji omrežja. In se dela kasneje, ko si premislijo in plačajo.

profii ::

starfotr je izjavil:

Take se enostavno preskoči ob gradnji omrežja. In se dela kasneje, ko si premislijo in plačajo.


Kar je edino prav. Če bi bil jaz Telekom bi dal tej hiši eno zvezdico in komentar: Noče optike, ne priklapljaj.

HolyFuck1 ::

Neverjetno.

Bil sem aktiven član ST, dokler se nisem zaradi influksa covid norije umaknil v lurkanje.
Tale tema in nje OP pa sta me tako osupla, da sem moral pustiti še en zadnji shitpost. Kakšne ljudi se najde v Sloveniji. Poglejte še njegove druge teme, tisto je sploh norija.

scythe ::

k4vz0024 je izjavil:

scythe je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Jaz pa vidim, da je pravica dostopa do interneta pridobljena pravica v katero se ne sme posegati za nazaj. Lahko pa jo obravnavamo kot neprava retroaktivnost, kjer ima pridobitelj pravice upravičeno pričakovanje, da ima dostop do interneta kot je trenutno obstoječe stanje. Pa še to zakaj sploh sklepamo pogodbe? Zato, da jih korporacije brez upravičenega razloga kršijo?


Naj te potolažim, smo imeli isti problem pred 8 leti in sosed je isto razmišljal kot ti. Ostal je brez priključka. Čez par mesecev se je ¨omehčal¨ in na lastne stroške vlekel kable v svojo hišo iz GVO jaška.


Pa je sosed uveljavljal sodno varstvo?

Kawhi je izjavil:

Najbolj hecno (če ni trol) pri vsem skupaj je, da tip za svoje težave krivi "požrešno korporacijo in divji neoliberalizem " . Lol.


Še vidi, da imaš oprane možgane od neoliberalizmu in da od prava ne poznaš črk p od prava.


Imel je odvetnika, ki mu je pobral skoraj 2kEUR, dosegel je pa edino zamik izgradnje iz spomladi na jesen. Na koncu še jaška ni dobil na parcelo, za izgradnjo priljučka.

Vidim da nekaj ne zastopiš, lastnik paric(GVO/Telekom) ima pravico do odstopa pogodbe o tvojem priključku, preberi si pogoje. Če misliš, da bo šla občina in GVO/Telekom na kolena, se pošteno motiš. Tudi ¨kandelabra¨ ne bodo samo zate stavili.

Na žalost boš to doživel, kar je naš sosed.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116212194 (3865) starfotr
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620479 (10866) ToniT
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30660207 (26266) Lonsarg
»

priklop optičnega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
378639 (7172) Vanadium
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113634 (11050) Skyman

Več podobnih tem